Jump to content

Makatcoo

Forumowicze
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About Makatcoo

 • Rank
  Hobbit
 1. Tja, zwłaszcza że płyty CD-Action wystarczy włożyć do napędu raz na jakiś czas (i pewnie liczy się to w latach) bo potrzebne są tylko do instalacji, a nie do grania. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie, by sobie zgrać odpowiednie pliki na np. dysk zewnętrzny (tak robię m.in. z grami zakupionymi na GOG.com) albo dodatkowe płyty. Ze Steam-em to nie przejdzie. W obliczu coraz częstszych ataków hakerów na różne usługi/platformy z branży gier, perspektywa utraty konta z kilkudziesięcioma grami na Steam-ie, Origin-ie czy Uplay-u kupionymi za niemałe pieniądze, nie jawi mi się jako zabawne zdarzenie...
 2. Prototype bez Steama, Wolverine bez Steama (o Dungeon Siege II nie wspominam bo DRM w tak starej grze byłby skandalem) - więcej takich świątecznych prezentów poproszę!
 3. Czy ktoś może już sprawdził, czy Dungeon Siege II chodzi bez problemu na Windows 8?
 4. Dungeon Siege II będzie DRM-free. Prototype nie wiem. Niektórzy w tym wątku piszą, że też będzie DRM-free, ale nie wiem, na jakiej podstawie. Chyba na takiej, że "skoro nie ma nic o Steamie, to Steama nie ma".
 5. Czy moglibyście uruchomić swoje kontakty i wypytać poszczególnych deweloperów, których gry na PC korzystają z Games for Windows Live, czy, co i kiedy zamierzają zrobić z tymi grami tak, aby również od 1 lipca br. można było w nie bez problemu grać bez ściągania jakichś cracków lub pełnych wersji "legalnych inaczej"?
 6. No właśnie tak sobie pomyślałem, że w sumie moglibyście dać 1-2 strony na takie przemyślenia w numerze urodzinowym - tekst do numeru "osiemnastourodzinowego" jak znalazł... Tym bardziej, że często mówi się, że Unreal to pierwsza gra, która dostała w CD-A 10/10, a przecież - nie chcę nic sugerować ani odejmować samemu Unrealowi, ale - wcześniej był właśnie m.in. Quake, WarCraft II i Tomb Raider, może jeszcze coś, tylko że wtedy nie wystawialiście jeszcze ocen. Może więc - gdybyście wystawiali oceny już od pierwszego numeru - to nie Unreal dostąpiłby tego zaszczytnego miana...
 7. Pytanie kieruję do Ciebie, ponieważ - zakładając, że jesteś cały czas tą samą osobą - obok MacAbry (w przypadku, którego nie ma jednak podobnego wątku) jesteś w redakcji najdłużej i chyba najlepiej pamiętasz trendy, wytyczne, którymi się wówczas kierowaliście itp. itd. Które, według Ciebie, gry z numerów 01/1996-04/1997 swego czasu najprawdopodobniej dostałyby 10/10, gdybyście wystawiali oceny już od pierwszego numeru?
 8. Świetna okładka! Przywodząca na myśl CDA wydawane 10-15 lat temu.
 9. Skąd wiesz "jaki jak ja" jestem? Ile moich "nic nie wnoszących, najwartościowszych, najmojszych i jedynych w swoim rodzaju" postów przeczytałeś? Chyba mnie z kimś pomyliłeś, Smuggler... Zły dzień?... Świeżo po konwersacjach z "mirencjumami" na GOL?... Sorry, ale jak mam przeglądać 15368 postów typu, że "łe, pełniak do d..." albo "ale g...", to mi się serdecznie odechciewa. Tym bardziej, że wolałbym mieć informację z pierwszej ręki (czyt. kogoś z CDA) niż czytać domysły albo plotki innych użytkowników, z których "kazdy uwaza, ze JEGO post jest wartosciowy, jedyny w swoim rodzaju i oczekuje odpowiedzi, majac w d... wszystkie inne posty. No, niemal kazdy...". Nigdy nie rozumiałem antyfanów ani CDA ani twoich, Smuggler. Ba, na GOL często trzymałem twoją stronę (choć pod innym nickiem). Ale takim traktowaniem ludzi jak powyżej nie pomagasz swojemu wizerunkowi... Sorry. Ad meritum bo nie za bardzo pomogłeś - mógłbyś wyjaśnić, dlaczego ten przeciek jest tym razem tak wcześnie? Może Ghost w pierwszym poście mógłby chociaż napisać na ten temat jedno zdanie, żeby inni ciekawscy nie musieli zadawać już tego pytania, dublować i spamować? Żyło by się łatwiej. Wszystkim.
 10. Wybacz, ale mam ciekawsze rzeczy do roboty niż przekopywanie się przez 45 stron komentarzy, z których z 95% jest - nazwijmy to delikatnie - nienajwyższych lotów i nie wnosi nic wartościowego.
 11. To ja mam pytanko z drugiej strony - dlaczego przecieki tym razem są aż tak wcześnie? Żeby nie było przeczytałem wszystkie posty Ghosta i Smugglera w tym wątku i nic na ten temat nie znalazłem. Może chociaż jakieś wyjaśnienie w pierwszym poście Ghosta, żeby już nikt nie zadawał tego pytania? A co do pełniaka, to od początku chciałem zagrać w DI zwłaszcza kiedy w recenzjach okazało się, że to wcale nie kaszana. Ale jak dotąd nie zagrałem bo byłem pewien, że prędzej czy później ją dacie na pełniaka bo w końcu to produkcja Techlandu... Tak czy inaczej jak dla mnie świetny pełniak! Dzięki!
 12. Jeżeli ten wątek jest na serio i ktoś władny w ogóle go czyta, to miło by było, gdyby - skoro już na coverach wylądowały podstawki - pełniakami w następnym numerze były: - Titan Quest - Immortal Throne - Spellforce 2 - Władca Smoków Nie pogardziłbym także Kameleonem (2005) bądź Turokiem (2008).
 13. To jakiś idiotyczny mit, że "kiedyś było ho ho, a teraz to be!". Człowiek to takie stworzenie, że ma tendecje do patrzenia na przeszłość przez różowe okulary, podczas gdy owa przeszłość wcale taka super nie była (polecam przejrzeć pełniaki z 2003-2005 roku...). Zresztą "hity, że szczęka ląduje na ziemi" lądawały na pełniakach także całkiem niedawno i na pewno będą jeszcze lądować - wszystko tak naprawdę sprowadza się do kwestii gustu bo osobiście chętnie zamieniłbym "wielkiego i głośnego" Devil May Cry 4, na myśl o którym duża część graczy ma mokre spodnie na Kameleona albo na dodatek do np. Spellforce 2 lub Titan Questa. Inna sprawa, że jak najbardziej zgadzam się z podejściem, co do pełniaków "których sam bym nie kupił w sklepie, bo szkoda kasy i nie wiem czy mi przypasuje, a z pismem wezmę jak najbardziej". I taka polityka coverowa CD-Action jak najbardziej mi odpowiada. Dlatego też cieszę się z każdego z pełniaków, które wylądują na płycie w nadchodzącym numerze.
×
×
 • Create New...