Skocz do zawartości

Gawryl

Forumowicze
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Gawryl

 • Ranga
  Hobbit
 • Urodziny 13.03.1993

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  http://
 • ICQ
  0

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Inne
 1. Gawryl

  eRepublik.com

  Ostatnio wpadłem w sidła ciekawej gry... Zowie się eRepublik. Z grubsza chodzi w niej o to, czego szukałem od dawna, czyli jakby "drugiego życia" w eŚwiecie. Ostatnio nastąpił tzw. BabyBoom w ePolsce (bo w tej rzeczywistości są tylko eKraje ) więc dołączenie do gry jest bardzo ułatwione, ze względu na to co robi nasz rząd aby pomóc początkującym. Właśnie! Rząd! Ile to razy narzekaliście na polski rząd? Tutaj przy odrobinie charyzmy, umiejętności przywódczych i szczęścia sami możecie ustalać podatki i politykę zagraniczną. Jest prezydent oraz kongres (Sejm). Nie wychodzi w ePolsce? Kupujecie bilet, lecicie do innego kraju i gdy ładnie poprosicie otrzymujecie obywatelstwo i możecie zacząć od nowa. Nie każdy jest tak zachłanny na władzę... dla nich też jest wiele do wyboru: 1) Praca - Jak i Realu tutaj też musisz pracować aby zarobić na (dosłownie) chleb. Są 3 kierunki w których możesz się rozwijać i zdobywać "skilla"... 2) Przedsiębiorczość - nie podoba Ci się pracowanie u kogoś i proszenie o podwyżkę? Załóż własną firmę! 3) Wojny - to co tygryski lubią najbardziej. Możesz dokopać innym narodom (ePolska jest dość silna, ale nie jesteśmy [jeszcze] mocarstwem). ePolska posiada wiele sojuszy, jesteśmy dobrze okopanym krajem. Chcecie dokopać eRuskom? Proszę bardzo, o ille jesteście przy władzy. ePolska jest ważnym członkiem EDEN czyli Europeana Defensive & Economic Network. 4) MM czyli Monetary Market - czujesz żyłkę maklerską? Prosimy bardzo ! Łatwo wygrać i łatwo utopić duże sumy. Niedługo do gry zostanie dodana także Giełda 5) Media - możesz wyrazić siebie! Po osiągnięciu 6 lvl'u (pierwsze 3 dni idzie jak krew z nosa a potem tooo) możesz założyć własną gazetę w której możesz pisać o wszystkim.... Zaciekawiony? Dołącz do eRepublik! Nie gryzie toto, a w obecnej chwili każdemu nowemu graczowi tłumaczy się jak krowie na rowie zasady gry Dołącz do eRepublik już teraz!
 2. Gawryl

  Państwo laickie?

  Jak to już napisał kiedyś wielmożny "Pan Krasnolud" w moim pierwszym wpisie "pierd9licie Hipolicie". Spotkałeś kiedyś muzułmanina? Takiego prawdziwego? Bo ja miałem tą przyjemność i są to ludzie o wysokiej kulturze oraz tolerancji. Ale oczywiście media nie pokażą tego, tylko jakichś popaprańców których można porównać do naszych Jehowitów co to nie wiadomo w co wierzą (tylko w wersji hardcore z zabijaniem). Rydzyk to jest jeden wielki przekręt, nawet z Watykanu dochodziły rozkazy zaprzestania, a on ma ich w głębokim poważaniu. Polski rząd natomiast nie podniesie na niego ręki, choć Rydzyk łamie prawo, bo straciłoby wyborców, jakby Radio Maryja podało że ten i ten to żyd, mason i w ogóle podniósł rękę na jedynego patriotę i obrońcę Polski.
 3. Gawryl

  Kosovo je Srbja!

  Temat który już dawno przycichł. Kosowo. Nowe państwo. Samozwańczo ogłoszone 17 lutego 2008. Co mnie najbardziej w tym boli? Postawa polskiego rządu... W naszym kraju jest głęboko zakorzeniona rusofobia (to nie dziwne zważywszy na naszą historię). Jest tak wielka, że jeżeli Rosja popiera coś, my musimy być na bakier. Tak samo było z Kosowem. Rosjanie wspierają Serbię, więc my na złość jako jeden z pierwszych narodów na świecie uznajemy niepodległość Kosowa. Jednak przyjrzyjmy się temu Kosowu bliżej... Jest to region związany z bezpośrednią historią Serbii. Coś jak nasza Małopolska. Najechało się tam Albańczyków ba, nawet czystki przeprowadzali! I nagle, przy kolejnym wybuchu walk, Albańczycy uznali że są odrębnym państwem sympatyzującym z Albanią! To tak jakby Czesi zjechali się do Małopolski lub Ukraińcy do Lubuskiego i proklamowali niepodległość. Śmiech na sali, żaden kraj do tego nie chciałby dopuścić... To był rozbiór Serbii. Przy zgodzie zachodnich mocarstw, Albania dokonała rozbioru Serbii! Zobaczcie zdjęcia z tamtych wydarzeń: ludzie radujący się z Albańskimi flagami. Nawet nie silili się ukryć tego faktu że po prostu kradną ziemię innego państwa. Przybyli, osiedlili się, rozpłodzili, odłączyli. Jakoś nikt nie zauważył tego że owi Albańczycy to... muzułmanie! A muzułmanie są tylko kilka miejsc w liście "tych ludzi w Polsce nie lubimy" za Rosją! Może jeszcze przyjmiemy Kosowo do ONZ i Unii Europejskiej? Czemu nie, zagramy Ruskim na nosie! Na pewno ani jedna osoba w mediach nie powiedziałaby niczego o "fali islamu, która zaleje Europę" (co same w sobie nie jest niczym złym, ale to temat na kiedy indziej). Bardzo współczuję naszym słowiańskim braciom Serbom. Powinni wjechać tam z czołgami i rozgonić tą terroryzującą mieszkańców hałastrę. No, ale bohaterskie Stany Zjednoczone Ameryki wkroczyłyby do akcji żeby zaatakować jeszcze jeden kraj, o którego istnieniu nie mieli pojęcia wcześniej. Tyle ode mnie tej nocy.
 4. Gawryl

  Państwo laickie?

  @Sciass ale ja nie mówię tylko o Polsce. Kościół nie ma żadnego monopolu. Są przecież inne religie Sam zobacz. Przecież najbardziej elementarne normy to niedokładana kopia 10 przykazań! Oczywiście, można się zarzekać że nigdy się nie miało niczego wspólnego z Kościołem, że cała rodzina w ogóle nie wierząca itp., tylko skąd wzięło się normy moralne?
 5. Gawryl

  Państwo laickie?

  Nawet literówki? Błędy stylistycznego?
 6. Gawryl

  Czarny humor

  Po lewo !
 7. Gawryl

  Państwo laickie?

  No to żeśmy se ostatnio po rymowali... Czas wrócić do rzeczywistości. Zastanawia mnie pewna rzecz. Jak może państwo* być w pełni laickie, to znaczy niezwiązane z żadną religii? Przecież to absurd. Zacznijmy od tego co to jest państwo: jest to społeczność, naród, zamieszkujący jakiś teren i mające rząd który ustanawia prawa. Tutaj zaczynają się schody... Bo skoro każdy ma prawo do głosu niezależnie od tego kim jest, jakiej wiary itp., to jak ma nie dojść do wpływu religii na prawo państwa? Jako przykład weźmy Polskę. Większość narodu to Katolicy (w tym ja). Dlatego jest debata społeczna na temat aborcji, in vitro czy eutanazji! Przecież gdyby nie było żadnych moralnych oporów, to dlaczego nie? Niestety moralność wiąże się z religią i tym czego ona naucza. Skoro w rozumieniu Kościoła (którego częścią jest każdy Katolik) coś jest złe lub niegodne człowieka, to jak ma ktoś wierzący i traktujący swoją religię na serio ma zagłosować przeciwko głosu swojemu i swoich sióstr i braci w wierze? To jest popieranie zła, popieranie grzechu! Choćby nie wiem jak rządy wielu narodów by się starały, dopóki utrzymają demokratyczny system, nie wprowadzą czegoś takiego jak "państwo laickie". No, chyba że w kraju większość ludzi to ateiści... Nasz kraj można spokojnie nazywać chrześcijańskim czy katolickim dopóty, dopóki według statystyk 80% naszych rodaków to Katolicy.** Polityków, większości chrześcijan, wybiera masa chrześcijan... Nie może być innego rezultatu. Bo co? Nagle poseł jeden z drugim zapomną to co ksiądz z ambony nawoływał? Zapomni o Bogu, Jezusie i jego naukach? "A łyżka na to: NIEMOŻLIWE" Nie ukrywam, że czekam na komentarze. Pamiętajcie. Feel free to write. Ja cenzurował komentarzy nie będę, a gdy poprawie coś to podziękuje. *Demokratyczne państwo, bo jak zamordyzm to wszystko można ustanowić ** A przeglądając internet to 80 % to ateiści i Ci co napadają na Kościół
 8. 100 zł Ja dostaję 50 zł "kieszonkowego" tyle że : jestem pomocnikiem kuchennym " pokrój, obierz, dolej", wynoszę śmieci, podlewam wszystko co żywe na niestety niemałym tarasie, jak czegoś braknie to jestem posłańcem do wszechmocnej Biedronki czy innego Marc Pola. Dodatkowo w ciągu roku staram się złapać jakąś dorywczą robotę... Ulotki nie takie złe jak się wydaje. Jeżeli włożysz w to trochę woli czas upłynie Ci szybko i przyjemnie. Pobajerujesz jakieś panienki i szybko rozdasz to co masz do rozdania :] . No i jeszcze opalenizna... W owe wakacje jako że mamy też poza Warszawą gospodarstwo rolnicze (3ha ziemi pszenno-buraczanej zwiemy "działką", a każdy myśli że to taka malutka ). Zatrudniłem się też do... zbierania na polu! Żadna praca nie hańbi moi drodzy. Sytuacja jest na tyle ciekawa że mam wielu uboższych finansowo* znajomych którzy nie robią nic. Bo nie. Wychodzę z założenia że jeżeli tylko robisz coś w kierunku przybliżenia się do swojego celu (tutaj kupno CDA bez zaciskania pasa), to uda Ci się to na pewno. * Szczęśliwie nigdy nie dane mi było doświadczyć ubóstwa na własnej skórze. I kredytów nie mamy...
 9. Gawryl

  Krowy na rowie

  Jeżeli masz prawo jazdy lub chociaż kartę rowerową to możesz spokojnie jeździć i środkiem pasa na ulicy. Masz takie samo prawo jak inne pojazdy A gdy będzie korek możesz specjalnie jechać na skraju prawego pasa omijając samochody pokazując zmotoryzowanym fakulec ^^
 10. Gawryl

  CDA !

  No z interpunkcją zawsze miałem problemy. Teraz to największe mam podczas pisania na komputerze Mogłem w ogóle nie dawać żadnych znaków interpunkcyjnych, bo przecież w poezji styl jest dowolny
 11. Gawryl

  CDA !

  Dziękuję za kolejną uwagę... Ja wiem, nie wypada... Ale jestem zdania że już bardziej kole w oczy ortografia czy błędy językowe ( których się zapewne nie ustrzegę ) Nigdy do końca nie pamiętam o tej zasadzie a propos spacji Zresztą nawet tutaj na forum jest napisane w różnym stylu:
 12. Gawryl

  Upadek...

  Bóg wcale nie wystawia Cię na próbę ! Jesteś jedną z zbłąkanych owieczek. Zobacz na Jasnej Górze ile jest świadectw tego co Bóg zrobił. "To nie ja Cię uzdrowiłem, a twoja wiara ! " Pamiętaj nie podupadaj na duchu, operacja na pewno się uda, a wszystko będzie dobrze. Zaufaj Bogu. To naprawdę dodaje siły.
 13. Gawryl

  CDA !

  No cóż, nie "jakaś tam gazetka" a gazeta brzmi dumnie. Periodyk miesiecznik nie pasował mi ;D
 14. Gawryl

  Wasza pierwsza gra.

  A moja pierwsza gra... Wolfenstein 3D ! Pamiętam że nawet bałem się tej gry i jednego lvl'a nigdy nie przeszedłem bo uciekałem od tej gry ( mały i głupi byłem, teraz zostało tylko to drugie )
 15. Gawryl

  CDA !

  W pewnym kraju jest taka gazeta, Co kręci każdego zdrowego faceta, W kioskach każdy sprzedawca ma, Gazetę co się zowie CDA! Piękne to pismo w formacie A4, Każdy je lubi, nie bez kozery, Jest pełno recenzji, nowinek i gier, Jak dla mnie cena może mieć kilka zer! Jest tu wszystko czego by gracz chciał, Choćby ogromne wymagania miał, W środku zawsze oceny obiektywne*, Co dla innych gazet jest... dziwne. Redakcja CDA to fajne ludziki, Mac Abra, CromaC czy Smuggler ( ten dziki! ) Zawsze wykażą się inteligentnym humorem, Co nie jest łatwe ( pod żadnym pozorem ) W środku "akszyna" wiele znajdziecie Nowinki, Recenzje, AR a nawet śmiecie! Każdemu dogodzą**, wrocławskie chłopaki Choć czasem coś sknocą dla draki Sprzętu opisy i ciekawe programy, Znajdziesz w dziale " Nie tylko gramy", Tutaj redakcja beszta lub gloryfikuje, Każdego Radeona, Intela czy "em pe tróje" Jest też z czego się pośmiać ludziska! To "Na luzie" w nas różnościami ciska. Śmieszności z Internetu rażą z tego działu, Oraz Lenc z komiksami nie bez morału. List napisać do "akszyna" też możecie, Odpowiedź będzie najciekawsza na świecie, Bo odpiszę Smuggler, a Lencu obrazki doda, Ogólnie, czytanie AR to wielka przygoda. Dlaczego to piszę, ktoś przytomny zapyta, Dlaczego udaje żem wielki wierszokleta, Dlaczego ja tutaj się unoszę duchem? Odpowiedz prosta : ja włażę im w d#pe :] * Przesadziłem nie? ** To co powiecie na to?
×