Jump to content

mapokl

Forumowicze
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Reputation

1 Neutralna

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array

Recent Profile Visitors

3,432 profile views
 1. Miałem trochę problemów z wyborem ale jak dla mnie nr 5 jest najlepszy. Zarówno ze względu na ciekawy pomysł oraz dobre wykonanie. Czwórka też nie jest zła, ale jednak jak dla mnie zbyt sucha i czysta w porównaniu do piątki.
 2. Jak dla mnie powinny zostać. Inaczej taki dźwięk będzie w ogóle pomijany. Niesądzę by komuś przeszkadzało, a ja lubię takie bajery. Trochę nie rozumiem tych ankiet. Skąd pewność, że czytelnicy tak naprawdę wiedzą czego chcą?
 3. Nr 5. Jak dla mnie wybór był między nr 4 a 5, ale 5 bardziej mi się podobała. Nie chodzi o to, że preferuje filmy, nr 2 jest w porządku, po prostu filmiki były według mnie lepsze. Natomiast praca nr 3 jest dla mnie zbyt orginalna i przekombinowana, a w numerze 1 niby wszystko ok, ale zbytnio mi przypomina szkolną prezentację w powerpoincie, czegoś brakuje, jakiejś puenty czy czegośtam.
 4. Kiedyś też miałem problemy z instalacją gier z CDA i niektórych kupionych gier (Inny sposób tłoczenia niż pozostałe?). Problemy wynikały z tego, że płytki są dwuwarstwowe, a majesty 2 pewnie jest na tej drugiej warstwie. W moim przypadku rozwiązaniem była aktualizacja sterowników napędu DVD-RW. Po aktualizacji problem z płytkami znikł, naped też sie tak nie zacina jak wcześniej. Ps. Warto pamiętać, że niektóre napędy są niemarkowe i sterowników do nich nie ma. Ale wystarczy zainstalować sterowniki do ich markowych odpowiedników np. mój TSST Corp SH-S222A to to samo co Samsung SH-S222A (Ale bez znaczka Samsunga ) i sterowniki do niego bez problemu się instalują
 5. Mam to samo. Instalacja się zawiesza w połowie... U mnie znika z paska zadań ale obrazek pozostaje w tle i niby coś się instaluje, a przynajmniej napęd zaczyna skrzeczyć. Nie mogłem podjąć drugiej próby nawet po usunięciu plików, dopiero usunięcie wpisu w rejestrze pomogło... A instalator i tak zamula system przed zwisem. Druga próba z 0 zamiast O. O dziwo działają oba seriale (czemu?!) . A co do instalki historia jak wyżej. Trzecia próba tym razem instalka na dysku c:(zamiast d:) Ten sam problem, zwis zawsze w tym samym miejscu(jakieś 50%) pojawia się napis instalowania "C:\Program Files\Monte Cristo\City Life" wcześniej jakieś pliki instalowało, okno znika, tło pozostaje, procesor wchodzi na nadświetlną i zaczyna się pokaz slajdów. . Zadziwiające, że o wiele wcześniej otwarł się już link do rejestracji(nie działający) oraz tworzone są skróty w menu start. Moja zgadywanka to to, że gra się instaluje ale, ponieważ instalator jest zbiorczy to natychmiast zaczyna się instalować dodatek + bonusy i instalator się wywala. Ps. System jakby co to Windows XP SP 2
 6. Wiele kodów (Gothic 2 jest tu świetnym przykładem) powstaje również po to by beta testerzy mogli sprawdzić niektóre elementy (sprzęt, ekwipunek, naliczanie statystyk) np. na późniejszym etapie gry bez konieczności kilkugodzinnego pakowania postaci. Oczywiście istnieje możliwość testowania w zewnętrznych aplikacjach, ale przecież trzeba zobaczyć jak to wszystko się składa w całość. Istnieją też kody które mają za zadanie naprawić bugi w grze których programistom nie udało się naprawić. Jak dobrze pamiętam w Gothic 2 istniał kod "fixme" który miał na celu odblokowanie postaci która się zaklinowała w jakimś przedmiocie czy skale.
 7. Zmiany są według mnie prawie ok, nie mam zdania na temat systemu pokazywania prac(czy z wynikami czy bez), choć brak prezentacji ocen może być korzystna. Swoją drogą można zrobić tak, że pracę będą układane nadal ocenami a ich nie będziemy widzieć. Dzięki temu będziemy wiedzieć jaką pozycję zajmuje dana praca, a nie będziemy znali jej przewagi nad konkurencją . Dla mnie najważniejszą rzeczą jest, tak jak wspomniał Zorzin, temat rysunków jako prac konkursowych. Osobiście uważam, że rysunki są ok(szczególnie rysowane komiksy ), ale już np. screeny z gier nie. Nie mam nic o nich wspomniane w regulaminie konkursu a nie raz takie prace konkursowe były i chyba nawet parę razy wygrały. Dodatkowo w przypadku rysunków na papierze możemy "ominąć" regulamin robiąc zdjęcie rysunku. Nie podoba mi ten pomysł by pracom niezdjęciowym(czyli np. rysunkom, screenom z gier mówię NIE!!!) odbierać możliwość przyznawania najwyższych stopni. Jeżeli regulamin, je dopuszcza powinny być oceniane jak każde inne prace, jeżeli nie dopuszcza to w ogóle nie powinny być oceniane. Można co najwyżej dodać, że prace niezdjęciowe mogą stanowić co najwyżej 50%(lub też inną część) zwycięzców konkursu. PS. Dodatkowo można zmienić system liczenia wyniku pracy. Są różne sposoby liczenia średnich niż prosta średnia arytmetyczna, i jest parę bardziej zaawansowanych systemów stworzonych właśnie po to by eliminować zaniżanie czy zawyżanie średnich przez pojedyncze osoby.
×
×
 • Create New...