Jump to content

qndzio

Forumowicze
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutralna

About qndzio

 • Rank
  Hobbit
  Hobbit
 1. qndzio

  We are the 5%

  To nie przykład - ekrany o wysokim DPI są potrzebne do zrobienia gogli VR. Kiedyś ich nie było, teraz są - więc i gogle VR można zrobić. Tak swoją drogą - gdyby ludzie poddali się w kwestii samolotów po kilku(nastu) nieudanych próbach, to... no. Także porażki nie umniejszają wg. mnie szansy na osiągnięcie sukcesu.
 2. qndzio

  We are the 5%

  Większość przełomowych wynalazków tworzyli ludzie wcześniej anonimowi. A 20 (a nawet kilka) lat temu nie było rozwiniętego rynku smartfonów, który dostarcza ekrany o kosmicznym DPI w śmiesznie niskich cenach. Konstrukcja takiego urządzenia wydaje się dosyć prosta, toteż ja nie widzę powodu, aby nie miało się to udać - szczególnie, że wiele branżowych stron miało wczesną wersję w łapach i prawie wszyscy byli zachwyceni. Ale wpis - notabene świetny! - nie o tym, więc mój spam kończę.
 3. qndzio

  We are the 5%

  Rozwiązanie wszystkich problemów - ścigałki na Oculus Rift (kiera obowiązkowa)!! Immersja lvl 500.
 4. Widzę brak hejtu, obiektywizm i racjonalne, przemyślane podejśce do tematu. Masz nowego czytelnika
 5. "@RaZzzZoR- pisze się raczej "jeez", a nie "jizz". No, chyba, że news Ci się aż TAK spodobał."

  Gratuluję cennej uwagi ;)

 6. Świetny tekst, sam uważam tak samo. Kiedy pewnego razu odkryłem, że jestem fanboyem Xboxa, zacząłem się zastanawiać, dlaczego tak jest. I doszedłem do tych samych wniosków. Co do nieliniowości, której poświęciłeś bardzo mało miejsca - byłoby fajnie, gdybyś przeczytał moje wypowiedzi w komentarzach pod tym newsem: http://www.cdaction.pl/news-24925/wiedzmin...x360-wideo.html (nie zraź się na początku dyskusji, gdzie podszedłem do tematu z nieco innej strony - potem mówię właśnie o fabule) i się do nich ustosunkował, tzn. powiedział, czy chodzi Ci o to samo. Bo myślę że to jest bardzo ważny temat, warty wpisu, albo i kilku, na blogu.
 7. Uważam, że nikt, kto nie ma co najmniej tytułu doktora fizyki, nie powinien wysuwać własnych teorii na temat możliwych błędów poczynionych przy ustalaniu wyników badań- niestety często się one pojawiają w komentarzach i tutaj, i na innych stronach pod artykułami na ten temat. Wybitni naukowcy przeprowadzali te eksperymenty przez kilka lat, i przez kilka lat wykluczali zapewne setki różnych czynników, które mogły wpłynąć na wynik. Jeśli Ty na coś wpadłeś- oni wpadli na to tym bardziej. Ciekawostka- przez ciało każdego człowieka co sekundę przelatuje ok. 50 bilionów (!!!) neutrin. Więc dobrze, że nie oddziałowują z materią, bo gilgotki byłyby niemiłosierne Wpis, jak zwykle, na najwyższym poziomie. Swoją drogą- nie obraziłbym się, gdybyś kiedyś napisał coś szerzej na temat teorii względności- wzory niby znam, ale za nic nie mogę ogarnąć rozumem, dlaczego. A Ty piszesz w ten sposób, że zapewne byłoby wielkie "ahaaa!"
 8. @swallow- good point. Wynika z tego, że być może zaawansowane cywilizacje się z nami nie kontaktują, bo nie mogą, jako, że istnieją już tylko umysłami (duszami?). Przyjmując taką tezę, można się zacząć zastanawiać, kiedy i nas czeka taka przemiana...
 9. Wpadłem na dosyć optymistyczną teorię. Załóżmy, że kontaktujemy się z wysoko zaawansowaną cywilizacją, która ma naukowe, pewne dowody na istnienie Boga. Jednak wbrew naszym przekonaniom, Bóg tylko stworzył wszechświat, nie zostawiając żadnych przykazań moralnych lub obowiązków praktyk religijnych (i na to też mają pewne dowody). W tej sytuacji możliwe, że wszystkie ziemskie religie zunifikowały by się w jedną, np. "Wyznawców Boga". Z drugiej strony- czy gdyby ludzie wierzący dowiedzieli się, że po śmierci wszystkich czeka ten sam los, nie odwrócili by się od Boga? Innymi słowy, wynikałoby z tego, że ludzie żyją w zgodzie z przykazaniami z bardzo egoistycznych pobudek- są "dobrzy", bo wiedzą, że czeka ich za to nagroda.
 10. Opowiadanie przeczytałem, i wręcz zwaliło mnie z nóg- takiego końca się nie spodziewałem... a opis dziejów ludzkości też świetny, szczególnie jak na utwór z lat '50. Teraz szukam podobnych, więc jak znasz jakieś, to mógłbyś podrzucić (albo nawet zrobić wpis) Co do Twoich wpisów, przed tym czytałem "Scenariusze końca Ziemi"- i jak znajdę czas to z pewnością przeczytam wszystkie pozostałe z tej serii.
 11. GENIALNY wpis! Kocham czytać o wszystkim, czego nie jesteśmy pewni Niesamowicie wciągający styl pisania i bardzo przystępnie przekazana treść. Sam bardzo interesuję się tajemnicami Wszechświata (chociaż, co ciekawe, nie potrafię nawet wymienić w kolejności planet Układu Słonecznego). Dlatego też uwielbiam takie filmy jak Kontakt (który, jak widzę, oglądałeś i Ci się spodobał), K-PAX (to widziałeś?) czy gry o tej tematyce, których jest niestety bardzo niewiele, a właściwie tylko jedna- Mass Effect (pierwsza część). Głównie ze względu na bardzo wysoką "poprawność naukową" (wyjaśniono nawet, jak działa komunikacja między odległymi od siebie miejscami Drogi Mlecznej- dzięki wykorzystaniu cząstek splątanych... ciekawe, nie?). Odysei Kosmicznej 2001 niestety nie byłem w stanie ogarnąć, przynajmniej ostatnim razem, kiedy ją widziałem, czyli z 8 lat temu Wracając do Ciebie- świetna robota, oby tak dalej!
 12. "A ja mam PC, ArmĘ 2 z modami, Crysisa, Lineage 2, Wiedźmina, a także Xboxa, Red Dead Redemption, H3 ODST, itd, i te dwa sprzęty świetnie się uzupełniają :)" Za to, że udało Ci się pogodzić granie na PC z graniem na Xbox360 dostajesz gwiazdki;)

 13. qndzio

  T-50 aka PAK-FA

  F-16 najładniejszym samolotem jest, kropka. A z designem T-50 Ruscy mocno się zapatrzyli na Raptora, przez co maszyna wygląda zdecydowanie mniej socjalistycznie od wcześniejszych . A szkoda, tamte miały fajny "klimat".
 14. Jak dla mnie... Numero Uno- intro Mass Effecta: http://www.youtube.com/watch?v=5tBFPy8sauw ...AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!! Sorry, musiałem- za każdym razem jak to oglądam, to przechodzą mnie dreszcze. Na początku do ME nie byłem przekonany, w końcu pożyczyłem go od kolegi na Xboxa- kiedy zobaczyłem intro, już wiedziałem, że to Ta Gra. Numero Drugo- kilkanaście akcji w Modern Warfare- wybuch bomby nuklearnej, misja w Prypeciu, czy odpalenie rakiet balistycznych z rosyjskiej bazy. Numero Trzecio- pierwsze spotkanie ze Scarabem w Halo 3. Poza tym: wyjście na plażę z dżungli w pierwszej misji w Crysisie. Końcówka dema Blacksite: Area 51- kosmita- meteor wbijający się w ziemię, spowolnienie czasu, fala uderzeniowa, i auta przelatujące obok głowy- wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak słaba całościowo jest gra. Ostatni boss w Yoshi's Island . Misja Stowaway w GTA: SA. Samolot rozbijający się na pasie startowym w Left 4 Dead. Jeśli coś jeszcze mi się przypomni- a pewnie trochę tego jest- pozwolę sobie dopisać
 15. Ja wybierałem głównie Garrusa (zżyłem się z nim w jedynce, ma fajny charakter), Tali (to samo, jest słodka ), Mirandę (bo to fajna [beeep]), Thane'a (fajna nowa postać, podobnie jak Garrus- fajny charakter, jest trochę tajemniczy, ale zarazem otwarty) i Legiona (Geth w drużynie! Chociaż szkoda że był dosyć mało rozmowny, bez emocji, no ale to w końcu sztuczna inteligencja). Zaeed wyraźnie był dodany na siłę, nie da się z nim normalnie porozmawiać, za to na misji dla niego mamy ciekawy dylemat moralny. Najciekawszą misję na lojalność dawała wg. mnie Tali'Zorah vas... Normandy . Swoją drogą- w każdym innym RPGu wybierałbym team tylko ze względu na umiejętności i korzyści, jakie dane postaci mogą mi dać, a w ME 2 decydowała osobista sympatia... BioWare FTW!
×
×
 • Create New...