Jump to content

Devil Sin

Forumowicze
 • Content Count

  786
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About Devil Sin

 • Rank
  Elf
 • Birthday 01/12/1982

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Wyróżnienia Smugglerkowe
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array
 1. A czy Zastanowiłeś się nad tym - żeby iść na normalne studia informatyczne (i tak będzie to konieczne) a w trakcie wakacji - nie wybrać się na praktyki lub staże do firm zajmująych się właśnie grafiką ? Dla przykładu taki matlab może być skutecznym programem do przetwarzania grafiki przecież całe przetwarzanie grafik w komputerze to nic innego jak odpowiednie fukcje zastosowane na macierzy pikseli. Z ASP to też dobry pomysł - ale lepszym byłby telefon do dziekanatu i upewnienie się w tym. Napiszą Tobie w wymaganiach o pracę wyższe informatyczne - i z ASP Polegniesz. Programowanie gier - WYŁĄCZNIE INFORMATYKA. Kolejnym dobrym podejściem byłoby stworzenie własnego portfolnio - im więcej w nim tym lepiej. Zaryzykuję i powiem, że nawet studia inżynierskie nie byłby złe - Zwłaszcza, że Zapoznałbyś się z AUTOCADEM a w nim można też tworzyć trójwymiarowe modele
 2. By nie było człowiek należy do świata zwierząt przecież z tego świata się wywodzi Nadkrólestwo: Eucaryota Królestwo: zwierzęta (Animalia) Typ: strunowce (Chordata) Podtyp: kręgowce (Vertebrata) Gromada: ssaki (Mammalia) Podgromada: łożyskowce (Placentalia) Rząd: naczelne (Primates) Podrząd: człekokształtne (Hominoidea) Rodzina: człowiekowate (Hominidae) Rodzaj: człowiek (Homo) ..... i aż do gatunku Przecież nawet w ciałach naszych mam - symulowane jest pierowtne środowisko wodne w którym rozwijały się wczesne organizmy, Mieliśmy błony między palcami oraz strunę grzbietową. Nasza pierowna jama gębowa też nie jest ostateczną. Jestesmy zwierzętami i tego religia i filozifia nie zmieni a dla znudzonych - http://www.embryo.chronolab.com/ Cała biochemia, biologia komórki to nie boskie wytworzenie ale pewna kontynuacja ewolucji.
 3. Jedynym waleniem bzdur jest napisanie że ktoś wali bzdury - nie mając "miary" i "systemu odniesnia" oceniasz coś czego budowy nawet nie Rozumiesz. Szczególnie, że dwie pierwsze rzeczy są doskonale opisane w świecie zwierząt - "Haben Tiere ein Bewußtsein?" Volker Arzt, Immanuel Birmelin lub Animal Philosophy: Ethics and Identity oraz z publikacjach naukowych http://www.apa.org/p...xan/index.aspx. Nie muszę także wspominać, że oceniamy zwierzęta przez pryzmart wielkich rzeczy - wielkich słów i jeszcze większej niemierzalnej wody - bo jak zmierzyć coś co zwie się myśleniem abstrakcyjnych czy myślą filozoficzną i jak nadać temu matematyczną postać. Zejdź do poziomu kwantowego oraz neurologii ... wtedy woda nie jest już taką wodą http://www.newscient...n-memories.html oraz http://serendip.bryn...Czarnecki3.html ... I zapewniam nie jest to offtop ... A nie próbują już tego zrobić od 20 lat ? Za 10 lat te słowa nie będą już aktualne z biologicznego punktu widzenia
 4. Skąd ta pewność ? że zwierzęta nie mają wiary lub czegoś podobnego do niej - byłbym bardzo daleki od jakiekolowiek określania i porównywania zachowywania zwierząt wobec braku dostatecznej wiedzy o działaniu naszego mózgu i brasku wzorca do porównywania. Neurologia zaczyna wchodzić w fizkę kwantową a już jest dość mocno w samej fizyce. Nie wspominam już o możliwym poziomie kwantowym pamięci oraz o czymś tak abstrakcyjnym jak wolna wola czy pomysłowość i wyobraźnia - wiemy na jakim poziomie to powstaje ? A może ktoś mi da definicję osobowości ? To, że coś nie klęczy i nie woła nie musi oznaczać braku wiary lub wyższych zdolności poznawczych. Nawet tak prosty i smutny film ht*p://www.youtube.com/watch?v=_MrY1Z8uU-k - zmusza do dokładniejszego przyjrzenia się zwierzętom i ich zachowaniu. Żadna wiara wymyślona lub nie przez człowieka nie ma monopolu na definicję czym są zwierzęta i określanie ich zachowań. Tutaj nie będę się też odnosił do ewolucji i zwierząt - Richard Dawkins i jego książka Najwspanialsze Widowisko Świata. Jeżeli jakikolwiek ksiądz zacznie atakować darwinizm, ewolucję - to w tej książce jest wystarczająco dużo argumentów żeby sobie odpuścił. Po prostu nasza miara, bez określania uniwersalnej, niezależej od użytkownika miary - może dawać błędne wyniki. To coś pokroju pomysłu Galileusza na naukę - stworzenie uniwersalnych metod pomiarowych a nie branie słów o wielkości trudzie i złożoności i Bogach. Co myśli zwierzak kiedy patrzy w nocy w niebo i nie widzi tam gwazd - ciekawe czy to samo myślał człowiek kiedy jeszcze był w towarzystwie małp. Prosiłbym o jedno - piszę słowo "wiara" prosze to słowo traktować w każdej dostępnej możliwej interpretacji. Nie ograniczam się do choćby wiary w .... "
 5. Black Shadow -> Ludzkie działanie: Traktat o ekonomii (Ludvig von Mises) / Część szósta: Skrępowana gospodarka rynkowa / XXXIV. Ekonomia wojny; (patriotyczno, obronno oraz honorowe srpawy podczas wojny ten rozdział zakopuje i porównuje do ilości zer na papierkach) -> wojna partyzancka -> jedyny sposób by wygrac to przymusowa deportacja ludności cywilnej z terenów objętych działaniem partyznaki lub ewentualne liczenie się z dużymi stratami cywilnymi. Plus 1 do dobrego podejścia do tematu z firmami i handlem. -> korzyści z uczestnictwa ? może wymieszanie szaty bakteryjno - wirusowej na terenie kraju, plus kilka nowych odmian owadów i pasożytów. Plus wspólne szkolenia wojsko specjalnych. btw. Powracam - po dosc długim czasie
 6. Model powinien być jak najprostszy, ułatwia to analizę wyników przy małej liczbie zmiennych. Przy dużej liczbie zmiennych można zapomnieć o prawidłowej analizie gdyż potrzeba dokładnego rozeznania wpływu czynników na siebie samych. A to może wymagać modelu w modelu. Dwa nie do końca wiadomo czy w modelu podać konkretny wynik czy też przedział wyników (i niekoniecznie tutaj mówię o końcowym wyniku). Z jednego obliczenia możemy mieć wynik, przedział wyników lub nawet kolejny wzór. A w przyrodzie nie ma zawsze jednego rozwiązania ... jest ich kilka lub nawet nieskończenie wiele w pewnym zakresie jeżeli rozpatrujemy kilka czynników na raz. A kiedy rozpatrujemy coś takiego jak komórki to można zapomnieć o modelowaniu - ilość czynników w modelu komórki jest za duża do analizy przez kilku ludzi. najlepszym tego przykładem jest wirtualny liść http://code.google.com/p/virtualleaf/. Liczba zmiennych w tym małym programie jest już duża, dla małego listka rozpatruje się bardzo mało czynników. A teraz mamy model który spokojnie może operować na kilku set / tysiącach zmiennych - model pogody !!! Do tego bez sieci neuronowej, statystyki w ... zmiennych, data-miningu NIE MA CO podchodzić - człowiek nie jest w stanie przeanalizować takiej liczby zmiennych a co dopiero z liczbą danych ... . Bo nie wiemy na ile zmiana jednej zmiennej pociągnie wynik a co dopiero zmiana wielu. co to DNA i mRNA ... specjalnie PODAŁEM mRNA, nie chodziło mi o możliwość połączeń ! ale o coś zupełnie innego, o wiele bardziej ważniejszego - kod genetyczny. tutaj nie ma 0 lub 1 ... jest A T(U) C G - to jest informacja, połączenia 0 lub 1 w tym wypadku to utrata 50% informacji. Cysteina leci z T(U)GT(U) lub T(U)GC - a wiemy, że C nie jest komplementarne do T tylko do G w DNA.
 7. Zero jedynkowa to będzie jak zaczniemy analizować cząsteczki dokładnie, co do jednej. Ryzykownym jest podejście do przyrody ze stanem 0 lub 1 skoro stanów może być znacznie więcej. 0 i 1 to wymysł człowieka - przyroda, ma dla przykładu swój komputer ATGC - w zależności mamy 4 kombinacje dla mRNA. Super komputery zależą od wzorów, wzory od badań - bo modele powstają z wyników badań empirycznych. Wyniki badań empirycznych i modelowanie stara się upakować jakąś funkcją i tutaj wchodzi statystyka czyli R2 (dopasowanie krzywej do punktów). Nigdy nie ma tak, że R2 = 1. A badana jest jedna zmienna, jeżeli takich zmiennych bada się kilka to i błąd może być większy. Należy także uwzględnić błąd pomiaru i odchylenie std. Globalne ocieplenie samo w sobie nie jest problemem, przebiega obecnie bardziej w skali mikro niż makro. Jest jednym z wielu czynników z którymi człowiek się nie uporał - takimi jak wycinka drzew, zmniejszenie bioróżnorodności ekosystemów, przeludnienie, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zmniejszanie zasobów planety. Wypadkowa tych wszystkich czynników jest już problemem. Autor zdaje się także zapominać, że obecna polityka wydobycia i produkcji nie zostawia za wiele tym co przyjdą po nas.
 8. Przepraszam wszystkich za brak odpowiedzi na PW - ale po raz pierwszy jestem na forum od ponad roku !

 9. Każdy z nas jest inny jeżeli chodzi o profil organizmu, jak wspominałem może być to efekt uczulenia albo efekt nieprawidłowego przygotowania i podania szczepionki. Brakuje testów poprzedzających podanie szczepionki. To tak jak z szerszeniami - ja zaliczę 3 użądlenia i jest w porządku, kolega jedno i już miejsce użądlenia jest niczym balon. Koncerny farmaceutyczne, znam zaś najniższego szczebla - tzn. reklamowania leków, na tym poziomie już solidnie naciąga się dane i wyniki, niestety część lekarzy daje się nabrać nawet na totalną głupotę - czyli szczepionka daje efekt w 10/20% a lekarz już ocenia taką szczepionkę jako doskonałą sprawę. Badania i normy można obejść, bo nikt dokładnie nie kontroluje koncernów farmaceutycznych i linii produkcyjnych, ba powiem lepiej biologia to nie matematyka tutaj równanie ... zazwyczaj ma kilka wyników, a jeżeli kontroluje to o kontroli jest wiadomo. W innym wypadku istnieje obawa przed oskarżeniem o tzw. szpiegostwo przemysłowe. Nawet państwo nie wie do końca co jest w tych szczepionkach, do analizy jest potrzebny dokładny sprzęt - na który stać jest tylko kilka ośrodków w kraju. Wystarczy odpowiednio oznakowana partia i gratis jedna modyfikacja w białku, której nie wykryje się za pomocą metod chromatografu.
 10. happymad Powrócę do kilku filmów KWW, obejrzę raz jeszcze i postaram się o taki temat. Wracając do efektów 2012 przeglądnąłem kilka starych dem z gier - i niestety muszę powiedzieć, że dema i filmy w grach takich jak Imperium Galactica II, Master of Orion III, Halo II, Halo III, Supreme Commander + addon, Wing Commandery, Earth'y i kilku innych jakie jeszcze dodam były o całe nieba lepiej dopracowane i wykonane. odnoszę wrażenie, że z niszczenia i śmierci zrobiono sobie rozrywkę o ile wcześniej to miało zalążki sensu teraz stało się dodatkiem do techniki komputerowej i im większa "rozpierducha' tym widz "ma podobno"większego orgazmu dostać ... kino staje się coraz głupsze ... a przecież zrobić dobry film nawet bez aktorów to nie problem
 11. Devil Sin

  Sens życia

  Holy.Death Problem jest taki, że nie ma się czego bać to naturalna konsekwencja życia - wszystko zależy od tego jak bardzo człowiek przywiązał się do wartości materialnych a jak bardzo do duchowych, kwestia wiary też ma tutaj swoje podłoże. Na śmierć nie Masz wpływu tak samo jak na narodziny ale to na co Masz wpływ to sposób śmierci i ostatnie pożegnanie <pamięć ludzi o Tobie> - ewentualnie Możesz spowolnić albo przyśpieszyć najście tego co nieuniknione i wszystko ...
 12. może tak ale wystarczy że do średniej Użyjesz odpowiedniego wzoru <średnia arytmetyczna, średnia ważona itd. itd.> Wystarczy też, że Jesteś uczulony na jakieś białko obecne w szczepionce. Populacja cała nie musi być, ale Wystarczy że Ty Jesteś ... i wtedy jest problem - nawet nie Musisz wiedzieć, że akurat na to białko Masz uczulenie. Może być tak, że jest w porządku ale Twój system odpornościowy akurat nie zapamięta na długo wzorca przeciw któremu ma się bronić. U jednego jest to całe życie a u innego jest to miesiąc - cholernie pogmatwana sprawa. Nie każda szczepionka musi być przyjęta - czasami lepiej przejść chorobę w odpowiednim czasie, kto nie miał różyczki albo świnki niech się ruszy i zaszczepi. Najważniejsze szczepionki to HBV, HAV, tężec, gruźlica, reszta w zależności od zapotrzebowań (borelioza itd. itd.). Grypa na Ukrainie to ichniejsza sprawa, brud, brak elementarnych zasad utylizacji sprzętu medycznego (kiedy pielęgniarka w dużym szpitalu w maseczce i w rękawiczkach wynosi do zwykłego kubła na śmieci strzykawki i zużytą watę i bandaże), niesamowita bieda - to się musiało skumulować.
 13. Na jednego osobnika zadziała, na innego nie a jeszcze innemu zaszkodzi ... w biologii nie ma idealnego matematycznego równania i idealnej odpowiedzi, w biologii 1+1 jest równe ... 1, 2, 3, 10000000 i to zależy od punktu odniesienia i od tego co dodajemy i kiedy - w biologii jest statystyka i to zazwyczaj dość naciągana
 14. Film dla ...... nie nie wiem dla kogo ? (nie chcę nikogo urazić) - przepraszam za wyrażenie ale tak naiwnego i tak kretyńsko przepchanego efektami filmu jeszcze nie widziałem. Pasuje w sam raz dla takich co identyfikują się z jednym z aktorów w filmie ... a mającym własną stację RADIOWĄ ! do rzeczy: 1) efekty, fajnie że są ale to za mało że są, brakuje i dobrania i celowości - start samolotu podobny do startu Harrego Pottera na miotle (serwowany razy dwa), zawalający się pas lotniska czy całe miasta w wodzie ... TO JUŻ BYŁO ... 2) Retoryka filmu ... podnieci ... 12 latka albo kogoś z dziwnie płytkim podejściem do świata, oto koniec świata jednajmy się i kochajmy ... OMG ! ale nawet tego w filmie nie ZNALAZŁEM ! , zagubiło się w nadmiarze - efektów specjalnych (a przecież Nazajutrz, Ostatni Brzeg, Armageddon były o tym samym i na te filmy nie narzekam) ! 3) fabuła ? ... nie ... to były same efekty specjalne ! cez ładu i składu - rozpadające się miasteczka, rozbite małżeństwo, wielki powrót i naiwne ... totalnie lukrowato - Barbee szczęście ... w ilu to filmach THE END było i w jaki sposób podane ? 4) gra aktorska ? jaka gra aktorska ? płacz, durnowate wstawki ? pomijam durnowate przemówienia ... bo to już też było i było o całe nieba lepsze (Dzień niepodległości, Pojutrze) Jedynie rosyjski pilot ratuje sytuację ... 5) przeczucie grozy ... coś co przyciąga do kina katastroficznego, coś co powoduje że oglądamy taki film, że coś ten film przekazuje ... to "coś" ginie w natłoku efektów specjalnych, już o wiele tańsze produkcje to gwarantowały przez cały film (Nazajutrz, Ostatni Brzeg) ! 6) ... 2012 i Majowie ... i gdzie Ci Majowie ? w debilnej scenie ... ? 7) Scena z Lamą ... NIE PASOWAŁA do filmu ... ... ;] oto przepełniona czarka ;] pewnie goryczy widza !!!! / połączenie filmu z religią - też jednostronne, mile pokazywało się jak zniszczeniu ulega Watykan, ciekawe czy zabrakło odwagi czy szczęścia by nakręcić albo stworzyć scenę zniszczenia Mekki ... ! Scena z pieskiem żałosna do bólu ... o wiele ciekawsza była scena z Rosjaninem i rzutem dzieckiem w dal ... 9) no dobra wystarczy ... ale mogę tak wiele razy - co dobrego ... miłe reklamy filmów - Avatar zapowiada się ciekawie ! smaczne chrupki z sosem serowym i pomidorowym, cola ... i widok dziewczyny, która zasnęła ;] 10) o co chodziło w tym filmie ?? ;] 11) DOBIJAM neutrina zmieniły sobie prawa fizyki a potem podgrzewały ziemie ale nie organizmy na niej żyjące <lol> eksploduje super wulkan (chyba nawet kilka) i po miesiącu niebo czyste a fala uderzeniowa ... to podmuch ... ;] OCENA: 5/10 ... zmarnowany potencjał, zabrakło ręki mistrza, nożyczek i pomysłu, ma się wrażenie że reżyser chciał pokazać tylko totalną demolkę i nie wiedział co wyciąć (wrzucił wszystko) ! a co do narzekających na narzekających - płacę za film, wymagam by ten film spełnił moje oczekiwania, jak tak dalej będzie z kinem "the-end-of-the-world-show" to ja przechodzę na filmy Kar Wai Wong'a ...
 15. Mam do sprzedania działający serwer Proliant DL580 G1 ! Jedna sztuka z procesorem 700 MHz jest na Allegro (Zazdrośnik zablokował Wam dostęp :whistling: ) - drugą daję tutaj konfiguracja: - 4 x XEON III 900 MHz 2 MB - 3 GB ECC RAM PC 100 - kontroler SCSI - Smart Array 5302-64 (upgrade firmware Smart Array 5300) - kontroler zdalnego zarządzania serwerem - karta zarządzania serwerem (podłączenia myszki, klawiatury, monitora, dysków SCSI) - dwa zasilacze - redundancja - stacja dyskietek - napęd CD - komplet 4 kieszeni na dyski twarde (opcja dodatnia dysku twardego - koszt 25 zł za dysk - 18GB SCSI 10K RPM) - komplet wentylatorów Serwer pracował pod kontrolą Windowsa 2003, Scientific Linuxa oraz Fedory, serwer jest w wersji RACK - 4U, nie jest przeznaczony do zastosowania domowego ze względu na głośność porównywalną z odkurzaczem - L pAm (dBA) 60.8. Firmware sprzętu zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Gratis dodaję SMART START 5.5 - ostatniej kompatybilnej dla tej wersji serwera. Chętnie odpowiem na pytania dotyczące instalacji, konfiguracji oraz pracy samego serwera. Dodatkowe opcje rozbudowy: kontroler SCSI Smart Array 532 - koszt 20 zł (najnowszy firmware) Dodatkowa informacja: http://h18000.www1.hp.com/products/quicksp...a/10635_na.html zasady: - wysyłka po wpłacie na konto. - wysyłam DHL - kupujący zobowiązuje się zapłacić za kuriera 120 zł - brak gwarancji (serwer pracował u mnie 2,5 miesiąca, pracuje nadal), przy opcji dostarczenia serwera na teren jednego z wybranych miast aglomeracji Katowickiej - gwarancja do pierwszego uruchomienia). - po zaksięgowaniu wpłaty wysyłka do 48 godzin - wysyłam maila potwierdzającego wysyłkę oraz numer listu przewozowego. - nie wystawiam faktury. EDIT Wysyłka jest wliczona w cenę. Dla obioru osobistego koszt serwera wynosi 380 zł. W Aglomeracji Katowickiej transport na wyznaczone miejsce 40 zł - cena serwera 420 zł.
×
×
 • Create New...