Jump to content

Pikor

Forumowicze
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array
 1. A wie ktoś może, kiedy wyjdzie nowa edycja Skavenów? W tamtym roku słyszałem, że przełom kwietnia i maja, ale jak widać była to zła data...
 2. Ten gość chyba rzeczywiście był n00bem, bo zdarzyło mi się raz przegrać z krasnoludami, a grałem z wieloma armiami i typami rozpisek... Przede wszystkim do każdego oddziału zwykłych szczurów dodaje się Rattling Gun (może wyjść z niego do 21 strzałów s siłą 4 bez armour save'a...) i bohaterom dorzuca się itemy dobre przeciwko krasnalom (Dwarf-Slayer - ZAWSZE trafiam na 2+ i bez względu na moją siłę masz -3 do testów pancerza.). Dzięki rattlingom mam niezłą siłę ognia, a dochodzi jeszcze Latarka (Warp-Lightning Cannon), które, jak dobrze pójdzie, strzela na 48 cali z S10 i przechodzi przez lasy (nie musi widzieć). Sama piechota to rzeczywiście nic dobrego, ale jeśli wrzucę tam Elektryka (Warlock Engineer) to rzucam 2 fajne czary na turę (W tym jeden bound spell). Nie, to zdecydowanie nie jest armia, z którą łatwo wygrać. Nie ucieka zbyt szybko (bonus do Ld za szeregi), jest ich duuuużo, i ogólnie są imba. Trochę się rozpisałem, ale to wymagało wyjaśnienia. Wiele osób pojmuje Sakvenów jako wielką armię syfjednostek, a są oni naprawdę efektywni.
 3. Heh. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem poprowadzenia gry kilku osobom. Nie chciałbym, by był to jakiś duży squad, bo na początku mógłbym mieć problemy z opanowaniem ich wszystkich. Czytałem już głowny podręcznik, "Dziedzictwo Sigmara", i jedynym teraz problemem jest znalezienie ludzi do gry... Znajomi, z którymi grałem (nie będąc MG) w pewnym sęsie są jeszcze, hmmmm, nie dojrzali do takich gier. Tak, wiem, że to ma być zabawa itd. ale nie chciałbym podzczas gry tracić klimatu tego świata, który jest, według mnie, świetnie wykreowany.
 4. Witam Gram Skavenami od dwóch lat, i chciałbym poruszyć temat zbalansowania armii. Chodzi mi o ostatnio wydaną, nową edycję Lizardmenów. Mam na myśli nowe zasady kawalerii, gdzie po dodaniu różnych bonusów (magiczne sztandary, lepszy armour itp.) z jednego modelu wychodzi 5 (?!) ataków. Dodajmy do tego jeszcze hate do szczurów, i jest to jednostka niemal nie do zatrzymania. Poza tym przegięli trochę z możliwością łączenie oddziałów Skinków z Zaurusami. Może ktoś, kto gra Lizakami mógłby to dokładniej wytłumaczyć, ale z tego co słyszałem pozmieniali wiele zasad na ich korzyść... Ale i tak Skaveni rulez. PS. Jeśli ktoś mieszka w Krakowie i chciałby nauczyć się grać, można przychodzić do Barda, gdzie urządzają pokazy i nauki gry.
×
×
 • Create New...