Jump to content

edused

Forumowicze
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About edused

 • Rank
  Hobbit
 1. "Panie Psorze-Słucham?-Opowie mi pan może o jednym z rodów wtedyh istniejących?-Hm... Może opowiem Ci o rodzie Geonów? Otóż był to ród wwywodzący się z dalekich kolnii Lechistowskich w Jasnych Drewnach i obecnej Nowej Warszawie. Pierwszy z Geonów dostał się na wiec królewski dzięki swoim umiejętnościom administracyjnych, po jakimś czasie prosząc króla o nadanie herbu, jednakże ponieważ był on człowiekiem świeckim nie otrzymał go wtedy i nie doczekał nadania rodoei herbu. Spłodził on dwóch synów, katolików z czego starszy Władysław poległ przy boku dowódcy prowadzącego szturm na Wiedeń otrzymując pośmiertnie herb od Króla Carolusa: Biała księga i 2 Szkarłatne Topory... ostatni z Geonów z rodu Karola Geona, poległ na Krymie szerząc Chwałe jako propagandzista Króla.
 2. Chciałem zgłosić błąd występujący w SWiE, mianowicie wyskakuje błąd "Zapisana gra nie jest zgodna z aktualną wersją" Gdy próbuję zacząć nową grę...
 3. Władysław Geon Mój Panie osiągnałem 2 tygodnie temu 20 wioseni proszę cię o pozwolenie towarzyszenia jednemu z twoich generałów w wojnie, gdzie mam nadzieję okryć się sławą, Nauczyć strategii i Wywalczyć Herb który przyznałbyś Panie moej rodzinie. Mój Dziad Edward Leży schorowany w łożu. Niedługo umrze ze starości, a Mój młodszy brat Karol nie osiągnął jeszcze 10 wiosen. Przynoszę także poselstwo od Dziada. "Mój Panie. W związku z niestabilnością Cesarstwa, Polecam Ci się starać o Koronę ale nie Prowadzić ekspansji na Zachód, Twój Ojczym Karol już wystarczająco zrobił w Tej sprawie. Najważniejsze by nie otoczyli jej wrogowie Płd-Wsch. To odpowiedni kierunek działań Edward Geon(Obser\| ator)" Proszę Cię także Panie byś nie słuchał Tego listu gdyż nie będzie lepszego czasu na Habsburgów niż Teraz. Viva Polonia!
 4. Pustka, jak w Polskiej armii po Bolesławcu zapanowala na sejmikach. Szlachta Króla jak ognia unika i dziwić jej się nie sposób...
 5. "Nie nam sądzić co przystoi królowi"
 6. Edward Geon "Obserwator". (bez herbu) Król poparcie wszelkie wśród rodów pomniejszych ma. Jedynie rody większe które najwięcej utraciły na tym stanie rzeczy przeciwko są. Destabilizacją skutkować to może, ale trudno stwierdzić aby lepszy moment zajścia nastał. Król po serii zwycięstw dowiódł znaczenia Gryfów tak dalece, że wielu już myślało czy samemu monarchii nie wskazać i wejść w łaskę króla. Pośród pozostałych Nasz Miłościwy strach zasiał tak, azaliż tylko przedstawiciel rodu którego teraz nie wymienię, nieoficjalnie zwany Jesdaff'em głośny bunt podniósł, chociaż można doszukiwać w tym zemsty za to iż Gryf od lat parunastu na sejmiki go nie zaprasza.
 7. obecnie panujący książe mnie nie lubi:(
 8. O to mi właśnie chodziło mości królu. Śmiem sądzić że czas wyjawić me prawdziwe Imię. Jestem Edward Geon. Pochodzę z rodu który wiele wiosen temu utracił swą pozycje przez niepoprawną politykę na Litwie podczas wojen o autonomię. Zostałem urodzony na prowincji Rzeczy skąd wyemigrowałem aby pobierac nauki w Watykanie. Aby poświadczyć moją szczerość wyznaje Koronię i wszystkim tu obecnym że jestem ateistą za co Król może w każdej chwili podważyc moje słowa i wtrącić do Lochu. Odnośnie pokoju za wszelką cenę, jak mam się ustosunkować do pokoju z Austrią przy utracie większości Wasalstw w Płn. i Wsch. Rzeczy?
 9. Moją historię opowiem ci panie póżniej, ale wiedz że nie działam na szkodę Rzeczy.
 10. Z tego co widać to na razie nic nie zrobisz. Nie angażuj się w wojnę z Austrią. gdybyś mógł jakos to przeczekać... Z inflacją walczyc nie możesz. Staraj się wzmacniać poparcie w małych państewkach podbijając te ci nieprzychylne. Nie koncentruj się też na polityce kolonialnej, ale jeżeli możesz staraj się ich nie utracić. Sojusz z Wielką Brytanią byłby jak znalazł (z Burgundią też). Austria jest V.I.P. -em I musisz zdecydować czy chcesz za wszelką cenę ją utrącić czy "rozpocząć owocną współpracę".
×
×
 • Create New...