Skocz do zawartości

Sevard

Hall of FAme
  • Zawartość

    20330
  • Rejestracja

  • Wygrane dni

    4

Posty napisane przez Sevard

  1. W przypadku gdy jest to UPS do kompa, to nie ma to żadnego znaczenia. Bardziej istotne parametry to np. czas przełączenia. Natomiast pomijając to - ten Green Cell, którego wybrałeś też nie ma czystej sinusoidy. Zgodnie z dokumentacją na ich stronie ma modyfikowaną (inaczej aproksymowaną) sinusoidę, nie czystą.

    I jak znajdziesz UPSy z czystą sinusoidą w tej cenie, to szczerze mówiąc - nie ma sensu. Koszt przetwornicy, która jest w stanie wytworzyć czysty sinus jest zauważalnie wyższy, co oznacza, że zaoszczędzono w innym miejscu.

  2. Brak błędów dysku. Jedyne co nieco martwi, to niezerowe command timeout, co może oznaczać problemy z zasilaniem, ale przy tej ilości przepracowanych godzin, to może być po prostu kwestia zużycia. Jeśli nie będzie się zwiększało, to do olania.

    Raczej coś innego, stawiałbym na problem natury programowej. Jak wygląda zużycie procka i zajętość pamięci?

  3. Wygląda tak, jakby włącznik się wyrobił i losowo zamykał obwód. Poszukaj w instrukcji płyty głównej gdzie jest podpięty, odepnij go i przez jakiś czas odpalaj kompa na śrubokręt i zobacz, czy wtedy też się będzie to działo.

  4. Gdzieś po drodze przekonwertowałeś dysk na dynamiczny, co zazwyczaj było złym pomysłem w zastosowaniach domowych, a obecnie nie ma najmniejszego sensu.
    Masz na tym dysku coś istotnego? Jeśli nie, to najprościej będzie usunąć z niego istniejącą tablicę partycji i zastąpić nową.
    https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/disk-management/change-a-dynamic-disk-back-to-a-basic-disk
    Jeśli chcesz przekonwertować dysk dynamiczny na podstawowy, to niekiedy jest taka możliwość, ale wymaga użycia zewnętrznych narzędzi. Odsyłam np. tu https://www.easeus.com/partition-manager-software/convert-basic-disk-to-dynamic-or-dynamic-disk-to-basic.html#4

  5. Tak się ociupinkę wtrynię - jeśli chodzi o 3080, to jednak poczekałbym na testy jutro. Ta karta ma deklarowane TDP na poziomie 320W, to jest dosyć sporo. Dodatkowo konstrukcja chłodzenia jest taka, że sporo ciepła może iść na procek, a podwójny wentylator jest umieszczony blisko śledzia, co sprawia, że przy małej obudowie karta może nie mieć skąd zasysać zimnego powietrza.. Raczej bym poczekał, czy ta karta w ogóle sprawdzi się w tak małej obudowie - osobiście nie sądzę.

  6. Ta Toshiba jest OK. Z 3,5 calowych Toshib należy unikać dysków P300, DT02 oraz DT02-V o pojemności 4TB i 6TB (czyli dysków, które i tak mało kto kupi ze względu na niską prędkość obrotową).

    Jeśli chodzi o dyski 2,5 cala, to tu sytuacja jest prostsza. Z obecnie dostarczanych na rynek dysków jedynie WD RED 1TB to CMR. Wszystko inne to SMR (tak, WD BLACK też).  Także w przypadku dysków 2,5 cala trzeba polować na leżaki magazynowe.

  7. To jest nieco bardziej rozbudowany temat, ale większość programów tego typu używa na tyle silnych metod szyfrowania, że  złamanie ich jest dosyć kłopotliwe, więc jest mała szansa, że w ogóle komuś będzie się chciało to robić - tak długo jak główne hasło jest bezpieczne, tak długo reszta haseł również powinna być bezpieczna.

    Rozwiązania takie jak LastPass, 1Password zostały sprawdzone przez naprawdę sporo ludzi i do tej pory nie było jakichś większych incydentów z nimi związanych. A jak chce Ci się bawić, to jest też otwarty Keepass, w którym hasła trzymasz w zaszyfrowanym lokalnym pliku.

  8. W części przypadków wystarczy przenieść SSD i będzie działać, a w części komp się nie uruchomi. Żeby mieć pewność, że system się uruchomi należy go do tego przygotować za pomocą narzędzia Sysprep. Po przeniesieniu trzeba ponownie aktywować system (tu wchodzą wszelkie ograniczenia dotyczące licencji Windowsa).

  9. Oczywiście, że firmware jest oprogramowaniem (i w sumie dlatego na polski tłumaczy się to jako oprogramowanie sprzętowe), przy czym działa ono na dużo niższym poziomie niż standardowe oprogramowanie, które jest dostępna dla użytkownika. Stąd właśnie wydzielono je do osobnej podklasy.

    Dnia 3.03.2019 o 15:35, cali napisał:

    Program instalujesz w windows a firmware już nie choć są programy które uaktualniają firmware z GUI systemu operacyjnego ale zapis jest na fizycznym urządzeniu i dostęp do niego jest niemożliwy. Program natomiast możesz wykorzystywać na wiele sposobów.

    Co w takim razie w przypadku firmware'u, który jest ładowany do urządzenia podczas uruchamiania systemu?

  10. Biorąc pod uwagę 24 miesięczną gwarancję, to w sumie chyba jednak wolałbym wziąć kartę od Inno3D (tańsza z lepszym chłodzeniem).

    A co do pytania o throttling, to zależy co rozumiesz przez throttling. Praktycznie wszystkie obecnie sprzedawane karty nie schodzą z częstotliwością poniżej swojego zadeklarowanego Boosta. Sporo ma natomiast ten problem, że ich częstotliwość pod obciążeniem mocno skacze, co w niektórych grach przekłada się na ścinki.

  11. Odporność na inflację w przypadku walut jest wadą, a nie zaletą - z parytetu złota zrezygnowano nie bez przyczyny. Mała inflacja w gospodarce jest potrzebna. Kryptowaluta ma również tę wadę, że mimo iż jest odporna na inflację, to jest całkiem nieprzewidywalna - jej wartość względem tradycyjnych walut oraz towarów potrafi bardzo mocno zmieniać się z dnia na dzień, co sprawia, że te waluty nie nadają się do jakichkolwiek poważniejszych zastosowań.

    16 godzin temu, Tikeri napisał:

    Osobiście uważam, że cała ta idea jest genialna w swej prostocie i po prostu działa (bez kontroli polityków, korporacji, bankierów, iluminatów, masonów, sithów etc.)

    Naiwny jesteś. 

  12. To co jest liczone jest powszechnie znane - kod jest otwarty. To, że nie ma to sensu, to już inna historia. Tylko nic z tym nie zrobisz - są ludzie, którzy chcą kryptowaluty wymieniać na tradycyjną walutę, więc to się kręci i kręcić będzie. Przynajmniej przez jakiś czas, bo pewnie wkrótce będzie kolejny krach, na których trochę ludzi straci kasę, a potem znowu ceny będą windowane.

    Jedynym skutecznym ukróceniem procederu byłoby złamanie krytowalut, na co jednak bym nie liczył.

  13. Z mi znanych najbardziej wiarygodny jest PurePC, co wcale nie znaczy, że jest wiarygodny i rzetelny. To jest po prostu najlepszy portal spośród słabych. Najpewniej ten artykuł, to bezmyślne tłumaczenie z jakiegoś zagranicznego serwisu. Jeśli miałbym zgadywać, to w oryginalnym artykule była wiadomość, że niereferencyjnych kart nie będzie w chwili premiery Vegi, tylko pojawią się nieco później, ale to tylko moje domysły.

    W każdym bądź razie informacji lepiej jest szukać na zagranicznych portalach - mniejsza szansa, że natkniesz się na tego typu kwiatki.

×
×
  • Utwórz nowe...