Jump to content

Matheos

Forumowicze
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutralna

About Matheos

 • Rank
  Hobbit
  Hobbit
 • Birthday 10/14/1986

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array
 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

969 profile views
 1. Otóz Helmutt'cie: 1. Pleśniejące truchła i inne odpadki typu kości, wnętrzności sprzątane są nie za pomocą "Cleaning" lecz "Refuse Hauling". Dorfy, przeważnie ruszają od razu jakieś odpadki jak zacznie wydobywać miasmę, być może wyłączyłeś Refuse Hauling lub twój refuse stockpile był niedostępny Zakluczone drzwi, podniesiony most - uniemożliwiający wychodzenie z twojej fortecy czy coś( Q >na drzwi > L - zamyka drzwi, Q > na drzwi > O uniemożliwia przechodzenie przez drzwi zwierzakom lub odwrotnie, przyciski oczywiście bez shifta tudzież capsa). Cleaning od nosi się do czyscenia wymiocin, oblanych tryskającą krwią podłóg i ścian (np. w szpitalu) 2. Otóż studnie możesz wykopać tylko w miejscu x poziomów nad wodą. B > L (oczywiście bez shifta, tudzież capsa) ponadto doradzam przeczytanie sobie odpowiedniego artykułu na MagmaWiki, żebyś jak już wybudujesz swoją studzienkę nie maił kłopotu z dostawą wody w ostre zimy tudzież upalne dni (chodzi głównie o strefy klimatyczne, woda w studni też może zamarznąć). Studnia jest takze budynkiem wymagającym 4 różnych materiałów: kamienia, wiadra, mechanizmu i liny lub łańcucha. 3. Można wstawić łóżko do domku na ziemi. Musisz jednak położyć pod nim podłogę b > C > f, zakładam że domek ma ściany ze wszystkich stron, a nad nim podłogę również (czyli wybudować podłogę na poziomie wyższym): __________ ||___m___|| || - ściana, _ - podłoga m - łóżko (oczywiście zakładając że pod nim podłoga) Ponadto "must be inside" oznacza, jak nie trudno się domyślić, że musi być "w środku", a jeśli najedziesz kursorem na miejsce gdzie chcesz postawić łóżko (za pomocą k, jeśłi nadal chcesz ustawić łózko w domku na powierzchni) zobaczysz na prawym oknie (tam gdzie masz menu) że pisze Outside - po prostu jest na powietrzu. Dorfy lubią mieć mury zewsząd.
 2. Matheos

  Dwarf Fortress

  Widzę że już od jakiegoś czasu straszna posucha, a szkoda... 28 marca tegoż roku wyszła now wersja, tzw. Dwarf Fortress 2011 (ver. 0.31.25). Nie wiem na jakiej wersji graliście swoją grę - jeśli nie na DF2010 (wersja 0.31.19) to prawdopodobnie nie wiecie że zostało wprowadzony nowy aspekt ogólnie pojętego "farmienia" otóż wprowadzono możliwość hodowania takich zwierząt jak kury, kaczki, indyki czy z tych większych krowy, jaki, llamy czy alpaki. Dorfy już nie muszą być ubrane tylko w ubrania z pajęczego jedwabiu czy z roślin - wprowadzono wełnę. Piszę nie dlatego żeby odkopać temat, ale głównie dla tego że chętnie bym z wami pograł. Jeśli oczywiście macie jeszcze ochotę
 3. No, wczoraj rozegraliśmy z Mayronem pierwszy trójmecz. Moja niepełna Hands of Flame (9/20 kart odblokowanych) przeciwko jego Pełnej talli Mind of Void (Biało-Niebieska). Rozgrywka była bardzo zacięta, jednak zakończyła się pełnym sukcesem (3:0) któregoś z nas, ale którego? Pytanie2: Jakie decki z gry lubicie - i którymi gracie?
 4. Noo... to widzę że trafiłem. Fajnie, fajnie. Yilmaz a ty masz Planeswalkerów? Jeśli ktoś jest chętny pograć podaję nazwę profilu na Steamie: Ravenz10 (lub znajdźcie jako Blood Raven, mój avek to czarny kruk na krwistym tle). Zapraszam do rozgrywki, i polecam wszystkim którzy lubią gry karciane - żeby zapoznali się przynajmniej z demem MtG:Duels of Planeswalkers.
 5. Witajcie Planeswalkerzy! Chciałbym się dowiedzieć ilu użytkowników CDA ma grę, o której mowa w tytule. Interesuje mnie to gdyż wpadłem na szalony pomysł stworzenia Turnieju CD-A w MtG:DoP. Jest ktoś na tym forum lub ktoś zarejestrowany na Facebooku, kto byłby chętny na jakieś rozgrywki? Dzięki możliwości jaką stworzył mi Steam i Wizardzom z Wybrzeża będę mógł wreszcie z kimś pograć nie wyjeżdżając z mojego miasta do Gdyni lub Gdańska oddalonych odpowiednio o 25 km i o 42 kilosy, tym bardziej gdy pracuje się i muszę dojeżdżać 16 kilosów naszymi kochanymi PKSami ;D
 6. rafrymarek - Edward Burke, nie Bruke. Ja używam też firefoxa ale od blokowania reklam mam noscript Jestem pewien że tytuł drugiego pełniaczka również nas zaskoczy
 7. A istnieje jakiś serw z tego forum? Jeśli tak podrzućcie tutaj IP adres. Ja najczęściej chodzę z AKs-74U albo z jakąś snajpą, obecnie R700 (chce zrobić red tigera)
 8. Matheos

  Hattrick

  Ok, no trudno, będę musiał poczekać.
 9. Matheos

  Hattrick

  To ruszył puchar, czy nie? Bo chciałbym wziąć udział... mój Team to Hussaria Veiherovo (1326974)
 10. Wiem że odświeżam stary wątek, ale co tam. To jak z tym spolszczeniem? Ma ktoś?
 11. Ja zauważyłem że bossy lepiej tłucze się broniami szybkimi - jednoręcznymi. Można na nich wykręcić największe skumulowane hity. Zacząłem grać Nordem i nie zmieniałem boga, pozostawiłem domyślnym (Thor) - jak przejdę na śmiertelniku to wezmę Tyra bo zaczynają mi się podobać jednoręczne toporzyska... Zależy od ciebie co chcesz mieć - jeśli wolisz bronie 1 ręczne weź Tyra, jeśli bronie 2 ręczne Thora. Ja znalazłem pomarańczowy przedmiot w Egipcie, dopiero, (miecz 1ręczny 23-26 obrażeń dodatkowych od ognia i ok. 50 normalnych... Nie przydał mi sie - ale złożyłem go w ofierze Thorowi). Jak na pewno inni gracze zauważyli hajsu w Lokim nie brakuje wystarczy że przejdziesz jedną jakąś misję i to co ci jest nie potrzebne sprzedajesz - można tak wykręcić od 100k do 500k czasem nawet do 1,5M.
 12. Heh... nom, myślałem że Zygfryd to raczej w mitologii germańskiej nie skandynawskiej... No ale cóż. W sumie gdy stwarzałem postać to już wiedziałem jakie imię mu dam - tak potroszę dlatego że znam opowieść o pierścieniu Nibelungów, a poza tym Zygfryd (Siegfried) to dobre imię dla postaci fantastycznej a tym bardziej typu barbarzyńcy czy też wojownika...
 13. Oto mój Hiroł - Siegfried - jestem w Egipcie mam 30 lvl (gdy były te wrota wybrałem egipt jako drugą krainę):
 14. Ale narzekacie, miast się cieszyć i chełpić frajdą . Trochę się dziwię Ruddy'emu - ja mam 28 lvl Wikinga i nadal w mitologii wikińskiej. Nie robisz questów pobocznych? A szkoda, co do stworków, to rzeczywiście - te słabsze bierze się na raz - ja szczególnie nie lubię wszelkiej maści Golemów czy Olbrzymów i parzę do nich z łuku a gdy podejdą to już idą jak z płatka. Macie jakieś ulubione bronie? Mi najbardziej podoba się podwójny topór żaru (jakoś tak), kafar żaru (jakoś tak się zwą) a co do broni jednoręcznych to ulepszyłem sobie topór abordażowy jadu runą błyskawic, do kompletu z nią mam kolczatą tarczę która podnosi szanse zadania ciosu krytycznego i porażenia błyskawicą. Jestem ciekaw, też, jakie macie statystyki (Esc w czasie gry -> Statystyki) - najbardziej interesuje mnie najwyższe zadane obrażenia (mój ma coś koło 525)?
 15. Przyłączam się do apelu aby wypisać po kolei wszystkie obrazki. To nam pomoże - na pewno nie wszyscy próbowali odgadywać je po kolei (przyznaję się ), lub w ogóle nie odgadywali... Niech je ktoś wymieni.
×
×
 • Create New...