Skocz do zawartości

DaeL

Forumowicze
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutralna

O DaeL

 • Ranga
  Hobbit

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. DaeL

  CDA 03/2019 - zawartość

  Berlin na pewno będzie wdzięczny za Twój feedback.
 2. DaeL

  CDA 03/2019 - zawartość

  Morze Kozaków było niepoliczalne. I tej wersji będę się trzymał.
 3. DaeL

  CDA 03/2019 - zawartość

  Dyskusja na temat ostatniego numeru CDA. 15 postów. Lista poruszonych tematów: religia, ateizm, dekalog, stosunki polsko-ukraińskie, statystyka, Bandera, Sienkiewicz, następstwa wojny polsko-bolszewickiej. I jak tu nie kochać Forum Actionum Ale co tam, włączę się. Ha! Niedokładnie czytałeś. Chmielnicki i atamani dobrze wiedzieli, że Tatarczuk i Barabasz nie są zdrajcami. To była klasyczna wycinka polityczna. Tatarczuk w pewnym momencie, gdy Chmielnicki coś dziwnie ostro na niego nastaje (a jednocześnie broni atamana koszowego) zaczyna kojarzyć fakty. Wcześniej opowiedział się przeciw sojuszowi z Tatarami, dlatego Chmielnicki traktował go jako niepewnego człowieka i chciał się go pozbyć, żeby mieć w dowództwie większą karność (i samemu nie stracić głowy, gdyby coś poszło nie po jego myśli). A Barabasza Chmielnicki chciał ukatrupić z zemsty. To był krewniak kozackiego pułkownika, który ukrywał listy Władysława IV, w których król podjudzał Kozaków do oporu przeciw szlachcie i magnatom. To zresztą jest fakt historyczny - rzeczywiście były takie listy (chociaż nie wiadomo czy zachęcały do oporu, czy po prostu polecały zwiększyć ilość Kozaków rejestrowych), rzeczywiście ukrył je pułkownik Barabasz i rzeczywiście Chmielnicki je wykradł.
 4. DaeL

  CDA 03/2019 - zawartość

  Wysłałem screeny z podpisami z większej liczby gier, ale z braku miejsca część wyleciała. W trakcie tego procesu jakiś złośliwy chochlik drukarski zamącił, stąd podpis z SS2 trafił do DE:HR. Ale jako autor tekstu zaręczam, że obie gry przeszedłem i je rozróżniam
 5. To chyba jakieś nieporozumienie. Przecież powszechnie wiadomo, że Papkin krytykuje Krytykę Polityczną za jej prawicowe odchylenie. Jak wiadomo - chociażby z lektury jego recenzji Katamari Damacy Reroll - Papkin jest w istocie zwolennikiem anarchokolektywizmu. Tak jak twórca tego nurtu myśli politycznej, Michaił Bakunin, jest Papkin nie tylko wrogiem kapitalizmu, własności prywatnej oraz konserwatywnych stosunków społecznych, ale wręcz państwa jako takiego. Według Papkina idealny ustrój społeczny opiera się na dwóch fundamentach: dobrowolnych zrzeszeniach gmin, oraz wielkich Katamari, które przemieszczając się przez świat gromadzą coraz większe pokłady przeróżnych śmieci. I nie zawaha się nasz redaktor przed użyciem przemocy, byleby tylko wprowadzić swą utopię w życie. No, chyba że coś lekko nadinterpretowałem...
 6. @Coenn nie można prowokować i szukać zaczepki, a potem się obrażać, że Cię ktoś skarcił. Kodeks honorowy trolla na pewno tego zabrania. Jeśli chcesz, to możesz to potraktować jako komplement - wszyscy uważają, że jesteś osobą na tyle inteligentną, by zdawać sobie sprawę z tego, że Twoje kolejne kilka postów napisane było w sposób wyzywający. Więc albo przybastuj, albo przyjmuj krytykę na klatę. Ale nie rób z siebie ofiary.
 7. Papkin prędko nie odpowie, bo na urlop pojechał.
 8. DaeL

  CD-Action 02/2019 - opis zawartości

  Skąd są brane ceny, to Ci nie powiem. Ale mogę polecić korzystanie z porównywarek cenowych. Wprawdzie nie są najwygodniejsze przy składaniu kompa (bardzo wiele części jest źle opisanych albo podpiętych pod niewłaściwe kategorie), ale lepsze to niż ręczne przeglądanie kilkudziesięciu różnych sklepów internetowych.
 9. Coenn w sumie przygotował najlepszą instrukcję. Upewnij się, że zarejestrowałeś się na kody.cdaction.pl, bo system korzysta z innej bazy niż to forum.
 10. DaeL

  CD-Action 01/2019 - zawartość

  Kod generujesz na kody.cdaction.pl
 11. Hah, dzięki, ale i tak mam przerąbane. Wszyscy widzieli, że próbowałem się podpiąć pod komplement dla innego autora
 12. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że się teraz wygłupię, a nie mam pod ręką CDA, żeby to sprawdzić, ale... jeśli się przejęzyczyłeś (przeklawiaturowałeś?) i miałeś na myśli Cyberpunka, nie Frostpunka, no to chodzi o mnie. W takim wypadku bardzo dziękuję za komplement. (jeśli nie chodzi o mnie, tu udajmy, że tego nie napisałem). W każdym razie ja akurat nie zniknąłem. Od mojego debiutu w numerze 5/2018, co miesiąc pojawia się w CD-Action jakiś mój tekst. Nie zawsze w publicystyce, nie zawsze długi, ale na bank jest w każdym numerze. A czasem jest ich kilka. Natomiast do tego wszystkiego co napisał Smuggler to dodam tylko tyle, że chyba dla wszystkich osób, które nie są członkami redakcji, pisanie do CDA to zajęcie przede wszystkim hobbystyczne. Dostarcza dużo frajdy, ale na pierwszym planie jest normalna praca albo nauka. A kiedy zaczyna brakować czasu, to hobby na tym cierpi. Jeśli jacyś ciekawi autorzy znikają, to tutaj leżą tego przyczyny. Ale to też w jakimś sensie dobra wiadomość, bo zawsze jest szansa, że po jakimś czasie wrócą. Ja pierwszy raz dostałem propozycję napisania czegoś do CDA lata temu, po konkursie na współpracownika redakcji (to było chyba w 2013). Napisałem wtedy jeden niezły tekst, ale tak mi się inne sprawy pokomplikowały, że nie byłem w stanie pójść za ciosem i przygotować niczego innego. Ale minęło pięć lat, sytuacja się zmieniła, odezwałem się do redakcji i dostałem propozycję, żeby pisać co miesiąc. Więc niewykluczone, że autorzy, którzy się przez CD-Action w ostatnich miesiącach czy nawet latach przewijali, też kiedyś wrócą.
 13. Dziękuję bardzo. <głęboki ukłon>
 14. DaeL

  CDA 10/2018 - opis zawartości

  Rymy niedokładne. W każdym wersie akcent na inną sylabę. Kompletny brak rytmu. A potem się kolega dziwi, że mu nikt nie odpowiada.
 15. Spoko. Ale dajcie znać na stronce jak już cały proces będzie zakończony, ok?
×