Jump to content

c_alit

Forumowicze
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About c_alit

 • Rank
  Hobbit

Recent Profile Visitors

1,015 profile views
 1. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Jak widać ściągając nielegalny plik jednak narusza się prawa autorskie i podpada pod przepisy karne ustawy.Ale ustawa stanowi (art 27): Był ztcp(vagla opisywał?) już wyrok tak stanowiący (niestety sprawa nie dotarła do sądu najwyższego - a szkoda bo by byłaby jasna wykładnia), ale ustawa mówi o "stosunku towarzyskim" a nie o osobistej znajomości. Osoba z którą dyskutujesz 10 godzin tygodniowo online jest chyba bardziej z tobą w "stosunkach towarzyskich" niż osoba, z którą się spotykasz raz w miesiącu na imprezie? Trzeba poczekać aż ktoś będzie walczył a nie po wyroku I instancji się przestraszy - bo na razie ożecznictwo wygląda na nienadążanie sądów za zmianami społecznymi. (Nigdzie nie jest powiedziane, że musisz znać osobiście, tylko jakiś sędzia tak to zinterpretował.) No właśnie jest. To co potocznie nazywa się ?piraceniem? jest naruszeniem przepisów karnych ustawy o prawie autorskim.Warto zauważyć, że "Ściganie przestępstw następuje na wniosek pokrzywdzonego." a dopóki nie będzie wyroku skazującego nie ma przestępstwa. //M P.S. Info dla nowych rozmówców - rozmawiamy o muzyce/filmach/obrazach a nie o grach/programach - tam zachodzą inne paragrafy.
 2. Po pierwsze to twórcy dostają od was kasę za każdym razem, gdy nagrywacie film kamerą, drukujecie wypracowanie do szkoły, czy archiwizujecie na płycie zdjęcia: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...=WDU19940240083 Tekst ujednolicony. Art 20 - płacicie 3% haraczu na rzecz twórców nawet kupując papier do drukarki. Legalne jest wysłanie koledze plików mp3 zgranych z posiadanej przez nas płyty. Art 23: Legalne jest przesłanie koledze kopi plików przez nas posiadanych. Art 23,o samo miejsce: Odpowiedzialność karna: Art 116 to samo miejsce mówi o rozpowszechnianiu. Art 117 mówi o utrwalaniu w CELU ROZPOWSZECHNIANIA. Stawiam piwo/colę/sok* temu kto znajdzie w ustawie informację o karaniu za pobieranie/otrzymywanie takiego egzemplarza. * do wyboru dla kontrastu - kupowanie komputera jest nielegalne (to się nazywa dobre prawo ) : Kodeks Karny, Art. 269b. § 1 //To napisał brat waszego użytkownika wkurzony bredniami "domorosłych prawników" Dajesz coś na poparcie tych słów a dostajesz nagrodę jak wymieniona wyżej - pasuje?
 3. @damian 0070 dowidzisz dowidzisz, na foli jej spódniczka kończy się na spince a na plakacie dodali dodatkowy pasek swoją drogą powinni zamieścić gdzieś nie ocenzurowaną wersję bądź tą z foli żeby mając odpowiednią ilość lat (16 lub 18) można było ją ściągnąć.
 4. far cry pewnie nie i tak jest darmowy... (o ile jesteś w USA) http://cvr.pl/gry/farcry.php
 5. c_alit

  Baldurs Gate

  co do Drozzta można sprowadzić rozmowę na jego wcześniejszą śmierć a później powiedzieć mu że podczs ostatniego spotkania bałeś się że cię zaatakuje bo jest drowem i że odpokutowałeś za to a także poprosić o pomoc w walce z wampirami i ich królową.
 6. c_alit

  Icewind Dale I & II

  Ja miałem podobny problem.Spróbuj tak jak ja zmienić grafikę w opcjach głównych tzn. przed uruchomieniem gry.Zmień z grafiki 2D na 3D.Jeżeli to nie pomorze wyłącz w wspomaganie systemowe directx w directdiag w zakładce grafika.
×
×
 • Create New...