Jump to content

Szczur2015

Forumowicze
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Szczur2015

 • Rank
  Hobbit
 • Birthday 12/03/1998

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array
 • Konfiguracja komputera
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array
 1. Zamiast czekać na odpowiedzi i możliwe rozwiązania zwyczajnie zainstalowałem na nowo Windowsa, wszystko działa jak powinno, wina leżała po stronie zasilacza (i częściowo systemu), temat do zamknięcia.
 2. Zasilacz zmieniony, ale pojawiły się nowe problemy. Otóż nie mam dźwięku, Windows twierdzi że "brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio" a gdy wejdę w menedżer urządzeń widzę to: W każdym z tych urządzeń (oprócz podstawowego sterownika ekranu firmy Microsoft) jest ten sam błąd, a mianowicie "System Windows nie może zweryfikować podpisu cyfrowego sterowników wymaganych dla tego urządzenia. Niedawna zmiana sprzętu lub oprogramowania mogła doprowadzić do instalacji pliku, który jest niepoprawnie podpisany lub uszkodzony albo może być złośliwym oprogramowaniem z nieznanego źródła. (Kod 52)", w ostatnim urządzeniu jest błąd "System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39) {Zły plik} Odczytanie atrybutów określonego pliku mapowania dla sekcji pamięci nie jest możliwe. " Próbowałem usuwać te urządzenia i uruchamiać ponownie komputer ale pomogło tylko z dwoma urządzeniami których już tutaj nie widać. Spróbowałem ponownie usunąć te urządzenia i uruchomić ponownie komputer, tym razem nie pokazało się "Aplikacja zbierająca informacje o oprogramowaniu urządzeń Plug and Play", i nie wiem czy to dobrze bo nigdzie poniżej w urządzeniach systemowych nie mogę tego znaleźć.
 3. Teraz rozumiem, w takim razie zastanowię się jeszcze nad zasilaczem, poszukam, poczytam, może znajdę coś odpowiedniego, mam kilka dni zanim będę mógł coś kupić.
 4. Jeśli powodem niewystarczającej mocy mojego zasilacza jest jakość jego wykonania to możliwe że byłaby to lepsza opcja, ale jeśli zwyczajnie brakuje mi mocy mimo że mój zasilacz zapewnia te 500 W to potrzebuję jednak tego mocniejszego, i dlatego pomyślałem o tym który wymieniłem.
 5. Jeszcze nie mam nic konkretnego na oku ale zastanowię się nad tym Vero M1 600 który tam wymieniłeś, jakieś uwagi na temat tego modelu? Coś co powinienem wiedzieć, albo jakaś inna propozycja? Bo tym razem wolę wybrać coś sensownego, a nie coś co może zmienić mój komputer w kupkę złomu elektronicznego.
 6. Dobrze więc, jak kupię nowy zasilacz (pewnie w ciągu kilku dni) to napiszę tutaj czy naprawiło to mój problem.
 7. Zrobiłem te zdjęcia, i jeśli się nie mylę to jest na nich dobrze widoczne że zasilacz jest 500 - watowy: Widok z boku zasilacza: Widok z tyłu (trochę rozmazane ale chyba to co najważniejsze widać) :
 8. Ach, zapomniałem o tym. Modelu zasilacza niestety nie pamiętam ale wiem że jest 500 watowy.
 9. Jeśli chodzi o zasilanie dysku to byłoby to w sumie logiczne, wymieniałem niedawno kartę graficzną i właśnie niedługo potem pojawiły się te problemy, możliwe że zasilacz nie daje rady. Moja konfiguracja sprzętowa to: Procesor: Intel Core i5 3350p Karta graficzna: MSI GeForce GTX 960 OC (poprzednio Zotac GeForce GTX 650 Ti 2GB) Płyta główna: Gigabyte B75M-D3H RAM: 2x Kingston KVR16N11S8/4 (2x 4GB PC3 - 12800) Model dysku twardego widać na screenach Tak oprócz tego mam jeszcze dodatkową kartę dźwiękową i nagrywarkę DVD ale ich modele raczej nie mają znaczenia więc nie będę szukał ich dokładnych nazw. Plan zasilania mam zawsze ustawiony na wysoką wydajność. Wydaje mi się że to faktycznie będzie ten zasilacz, jak tylko będę mógł to zaniosę komputer do serwisu, tam dokładniej to przetestują, nie zrobiłem tego na pierwszym miejscu zwyczajnie dlatego że akurat jest zamknięty, wiadomo - święta, nowy rok, niezbyt dobra pora na awarię komputera.
 10. Witam, od jakiegoś czasu mój komputer zawiesza się na około minutę w losowych odstępach czasu, wiem że jest to wina dysku twardego, ale nie wiem dokładnie co się dzieje. Robiłem skanowanie w poszukiwaniu błędów programem HD Tune i nie pokazał on żadnych błędów, ale gdy włączyłem monitorowanie dysku w tym samym programie i poczekałem trochę czasu, to zauważyłem że nagle użycie dysku (zapis, odczyt i ogólnie dostęp do niego) spada do zera na około minutę. Nie mam pojęcia co może powodować ten problem, sprawdzałem kable wewnątrz komputera i wszystkie były podłączone prawidłowo więc tą ewentualność można wykluczyć, i dodam że w momencie gdy użycie dyski spada do zera dysk wydaje dziwny dźwięk, jakby jego talerze nagle zwolniły albo się o coś otarły. załączam zrzut ekranu na którym widać dwa takie nagłe spadki użycia dysku w bardzo krótkim odstępie czasu oraz zrzut ekranu z programu CrystalDiskInfo z wszystkimi informacjami które on podaje. Dodam jeszcze że gdy zanika cała aktywność dysku to komputer nie zawiesza się tak nagle, często gdy oglądam akurat jakiś film na youtube albo robię coś co nie zabiera zbyt dużo zasobów komputera to mogę w ogóle nie zauważyć że to się stało, tylko jeśli akurat np. gram w jakąś grę to praktycznie natychmiast się zawiesza. I domyślam się że dysk twardy może być już do wymiany, ale wolałbym coś przynajmniej spróbować zanim wymienię ten dysk.
 11. Udało mi się ich pokonać, już nie potrzebuję pomocy.
 12. Potrzebuję pomocy w walce z Ornsteinem i Smoughem, sam nie dam rady ich pokonać a po 20 śmierci walka zaczęła mnie trochę irytować. Kilka razy udało mi się kogoś przyzwać, ale zbyt szybko ginęli. Jakby ktoś był chętny do pomocy to ja mam 46 poziom postaci. Z góry dziękuje.
×
×
 • Create New...