Jump to content

MonteChristo

Forumowicze
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

1,228 profile views
 1. Wszyscy znamy regułki mówiące czym jest patriotyzm, ale uważam, że nie da się tego określić raz na zawsze, tak samo nie można określić czy jest on dobry, czy zły. To wszystko zależy od ludzi, od ich postrzegania definicji patriotyzmu. Patriotyzm sam w sobie jest neutralny, to ludzie nadają mu głębszy wymiar. Dla jednych nie ma on żadnego znaczenia w codziennym życiu, a dla innych jest jedną z największych wartości, dlatego każdy sam powinien rozważyć tą kwestię, zgodnie z własnym sumieniem.
 2. MonteChristo

  Blues i nic innego

  Blues to świetny gatunek muzyki. "Choruję" na niego już od wielu lat i to dzięki niemu zacząłem grę na gitarze elektrycznej. Muszę jednak odnieść się do twojego pytania o przyczynę braku rozwoju blues'a: blues zwyczajnie tego nie potrzebuje. W tej muzyce chodzi o twoje emocje, o to co sam przekażesz komuś innemu. Najważniejsze żebyś był autentyczny w swojej grze, aby twoje emocje wypływały z dźwięków które grasz. Na tym polega ewolucja bluesa, na przekazywaniu swoich emocji. Pozdrawiam i życzę masy inspiracji
 3. Gorąco polecam wszystkie trzy części "Ojca Chrzestnego".
 4. Naturalnie pozostaje jeszcze kwestia planowania tego co zamierzasz zrobić i wykorzystywania każdej nadarzającej się sytuacji aby jej pomóc i porozmawiać ale zależy to od tego ile masz jeszcze czasu do zakończenia liceum. W rozmowach staraj się poruszać po neutralnym gruncie (nie mów nic o swoich uczuciach do niej bo mogłoby to zniechęcić ją do rozmów z Tobą na samym starcie) a z czasem możesz rozmawiać z nią o jej zainteresowaniach i o swoich pasjach. Określasz siebie jako romantyka więc nie będziesz miał większych problemów z zapamiętywaniem rzeczy których mówi, a jest to bardzo ważne aby zainteresować kobietę sobą. Najważniejsza rzecz na koniec - nie daj z siebie zrobić sługi; jeśli zobaczy że na każde kiwnięcie palcem będziesz przy niej to straci do Ciebie szacunek i będziesz traktowany jak zabawka. Tu może wyglądać na to, że sam sobie zaprzeczyłem pisząc wcześniej o wykorzystywaniu sytuacji do pomocy, itd. ale tak nie jest - musi to wychodzić od Ciebie. Pewnie piszę w sposób bardzo chaotyczny ale taki mam dzisiaj dzień. Jeśli mógłbyś napisać coś o niej samej (starając się być obiektywnym) - o jej charakterze, odnoszeniu się do innych ludzi, itd. Byłoby to bardzo pomocne bo każdy człowiek jest inny i troszkę trudno doradzać w ciemno. Pozdrawiam
 5. W pełni zgadzam się z Diaconem, rozmowa to jedno z najlepszych rozwiązań, ale żebyś się nie spalił bo wtedy będzie bardzo ciężko. Sądząc z postów widzę, że to przed czym chcę Cię przestrzec nie ma sensu ale spróbuję - jeśli przyjdzie Ci do głowy myśl aby spróbować być w stosunku do Marty obojętnym (pokazać zmianę zachowania), to od razu odrzuć tę myśl. Być może zareagowałaby na takie zachowanie ale zdecydowanie więcej mógłbyś stracić. Ja popełniłem kiedyś ten błąd i teraz bardzo tego żałuję.
 6. Wracając jeszcze do twojej nieśmiałości - nie martw się, również jestem bardzo nieśmiały i przeszkadza mi to każdego dnia. Utrudnia poznawanie nowych ludzi, w dodatku jestem bardzo nie ufny lecz jeśli chodzi o uczucia wyższe nie możesz dozwolić aby nieśmiałość brała nad tobą górę. Jeśli obawiasz się działania spontanicznego, spróbuj planować i przewidywać swoje kolejna posunięcia oraz potencjalne zachowania drugiej osoby. Jeśli nie możesz porozmawiać z nią normalnie, próbuj aranżować różne sytuacje - zachowanie może dziecinne ale w miłości nikt nie zachowuje się na 100% poważnie i dojrzale.
 7. Czegóż można życzyć w takiej sytuacji jeśli nie odwagi i szczęścia? Odwagi aby się przełamać (systematycznie i stopniowo) i szczęścia, aby była to odpowiednia osoba. Musisz spróbować z nią porozmawiać i rozmawiać jak najczęściej pokazując przy tym że potrafisz być bardziej subtelny i dojrzały niż to okazujesz (wnioskuję z twoich relacji). Cholernie przyjemne są takie marzenia o drugiej osobie ale nie daj się w nich zatopić - staraj się kalkulować na zimno kiedy to tylko możliwe i nie unosić się uczuciami którymi darzysz tą osobę bo faktycznie możesz ją przerazić. Chciałbym zadać Ci jeszcze jedno pytanie: mianowicie do jakiej szkoły chodzisz (ze stylu tego posta wnioskuję że pewnie gimnazjum)? Chciałbym to wiedzieć aby móc Ci pomóc jak najlepiej, oczywiście jeśli życzysz sobie pomocy.
×
×
 • Create New...