Jump to content

MKosakowski

Forumowicze
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MKosakowski

 1. Na Skellige spieprzyli te pytajniki, za dużo było na wysepkach i na wodzie. Generalnie to moim zdaniem w całej grze za dużo ich upchnęli. A Fallout 4 po cnym wiedźminie jawił mi się jako gra słaba, budowanie całkiem wporzo, choć to sztuka dla sztuki. Polecam od razu mody pozwalające na schludne łączenie ogrodzeń/murów.
 2. Hej, Jak wypada seria osadzona w uniwersum Warhammera? Zastanawiam się, czy jest sens kupować Warhammera 1, czy od razu przejść do 2, choć te rasy w 2. takie jakieś bidne. Przeszedłem Rome'a 2 i Szoguna 2 parę lat temu, ta seria wciąga jak cholera. Nie zapomnę epickich obron miast garstką Spartan przeciwko przeważającym siłom wroga. Falanga między budynkami i pozamiatane.
 3. Wczoraj przeszedłem Śródziemie: Cień Wojny. Nic specjalnego, acz całkiem zjadliwe. Pamiętam zamieszanie o lootboksy, których nie cierpię z całego serca i plotki o 40-godzinnym grindzie podczas endgame'u. Okazało się, że od IV aktu grind jest, i owszem, cały akt mocno przeciągnięty i nudny, ale 40 godzin nie zajmuje, mi zeszło koło 10 godz, czyli też całkiem sporo, powinno dać się uwinąć w 5-6 godzin IMHO. Cały problem tkwi w tym, że siły atakujące fortece gracza są dość mocne i wraz z kolejnymi etapami robią się coraz mocniejsze, natomiast kapitanowie, których zrekrutowaliśmy w trakcie gry, są często leszczami. Da się spokojnie ukończyć ten akt bez wydawania ani złotówki na rynku, czy to werbując nowych kapitanów (choćby i podczas oblężeń), czy to kupując skrzynie z orkami za wewnątrzgrową walutę, która co chwilę wpada, sporo też wpada po wygraniu oblężenia (z przedmiotów, które można zniszczyć w zamian za miriany). Po ukończeniu wątku głównego miałem koło 30 000 tysięcy mirianów, a skrzynia z orkami kosztuje 1000 albo 1500. Z tym że samo otwieranie skrzyń, jak i rozmieszczanie popleczników w regionach trwa zdecydowanie za długo, w sensie: loadingi. No i od któregoś etapu musimy bronić po dwie fortece/etap, następnie po trzy, a na końcu cztery. A wszystko to w zamian za około 3-minutową cutscenkę. XD Także cały shitstorm o lootboksy i uber-grind nieco przesadzony, natomiast nie żal mi twórców i wydawcy – moim zdaniem lootboksy w grach premium powinny być bezwzględnie tępione. Nie wiem, co trzeba w głowie mieć, żeby wydawać realną gotówkę w grze. Za którą się zapłaciło.
 4. Cześć, W poprzednim CDA była zamieszczona reklama sklepu morele.net. Należało wpisać w przeglądarce morele.net/CDA, by móc kupić zestaw gamingowy z serii Efficient (3019 zł) z bonusami, między innymi myszką od MSI. W tym numerze jest podobna reklama, tym razem dotycząca modeli Skylake Efficient. Da się jeszcze kupić zestawy z serii Efficient z bonusami, czy po ptokach? Po wpisaniu morele.net/CDA pojawia się strona z zestawami Skylake Efficient, a po zwykłych Efficientach ani widu, ani słychu. /edit nieaktualne.
 5. Pardon za x2 posta, ale pomyślałem, że w ten sposób osoby z podobnym problemem zauważą odpowiedź (w przeciwieństwie do edita). Zatem: okazało się, że jednak nie wszystkie sterowniki były aktualne. Na początek więc polecam zaktualizować wszystkie stery (zwłaszcza grafiki), np. posiadacze Radeonów mogą skorzystać z programu, który automatycznie wszystko ogarnie: http://support.amd.com/en-us/download. Gdy gra wreszcie się uruchomiła, zaczęła się wysypywać po stworzeniu bohatera/intrze. W takim wypadku należy wyłączyć opcję frame buffers (z poziomu gry, w advanced graphics) oraz cieniowanie (shadows), do tego można odznaczyć opcję 'use hardware mouse' w menu configure na poziomie launchera. Jeśli to nie pomaga, należy odszukać plik konfiguracyjny swkotor2.ini w folderze z grą i zamienić Frame Buffer=1 na Frame Buffer=0. Wszystkie te operacje można spokojnie przeprowadzić na zmoddowanym KOTORze. Mam nadzieję, że komuś pomogłem.
 6. Cześć. Mam problem z KOTORem 2 (nie uruchamia się). Odpowiedni wątek: http://forum.cdactio...opic=268923&hl=Jeśli ktoś wie, co zrobić, byłbym wdzięczny za pomoc. EDIT: ok, problem rozwiązany. Dla zainteresowanych info we wątku.
 7. Czołem. Jak w tytule ? KOTOR II (z najnowszego CDA) ni wuja nie chce się włączyć. Instalacja przebiegła bezproblemowo. Po uruchomieniu launchera i kliknięciu 'Game' w windowsowskim menadżerze zadań pojawia się swkotor2.exe, ale po kilku sekundach znika ? nie ma żadnego powiadomienia o błędzie. Reinstalowałem grę 3. razy, próbowałem uruchamiać bez moddów i z moddami ? i bez skutku. Próbowałem również rozwiązań krążacych po necie, czyli uruchamiania w trybie zgodności z win XP service pack 3, stałe uruchamianie jako administrator, wybieranie opcji "Disable movies" i odhaczanie 'Use hardware mouse" w konfiguracji, instalowanie w domyślnym miejscu etc., wyłączanie antyvira etc. System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 Sprzęt: Intel? Core?2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz 4096MB RAM ASUS EAH5850 Series 1 GB Sterowniki aktualne, komputer miesiąc po formacie. EDIT: A to raport ze skanu sprzętu, dokonanego przez KOTORA. [sWKotOR] ReportDateTime=2015-03-16 22:41:26 SysInfoVersion=v1.00.60 GameExists=1 GameVersion=v2.10.427 GameInstallLocation=C:\Program Files (x86)\LucasArts\SWKotOR2\ [OS] Name=WinXP Version=Windows XP v5.1 build 2600 Service Pack 2 Service Pack=None Status=Pass [swapFiles] ?:\pagefile.sys=0 [CPU] CPUCount=1 CPUSpeed=2400 CPUFamily=6 CPUModel=15 CPUStepping=11 CPUVendor=Intel CPUName=Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz Status=Pass [Memory] RAM=4096 Status=Pass [Disk Free Space] C: (NTFS), UNICODE=32.76GB D: (NTFS), UNICODE=111.23GB Status=Pass [CD-ROMs] DriveLetters=E:\,F:\ Drives=TSSTcorp CDDVDW SH-S202N ATA Device Video Card Name=RDPDD Chained DD Video Memory=4096 Desktop Resolution=1440x900x32 @ 60Hz DirectX=DirectX 9.0c (4.09.00.0904) OpenGL Version=3.2.9555 Compatibility Profile Context OpenGL Vendor=ATI Technologies Inc. OpenGL Renderer=ASUS EAH5850 Series Vid Card Status=Warning Vid Card Driver Status=Pass GL Status=Pass DX Status=Pass [Audio] Sound Card Name=Podstawowy sterownik dźwięku Status=Pass ;Game Options from swkotor2.ini [Display Options] FullScreen=1 Disable Movies=0 Disable Intro Movies=0 Sort Modules=1 Width=640 Height=480 BitsPerPixels=32 RefreshRate=60 [sound Options] Disable Sound=0 [Graphics Options] EnableHardwareMouse=1 FullScreen=0 [Game Options] [config] firstrun=0
 8. O, bardzo fajną kartę zaproponowałeś! Ale mam wątpliwości co do zasilacza ? rozumiem, że wymiana nie jest konieczna, ale warto byłoby ją przeprowadzić. Do tej pory zasilacz (ani żaden z pozostałych komponentów) nie szwankował, a kompa kupiłem w lecie 2008 roku. Jednak przyjmijmy, że chciałbym zasilacz wymienić ? model, który zaprezentowałeś, wydaje mi się nieco zbyt drogi. Mógłbyś może zaproponować tańszy odpowiednik? Chciałbym też powrócić do pytania o samodzielną wymianę podzespołów: brać się za to samemu (złotą rączką nie jestem, ale nie mam też dwóch lewych rąk) czy zlecić zamianę sprzętu serwisowi? W sklepach komputerowych wielkiego wyboru nie mam, bo mieszkam w niewielkim mieście ? ale Komputronik i Reactor mają u mnie swoje filie, więc zawsze się do nich mogę pofatygować. Czy przy samodzielnej wymianie karty/zasilacza można mocno nabroić? Na koniec chciałbym się upewnić, czy R. HD5850 oraz mocniejszy zasilacz będą kompatybilne z resztą moich podzespołów? (Intel Core 2 Quad Q6600 2.40GHz, GigaByte G31M-S2L, 2GB Goodram (800MHz), Seagate 320 GB). edyta.
 9. Org ? mea culpa. ? płyta główna: GigaByte G31M-S2L ? hm, na zasilaczu przylepiono jedynie numer seryjny i info, że coś zostało przeniesione i że zasilacz zdał test OC ("323. Removed. OC Pass."). Na fakturze nie ma marki ni modelu ? podano tylko moc: 400W. ? na nową kartę jestem skłonny przeznaczyć 600-700 zł., choć wolałbym wydać nieco mniej. Nie interesują mnie demony wydajności, ale chciałbym zakupić produkt, który obsługiwałby DX11 i dzięki któremu mógłbym cieszyć się wysokimi detalami w grach przez dłuższy czas. Dziwi mnie Wasza reakcja na 460 ? zebrała przecież wysokie noty, choćby i w CD-Action (dostała znak jakości czy mi się wydaje?). Poza kartą rozważam dokupienie 2GB Ramu i przesiadkę na Widnowsa 7, co by móc cieszyć się nową biblioteką DX. Dzięki wszystkim za odpowiedź, czekam na dalsze rady!
 10. Witam! Panie, panowie ? chciałbym zadać kilka pytań związanych ze zmianą karty graficznej (sry, jeżeli istnieje temat bardziej się do tego nadający - z racji braku czasu po prostu takowego nie znalazłem). Na początek, oto specyfikacja mojego komputera: Krata graficzna: Nvidia Geforce 8600 GT (1024 MB) Procesor: Intel? Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz Płyta główna: I tu mamy problem. Program "Everest" wyświetla, że nazwa płyty głównej jest nieznana, pokazuje za to następujące info: Właściwości płyty głównej ID płyty głównej 05/13/2008-G31-ICH7-6A79OG0VC-00 Nazwa płyty głównej Nieznane Właściwości magistrali FSB Typ magistrali Intel GTL+ Szerokość magistrali 64-bitowy(a) Rzeczywista częstotliwość taktowania 343 MHz Efektywna częstotliwość taktowania 343 MHz Przepustowość 2743 MB/sek Do tego 2 GB Ram, Windows XP Proffesional + service pack 3. I pytanie: czy karta graficzna ZOTAC Geforce 460 AMP! 1GB będzie kompatybilna z resztą podzespołów? I czy jeśli tak, lepiej zamówić kartę na internecie (po tańszej cenie) i samemu się bawić w montera, czy np. kupić kartę na miejscu i montaż pozostawić serwisantom? Niecierpliwie czekam na odpowiedź, bo Wiedźmak już we wtorek, a TRZEBA zagrać weń na ultraubersuperb detalach! ) Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org
 11. 1. Mam komputer. Kupiłem go po I Komunii Św. Zakup nowego ew. rozważę po II Komunii Św. Z konsol mam PS2. Tzn. ma mój młodszy brat, którą zakupił po I Komunii Św. Zakup PS3 ew. rozważy po II Komunii Św. 2. Tylko wtedy, gdy inni płacą. 3. Piractwo ? w każdej formie ? polubiłem po obejrzeniu filmów z cyklu "Piraci z Karaibów". Jestem piratem i się tego nie wstydzę. A Wy nie zgrywajcie niewiniątek: nawet nazwa Waszego działu, w którym tępicie piratów, na kilometr badzi prochem, morzem i rumem: przecież Wszyscy piraci krzyczą: ARRRRR! (Action-Rrrrredaction!). 4. Nienawidzę, gdy ktoś zagląda mi do portfela. 5. To pytanie było bezczelne. Wróć! KOMERCYJNE! ALE KOMERCHA, SCHODZICIE NA PSY!!! 6. Pomidor. 7. Bo taka niektórych natura. Chcą brać, a nie dawać. I SŁUSZNIE! ANTOLOGIA THIEF?! PRZECIEŻ JUŻ MAM THIEFA 3!!! KUPIŁEM GO Z JEDNYM Z NUMERÓW CDA! JA PITOLĘ, ALE KOMERCHA!!! 8. By być czytelnikiem CDA, trzeba kupować pismo. Najlepiej w kilku egzemplarzach, bo wy przecież JESTEŚCIE KOMERCYJNI!!! CDA czytam, kiedy mi się zachce. Dosłownie, bo CDA najlepiej czyta się mi podczas wypróżniania, z papierosem między zębami. Co wcale nie znaczy, że z Waszego pisma robię papier toaletowy (choć w sytuacjach awaryjnych nieraz uratowało mi... dupę). A czy czytanie CDA to fajna fucha? Że się tak niecenzuralnie wyrażę: ch*j, nie robota. 9. Kobiet nie pyta się o wiek. Co? Że kobieta nie powinna mieć zarostu?! Że niby brzydka jestem?! Ooo nieee, kolego.... Tak nie będziee... 10. Przede wszystkim czytam magazyn, by z uwagą śledzić wszędobylskich przejawów KOMERCHY. Action Maga nie czytam, bo tam nie ma moich tekstów. 11. A o rodzeństwie to już nie chciało się szanownemu redaktorowi wspomnieć? Aaa... sorry... rozumiem... zakwasy od trzymania pilota... nie? A, szklanki ze stuletnią whisky. A, i spieszno sz.p. redaktorowi było, bo pupcia się obtarła na skórze w tym Mercolu, który sz.p. redaktor dostał od wydawców w zamian za dobre recki ich dzieł? A, to przepraszam. 12. Panowie, może stoperan? Bo chyba was z tą ceną posrało. 13. Dlaczego Allor, pytacie? Bo lubię pośmiać się z nieszczęścia innych. A sądząc po wyglądzie Allora, życie ciężko go doświadczyło. 14. No nie wiecie?! Przeca sama ksywa wskazuje. Smuggler ? z angielska przemytnik ? przemyca Żydów przez słowacką granicę, a potem robi sobie z nich żydopłoty i inne żydrandole, a pod Allora podszywa się, bo mu skradł tożsamość i fiskus ? ani inne instytucje rządowe ? nie mogą się do niego przywalić. P.S. Ale Wam naciupałem!
×
×
 • Create New...