Jump to content

Zkirtaem

Forumowicze
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About Zkirtaem

 • Rank
  Hobbit
 • Birthday 12/24/1992

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

2,269 profile views
 1. Poruszyłeś fajny temat Kiedyś grałem jak dzieciak - zabijając co popadnie bo tak, bo fajnie, bo można odstrzelić głowę. Po przejściu Deusa 1 i MGS3 (szczególnie MGS3 - jedna z tamtejszych walk z bossem doskonale ukazuje w jaką stronę twórcy powinni iść aby ukazać że zabijanie jest złe) to się zmieniło i peferuję - oczywiście o ile gra na to pozwala, jak powiedzmy DEHR - nie zabijać w ogóle, przekradać się, w krytycznej sytuacji ogłuszać - ah, o ile więcej frajdy daje gra kiedy przechodzi się ją w ten sposób ...ale wymagasz chyba za wiele. Zabijanie powinno odciskać piętno na psychice gracza? Tego typu rzeczy (prawdziwe, rasowe "co ja zrobiłem, to było złe") widziałem tylko w (znowu) MGS3 i tylko w przypadku walki z bossem. Gracze mają raczej dystans do tego co jest na monitorze, jedną z opcji jest utworzenie charakteru, opowiedzenie graczowi o tej postaci - wtedy zabijając czujesz, że zabijasz "kogoś" a nie jakiś bezduszny bocik. Cóż, myślę że wzruszyłbym się jeszcze gdyby do zabitej matki podeszło dziecko i się rozpłakało ale to przecież nie jest metoda na każdą pojedyńczą postać. To o czym marzysz jest IMO dość nierelane.
 2. Zkirtaem

  We are the 5%

  A co z okularkami Sony? Nie czytałem zbyt wiele o tym ale coś tam mieli klecić - (zapewne poza ceną) jak znalazł do kręcenia baniakiem w kokpicie Gran Turismo. Betewu - uwielbiam bawić się w programowanie i kombinacje pochodne, kiedyś zrobiłem ciekawą rzecz - zamocowałem do czapki Wiilota i napisałem na piecyku skrypt który pozwalał mi się rozglądać po kokpicie w Live for Speed i DIRT2. Oczywiście kiwanie głową w boki było bezsensowne i jedyną "realistyczną" opcją było poruszanie się całym ciałem (coś w stylu zaglądania za monitor), ale skoro taki ja mogłem sobie za te 50 zł skombinować prostą zabawkę w ten deseń to myślę że grupa opłaconych kombinatorów wniosłaby na rynek naprawdę sporo (niekoniecznie drogiej!) świeżości w tej kwestii
 3. Zkirtaem

  We are the 5%

  IMO widok z kokpitu jest właśnie stworzony pod pad, więc nie ma co się dziwić że ludzie bez kierownicy go używają. W artykule nawet jest wspomniane że widok dwóch kierownic i dwóch par rąk jest dekoncentrujący. Sam gram w GT5 na kamerce z kokpitu, podoba mi się fakt że mogę wyłączyć wszystkie hudy i widzieć jakiś tam obrotomierz, czuć się bardziej "pro". Dodatkowym 'atutem' jest utrudniająca jazda w deszczu, na kamerce ze zderzaka nie czuje się różnicy w widoczności, na kamerze z kokpitu jest znaczna. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale na widoku zza auta jeżdżę jak kaleka, na zderzaku/kokpicie idzie mi nieskończenie lepiej. (czasem trochę mi tego szkoda bo ścigałki na widoku zza samochodu są o wiele ładniejsze )
×
×
 • Create New...