Jump to content

McGrave

Forumowicze
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array
 • ICQ
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Recent Profile Visitors

3,385 profile views
 1. Myślałem że będzie coś nowego, ale jednak nie... Przeczytałem masę artykułów i wszystkie są podobne do tego jeśli chodzi o sedno, choć często zawierały głębsze przemyślenia. Tutaj jest wszystko bardziej krótko i zwięźle, ale sądzę że to dobrze bo nie każdy ma ochotę czytać długaśne teksty zwłaszcza że temat ACTA był poruszany tak wiele razy i zapewne dla wielu się przejadł... Osobiście ACTA czytałem w angielskiej wersji wraz z przypisami - łącznie 56 stron i muszę przyznać że nie szczególnie dziwię się że wielu polityków na to nie spojrzało (w końcu niczym się od nas nie różnią oprócz tego że zazwyczaj są jeszcze bardziej leniwi). To że mamy zwalone prawo pozwalające dokonywać nadużyć wielu z nas wie - z prasy, TV, a być możne z doświadczeń własnych lub znajomych. Podstawowy problem z ACTA jest taki, że albo nie zrobi nic, albo więcej lub mniej nabruździ - tak czy siak nic dobrego z tego nie będzie. Najczęstsza teoria przyszłości nie jest jednak różowa i chyba nie ma co się dziwić, bo na tym szczeblu światem rządzi chęć powiększania zysków i władzy. ACTA nie musi zawierać nic strasznego aby zrobić bajzel, bo prawo do zrobienia bajzlu już mamy dobre - wystarczy że wpłynie na częstotliwość egzekwowania felernego prawa i zwiększy pole do popisu instytucjom takim jak ZAiKS. Co dokładnie może zrobić ACTA? ACTA jest porozumieniem - umową zobowiązującą do wspierania walki z przestępczością wiadomo jaką... W związku z tym mogą się pojawić naciski na zwiększanie skuteczności tej walki a wraz z nią różne idiotyczne pomysły i programy. Wszystko mogłoby być wprowadzane pod "przykrywką" - podpinane pod wywiązywanie się z umowy czy tzw dostosowywanie się do norm. Dla mnie ten wszechobecny protest to nie jest sama walka ACTA, tylko ogólna przeginka, zwykłe przeholowanie. Jak długo mamy dać się traktować jak stado baranów?
 2. Tak naprawdę problem tkwi w ogólnym nazewnictwie - RPG. RPG taktyczne i RPG zręcznościowe to zupełnie inne gatunki gier mimo że obie mają w nazwie "RPG". Porównywanie RPG zręcznościowego z taktycznym jest często jak porównywanie platformówki ze strategią - jest to bez sensu. Mimo ogromnego potencjału gatunek RPG o charakterze taktycznym w ogóle się nie rozwija, a nawet uwstecznia czego dobrym przykładem jest Dragon Age. Moim zdaniem zapotrzebowanie na tego typu gry jest spore, ale też sporo mniejsze niż w przypadku RPG zręcznościowych i dlatego gatunek jest olewany ciepłym moczem... Mimo wszystko dziwi mnie fakt, że tej luki w branży gier nie próbuje załatać żadne średniej wielkości studio - przecież jest to dobry sposób na ominięcie konkurowania z gigantami, a gracze i tak nie mają w tej kwestii zbyt wielkich wymagań bo wielbiciele rozgrywki taktycznej są karmieni tytułami co najwyżej z pogranicza gatunków... I wspomnę o jeszcze jednym fakcie który mnie irytuje - a mianowicie rozgrywce turowej. Rozgrywka turowa jest OK w niektórych sytuacjach, ale w przypadku gier takich jak BG2, ID itd. moim zdaniem niepotrzebnie spłyca rozgrywkę. Granie w turach nie jest tu do niczego potrzebne a psuje realizm i wymaga nienaturalnego - szachowego podejścia, co w moim przypadku i generalnie wszystkich moich znajomych trochę psuje klimat. I mimo że np. ŚPZ przeszedłem z bananem na ustach to jestem całym sercem za większą naturalnością - czyli aktywną pauzą
 3. Nie no spoko, nie będę Cię jeździł za to w co lubisz grać, a w co nie. Tylko, że tamten gość wypowiadał się w imieniu wszystkich graczy, tak przynajmniej wynika z jego wypowiedz, a czegoś takiego nie lubię. Też nie rozumiem fenomenu Minecrafta, co nie znaczy, że będę kogoś jeździł za to, że w niego gra. ; )

 4. Możesz mocniej skompresować film np. z pomocą tego: http://www.freemake.com/downloads/ Polecam
 5. Jestem calakiem, który gra tyko w weekendy i przez to ma zarąbiste zaległości.
×
×
 • Create New...