Jump to content

guestman

Forumowicze
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutralna

About guestman

 • Rank
  Hobbit
  Hobbit
 • Birthday 02/02/1982

Sposób kontaktu

 • Discord
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 1. A ja polecam program SUPER 2010 (wbrew pozorom istnieje taki)
 2. Bo jesteś świadomym użytkownikiem komputera, a nie Panią X która ma za przeproszeniem takie rzeczy "dalekoooo w poważaniu". Naprawiasz system trzy dni, a ona się tylko wkurza czemu tak długo, a Ty tylko chcesz uniknąć formatu.
 3. Chodzi mi o te zabawy -> Nieudana aktualizacja biosu płyty głównej i co teraz ? (zawsze można spróbować)
 4. Powiem szczerze, jak dla mnie zależy od nich. Z jednej strony to Ty uszkodziłeś i jak się trafi "mądralo-cwaniak" to będzie kombinował jak tu kasę wyciągnąć. Jak będą w porządku, to zrobią. Ja bym zrobił
 5. A kto powiedział że to duże są kancelarie? Wbrew pozorom tych wielkich nie jest za wiele. Większość to małe, dwu- trzy- osobowe spółki Plusy SSD to szybkość, wada: cena, mała pojemność Plusy mobilnego 2.5 cala: mobilność, cena. Wada: mobilność łatwo o uszkodzenia i zgubienie Plusy 3.5 cala: cena, wielkość, stacjonarność. Wada: stacjonarność chociaż można go w pancerz zakuć. Ogólnie chodzi mi o bezpieczeństwo przed zwykłym użytkownikiem i pozbycie się uciążliwości robienia backupów (zautomatyzowanie procesu). Ktoś uszkodzi dysk, wypadnie z szafki , staną na nim , a tak sobie cicho siedzi w jakimś komputerku i cichutko kopiuje sobie w tle. Tylko oto mi chodzi Ja tam nie lubię świecić oczkami przed klientem, jestem zapobiegawczy i jakoś nikt nie narzeka. PS A jeszcze jak odpowiadasz za to, aby było bezpiecznie to hoho, nie ryzykuję.
 6. W kancelariach, gdzie jestem informatykiem zazwyczaj używam do tego celu klasycznych dysków 3.5 cala. Dyski SSD fajne, ale drogie i niewiele się mieści. Wolę większe 3.5 cala i wmontować je do jednego z komputerów. Dlaczego tak? Otóż tam się zbiera olbrzymia ilość dokumentów, istnieją bazy danych spraw i klientów. To wszystko jest archiwizowane. Dodatkowo archiwizowane są punkty przywracania systemów itp. Na to wszystko zwyczajnie miejsca by nie starczyło. Kopie wykonywane są tutaj codziennie. Ogólnie w ważnych dla firmy danych kopiuje się wszystko. Ostatnio zdarzył się przypadek, że w jednym serwerze dysk padł, kopie były, klient zadowolony. Nawiasem mówiąc, dysk 120GB jest średnio na dwa lata, potem idzie nowy na backupy (stary do archiwum). Oczywiście nikt ręcznie nie wykonuje niczego. Najczęściej widuję system Cobian, który w tle z rana rozpoczyna robienie backupów.
 7. Niestety ale wykonałeś najgorszą rzecz jaką można było czyli restart. Od tego momentu działa uszkodzony Bios, należało ponowić wgrywanie starego biosu Zrób jeszcze zworkowy reset biosu, ale marne szanse: http://www.hotfix.pl/resetowanie-bios-u-pl...mputera-a21.htm Zapewne nie posiadasz napędu dyskietek i najlepiej grafiki na stare złącze PCI? Jeśli nie, to niestety ręcznych prób wgrywanie nie radzę próbować (przekładanie biosu itp, za duże ryzyko uszkodzenia i drugiej płyty). W tej chwili najbezpieczniej to znaleźć serwis, gdzie posiadają programator. Wgranie nowego biosu na programatorze to niestety koszt około 50zł.
 8. politan, zwracam doskonale. Kierunek się nie nadaje tym bardziej. Dookólna niezbyt. W przypadku panelówek spory kąt rozpraszania z istniejącym zjawiskiem odbicia, który doskonale można wykorzystać.
 9. Mogę się nająć ale nie za free. Napisałem sporo newsów oraz artykułów w serwisach nie tylko komputerowych, więc referencje mam spore. Pytanie jaka forma: free czy płatna?
 10. Spróbuj gparted i tam powiększyć partycję poprzez opcję Resize albo na nowo zrób przywracanie partycji systemowej.
 11. Zgodnie z http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm 0xED: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME - Podsystem wejścia/wyjścia próbował z niepowodzeniem zamontować wolumin rozruchowy. Sprawdź dane SMART dysku. Zmień kable do dysku. Uaktualnij sterowniki kontrolera dysków, a przypadku nowej instalacji użyj najnowszych sterowników trybu tekstowego.
 12. Można format zrobić przy użyciu GParted i wtedy instalować.
 13. Można do nich dzwonić (tam siedzi automat) i w ten sposób aktywować.
 14. Na taką odległość antena panelowa o mocy 6dB będzie w sam raz. Kierunkowa to nie tutaj.
×
×
 • Create New...