Skocz do zawartości

Dragomok

Forumowicze
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Dragomok

 • Urodziny 11.01.1993

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  http://dragomok.newgrounds.com/
 • ICQ
  0

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Białystok

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Fallout, Sam & Max, Team Fortress 2, Minecraft REPLAYING :the game:, Mardek RPG, Super Karoshi
 • Ulubiony gatunek gier
  RPG
 1. ...Działa. Po prostu nagle, po trzech miesiącach, zaczęło działać. Myślałem, że to może ma jakiś związek z tym z zainstalowanym CD Boot Helper z płyty Ubuntu, ale na komputerze bez tego też zaczęło działać. Nie mam pojęcia, co się stało. PROBLEM ROZWIĄZANY, PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE TEMATU
 2. Na Ubuntu próbowałem odpalić modem poprzez zakładkę "Wireless broadband", która pojawiała się tylko po podłączeniu urządzenia oraz przez własne połączenie VPN z danymi spisanymi z E160g. W pierwszym przypadku Ubuntu pokazało, że się połączyło, ale nie mogłem załadować żadnych stron, a w drugim po jakiś 10 sekundach nawiązywania połączenia wyskakiwał błąd autentyfikacji. *** Jeszcze jedno, niezwiązane z Ubuntu: nie wiem, czy ma to jakieś, ale gdy próbowałem uruchomić E353 na komputerze z Windowsem XP, który ma stację dyskietek, to ta stacja zaczynała pracować (wydawać dźwięki).
 3. Musiałbym ściągnąć i wypalić - będę mógł to zrobić dopiero wieczorem.
 4. Mam dwa komputery - jeden Windows 7 SP1 64-bit, drugi - Windows XP SP2 32-bit. Na obu Huawei E160g chodzi bez problemów. Za każdym razem, gdy próbowałem na nich uruchomić dostarczony przez T-Mobile modem Huawei E353 (oczywiście z włożoną kartą SIM, po dezinstalacji programu do obsługi E160g i przy użyciu nowego, instalowanego bezpośrednio z E353), wyglądało to tak: W aplikacji do obsługi E353 klikam na przycisk "Połącz" (stan sygnału: wszystkie kreski lub tylko bez jednej). W oknie programu po kilku sekundach pojawia się informacja o połączeniu i zaczyna zliczać transfer (po kilka kilobajtów). Ikona programu na zasobniku systemowym też pokazuje, że połączenie z siecią zostało nawiązane; to samo (od razu lub po ok. 30 sekundach) ikona Centrum sieci i udostępniania. Dioda modemu, wg instrukcji, sygnalizuje poprawną pracę. Jednakże, gdy próbuję wejść do sieci poprzez przeglądarkę (Firefox, Google Chrome, Opera - wszystkie w miarę aktualnych wersjach), żadne strony nie ładują się - przez kilkanaście sekund przeglądarka usiłuje się połączyć, po czym wywala komunikat "Nie można odnaleźć serwera" (analogicznie dla prób odświeżenia list RSS). Użycie funkcji "ping" (wp.pl, google.com, nawet escapistmagazine.com) skutkuje tylko informacją o nieodnalezieniu serwera. Dla porównania włożyłem raz modem bez karty SIM i wyświetlił się komunikat "Brak karty SIM", więc prawdopodobnie z nią nie ma problemu. Wielokrotnie instalowałem i próbowałem się połączyć na obu maszynach. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją i zaleceniami z T-Mobile'u, pomiędzy dezinstalacją starej aplikacji a instalacją nowej ponownie uruchomiałem komputerem, usuwałem profil starej sieci w Centrum sieci i udostępniania, wyłączałem antywirusa (avast!), zmieniałem ustawienia z 3G na 2G, łączyłem się przez ustawienia zagraniczne, zmieniałem język, odczekiwałem noc przed uruchomieniem i... nic. Próbowałem znaleźć w sieci jakieś nowsze sterowniki do modemu, ale modelu E353 nie ma na stronie producenta; te dostępne z innych źródeł były przeznaczone pod Linuksa. Konsultacje z wujkiem Google i przeszukanie Forum Actionum nie dały rezultatu. Pracownicy punktu, z którego brałem modem, byli bezradni i odsyłali mnie do infolinii, infolinia kazała mi oddać sprzęt do serwisu, a serwis twierdził, że u nich działa. Ponowna konsultacja z infolinią nadal odsyłała mnie do serwisu, więc tym razem wysłałem modem wraz ze szczegółowym opisem problemu. Znowu odesłali mi zaświadczenie o sprawności urządzenia; tym razem dali też kartkę z poradami (żadna z nich nie zadziałała). Modemu nie mogę wymienić u operatora, bo do tego potrzebne jest zaświadczenie od serwisu o uszkodzeniu urządzenia. Czy ktoś może wie, w czym tkwi problem?
 5. Zacząłem niedawno grać w King's Bounty: Legenda. Według czasu gry mam trzeci dzień. Czy w grze liczebność oddziałów możliwych do rekrutacji się odnawia? EDYCJA: odpowiedź znalazłem tutaj: tylko niektóre jednostki się odnawiają po kluczowych zdarzeniach głównego wątku. Problem rozwiązany.
 6. Okazało się, że ścieżka jest w pliku cytowanym w moim drugim poście, a DOCUMENT_ROOT to skrót ścieżki do folderu wersji polskiej. Dodałem za nim DE tak, że wygląda to tak: $katalog_realny=$_SERVER["DOCUMENT_ROOT"]."/de/kategorie/m/"; ...i już wszystko działa. Piękne dzięki, sprawa rozwiązana.
 7. Obrazki o (losowo generowanych nazwach) znajdują się w '/home/users/bama/public_html/imi-beton/de/kategorie/m/'. Co do ustawiania ścieżek... Problem w tym, że w kodzie jedyne miejsca, w których w ogóle pojawia się nazwa folderu "kategorie", znajdują się w innym pliku, w takich kawałkach kodu: $zdjecie = $_FILES["obrazek_mini"]["tmp_name"]; $katalog_realny=$_SERVER["DOCUMENT_ROOT"]."/kategorie/m/"; $katalog_virtual='kategorie/m'; $foto_m=zmniejsz_zdjecie($zdjecie,160,120,$katalog_realny,$katalog_virtual,$_POST["id_kategorii"]); Nie za bardzo wiem, co z tym zrobić.
 8. Mam dość specyficzny problem. Próbuję stworzyć inne wersje językowe do działającej strony PHP zrobionej przez innego informatyka. Wersja polska zostaje tam gdzie jest, językowe są w podfolderach. Skopiowałem pliki, skopiowałem bazy danych, przypisałem im użytkownika, wpisałem w odpowiednie miejsca, pozmieniałem w plikach ścieżki absolutne tak, by się zgadzały. Strony zorganizowane są tak: są kategorie, które zawierają tekst i podkategorie, które z kolei zawierają tekst i zdjęcia. I prawie wszystko działa. Jedyny problem mam wtedy, gdy próbuję załadować nowe lub zamienić stare zdjęcie podkategorii. Funkcja za to odpowiedzialna powinna tworzyć miniaturkę na podstawie .jpg'a, a tworzy tylko czarny obrazek. Ponadto wyskakują mi takie błędy: Warning: imagecreatefromjpeg(../kategorie/m/1475935011_70.jpg) [function.imagecreatefromjpeg]: failed to open stream: No such file or directory in /home/users/bama/public_html/imi-beton/de/admin/funkcje/funkcje_zdjec.php on line 37 Warning: imagecopyresampled(): supplied argument is not a valid Image resource in /home/users/bama/public_html/imi-beton/de/admin/funkcje/funkcje_zdjec.php on line 38 Warning: imagedestroy(): supplied argument is not a valid Image resource in /home/users/bama/public_html/imi-beton/de/admin/funkcje/funkcje_zdjec.php on line 40 Poniżej linie 36-41 pliku funkcje_zdjec.php, do którego odwołują się błędy: 36 $rysunek_duzy = imagecreatetruecolor($szer,$wysoko); 37 $rysunekprzeksztalcany = ImageCreateFromJpeg ("$obraz_d"); 38 imagecopyresampled($rysunek_duzy,$rysunekprzeksztalcany,0,0,0,0,$szer,$wysoko,$szerokosc,$wysokosc); 39 imagejpeg($rysunek_duzy,$obraz_d); 40 imagedestroy ($rysunekprzeksztalcany); 41 return $foto1_do_db; Upewniałem się kilka razy, czy w pliku funkcje_zdjec.php nie ma źle wpisanych ścieżek,czy na serwerze prawa do wszystkich plików i folderów są identyczne jak na działającej stronie,czy są jakieś różnice między plikami ze strony działającej i tej z błędem. Niczego nie znalazłem. Próby znalezienia odpowiedzi w Google były... Cóż, niezbyt udane. Czy komuś coś świta, co to może być? Oczywiście udzielę więcej informacji w razie potrzeby. PS Dane techniczne serwera: System operacyjny: Linux Wersja MySQL: 5.0.90-community-log Wersja PHP: 5.2.13 Wersja Apache: 2.0.63
×