Jump to content

lunanana96

Forumowicze
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About lunanana96

 • Rank
  Hobbit

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1. Temperatury na poprzedniej płycie w occt po 2h testu. - 75 82 84 81 2. Temperatury w spoczynku wynoszą tak około 40c, ale cały czas rosną, spadają - nie są stabilne (tak jak temperatury w stresie) 3. Niestety, nie posiadam tych gier. Wiedźmin 3 po 15 minutach w novigradzie wytwarza takie temperatury jak na screenie :
 2. Już zamontowane. I teraz tak... Po pierwsze, na kupionym radiatorze jest 'starcie', coś w tym stylu. Czy to przeszkadza? (zdjęcia są załączone) Po drugie, czy to jest dobrze nałożona pasta? (zdjęcie) Po trzecie. Nie wiem jak to się stało...ale radiator jest trochę krzywy...Dokładnie jest przechylony trochę w dół (widać na zdjęciu) Czy to może mieć jakiś wpływ na temperatury? Powinnam go montować jeszcze raz? I ostatnie, najważniejsze. Coś jest chyba nie tak, occt już nie wywala błędu z przegrzania po trzech minutach, ba, już działa od 17 minut. Problem jest tylko taki, że te temperatury i tak są bardzo wysokie i z tego co widzę, za chwilę osiągną ten limit 86c i occt się zatrzyma. (zdjęcie) Dodam, że temperatury dosyć dziwnie skaczą, raz potrafi być 80c i nagle spada do 75, 70, 78 itd. EDIT. po 26 minutach test w occt został przerwany ze względu na 86c na rdzeniu. Edit 2. Zamontowałam chłodzenie jeszcze raz - teraz jest już prosto, a problem dalej występuje. Podczas montowania chłodzenia, lekko ruszałam radiatorem na procesorze, by go dopasować. To raczej nie mogło 'zepsuć' ułożenia pasty? Edit 3. Zastanawia mnie, czemu pierwszy rdzeń ma temperature 60 c (czyli dobrą) a reszta skacze do 85. Dodatkowo, z tego co widzę, to strasznie mi wariują 'cha fan', skacza do 3000tyś na sekudnę by spaść do 1500 i tak w kółko.
 3. Dokładnie takie. Dziękuję wszystkim. W takim razie kupuję, zakładam i sprawdzam temperatury. Jak tylko to zrobię, to napiszę tutaj, czy rozwiązało to problem temperatur
 4. To szczerze mówiąc, chyba bym wzięła Grandisa, przestraszyłam się tylko tymi problemami z pamięciami...Aktualnie posiadam amd radeon r9 r3-2133, one nie są za duże? I jak będę w przyszłości zmieniała pamięci na ddr4, to bez problemu znajdę takie...niskie?
 5. Wszystkie te radiatory zmieszczą się do obudowy gladius m45w? W razie czego, ciężko/drogo jest z kwestią załatwienia tego zestawu montażowego w razie przesiadki na inną płytę? Edit. I ewentualnie, któryś z tych trzech jest w jakikolwiek sposób 'lepszy' od reszty?
 6. Nie sądziłam, że jest tak tragiczny...W takim razie, czy możecie polecić jakieś bardzo dobre chłodzenie które przyda mi się również po wymianie płyty głównej? (przejście na nowy socket, w zależności co się będzie opłacało)
 7. Wydaje mi się żę tak. Pastę rozprowadziłam na całym procesorze. Pasta to gelid gc. Naprawdę nie mam pojęcia co może być przyczyną takich temperatur., a blokują one jakiekolwiek testy stabilności.
 8. Cześć! Dzięki zawartym tutaj https://forum.cdaction.pl/topic/299016-rozwiązany-nowa-płyta-główna/#comment-4491462, wymieniłam płytę główną na przeczekanie. Na poprzedniej płycie, procesor działał stabilnie na 4,5ghz i 1.34v~~. Niestety po zmianie płyty, pojawiły się dwa problemy - 1. Przy napięciu 1.35-1.36, po 3 minutach testu w occt, temperatura rdzenia dochodzi do 86c i test jest przerywany. Co może powodować tak gwałtowne przegrzewanie? Jakieś złe ustawienia w biosie? Bo chłodzenie jest zamontowane najmocniej jak się, nie jest luźne. 2. Z tego co widzę, procesor jest mniej stabilny na tych samych napięciach co na poprzedniej płycie - czy to może być wina dokonanej zmiany? (aczkolwiek póki co, to temperatury są poważniejszym problemem) Chłodzenie które posiadam to thermaltakecontac 29 BP, a nowa płyta to asus p8p67 evo.
 9. To dzięki wszystkim za pomoc, płyta kupiona i czekam na rozwój wypadków. Temat można zamknąć, najwyżej poproszę kiedyś moderatora o otworzenie. Dzięki!
 10. To postanowione, biorę tę płytę za 280 i czekam Przy niej chyba nie muszę się obawiać podkręcania tego procka na 4,5 i 1.35v?
 11. Teoretycznie budżet to 3 tysiące, do tego jeszcze pewnie musiałabym dokupić nowe chłodzenie, bo stare...jest już stare. (thermaltake tt). To teraz to już nic nie wiem Czy dokupić tę płytę, i czekać na obniżki/nowe procesory i wtedy znowu ją wymieniać, czy pchać się w i7 7700, mając nadzieję że nie zacznie się masowe korzystanie z większej ilości wątków.
 12. Coraz bardziej jestem przekonania do przeczekania. Myślicie, że te nowe procesory bardzo przebiją i7 7700 i dla wyższych rozdzielczości i lepszej karty zmiana będzie bardzo korzystna? Czy to raczej i7 7700 'da radę' jeszcze trochę?
 13. Dziękuję za odpowiedzi, ale przy okazji mocno się pogubiłam. Jeżeli bym poszła w tego i7700k, i te płyty podane do niego...To i tak, przy zmianie procesora, jeżeli standardem stanie się 6 rdzeni, musiałabym wymienić całą płytę? Czy wtedy jest to kompatybilne? Bo opcja z ryzenem z tego co widzę odpada.
×
×
 • Create New...