Jump to content

thalchemist

Forumowicze
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna
 1. To jedyne forum o w miarę komputerowej tematyce, na jakim jestem zarejestrowany, jak się okazało, rejestracja nigdzie nie była konieczna, po dłuższych poszukiwaniach znalazłem. Dla osób z podobnym problemem - http://www.pcworld.pl/porada/Blyskawiczne-usuwanie-enterow-z-dokumentu,87897.html
 2. Do konwersji plików pdf na rozszerzenia obsługiwane przez mój czytnik e-booków (PocketBook Basic 2) programu Calibre z płyty "Narzędziownik" zamieszczonej w cd-action jakiś czas temu. Jednak mój problem nie polega ani na konwersji, ani na formatach(pdf-y ten czytnik też obsługuje), tylko z pewnym konkretnym plikiem tekstowym. Po prostu ma za dużo enterów wstawionych w nieodpowiednich miejscach. Nawet w pdf tekst wygląda w ten sposób. Myślę, że dobrze zilustrowałem o co mi chodzi. Jak skasować wszystkie znaki "enter" z pliku o dowolnym formacie obsługiwanym przez program Caliibre? Dostępna w tym programie opcja skasowania wszystkich odstępów między akapitami się nie sprawdza. Pożądany plik tekstowy jest zbudowany w taki sposób, że żaden znak enter nie jest potrzebny, wręcz dosłownie każdy jest niepożądany. Jak skasować wszystkie przejścia do nowego wersu?
 3. 1) uaktualniłem sterowniki od killera, problem nie został rozwiązany 2) nie instalowałem Nowina z ostatniej chwili : Przy uruchomieniu opcji "bezpieczeństwo czyszczenia" w advanced system care 10, internet działa. Podczas wykonywania operacji pojawia się opis "kwestie prywatności" i co chwilę pojawiają się nowe błędy w tych kwestiach prywatności. Co może być przyczyną? Internet po jakimś czasie nadal jest w stanie "połączony - brak internetu", jednak optymalizacja bezpieczeństwa czyszczenia w Advanced System Care pomaga na chwilę za każdym razem.
 4. mam laptopa MSI GS70 i mam nietypowy problem. Szukałem w google i nie mogłem znaleźć podobnego problemu, więc zakładam ten temat i liczę na pomoc w zdiagnozowaniu źródła problemu. Otóż wspomniany problem polega na tym, że mój laptop traci połączenie z domową siecią wi-fi, a mianowicie przestaje wyświetlać wszystkie strony, a we właściwościach sieci jest "połączono - brak internetu". Mam w domu także inne urządzenia, takie jak drugi laptop, tablet, smartfon, i żadne z wymienionych urządzeń nie ma żadnych niedogodności związanych z moją siecią domową. Tak więc problem nie wynika z routera, który, nawiasem mówiąc, został wymieniony, gdyż to na niego padło moje podejrzenie. Co ciekawe, ponowne uruchomienie komputera działa, ale na chwilę, gdyż po chwili z powrotem "połączono - brak internetu". Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że rano wspomniany problem występuje, a wieczorem jest stałe połączenie bez żadnych niedogodności. Żeby było jeszcze ciekawiej, jeśli włączę jakiś film na youtubie, to połączenie nie zanika, a raczej, dalej jest "połączono - brak internetu", ale strony normalnie się ładują. Dopóki film na youtubie się odtwarza, internet chodzi sprawnie, pomimo komunikatu "połączono - brak internetu". Gdy włączę pauzę na youtubie, strony internetowe przestają chodzić. System to windows 7 ultimate, jednak to także nie jest wina systemu, bo wydzieliłem dodatkową partycję, na której zainstalowałem windows 10 (wersję testową na 30 dni) i problem także występuje. Skanowałem dysk avastem i nie wykryło wirusa. Ponadto optymalizowałem system programem Advanced System Care i to też nie rozwiązało problemu. Proszę o rady, jak rozwiązać ten problem i jak go w ogóle zdiagnozować. Moje podejrzenie pada na kartę sieciową wbudowaną w laptopa. Laptop jest jeszcze na gwarancji, więc mogę wysłać, jednak najpierw muszę mieć pewność, że winowajcą jest karta sieciowa. "
 5. Mam takie pytanie, jestem świeżo upieczonym prenumeratorem i zastanawiam się, kiedy w stosunku do kiosku przychodzi prenumerata cd-action? prenumeratorzy powinni otrzymywać nowy numer chyba zanim trafi do sprzedaży (wydaje mi się, że w ten sposób powinni być premiowani w stosunku do normalnych czytelników).
 6. wMój tablet ma gniazdo micro sd i zastanawiam się, Czy będzie na nim chodzić karta micro sd xc? dokładniej chodzi o Lenovo Yoga tab 2. Na stronie producenta nie znalazłem informacji co do obsługi kart micro sd xc, jest tylko podane, że ma gniazdo micro sd.
 7. A jest jakas mozliwosc wymiany gpu?
 8. A jesli nie brakuje? Chcialbym wiecej klatek w grach niezaleznie od poziomu detali
 9. Zastanawiam sie, czy dokupienie 4gb ramu do acera 7750g mocno zwiekszy wydajnosc? Mam aktualnie 4gb ramu, radeona 6850g, procesor i5 2,3ghz
 10. Czy jest jakis program do zrobienia NA JEDNYM DYSkU dwoch partycji, jedna fat32 a druga ntfs?
×
×
 • Create New...