Jump to content

Hobbes

Forumowicze
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Hobbes

 • Rank
  Hobbit
 1. Hobbes

  Religie

  Terlikowskiego nie nazwałbym katolkiem po krytyce ataków na obraz Jezusa miłosiernego z łagiewnik oskarżając o to działność polityki nienawiści PO. Nawet nie śmieszne. Tu macie rzeczony artykuł z nature. Cytowana jest w nim metoda badawcza tegoż zespołu z Oregonu. Podobnie jak istnienie dinozaurów nikomu z ludzi, którzy wierzą, że istniały nie przeszkadza fakt, że nie wiadomo jak wygineły. Wam nie przeszkadza, że teoria wielkiego wybuchu czyli powszechnie przyjęta teoria o powstaniu świata nie jest uznawana przez wszystkich fizyków za prawidłową. Więc jak powstał wszechświat, jak wymarły dinozaury dlaczego nauka nie odpowiada na te pytania? Ludzie nawet nie są w stanie odkryć realnej przyczyny depresji, a wy wybieracie się z motyką na słońce i chcecie poznać tajemnice świata. Po tym poście mogę zostać zbanowanym. Ok. - Yoshi
 2. Hobbes

  Religie

  Z wiarą i pojmowaniem jej w sposób naukowy jest jak z dzieleniem przez 0. Dzielenie przez zero jest niemożliwe, bo jest niezgodne z resztą matematyki. A próby wytłumaczenia czym jest dzielenie przez 0 są bezcelowe, bo żeby to opisać trzeba byłoby się posłużyć modelem matematycznym, który wykracza poza znane schematy. Więc próba opisania tego "znanymi" metodami jest jak próba włożenia kwadratowego klocka do trójkątnego otworu i mówienie innym że to proste i oczywiste. Dlatego wasze rozważania nie zakładają, że człowiek jest wyposażony w zasłaby aparat poznawczy, żeby zrozumieć istote Boga. Jeżeli tesu nie wierzy w prawdziwość przekazu Biblijnego uznając go za zbiór opowiadań, to wybacz, ale zabardzo nie rozumiem jak weryfikuje prawdziwość wydarzeń z III wojny punickiej chocby?
 3. Hobbes

  Religie

  @Tesu To co piszesz nie jest prawdą, ale jest poglądem, który nie wysięga dalej niż: "nie widziałem, nie uwierze." Tylko czy obesrwacja ma wpływ na wynik zjawiska? Czy publikacje o młodym wieku ziemi o tym, że ma 6 tyś. lat (co za tym idzie darwin szerzy herezje) w science, nature czy innych poważnych magazynach naukowych nie świadczy, że to nie brednie i to nie wymysły na poziomie Drake'a i jego równania? artykuły publikowane w tych czasopismach odnoszą się do datowania powstania węgla i potwierdzenia, że powstał on przez podgrzanie gorącą wodą (trochę podobnie powstałą ropa). I że powstał szybko i gwałtowanie,a a nie na drodze długo terminowego procesu. Co może oznaczać, że Biblijny potop to nie wymysł katolików, którzy wierzą w KSIĄŻKĘ. Tylko o tym się nie mówi.
 4. Hobbes

  Religie

  Rozmowa z wami nie ma sensu. Albo ma jeżeli zadam pytanie i ustalimy kwestie co by musiało się stać, żebyście mogli uznać, że pomimo braku 100% dowodów Bóg ten Z Bibli istnieje? Z tą pogodą to może być różnie. można to np. interpretować biorąc pod uwagę historie Noego.
 5. Hobbes

  Religie

  Zdefiniuj słowo "urojenia" i potem powiedz jak to łączysz logicznie z wiarą. Przecież nikt z wierzących nie twierdzi, że ma 99.(9)% dowód na istnienia Boga, co za tym idzie ma krytycyzm, więc nie można mówić o urojeniu.W książce Ledermana znalazło się fajne porównanie, w którym nie widzący bieli i czerni kosmici obserwują mecz piłki nożnej. Nie widzą zatem piłki, ale próbują sobie jakoś wytłumaczyć całą tę bieganinę. Niektórzy dostrzegają, że od czasu do czasu, bardzo rzadko, siatka wybrzusza się sugerując jakiś... kształt. Stawiają tezę o istnieniu okrągłej piłki, które tłumaczyłoby sens wszystkiego, co się na boisku dzieje. Niektórzy z kosmitów jednak zawsze będą kwestionować istnienie piłki, no bo nikt przecież czegoś takiego nie widział. Stawiasz się mniej więcej w takiej pozycji.
 6. Mniemam, że zmieniając inne rzeczy z przeszłości nie musiałbyś się martwić o tłocznie. Trzeba zmieniać przyczyny nie skutki. Żeby nie było, że nie ma pytania - nie dość, że wykończyliście konkurencjem to jeszcze antyfanów. Kto następny? Jak w kazdej rewolucji - gdy brakuje wrogow, to sie ich szuka wsrod zwolennikow.
 7. Jeżeli mógłbyś cofnąć się w czasie, to co byś zmienił jeżeli chodzi o CDA?
 8. Hobbes

  Religie

  A jak zdefiniujesz dobro i zlo? Czy odczyty "Golgota Picnic" byly dobre czy zle? Czy ludzie z krzyzami manifestujacy pod palacem prezydenckim w smolenskie miesiecznice robia dobrze, czy zle? Czy policja uzywajaca 11 listopada granatow hukowych i armatek wodnych przeciw ubranym w koszulki z polskim godlem chuliganow wyrywajacych kostki brukowe postapila dobrze, czy zle? Czy calkowity zakaz wykonywania aborcji jest dobry, czy tez moze zly? Czy wyprawy krzyzowe do Ziemi Swietej byly dobre, czy zle? No i co z jedzeniem wieprzowiny, czy zjedzenie schabowego to czyn dobry, czy tez moze grzech? Nie wszystko jest bialo-czarne, a punkt widzenia czesto zalezy od miejsca siedzenia. Istnienie zła i dobra odczuwa każdy z nas choćby np. przez sumienie. Jest to niezależny proces od nas i świadczy o tym, żeto nie jest tylko subietywne odczucie. Inną kwestią jest, że ten głos sumienia w zależności od wielu czynników może być zagłuszany. Czyn jest moralnie zły np. kradzież, ale ma on uzasadnienie, bo okradamy bogatych a dajemy biednym. Podobnie ty twierdzisz, że wszystko zależy od punktu widzenia i jest "subiektywnym przekonaniem", to można rzec, że coś jest złe, ale np. służy w dobrym celu, to można uważać, że skoro działanie jest złe, ale efekt jest dobry, to czy działanie na pewno jest złe? Otóż jeżeli czyn jest zły to pomimo, że służy w dobrym celu jest złem. Co nie znaczy, że człowiek zostanie za to potępiony. Może być to czynnik łagodzący, ale nie usprawiedliwiający. Dlaczego w logice nie występuje prawdo-fałsz? Ocena czy coś jest dobre czy złe jest o tyle inna, że czasami ludzie są stronniczy i oceniają dany czyn bardziej emocjonalnie niż zdroworozsądkowo.
 9. Jakie uczucie towarzyszyło Ci gdy w CDA ukazał się twój pierwszy artykuł, a jakie uczucie towarzyszy Ci "dzisiaj" gdy na łamach pisma pojawia się twój artykuł? I dlaczego teraz to robisz tylko dla hajsu? Skoro z gory znasz odpowiedz (a raczej - skoro sam sobie odpowiedziales), po diabla zadajesz mi pytanie? PS. I zebys sie nie zdzwil - masz bezterminowa moderacje postow, bo widze po twoich postach ze przyszedles tutaj robic "dym". Ale jak sie okaze, ze sie mylilem, to ci ja zdejme,
 10. Przy takim poziomie głupoty fanów dziwie się, że redaktorzy nie występują w reklamach telewizyjnych reklamując jakieś szitowe produkty. Fani kupią. Podobnie jak gazete. Panu juz zasadniczo dziekujemy [smg]
×
×
 • Create New...