Jump to content

Makatcooo

Forumowicze
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About Makatcooo

 • Rank
  Hobbit
 1. Ależ ja bardzo dobrze zdaję sobie z tego sprawę, Smg. Dlatego napisałem tylko, jak w stosunku do Waszego przedstawia się mój prywatny, indywidualny i subiektywny, a przy tym jedyny istotny, słuszny, prawidłowy, miarodajny i właściwy dla mnie ranking, a nie miałem do Was pretensji typu "Dlaczego nie ma W?!" albo "Dlaczego jest X?!" lub "Dlaczego Y jest wyżej/niżej od Z?!".
 2. Far Cry: Primal w ogóle mnie nie interesuje, ale wstępniak CormaC-a świetny! Zainspirowany zabawą "20 na 20" postanowiłem stworzyć własną listę "20 na 20" i wyszło mi, że tylko/aż 6 gier z Waszego rankingu pokrywa się z moim. NAJLEPSZEGO I KOLEJNEJ "DWUDZIESTKI"!
 3. Z całego serca polecam Redakcji CD-Action wziąć przykład z GryOn-Line i zweryfikować "system adekwatności ocen do tekstu recenzji", bo to, co Allor napisał o Falloucie 4 kwalifikuje się na ocenę 5-6, góra, a i to przy wyjątkowo dobrym nastroju, 7. Gdyby Allor przez zdecydowaną większość tekstu pisał o tej grze w samych superlatywach i dopiero pod koniec napisał coś w stylu "niestety jednak są pewne wady, na które przymknąć oka nie mogę", ocena 8 byłaby jak najbardziej zrozumiała. Jednakże na 5,5 stron recenzji 4 strony to w zasadzie wytykanie wad, niedociągnięć, niedoróbek i narzekanie (przy okazji żadnego wspomnienia o idiotycznej losowości części zadań ani o nijakości i głupocie towarzyszy). Natomiast pozostałe 1,5 strony to kompletne ogólniki w stylu "nooo w sumie grało mi się fajnie, fajna fabuła (jak na Bethesdę), duży świat do eksploracji i dużo questów". Ogólniki do tego stopnia, że pozwolę sobie sparafrazować Smugglera z numeru 134 (str. 55): "Phew, Allor zrobił recenzję na pięć i pół strony... I ani razu nie użył magnum opus, łeeee. Manianę odwala. Albo on, albo producenci". Nawiasem mówiąc znamienne dla gier Bethesdy, że recenzenci dopiero po latach mają odwagę przyznać, że poprzednia gra tego studia wcale taka super nie była... Może więc zamiast przyznawać ad hoc ocenę i znaczek jakości "za tytuł i producenta" oraz jego słodziutkie marketingowe pierdzonko należałoby się bliżej przyjrzeć samej grze?
 4. I tym sposobem najlepszy, jeśli chodzi o pełniaki, rocznik CD-Action, dobiegł końca.
 5. Szkoda, że Blacklist na Uplaya, ale co począć - darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Poza tym Herosi zawsze w cenie! Co prawda już mam tę grę w Złotej Edycji, ale że w jej przypadku muszę mieć zawsze płytę w napędzie, to cieszę się z Waszego pełniaka.
 6. Czy w następnym bądź w którymś z najbliższych numerów mógłbyś zrobić test procesorów i płyt głównych podobny do testu kart graficznych, jaki jest w obecnym numerze? Pytam - i pośrednio proszę - o to, bowiem zamierzam niedługo kupić nowy PC, ponieważ obecny ma już prawie 7 lat (jego też składałem opierając się na artykułach w Waszym czasopiśmie i generalnie w tym, do czego ma służyć sprawuje się dobrze, ale, no właśnie - ma on prawie 7 lat) i od tamtego czasu w zasadzie za bardzo nie śledziłem tego, co dzieje się na rynku hardware'u, a przeglądanie kilkudziesięciu ostatnim numerów CD-Action raczej mija się z celem.
 7. Co prawda nie cieszę się tak bardzo, jak z okazji zamieszczenia części pierwszej (bo w tej wersji, którą mam druga część i tak nie ma polskiego dubbingu), niemniej jednak pełniak zacny. No i przynajmniej płyta w napędzie nie będzie wymagana, bo zdaje się, że w wersji z Kolekcji Klasyki musiała być ona umieszczona w napędzie. Tak że w sumie pełniak na plus.
 8. Nie, cudem było to, że taki gigant, jakim jest Warner Bros/Rocksteady zgodził się, aby CD-Action zamieściło Batmana: Arkham Asylum w wersji z - jak twierdzisz - crackiem, w każdym razie bez DRM. Jakoś przy paru innych grach to się nie udaje - ot, choćby ostatnio z Call of Juarez: Gunslinger, które zostało zrobione przez polskie studio będące, jak się zdaje, w całkiem przyjaznych relacjach z CD-Action. Bioshock wcale nie wymaga Steama, więc możesz go skreślić ze swojej listy "podejrzanych".
 9. Nie to, żebym coś przeczuwał czy na coś liczył, bo nigdy nie mam żadnych oczekiwań wobec pełniaków w CDA, ale np. niedawno załączony na płycie Batman: Arkham Asylum też generalnie wymaga Steama (ba, kiedyś wymagał nawet GfWL), a jakimś cudem CDA szczęśliwie udało się zaoferować nam wersję bez DRMa. Oczywiście nie ma co się tym przypadkiem kierować, ale nieodgadnione są drogi CD-Action.
 10. Nic na Steama czy innego Uplaya - good, very gooooooooood!
 11. U mnie też odczekanie dłuższego czasu (dwie doby) pomogło, z tym że przy Maxie - zgrałem pliki na HDD i zadziałało. Ba, nawet żadnych problemów z dźwiękiem nie mam! Pierwszy raz mi się zdarzyła taka sytuacja, że miałęm problemy z płytą. No, ale grunt, że działa. Mam nadzieję, że z Batmanem też już nie będzie problemów i nie będę musiał kupować kolejnego egzemplarza numeru 10/2015.
 12. No cóż, wygląda na to, że przyczyna tego, iż nawet nie mogę zainstalować ani Payne'a ani Batmana tkwi w płytach (na 140 numerów CD-Action pierwszy raz mam taki problem). Przetarłem szmatką - nic. Zainstalowałem AnyDVD - nic. Zgrywanie plików na HDD też nic nie daje, bo proces w ogóle nie chce ruszyć. Do tego, gdy płyta z Max'em jest w napędzie, to ten wariuje. Wieczorem zainstalowałem kilka gier bez DRM z pięciu wcześniejszych numerów CD-Action (Bloodlines, Wolfenstein, Singularity, TimeShift, Bioshock, Gun), bo myślałem, że może przyczyna tkwi w moim napędzie. Jednak z zainstalowaniem oraz odpaleniem każdej z tych gier nie miałem żadnych problemów. Przy czym napęd nie wariował, gdy któraś z płyt w nim była. Później w przypadku tych samych gier zgrałem ich pliki z płyt na HDD i zainstalowałem je z HDD. I znów nie miałem żadnych problemów. No nic, po prostu kupię kolejny egzemplarz numeru 10/2015 (ale w innym sklepie... ) - i tak wyjdzie mnie to taniej niż zakup swego czasu samego Arkham Asylum z DRM.
 13. To ja chyba tak zrobię, bo dotychczas nic nie pomaga ani w przypadku Maxa ani w przypadku Batmana i nie mam pojęcia, jaka może być przyczyna (nigdy dotąd nie miałem żadnego problemu z zainstalowaniem jakiegoś pełniaka od Was; wpadki z kodami do Blood Dragon i czegoś tam jeszcze nie liczę, bo to zupełnie inna para kaloszy).
 14. Też mam problem z instalacją Max Payne'a i też błąd CRC. Próbowałem się ratować tym http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=199335 ale skoro ściereczka pomogła, to najpierw wypróbuję tę metodę...
 15. Dla mnie znów nie ma nic ciekawego do czytania w dziale recenzji, ale co tam - kolekcjonuję CD-A od kilkunastu lat, więc i tego nie odpuszczę. Zwłaszcza, że pełniaki (a konkretniej forma ich wydania - Max bez polskiego dubbingu, a Batman bez Steama) to dla mnie CD-Actionowo-growe marzenie spełnione. Z drugiej strony są teksty o Avellone i Sanitarium (ech, lubiłem teksty Siekiery, więc tym chętniej przeczytam), więc będę miał co czytać.
×
×
 • Create New...