werewolf79

Forumowicze
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O werewolf79

 • Tytuł
  Hobbit
 • Urodziny 12.10.1911

Sposób kontaktu

 • AIM
  6447878
 • Strona WWW
  http://
 • ICQ
  0

Informacje profilowe

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Poznań- Zakopane - Nowy Targ
 • Zainteresowania
  - Fotografia Artystyczna<br />- Grafika komputerowa<br />- Gry<br />- Pisarstwo<br />- Filozofia<br />- Wspinaczka<br />- Sztuki walki<br />- Książki ( Tak, nadal istnieją, na dowód mam nawet kilka:))<br />

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Baldurs Gate - Seria TES - Seria IWD - Seria Fallout - Seria Mass Effect - Seria Diablo - Seria Prince of Persja - Seria Assassins Creed - Seria KOTOR - Seria Overlord - Seria NWN - Seria Divinity - Seria HoM&M - Seria ale najbardziej 3 Planescape - Tourment - Szkoda, że nie seria, albo może i dobrze? Majesty - Tylko część pierwsza z dodatkiem, nie seria.:) Ghotic 1 i 2 + Dodatek + Risen. Tutaj zdecydowanie nie seria:) Arcanum - Przypowieść o maszynach i magii. Miała być seria. Wiedźmin - Raczej będzie to seria. A z tych mniej znanych: Pool of Radiance - Ruins of Myth Drannor -Na siłę powiązawszy z Pool of Radiance z 1988 jest to seria:) Vampire the Masquarade - Redemption ; oraz Vampire the Masquarade - Bloodlines - Nie, te dwie gry, to nie jest seria:) Łączy je tylko świat gry. Might & Magic - Dłuuuuga Seria (9 części) Dark Messiah of M&M - Nawiązanie do w/w serii POLECAM!
 • Ulubiony gatunek gier
  RPG
 • Konfiguracja komputera
  Athlon X2 3800+
  Radeon HD 4850
  1GB Ram
 1. Fallout 2 (Gra) 1. Polujesz na kretoszczury w parku. 2. Gdy jedziesz autem i masz wypadek , mówisz że to "Random encounter" 3. Zamiast zegarka nosisz Pipboy-a 4. Wkładasz dziwne przedmioty znajomym do kieszeni. 5. Zastanawiasz się, gdzie tata ukrył na wiosce ubranie z krypty. 6. Dziwisz się widząc jednogłową krowę. 7. Zastanawiasz się, dlaczego tak mało punktów na początku gry władowałeś w charyzmę i teraz masz problemy z kontaktem z ludźmi. 8. W ogóle zastanawiasz się w co władowałeś punkty. No bo jeśli nie w siłę, nie w inteligencję, nie w charyzmę, nie....to w co? 9. Widząc dowolny chip, zastanawiasz się, czy to nie water chip z Fallout 1 10. Jesteś zdumiony, że żaden bezpański pies, nie dołączył jeszcze do twojej drużyny. (Pewnie ma to coś wspólnego z charyzmą) 11. Zdumienie jest tym większe, gdy uświadamiasz sobie, że nikt nie dołączył ( Znowu ta pie...na charyzma:))
 2. Witam Mam pytanie. od jakiegoś czasu kupuję trzy egzemplarze czasopisma. Dwa wysyłam za granicę a jedno zostawiam dla siebie. Niestety w tym numerze pojawił się problem, bo kolega któremu wysłałem kod twierdzi, że ten kod ma blokadę regionalną. Chodzi o grę Sin of a Solar Empire: Rebelion. Możecie mi powiedzieć w jakich krajach można aktywować ten klucz?
 3. Też miałem problem ze slowmotion. Pogrzebałem w necie oraz sprawdziłem kilka ustawień na swoim komputerze i udało mi się obejść ten problem. Gra jest stworzona z myślą o nowszej generacji procesorach ze zintegrowaną grafiką, co ciekawe, nie zależnie od modelu procesora zawsze obsługuje jeden rdzeń, drugi tylko do opcji sieciowych w ograniczonym stopniu. Problem ze slowmotion, nie występuje więc nigdy na komputerach z procesorami intela I3-I5-I7 nawet przy średniej karcie graficznej. U mnie dla przykładu slowmotion występowało pomimo posiadania GF GTX 770, zmiany ustawień graficznych nic nie dawały, a gra sama wykrywała mi ustawienia maksymalne. Aby obejść ten problem wystarczy ustawić dla gry w menedżerze zadań najwyższy priorytet(nie rzeczywisty), co w moim przypadku pomogło całkowicie zlikwidować ten przykry efekt.
 4. Ad.1 : Też miałem problem ze slowmotion. Pogrzebałem w necie oraz sprawdziłem kilka ustawień na swoim komputerze i udało mi się obejść ten problem. Gra jest stworzona z myślą o nowszej generacji procesorach ze zintegrowaną grafiką, co ciekawe, nie zależnie od modelu procesora zawsze obsługuje jeden rdzeń, drugi tylko do opcji sieciowych w ograniczonym stopniu. Problem ze slowmotion, nie występuje więc nigdy na komputerach z procesorami intela I3-I5-I7 nawet przy średniej karcie graficznej. U mnie dla przykładu slowmotion występowało pomimo posiadania GF GTX 770, zmiany ustawień graficznych nic nie dawały, a gra sama wykrywała mi ustawienia maksymalne. Aby obejść ten problem wystarczy ustawić dla gry w menedżerze zadań najwyższy priorytet(nie rzeczywisty), co w moim przypadku pomogło całkowicie zlikwidować ten przykry efekt.
 5. Wszystkiego najlepszego z okazji 100 urodzin :)

 6. A Ty bezczelny i oszczędź sobie inwektyw....więc swoje doświadczenia przekazuję innym. Z bezczelnością bym polemizował, chociaż może lepiej nie? A co do twojego zdania na temat tej promocji, to zgadzam się całkowicie. Nie umniejszam winy Cenegi zwróciłem tylko uwagę na fakt, że w ich założeniu promocja ta jest "uczciwa" Domyślną ceną produktu, jest cena detaliczna ( ta przekreślona). Jak sam zauważyłeś promocja ta nie jest przejrzysta, bo wychodzisz z błędnego założenia, z którego wychodzi zapewne większość kupujących ( w tym ja, chociaż nie skorzystałem z oferty), że zniżka nie jest od już obniżonej ceny proponowanej przez sklep Cenega. Innymi słowy sami się wprowadzamy w błąd. Kiedy zadzwoniłeś powiedzieli Ci prawdę, więc nie możesz ich oskarżyć o to, że celowo wprowadzają w błąd, a najwyżej, że ich promocja błędnie Cię zasugerowała. Inne przykłady podałem po to, aby zwrócić większa uwagę, nie tylko na tą jedną promocję, a na wszystkie pozostałe. Pozdr
 7. Naiwny jesteś. Owszem nie przeczę, że zdarzają się promocje które są teoretycznie "uczciwe" , ale pamiętaj, że nie wiesz na jakiej podstawie bazuje producent, oraz jakie przyjął założenia ustalając cenę detaliczną produktu. Może z góry przewidział te "uczciwe" promocje? Budowanie marki i strategia marketingowa to bardzo zawiły temat i możesz mi wierzyć, albo samemu sprawdzić, że obecnie prawie nie ma uczciwych producentów. Chyba, że są to małe firmy na lokalnym rynku. Wtedy zdarza się prawdziwa promocja. Dla każdego większego producenta, promocja to czysta kalkulacja ceny wyjściowej z ceną końcową, a zapas cenowy może sięgać nawet 300%. Co do Cenegi, to nie mam zdania na temat jej uczciwości. Zdarzyło mi się kupić wiele gier przez nią wydanych, ale nigdy w ich sklepie internetowym, więc się nie wypowiem.
 8. Rozumiem co napisałeś, mimo to wypadało by wspomnieć w artykule o jaką "połowę" świata chodzi:) Wyraźnie napisałeś o "promocji" religii, oraz o tym, że chrześcijaństwo nie miało konkurencji. Otóż miało dość silną konkurencję, którą później próbowało zwalczać ogniem i mieczem (krucjaty, misje itp) Konkurencji dla chrześcijaństwa zabrakło co najwyżej w Europie i dla tego tu się ta religia przyjęła, głównie ze względów politycznych o czym wspominałeś. Nie neguję Twojego artykułu, tylko sugeruję, aby go odrobinę uzupełnić, choćby tylko wspominając o w/w prorokach. Oraz określić wyraźnie co masz na myśli mówiąc połowa świata. Im mniej zostawisz ogólników, tym będziesz bardziej wiarygodny:) Pozdr.
 9. Lepiej sobie sprawdź dysk twardy, bo może ma problem z odczytem niektórych sektorów, a to może oznaczać, że powoli zaczyna się sypać.
 10. Trochę przesadzasz, z tą połową świata, oraz z tym brakiem konkurentów dla Jezusa. Ma on do dzisiaj co najmniej dwóch tak samo potężnych jak on przeciwników, którzy zgromadzili podobną, jeśli nie większą ilość wiernych, a są to Budda i Mahomet. Chyba, że cały świat zamykasz w obrębie Europy:)
 11. Nie ma co pisać pisma do biura praw konsumenta, bo nie macie nic na Cenegę. Prawnie obowiązuje cena detaliczna, i jest ona domyślną ceną produktu, więc nie musieli podawać w ulotce, że obniżka tyczy się tej ceny, bo to rozumie się samo przez się. Rozumiem, że czujecie się oszukani. Dziwi mnie tylko, że dopiero tera odkryliście na czym polegają "promocje" W rzeczywistości takie zabiegi marketingowe stosowane są od lat, niemal przez wszystkie większe firmy. Standardową procedurą jest zawyżanie cen detalicznych towarów, aby potem "obniżać" je po okazyjnych cenach. Jest nawet gorzej, wiele sklepów na podanych skreślonych cenach wpisuje wartości większe niż były po standardowej cenie i od tego oblicza "promocyjną" obniżkę. Jako przykład podam moją przygodę z tego typu zabiegiem. Ponieważ dużo ćwiczę, to swego czasu ceniłem sobie dobrej jakości dresy popularnej firmy z trzema paskami. Każdy wie o jaką firmę chodzi;) W sprzedaży w nowej kolekcji pojawił się dres który miałem zamiar zakupić do ćwiczeń, ale że finanse mi nie pozwalały, odłożyłem zakup na później. Widniała tam kwota 329zł, co zweryfikowałem kilka razy odwiedzając sklep. Zapisałem tą kwotę i miałem zamiar jakoś ją wykombinować, ale że się nie udało, odłożyłem zakup dresu na inny czas. Po ok. trzech miesiącach zauważyłem, że na witrynie sklepu pojawiła się reklama z wielką promocją -30% na cały asortyment wiosennej kolekcji, do której należał, też ten dres. Po wyliczeniu wyszło, że teraz powinien on kosztować ok 230zł. Zadowolony, że udało mi się wypatrzeć tą "promocję" wchodzę do sklepu i jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem upragniony dres w cenie 299zł, a powyżej ceny promocyjnej skreśloną cenę 429zł! Jak widać na przykładzie wielka promocja - 30% to w rzeczywistości nie cale 10% Potem zacząłem zwracać uwagę na takie rzeczy i stwierdziłem, że tego typu "promocje" ma większość firm i sklepów na rynku. Podobnie jest z gratisami zwłaszcza w produktach żywnościowych. Masz np. taką puszkę sardynek 200g(zapisane małym druczkiem gdzieś tam na puszce) która kosztuje dajmy na to 3zł. Po jakimś czasie pojawia się ta sama puszka sardynek ale w "promocji" za 2zł 80gr tyle że na puszcze pisze 150gram + 50 gram GRATIS! wielkimi literami. Jeśli pamiętałeś ile ważyła puszka przed promocją łatwo wyczaisz oszustwo i zorientujesz się, że promocja to te marne 20 groszy obniżki ceny, a GRATIS, to co najwyżej nabijają Cię w butelkę. Jeśli jeszcze nie zrozumieliście, to tego typu akcje nazywa się fachowo STRATEGIĄ MARKETINGOWĄ FIRMY. Co w wolnym tłumaczeniu znaczy mniej więcej tyle co : Jak nabić w butelkę klienta tak, aby nic nie zauważył i jeszcze był zadowolony:) Podobnie jest z wszelkimi DLC do gier które istnieją już podczas finalnej wersji gry. Itd. Zamiast się oburzać trzeba myśleć i informować innych, aby byli uświadomieni. Jeśli jeszcze nie zauważyliście, nie ma demokracji. Jest KAPITALIZM:)
 12. Nawet jak bym się znał na muzyce, to bym się nie kłócił o racje, bo tu racji nie ma nikt. Muzyka to nie są suche fakty, aby można ją było dokładnie sklasyfikować. Muzyka to forma artystyczna podlegająca zmianom jak każdy inny rodzaj sztuki w kulturze człowieka, a ta zmienia się wraz z jego postępami. Ja podchodzę do tego tak: Wiem co mi się podoba i tego słucham. Jak coś mi się nie podoba, to nie słucham. Proste podejście mam, bo krytykiem muzycznym nie jestem, a nawet jak bym był, to w pracy, a prywatnie i tak bym to olał Kłótnie co jest lepsze, a co gorsze zostawiam "znawcom" A już kłótnie kto do czego ma prawa i co z czego się wywodzi, to już całkowicie olewam ciepłym moczem. Podobnie jak wszystkich "fanów" broniących swoich obiektów kultu i kłócących się co jest, klasykiem , a co legendą i dlaczego. Większość muzyki powstaje z pasji lub zainteresowań wykonawców, często przedstawia ich światopogląd i jeśli się z nimi nie zgadzam, lub ich forma ekspresji tych poglądów mi nie odpowiada, to po prostu ich nie słucham. Jedyne obok czego nie mogę przejść obojętnie, to fakt, kiedy ktoś mi się ze swoją muzyką lub poglądami narzuca. Wtedy mogę się [CIACH] Nie przeklinamy. - BS
 13. Ja słucham odgłosów natury i miasta:) I tak np. słucham - Ptaki (Pop) - tego tylko czasami, jak wpadnie w ucho okazjonalnie. - Szum drzew ( jazz) - Świst wiatru w górach (folk) - Grzmoty burzy (metal) - Spadające krople deszczu ( Klasyczna) - szum wody (regge) A tej muzyki nie słucham, ale często ją słyszę(niestety) - kłótnie sąsiadów (rap) - To strasznie wkurza, ale często słyszę przez ścianę. - Samochody ( disco) - Okropnie przeszkadzają, ale muszę tego słuchać, bo wszędzie leci. To tak tylko na szybko, co mi do głowy wpadło.
 14. Mam Bladerunera w wersji 4CD. BOX Oto link do zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ae177ce5c129b1c.html# Dorzucę ugiętą półkę