Jump to content

PytaniaDoSmugglera

Forumowicze
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by PytaniaDoSmugglera

 1. Bez kitu xD Dzięki Smuggler. Słabo się przyłożyłem do szukania kodu, bo osobiście mnie ten kod nie interesuje, koleżanka mnie o niego poprosiła
 2. Mam małe pytanko, gdzie są te kody do LoLa w piśmie?
 3. Witam, zacząłem niedawno naukę programowania w javie i doszedłem w nauce do wprowadzania danych wejściowych, przepisałem program z książki i wyglądał on mniej więcej tak: import java.util.*; public class Test { public static void main(String[] args) { Scanner in = new Scanner(System.in); System.out.print("Jak masz na imię? "); String imie = in.nextLine(); System.out.print("Ile masz lat? "); int wiek = in.nextInt(); System.out.print("Masz "+wiek+" lat i nazywasz się "+imie); } } W tym programie jest wszystko w porządku, ale jeśli tylko zamienię kolejnością wprowadzanie imienia i wieku, czyli żeby wyglądało to tak: import java.util.*; public class Test { public static void main(String[] args) { Scanner in = new Scanner(System.in); System.out.print("Ile masz lat? "); int wiek = in.nextInt(); System.out.print("Jak masz na imię? "); String imie = in.nextLine(); System.out.print("Masz "+wiek+" lat i nazywasz się "+imie); } } to po wprowadzeniu "wieku" omija mi całkowicie wprowadzenie "imienia" i przeskakuje od razu do wyświetlania ostatniej linii tekstu, a w miejscu "imie" jest pustka. Kompletnie nie wiem jak temu zaradzić. Proszę o waszą pomoc. Na przyszłość - umieszczaj kod źródłowy w tagach |code|. - politan
 4. Widziałem wcześniejsze pytanie o to czy pykasz w Wiedźmina na padzie czy klawiaturze i myszce, dlatego chciałem zadać ogólne pytanie - w grach ogólnie preferujesz pada czy klawiaturę z myszką? W wielu recenzjach i opiniach czytam, że w grę taką i taką najlepiej grać na padzie, bo to daje największą wygodę jak to Dark Souls, Devil May Cry czy wspomniany już Wiedźmin. Osobiście na padzie lubię grać tylko w ścigałki, a w resztę gier nawet "stworzonych pod pada" gram na klawiaturze. A jakie są twoje preferencje?
 5. Czy wiesz Smuggler, że w systemie USOS uniwersytetu wrocławskiego, podczas przerwy technicznej wyświetla się Garfield?
 6. No to trzecia podpowiedź Chcę wiedzieć kto jest właścicielem tej strony internetowej, kto na niej dokonuje zakupów, chcę wiedzieć kim są ich matki, matki ich matek, matki ich ojców, ojcowie matek, synowie ojców matek, pasierbowie jeśli istnieją i pasierbowie ich pasierbów.
 7. Skoro długa cisza, to czas trochę rozruszać Coś ci powiem, przemyślałem twoją ofertę, zapowiada się nieźle, uwolnij mnie i pokaż gdzie mam się podpisać, dobra? No to podpowiedź Moje pajęcze zmysły aż mnie świerzbią, ta strona została uprzędzona przez bardzo niedobrego pajęczaka.
 8. Z tego co mi mignęło kiedyś przed oczami, to można zareklamować płytę do roku wstecz, ale to nieprawda? Znaczy, że mogę zareklamować płytę z numeru, który pojawił się wcześniej niż przed rokiem?
 9. Smuggler, powiedz mi, czy jeśli dwa lata temu kupiłem pewien numer CD-Action i po tych dwóch latach naszła mnie ochota by pierwszy raz wyjąć płytę z opakowania i zainstalować grę, która się na niej znajduje, a ta gra (którą, przypominam, kupiłem razem z numerem dwa lata temu) przy instalacji wywala mi błąd CRC, a możliwość składania reklamacji u was jest tylko do roku wstecz, to mogę tę grę ściągnąć z neta? A samochod sobie bierzesz z ulicy jak ci twoj nawali? (tej samej marki?) Ściągnięcie gry nie jest tym samym co kradzież samochodu. Thx cpt Obvious. Jak ukradniesz samochód to ktoś go straci, a jak ściągniesz grę (za którą wcześniej zapłaciłeś) to ją skopiujesz nie zabierając nikomu nic z jego rąk. Przypomnę znowu, że zapłaciłem za tę grę, a dostałem bubel, więc nikt nic nie straci jeśli skopiuję ją z neta. Rozumiem cie jako czlowiek, ale w swietle prawa tak nie wolno robic.
 10. Cisza jak makiem zasiał, to może zadam Wiem, że zabrzmi to kretyńsko, ale co by pan powiedział na czułe objęcie w toplesie? Mam nadzieję, że trudne
 11. Skoro dostaliśmy dwa fragmenty gameplayu z Wiedźmina 3 wrócę do mojego pytania Co sądzisz o twarzy Geralta, czy twoim zdaniem wciąż jest obrzydliwa albo co najmniej brzydka tak jak w poprzednich częściach, czy jednak ładna? Bo jak dla mnie to on ma wspaniałe kości policzkowe, które czynią jego twarz piękną i siwe włosy i blizna tego nie zdołają tego ukryć
 12. Jaka jest najtrudniejsza gra twoim zdaniem, tak subiektywnie . Czy jest to Dark Souls, czy może coś innego? Jak dla mnie najtrudniejszą grą jest Serious Sam, już na normalnym poziomie trudności musiałem co rusz wyłączać żeby chwilę odpocząć, w sumie na poziomie jeden wyższym też bym przeszedł, ale byłoby to raczej bolesne doczołganie się do końca. Choć w niczym nie ustępuje mu także May Cry 3 na poziomie "Dante musi zginąć"
 13. Przywiązujesz się do rzeczy? Masz jakiś sprzęt o który dbasz bo nie masz zamiaru go zmieniać? Ja na przykład mam od 2008 roku myszkę A4 BW-26, podoba mi się w niej szeroka rolka i wygodne przyciski "wstecz, dalej" i będę bardzo żałował gdy w końcu wyzionie ducha, bo już nie da rady takiej nówki kupić. Masz jakąś podobną rzecz?
 14. Łatwo można odpowiedzieć, że lodówka, korzystam z obu, ale wolę lodówkę, bo w przeciwieństwie do mikrofalówki bez niej ciężko się obejść. Uważam, że można porównywać różne gry jeśli jest to subiektywne porównanie radości z gry, bo jeśli się pisze recenzję, nie da rady powiedzieć "gameplay w szachach jest lepszy niż w nowym asasynie", właściwie w ogóle takie porównanie byłoby głupie, ale zestawiając, wolę asasyna. To tak jak wybór między nową wiertatką udarową a nowymi hantelkami, z czapy, ale w tym momencie porównujesz co ci da większą radość.
 15. Uważam jednak, że jest sens, bo ktoś kto lubi grać w szachy i jednocześnie w Assassin's Creed nie porównuje mechaniki, gameplayu i narracji tylko swoje emocje podczas grania w obie te rzeczy. Ale jak się zastanowić, to czy porównanie jest możliwe zależy od tego czy ocena będzie subiektywna czy obiektywna
 16. To czy nie uważasz, Smuggler, że gry z różnych gatunków można porównywać? Bo czy nie chodzi o radość jaką dają, a nie o to czy w jednej jest się strategiem, a w drugiej seryjnym mordercą?
 17. Smuggler, dlaczego nie odpowiedziałeś na moje pytanie o porównywanie gier z dwóch różnych gatunków? Bo to nie ma sensu,
 18. Smuggler, mówisz, że nie można porównywać dwóch gier z różnych gatunków, przykładowo nie można porównać, która gra jest lepsza, Call of Duty 4 Modern Warfare czy Need for Speed Most Wanted (2005). Ale czy nie jest to kwestia tego w jaki sposób spojrzymy na problem? Możemy porównać Need for Speed i Burnout Paradise, bo obie gry to ścigałki, lecz czy to jest jedyny powód dla którego możemy te gry zestawić? Wyścigi w Need for Speed Most Wanted odbywają się po wyznaczonych przez grę torach, z kolei w Burnout Paradise możemy podczas wyścigu pojechać dowolnie obraną trasą. W Burnoucie trzeba jeździć ostrożnie, bo po wypaćkaniu w przeszkodę efektownie rozwalimy samochód co w Need for Speedzie skutkuje jedynie wytraceniem prędkości. W Need for Speedzie żeby zdobyć samochód trzeba na niego zarobić i go kupić, za to w Burnout musimy go upolować. Porównujemy, które elementy nam się bardziej podobają i na tej podstawie mówimy: "Need for Speed jest lepszy bo...", albo "wolę Burnouta ponieważ...". Rozszerzając nieco pole spojrzenia na problem możemy pójść trochę dalej i skonfrontować Need for Speed Most Wanted i Pure, obie gry to dalej ścigałki, lecz pierwsza to jazda samochodami i uciekanie przed policją, a druga to jazda quadami i wykonywanie tricków. Można powiedzieć: "bardziej cieszy mnie ściganie się samochodami i uciekanie przed coraz to większymi oddziałami policji, która z każdą sekundą staje się coraz bardziej zawzięta" lub "więcej radości daje mi jazda quadami po błocie i robienie sztuczek w powietrzu". Idąc tym tropem jeszcze kilka kroków dochodzimy do porównania Call of Duty Modern Warfare i Need for Speed Most Wanted i tak jak we wcześniejszym przykładzie, tu jesteśmy w stanie porównać strzelanie z M4A1 i jazdęBMW M3 GTR, bo pytamy siebie w duchu, która gra daje nam więcej radości. Czy nie uważasz, że właśnie o to chodzi?
 19. Smuggler, czy nie uważasz, że w nowej części Wiedźmina Geralt nie ma zbyt ładnej mordy? W jedynce piękny nie był i to typowo, w dwójce trochę polepszyli mu twarz, ale wciąż był trochę brzydki, a tu w trójce ma ładniutką gębę, szczerze mówiąc wręcz piękną, nie jest to zasługą lepszej grafiki, ale zmienionego projektu twarzy, a przecież jak on sam o sobie powiedział, jest paskudny. Dla porównania Oba screeny pochodzą oczywiście z gameplay'ów. A jakie jest twoje zdanie. Oczywiście wiem, że gra będzie cudna i nie można jej skreślać po samym wyglądzie Geralta czego też nie robię i jak zapewne ty będę brał grę w ciemno, ale teraz chodzi mi tylko o jego wygląd, co o tym sądzisz?
×
×
 • Create New...