Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 11/07/2019 in all areas

 1. 1 point
  Zestaw za ~3000 zł wyglądałby tak: https://www.morele.net/inventory/info/c7d29b49/. Jeśli chciałbyś kartę z trybem pasywnym, to możesz wziąć Gigabyte. Ta z koszyka ma jak najbardziej wystarczająco dobry układ chłodzenia - ewentualny minus to jedynie brak tej opcji. Z czasem można wymienić podzespoły na wydajniejsze, np. procesor Ryzen 7 3700X. Nie musisz wydawać 5000 zł, skoro (jeśli dobrze zrozumiałem) nie jesteś zapalonym graczem. Jedynie można dorzucić do lepszego zasilacza - Supremo L2 550W. Kody zniżkowe do morele: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/ Na jakim monitorze grasz?
 2. 1 point
  Nie opłaca się. W podobnej cenie można mieć nowy sprzęt z Ryzenem 5 2600 oraz kartą GTX 1660 Super. GTX 1070 jest trochę wydajniejsza, ale za to procesor i5 już teraz ma problemy w nowszych grach.
 3. 1 point
  Nie dziwie się - Elderscrollsowa kosmologia jest celowo niespójna i zagmatwana - nawet ja, choć uważam się za elderscrollsowego nerda, się w niej gubię. Nie tyle okrojony, co inny, ale częściowo nakładający się. Kult ośmiu (potem dziewięciu, potem znowu ośmiu) bóstw powstał z potrzeby pogodzenia różnych systemów wierzeń funkcjonujących w Tamriel. 16; Z Jyggalagiem 17. Molag Bal to "ten od wampirów", od orków jest Malacath. Nawet Azura, która grała ważną rolę w "Morrowindzie", czy Mehrunes Dagon, który stał za głównym wątkiem "Obliviona"? Hircine z "Przepowiedni"? Hermaeus Mora z "Dragonborna"?
 4. 1 point
  Z tymi ratami to może być problem, tj. ostatecznie wyjdzie to sporo drożej. Można by na allegro kupić SSD oraz kartę graficzną w ratach 0% - oba podzespoły to koszt 1300-1400 zł. A resztę niech złoży sklep. Montaż karty i dysku nie powinien sprawić problemów. A więc najlepiej byłoby jednorazowo zapłacić te 1600-1700 zł za te podzespoły złożone przez sklep. Wtedy nie utopi się pieniędzy w oprocentowaniu.
 5. 1 point
  Oj, to nie za bardzo się przykładałeś przy przechodzeniu Dragon Age Inkwizycja. Tam jest mnóstwo odniesień i nawiązań do ichniej religii. W ogóle w całej serii Dragon Age jest to dosyć mocno uwydatnione. Pewnie gdzieś na internetach znajduje się jakiś tekst dokładnie opisujący religię w świecie Dragon Age.
 6. 1 point
  Wygląda na taki sam. Różnice między pudełkami są normalne, wystarczy im chwila i już zmieniają design
 7. 1 point
 8. 1 point
  Co do płacy minimalnej - nie mam pojęcia jak i czy w ogóle małe firmy to zniosą. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu zakładach pracy - i w większości tych, w których pracowałem (w tym budżetowa!) nie ma pieniędzy na sprzęt, materiały biurowe i pracowników merytorycznych, a zatrudnia się szkoleniowców i specjalistów od promocji, pracujących w ułamku etatu, za wypłatę większą niż pracownicy merytorycznie. Takie największe kuriozum jakie pamiętam, to zakład emerytalne rentowy MSWiA gdzie pracownicy merytorycznie wykonują ogromną harówkę za minimalną a jednocześnie za jakieś 4500 brutto zatrudniony (w każdym razie były ogłoszenia) pracownika do promocji zakładu w przedszkolu. Tak dla wyjaśnienia - zakład emerytalno - rentowy to taki ZUS dla Policji i innych służb. Doszedłem z tamtąd na granicy oskarżenia ich o mobbing. Więc rzeczywiście, promowanie tej instytucji w przedszkolach jest niezwykle ważne dla istotnych sfer funkcjonowania państwa. Jeżeli drastyczne podniesienie minimalnej wyeliminuje takie kwiatki, to jestem za.
 9. 1 point
  Wybory, wybory i po wyborach. Dobrze, że Lewica i Konfederacja dostały się do Sejmu - będzie więcej pluralizmu w Sejmie, mniej tematów tabu, powinno być więcej ciekawych wystąpień, bo obecna jeszcze kadencja zapisze się w annałach jako zdecydowanie najbardziej monotematyczna. Przewiduję wzrost poparcia dla tych ugrupowań kosztem duopolu ZP-KO, KF będzie wyrywać prawą stronę elektoratu PiS, zaś Lewica - lewą i ideologiczną obu tych ugrupowań. Co prawda, temperatura sporu miejscami, jak obecnie wobec ustawy o zakazie edukacji seksualnej, przekroczy miernik, ale cóż, w krajach azjatyckich posłowie używają pięści do debaty. Z drugiej strony, nawet JKM po otrzymaniu mandatu wygładził język. Mimo wszystko cieszę się, że Kukiz i Kosiniak utrzymali się nad wodą. Nikt na polskiej scenie politycznej nie przedstawia postulatów JOW i kontroli obywatela nad władzą, zaś fakt bycia wewnątrz PSL powinien nieco uspokoić rockmana. Śmieszne, ale gdyby PIS nie dostał tego 1% więcej, to najprawdopodobniej buntownik bez powodu byłby częścią koalicji rządzącej. O KO, czy Platformie z przystawkami, nie ma sensu pisać za wiele. Schodzą ze sceny politycznej, mają gigantyczne problemy, ostatnia decyzja Tuska jeszcze bardziej ich pogrąży. Widzę potencjał opadania, do czasu aż partia nie wymyśli siebie na nowo. No i główny wygrany-przegrany czyli PiS z przystawkami. Będą rządzić, ale wynik wyborów sprawia, że walka o prezydenturę jest jeszcze otwarta, zaś utrata Senatu burzy samodzierżawie partii. Głównym motorem poparcia dla nich jest sprawczość i wiarygodność, a z tym, będzie ciężko, biorąc pod uwagę że w obietnicach przebili każdego, i zarysują się przed naszym krajem problemy w rodzaju gospodarki wodnej, węglowej i energetycznej, przejście wyżu demograficznego na emeryturę itp itd. Nie sądzę, żeby wygrali kolejne wybory, antagonizują coraz więcej osób, widzę coraz więcej podobieństw między nimi, a późną Platformą u władzy. Co warte odnotowania, w tym sezonie obrodziło taśmami prawdy na każdego, i nikogo to nie obruszyło. Przyzwyczajenie?
 10. 1 point
  Procesor - Ryzen 3 1200 Płyta - Gigabyte B450M DS3H RAM - Crucial Ballistix 2x 8GB DDR4 3000 MHz, CL15 (BLS2K8G4D30AESEK) lub po prostu jakiś zestaw 2x4 GB 3000/3200 CL15/16 (skoro to komputer do internetu i oglądania filmów) Zasilacz - SilentiumPC Vero L2 500W lub 600W - w zależności od ceny, np. w morele mocniejsza wersja jest droższa o 4 zł Poza tym, kupiłbym dysk SSD, np. Crucial BX500 240 lub 480GB. Albo jakiś NVMe, np. Adata SX8200 Pro 256GB. Lepszą opcją może być jednak zakup jakiegoś komputera poleasingowego z procesorem i5-2400/i5-2500 z SSD oraz zainstalowanym Windowsem 10 do 500-600 zł.
×
×
 • Create New...