Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/03/2017 in all areas

 1. 9 points
 2. 4 points
  Ojaciejacie, jestem taka szalona, w końcu założyłam sobie stronkę na fb! Także jeśli lubicie moje rysunki i macie fb to zapraszam!
 3. 3 points
  Podsumowałam sobie 2016 na ładnej, schludnej planszy.
 4. 2 points
  Rabiej jest rzecznikiem, nie Lubnauer jeszcze bardziej krinczowe było jak wrócił i powiedział, że to nie był wyjazd partyjny i w dodatku nie chciał powiedzieć gdzie był reakcja Lubnauer: zmieniając temat: http://www.conowego.pl/aktualnosci/gry-komputerowe-winne-zamieszkom-w-elku-tak-uwaza-grzegorz-lindenberg-20890/
 5. 1 point
  Mnie właśnie interesuje narracja. Jakby ona wyglądała gdyby sprawca był etnicznym Polakiem? Może taka, że ciężko pracujący na utrzymanie rodziny restaurator miał już dość okradania go i nerwy mu puściły? A zabity nie byłby przedstawiany jako 'dobry chłopak', tylko bandyta karany wcześniej za rozbój? Równo rok wcześniej zdarzyło się tak, że Ukrainiec zabił nożem Polaka. Wtedy też narracja była taka, że 'banderowiec' zadźgał 'naszego'. A prawda była taka, że gość przyjechał z rodziną na urlop, wydawał swoje ciężko zarobione pieniądze w Polsce, a przyczepili się do niego 'polscy patrioci', którym się jego język nie spodobał. Nawet jak facet ewakuował się z knajpy, to poszli za nim, zaczepiali jego żonę i jego. Skończyło jak się skończyło. Gość jest winny co najmniej przekroczenia granic obrony koniecznej, ale kto jest sprawcą całego zajścia? No i jeszcze jedna sprawa, szczycimy się tzw. polską gościnnością. Mam wrażenie, że ostatnio stała się szczególnie wybiórcza. Nie obejmuje Żydów, 'ciapatych', 'asfaltów', 'ruskich', innych obcojęzycznych (nie będą mi w tramwaju gadać po niemiecku) i ogólnie każdego, który odstaje od szablonu Polaka katolika.
 6. 1 point
 7. 1 point
  Najpierw odpowiedz na te pytania: Budżet na komputer: Części do kupienia: Czy wliczyć system w cenę: Zastosowanie komputera: Preferowany sklep: Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Czy sprzęt będzie podkręcany: Termin zakupu komputera: Dodatkowe uwagi:
 8. 1 point
  Jeśli nie pali Ci się do tego stopnia, że zestaw musisz mieć na wczoraj to też bym poczekał z takim budżetem. Co prawda nie wierzę zbytnio w te Ryzeny, no ale może akurat...
 9. 1 point
  Gadać niech sobie gada. Rozchodzi się o to, żeby jej gadanina nie miała żadnego wpływu na państwo np. w wyniku demokratycznego przegłosowania jej postulatów. Pamiętam gościa. Śmieszny typ, w sam raz nadający się na demokratycznego polityka. Chłop znalazł się nie w takim ustroju, w jakim powinien więc efekt był komiczny. Ełk: nie znam zbyt wielu szczegółów na temat tego, co tam zaszło. Słyszałem coś tylko o tym, że jacyś chuligani wtargnęli do lokalu z kebabem i zaczęli go demolować i jeden z Turków zadźgał nożem jednego z napastników. Jako radykalny przeciwnik takiego zapisu w prawie jak "przekroczenie granic obrony koniecznej" mogę napisać tylko jedno: właściciel miał prawo mieć choćby i gniazdo CKM z którego waliłby do nacierających bandytów. Policja miałaby ułatwione zadanie ponieważ jej rolą byłoby tylko zabranie ciał. Żadnego śledztwa, krótki protokół.
 10. 1 point
  Chciałbym coś napisać o Ryszardzie Petru, ale poczekam jeszcze trochę, bo może z tego być dużo śmiechu. Póki co mocno krinczowe tłumaczenie pani Lubnauer, rzeczniczki .n http://i.imgur.com/6Pb3iRb.jpg
 11. 1 point
  W Ełku doszło do śmierci człowieka, a potem do rozrób. Pozwolę sobie teraz wrzucić łajno w wentylator zadając pytanie: kto był winien? I jakie ją kryteria winy? Oczywiście sprawca czynu musi za to odpowiedzieć, ale czy to on był winny wszystkiemu? Nie ukrywam, że bardzo liczę na odpowiedź Santusa. Ciekaw jestem jak połączy zasadę volenti non fit iniuria, którą tak pseudowolnościowcy propagują z równie mocno, a nawet bardziej z my home is my castle. Bo jakby to nie 'ciapaty' zabił, to czy byłaby taka afera?
 12. 1 point
  Wrócimy do tej kwestii za 2-3 lata i zobaczymy jak czas zweryfikuje Twoje poglądy Kwestia poglądów i to nawet nie politycznych. IMHO ułaskawienie niewinnego człowieka na zapas (bo mógłby zostać skazany) bo obiecana posadka czeka na objęcie bardziej kompromituje prezydenta-prawnika niż prowokatorstwo Szczerby Jesteś pewny, że zapamiętałeś to co przekazywali... a może postprawdę przekazaną byś pamiętał "prawdziwych" sprawców? Dla większości ludzi czy project jest rządowy czy poselski nie ma znaczenia, a w przypadku PiS jest wręcz tożsame - projekty poselskie są nawet wygodniejsze bo nie podlegają konsultacją. Co w zupełności wystarczyło, żeby "pogonić kota" Prezesowi. Nie miej złudzeń, gdyby nie te "pół procenta" to stosowne przepisy już by były uchwalone, choćby żeby powiedzieć że zrealizowali kolejną obietnicę z wyborów - a taka fajna była - darmowa. Aaaaa... i Tobie się wydaje, że PiS praktycznie likwiduje TK, podporządkuje sobie prokuraturę w sposób rodem z PRL i za chwilę będzie wywierał presję na niezależność sędziowską po to żeby świat naprawić? Fajnie pokazuje te intencje prawne szykanowanie osób które brały udział w sprawie śmierci ojca Ziobry. Problem z dzisiejszą młodzieżą jest tak, że nie zdają sobie sprawy z tego, że władza pod szczytnymi hasłami może zrobić obywatelom kuku, o ile będzie to w jej interesie. Znacznie prościej się to robi jak nikt na ręce nie patrzy, świadomość braku odpowiedzialności prędzej czy później skłania do nadużywania władzy - z resztę przykłady tego zaczynają się pojawiać. Czego Ci z całego serca życzę... szczególnie tego prawa bo teraz bardziej kierujesz się emocjami. Nie przejmuj się z czasem Ci minie... mnie w Twoim wieku podobał się Stan Tymiński - też był anty-establiszmentowy i obiecywał zrobić porządek. Potem człowiek dorasta i zaczyna inaczej na świat patrzeć.
 13. 1 point
  Świąteczna zupka grzybowa Ci zaszkodziła, że masz halucynacje? Lepiej kupuj grzyby w markecie, nie zbieraj samemu. Nawet za komuny sędziowie TK byli na tyle niezależni, że mogli postawić się rządowi. Owszem, wybierani byli przez polityków, ale do dziś zachowywali niezawisłość. Rzeplińskiego na prezesa TK nominował Lech Kaczyński. Kilku sędziów też zostało wybranych przy poparciu PiS. A teraz są to wredne sukinkoty. Bo teraz modelowym sędzią jest sędzia Greiser. W czasie mojego życia przeżyłem już kilka składów TK. Były składy o poglądach lewicowych, prawicowych, ale zawsze niezależne. Jako konserwatywny liberał mogłem kląć na 'lewackie' orzeczenia, ale je respektowałem. Tak samo robiła władza od PZPR po PO. A w międzyczasie PIS w latach 05-07. Tyle o TK, o sądach powszechnych już nawet nie będę pisać, bo szkoda mi opuszków palców. Kompetencje do czego? Do wypisywania głupot? To Już robisz.
 14. 1 point
  No proszę... wystarczyło dwa dni i już PiS stosowną narrację wymyślił. Protest opozycji to próba puczu rzekł sam Prezes. Ciekawe, czy już nową Berezę Kartuską wyznaczono? Erdogan pokazał ostatnio jak się z "puczem" rozprawić więc jest z kogo brać przykład. Opozycja dopiero uczy się jak być w opozycji. Na obecną chwilę nic więcej poza protestami zrobić nie mogą, wobec narastającej bezczelności władzy. Mylisz się też co do wiary w siłę merytorycznej debaty. Takowe od dawna są u nas nieskuteczne, bo ludzie nie rozumieją merytorycznych argumentów szczególnie gdy druga strona zaczyna mówić że to ona ma rację. Rozmawia się (szczególnie ze społeczeństwem) językiem emocji i symboli. Ostatni przykład to ustawa zwana "dezubekizacyjną" która ma wywołać wrażenie, że to dopiero ta temu służy, dopiero PiS to robi... i nie ważne że żadnego UBeka to z życia społecznego czy politycznego nie wyeliminuje... ot taki semantyczny trik w tytule a ile splendoru dodaje, ile satysfakcji z odwetu.
 15. 1 point
  To byłaby najgorsza rzecz z możliwych. To byłby zamach stanu. Dałoby to legitymację rządzącym do skarżenia się. Obserwatorzy z UE? Słabą masz wiedzę polityczną. Do zgłaszania obserwatorów w wyborach parlamentarnych ma wiele organizacji. Z ONZ i OBWE na czele. Do tego każda ze stron może zgłaszać własnych. Na wybory na Krymie pojechał jakiś oszołom z jednej z mikroskopijnych partyjek polskich, który uznał, iż wybory były w pełni demokratyczne i legalne. Dopuszczenie tylko obserwatorów z UE, to przyznanie się do fałszowania wyborów i zamieszek, o ile nie wojny domowej w Polsce. Takie teksty jak Twój są tylko wodą na młyn rządzących. Nie, nie uważam że chcą oni wprowadzić taki scenariusz. Ale pokazując im takie posty mobilizują swój elektorat. Oto wredni kodomici, którzy chcą obalić rząd wybrany przez Suwerena. A w ten sposób próbować nas wypchnąć poza UE. Jak już napisał RoZy, nie chodzi o poglądy, ale o formę sprawowania władzy. Wspólnie (co nie znaczy razem) przeżyliśmy już rządy komuny, demokratów, liberałów, konserwatystów, postkomuny, eurokomuny, a nawet inwazję pokemonów. I powoli człowiekowi pojawia się dejachu, czy coś tam. @RoZy A PiS właśnie właśnie szykuje nowy zamach na samorządy. Pod pozorem walki z wyzyskiem kasuje opłaty za przedszkola dla sześciolatków. Niby chodzi o ulżenie rodzicom, a tak naprawdę o odebranie opłaty za przedszkole gminom.
 16. 1 point
  Mnie w czasie ostatniej konferencji spotkania z mediami prezesa z tyłu głowy dźwięczała fraza "w dniu .... ukonstytuowała się Partyjna Rada Ratowania Wizerunku" Na szczęście jak na razie tylko klimacik zbliżony trochę, ale kierunek wyraźnie niepokojący. Zapewne bardzo Prezesa denerwuje że jeszcze musi nie do końca wprost mówić co i jak media powinny relacjonować, a nie po prostu przesłać z nakazem "przekaz dnia". W takim kontekście obecność mediów w sejmie byłaby zbędna... opozycji z resztą też pewnie, choć jest potrzebna do "demokracji". Ostatnio Prezes więcej głosu zabiera generalnie i wprost zaczyna się mówić i pokazywać nawet w PiS, że nie jest "zwykłym posłem" - czego wyraźnym dowodem wspomniane spotkanie z mediami, jego uczestnicy i forma. To zapewne reakcja na narastające problemy i pożary które trzeba gasić (w charakterystyczne dla PiS sposób poprzez dolewanie benzyny, z racji tego że kompromis odbierają jak porażkę), ale też dowód że PiS nie jest impregnowany na rzeczywistość. Nie licz na to, a co ważniejsze nie oczekuj na to, bo to byłoby naruszeniem prawa. PiS władzę zdobyło demokratycznie i mandat do rządzenia ma pomimo, że demokratycznie go nie sprawuje. Demokratycznie też ją stracić musi bo w innym przypadku natychmiast to wykorzysta do przedstawianie się w świetle ofiary - w tym są bardzo dobrzy. Poza tym nawet demokratycznie wybrana władza może się bronić nie do końca demokratycznie, ale to już będzie ją obciążało. Jedynym wyjściem jest uważne patrzenie na postępowanie władzy, wyraźne i głośne protestowania, tak aby przed następnymi wyborami ludzie nie dali się tak łatwo nabrać na "afery" czy kupić socjałem, co zapewne będzie miało miejsce - najbliższa próba to wybory samorządowe. Ciekawi mnie jak przy ordynacji wyborczej zaczną grzebać żeby sobie ułatwić wygraną. Wcześniejsze wybory są oczywiście możliwe ale mało prawdopodobne. Skala protestów musiała by być tak duża aby przestraszyć część posłów i skłonić do samodzielnego myślenia. Nawet gdyby rząd stracił większość mógłby rządzić jako mniejszościowy mając poparcie prezydenta. Naprawdę mało realne bo raczej mało będzie takich którzy zrezygnują z dobrze płatnej i miało wymagającej pracy. Dla większości z nich taka decyzja to automatycznie zero szans na reelekcję czyli kasę. Ciekawą myślą podzielił się Prezes ostatnio... sens jest z grubsza taki, że Polacy mogą być biedniejsi byle by on mógł realizować własne wizje. Sprawy finansowe zawsze są "wrażliwe" wizerunkowo i taka deklaracja może świadczyć o dwóch rzeczach: chęci wytłumaczenia elektoratowi dlaczego jest/będzie gorzej lub co gorsze pewności że zdołali zawłaszczyć władzę w takim stopniu, że nie trzeba się martwić takimi drobiazgami jak opinia publiczna. Może to tylko test wrażliwości społeczeństwa czy już można dalej pokręcić śrubą bo kasy zaczyna brakować? W sumie jeżeli całe życie spędził na politycznych intrygach i skłócaniu ze sobą Polaków jako sposobowi na życie, to stan ich portfeli jest mu obojętny w momencie jak ma się poczucie wszechwładzy i bezkarności. Rząd się sam wyżywi jak mawiał klasyk (dla młodych - Google Wam znajdzie kto i w jakim kontekście). Bardzo niepokojące jest to, że takiej siłowej retoryki i działań przybywa, jak choćby płynna zamiana zebrania klubu na posiedzenie sejmu ostatnio, czy wylewający się potok myśli (przeważanie kasowanych po chwili refleksji że powiedzieli za dużo) pokazujący sposób myślenia wewnątrz partii. Bardzo to niepokojące...
 17. 1 point
 18. 1 point
 19. 1 point
 20. 1 point
 21. 1 point
 22. 1 point
 23. 1 point
 24. 1 point
 25. 1 point
 26. 1 point
  nawet nie chce mi się na to odpowiadać inaczej jak xD
 27. 1 point
 28. 1 point
 29. 1 point
 30. 1 point
 31. 1 point
 32. 1 point
 33. 1 point
  Co by było, gdyby z nazw filmów zniknęła jedna literka?
 34. 1 point
 35. 1 point
 36. 1 point
 37. 1 point
 38. 1 point
 39. 1 point
  A propos nowego Macka Pro Za jedyne 99$
 40. 1 point
 41. 1 point
  wincyj: http://imgur.com/gallery/jrMTO
 42. 1 point
 43. 1 point
  Tbh, moja każda noc...
 44. 1 point
 45. 1 point
 46. 1 point
 47. 1 point
 48. 1 point
 49. 1 point
  Temat ten powstał w celu przybliżenia aktualnych promocji i kodów zniżkowych w wybranych sklepach internetowych. Kody zniżkowe: morele.net: Kod przeceniający montaż komputera na 1 zł i oferujący darmową wysyłkę - 7YI2XDCTNZ (uwaga - przy kopiowaniu sprawdzić czy nie wdarła się jakaś spacja, inaczej kod nie zadziała!) - wpisujemy w trakcie realizacji zamówienia. Kod działa przy zamówieniach na powyżej 1500 zł. Najpierw trzeba wrzucić do koszyka USŁUGĘ MONTAŻU. W sklepie są dostępne dwie usługi: Montaż bez dodatkowego chłodzenia (zostanie zamontowane chłodzenie boxowe) - LINK Montaż z dodatkowym chłodzeniem (trzeba je mieć w koszyku rzecz jasna) - LINK Kod działa na obie usługi. Alternatywnie, zamiast montażu, można wybrać pendrive - https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-blade-16-gb-001043360000-sdcz50-016g-b35-288752/ - wówczas, po dodaniu urządzenia do koszyka, wpisujemy kod - WP35ZXZG5A (uwaga - przy kopiowaniu sprawdzić czy nie wdarła się jakaś spacja, inaczej kod nie zadziała!). Promocje:
 50. 1 point
  Najciekawsze że jak Polska awansuje do MŚ lub ME lub je organizuje, nagle są wszyscy są kibicami i się znają na piłce.
×
×
 • Create New...