Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Dyskusje o Sesji The Elder Scrolls

Polecane posty

W tym temacie możecie dyskutować o sesji The Elder Scrolls. Mistrzem Gry jest Murezor. By móc uczestniczyć w sesji, poza zgodą Mistrza Gry potrzebna jest co najmniej podstawowa znajomość świata TES i znajomość regulaminu forum, działu i sesji. Więcej informacji tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem podziękować niziołce za założenie tego tematu. :)

Po drugie, chociaż w pierwotnych założeniach moja sesja była przeznaczona dla czterech graczy, to nie widzę problemu aby zwiększyć tę liczbę do pięciu; tym sposobem w sesji będą mogli zagrać także Sunset i Rorschach (którzy zgłosili się do mnie niemal od razu po założeniu tego tematu). Proszę Was zatem o wypełnienie KP (kart postaci) i podesłanie mi ich na PW (wzór zamieściłem niżej. Właściwa sesja powinna wystartować za kilka dni (oczywiście pod auspicicją niziołki ;)).

Jak pewnie wiecie rzeczona sesja toczyć się będzie w realiach świata The Elder Scrolls. Będzie to niemal klasyczny PBF; zrezygnowałem z mechaniki (tj. cyferek, atrybutów, umiejętności etc.), i wydaje mi się, że to dobra decyzja. Nie będę zdradzał szczegółów dotyczących fabuły, ale mogę napisać, że ważną rolę odegra legendarna Skrzynia króla Maormerów Orgnuma.

Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś związanego ze światem TES, to zapraszam do tego działu na Adamantytowej Wieży.

Imię:

Rasa:

Profesja:

Historia i opis postaci:

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi, to piszcie tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania? Co tak długo? :P A uwagi... chyba taka, że miło mi powitać współgraczy a także życzyć udanej przygody, w której niestety w ograniczonym stopniu będę mógł uczestniczyć do maja... wiadomy powód. Niestety, ten legendarny przedmiot nic mi nie mówi, ale i tak sądzę, że przygody będą FTW! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania? Co tak długo? :P A uwagi... chyba taka, że miło mi powitać współgraczy a także życzyć udanej przygody, w której niestety w ograniczonym stopniu będę mógł uczestniczyć do maja... wiadomy powód. Niestety, ten legendarny przedmiot nic mi nie mówi, ale i tak sądzę, że przygody będą FTW! :D

Zatem polecam zapoznać się z tym tekstem. :)

1. Na którym kontynencie będzie się toczyć gra?

W Tamriel. O innych kontynentach wiemy zbyt mało, aby móc obrać je za miejsce akcji.

2. Czy będzie można dołączyć do frakcji znanych z gry, typu Gildia wojowników, Mroczne Bractwo, Morang Tong, itp?

To sesja z konkretną fabułą, więc o ile nie będzie to jej elementem... Choć prawdopodobnie gracze napotkają je na swojej drodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sunset - właśnie, jeśli spodziewasz się rozgrywki znanej z gier TES to lojalnie uprzedzam że Sesje RPG nie działają w ten sposób i możesz się zwyczajnie zawieść.

@Murezor - fajnalli!

@Burakku Sadou - artefakt można wyguglać. Taka lokalna bezdenna kiesa złota, jeśli kojarzysz HoMM3.

P.S. Jak ktoś jeszcze zrobi Khajiita to nie ręczę za siebie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lub stety muszę iść na trening, ale cieszę się drodzy współgracze, że nie wybieracie ras postaci które bym obstawiał, będzie różnorodność :wink: Postaram się jak najszybciej ukończyć kartę postaci (dziś lub jutro)

Wiadomo już w którym okresie dziejów Imperium będzie toczyć się akcja ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie, chciałoby się powiedzieć :) Mam nadzieję, że sesja będzie się toczyć gładko i ogółem przyjemnie. O tym artefakcie też nie słyszałem, ale już się doedukowałem. Aha, mam nadzieję, że ktoś da jakiegoś mięśniaka (niekoniecznie przygłupa) od machania toporem, przyda się w grupie ;]

P.S. Jak ktoś jeszcze zrobi Khajiita to nie ręczę za siebie

No co, byłby trzeci kotek do gromadki =^_^=

W Tamriel.

A gdzie? Nie żeby coś, chcę tylko wiedzieć czego się mniej więcej mamy spodziewać po miejscówkach. W końcu takie na przykład Skyrim różni się trochę krajobrazowo od wyspy Summerset.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak ktoś jeszcze zrobi Khajiita to nie ręczę za siebie :D

O tak, dwóch Ohmes-Raht całkowicie wystarczy.

Wiadomo już w którym okresie dziejów Imperium będzie toczyć się akcja ?

Jakieś sto lat przed wydarzeniami przedstawionym w TES III: Morrowind.

A gdzie? Nie żeby coś, chcę tylko wiedzieć czego się mniej więcej mamy spodziewać po miejscówkach. W końcu takie na przykład Skyrim różni się trochę krajobrazowo od wyspy Summerset.

Tego dowiecie się wkrótce. :wink:

Dysponuję już kartami postaci od wszystkich graczy; w drużynie znajduje się dwóch Khajiitów, dwóch Dunmerów i jeden Redgard. Sądzę, że właściwa sesja rozpocznie się ten w piątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości niziołki powstał już temat, w którym odbędzie się sesja - zapraszam do gry.

PS. Przepraszam moderatorów za wykasowanie pierwszego wpisu. Wkradł się tam pewien drobny błąd, a że żaden z graczy nic jeszcze wtedy nie napisał... W każdym razie nie powtórzy się to więcej.

Na przyszłość postaraj się jednak wcześniej skontaktować z jednym z nas, ok? - NZK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną uwagę - choć sesja toczy się turach, to bywają sytuacje (np. ta), w których wręcz niewskazane jest, aby MG oczekiwał na wpisy wszystkich graczy. Wystarczy, że jeden gracz zada konkretne pytanie (ew. drugi coś dopowie), a reszta nie musi w takiej chwili koniecznie opisywać zachowania swoich bohaterów (chyba, że jest to czymś mocno umotywowane). Nie lubię takich sytuacji, i postaram się ograniczyć je do niezbędnego minimum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo.

http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...t&p=1416364

Akurat mój elf się przedstawił :-) Sądziłem, że chyba nie trzeba zwracać uwagi, że mówi tak głośno aby usłyszała go cała grupa.

Secundo MG :-)

http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...t&p=1376024

Ten odpis jest ostatni na tą chwilę. Jak możesz pokieruj moją postacią i jej nie zabij :-) Wracam po 23 maja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o "podziały". Wiadomo, postacie muszą się przedstawić, ale gdy jedna się wypowiada w imieniu grupy, musi być tolerowana/ akceptowana - a na razie nasze postacie są sobie kompletnie obce ( i na dodatek z dwóch nieprzychylnych sobie ras + mój Redgard) Ale to tylko moje małe marudzenie :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wszyscy po obfitym śniadaniu i krótkich zakupach tak zmęczeni że zaraz do kajut się poudawali :P. Ale rozumiem że to odliczanie dwustu monet takie wyczerpujące było ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpoczywajcie, póki jeszcze możecie ;)

Hmm, wszyscy tak narzekali, że nie daję Wam okazji do zapoznania się, a nikt jak dotąd nie wyraził nawet takiej chęci. No ale może to i nawet dobrze, że nie zaprzyjaźnicie się - wtedy zapewne łatwiej będzie znieść ew. śmierć współtowarzysza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wyzłośliwiania się, z tymi pieniędzmi to takie typowe uproszczenie dla większej grywalności :P Zresztą moja postać więcej się napracuje niż reszta, oprócz zakupów trochę wysiłku ją czeka. Co do zaprzyjaźniania się to racja, postać Rankina się nawet nie przedstawiła, moja tak samo i to się chyba szybko nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, a nasz drogi MG nic nie sugeruje tym zdaniem :tongue:

Z tym zaprzyjaźnianiem się to jest trochę tak - dwóch Mrocznych elfów, którzy nigdzie w cesarstwie nie budzą zaufania, i dwóch Khajitów, którzy z natury nie są ufni do innych ras. a moja postać, Redgard, stoi trochę z boku, ze względu na to, że nie należy ani do rasy Dunmerów ani Khajitów - może wytworzyć więzy zaufania, ale nie musi, wszystko zależy od tego jak grupa będzie przyjmować wzajemnie swoją obecność. Przedstawiłem się, żeby nie było tej największej bariery, a jak dalej relacje się potoczą, zobaczymy; no i nie jestem znany w Cesarstwie, więc i ewentualne uznanie i renomę wolę zaskarbiać imiennie :D

Nie wiem jak inni, ale moja postać, po sutym posiłku, a przed długą podróżą morską, musiała się udać do kajuty, bo co jak co, ale genów Argonian nie ma =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale może to i nawet dobrze, że nie zaprzyjaźnicie się - wtedy zapewne łatwiej będzie znieść ew. śmierć współtowarzysza...

I już wiadomo dlaczego dodano dodatkowe miejsce do sesji :)...

Póki co widzę, że tylko zapoznałem się z postacią Shadowa. Oczywiście mój dunmer usłyszał jak przedstawia się postać Rora. Ogólnie gra się bardzo przyjemnie, biorąc pod uwagę, że jest to moja pierwsza sesja na FA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, weźcie poprawkę, że to praktycznie mój debiut jako MG :)

PS Będziecie mieli jeszcze jedną okazję do lepszego poznania się, przed rozpoczęciem właściwej przygody.

PPS Jak już wspominałem, nie zabraniam pisania więcej niż jedno postu przed wpisem MG, więc jeśli tego chcecie, to możecie nawiązywać dialogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I, Black Shadow, have returned! :-) Jak pewnie widać, zaległy odpis już się pojawił. Stwierdziłem, że właściwie mogę darować sobie dalszą nieobecność, bo matury ustne to przy pisemnych pikuś. Wracam do gry i mam nadzieję na eleganckie tempo :DMurezor, don't worry. Idzie ci bardzo dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...