Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Yanni

Polecane posty

Yanni.jpg

Yanni

Rany, wreszcie udało mi się zebrać za napisanie tego tematu a naprawdę jest warto. Z kim jednak mamy do czynienia? Nasz Grek to samouk, pianista i ogólnie gość obeznany z instrumentami klawiszowymi... a także jest kompozytorem. Często nazywany kompozytorem New Age, ale sam używa innego określenia... chociaż za bardzo nie wiem jak to przetłumaczyć na polski ;P Przedstawiać za bardzo biografii nie zamierzam a więc jeśli chcecie to poszukajcie na last.fm a tymczasem... co takiego widzę w jego twórczości? Niesamowite bogactwo instrumentalne i piękne kompozycje. IMO takiej muzyki aż chce się słuchać. Kumpel pewnego razu powiedział o pewnym "DJu muzyki klasycznej" (no, tak kiedyś też był nazwany) i zapuścił jeden z kawałków na YouTube pt.

. Zmiażdżyło mnie to całkowicie... Zaraz ktoś może rzec: "Chwila, ale on tego wszystkiego nie gra". No jasne, że nie! :=) Ale że zdołał skompletować taki skład muzykowych wymiataczy a mnie każdemu z osobna o nich tematów zakładać się nie chce to wybrałem takie rozwiązanie... Apropos linka - pochodzi z wideo-albumu Yanni Live! The Concert Event, który posiadam i rzeknę tak - wart jest każdej cholernej złotówki ;D Uczta i dla uszu i dla oka, bo robią świetne widowisko. A z tych kawałków
jest jeszcze dobry. Otwieram dyskusję. Ktoś jeszcze o nim słyszał, podziwia jego muzykę czy może należy do obozu krytyków?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...