Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Stillborn

Godsmack

Polecane posty

godsmacklogopspwallpape.jpg


godsmack.jpg


Skład:
Sully Erna - śpiew, gitara rytmiczna
Robbie Merrill - gitara basowa (leworęczny :))
Tony Rombola - gitara prowadząca, śpiew
Shannon Larkin - perkusja

Byli członkowie:
Lee Richards - gitara elektryczna
Joe D'arco - perkusja
Tommy Stewart - perkusja

Dyskografia (pełne albumy):
All Wound Up (1997)
Godsmack (1998)
Awake (2000)
Faceless (2003)
The Other Side (2004, EP)
IV (2006)
Good Times, Bad Times... Ten Years of Godsmack (2007, Kompilacja)
The Oracle (2010)

All Wound Up - pierwszy album wydany w małej wytwórni EK Records. Rok później wydany jeszcze raz, tyle że dla Republic Records (oddział Universal Records) i pod zmienioną nazwą - "Godsmack".

The Other Side - album akustyczny, który ze względu na czas trwania (niecałe 30 min) nie jest zaliczany jako pełnoprawny LP. Wg. mnie powinien, bo znam mnóstwo albumów jeszcze krótszych, a zaliczanych jako LP :).

Good Times, Bad Times... Ten Years of Godsmack - kompilacja, zawierająca najpopularniejsze utwory Godsmack.

The Oracle - czeka jeszcze na premierę. Prawdopodobnie ukaże się 4 maja. Wg. muzyków, ma to być ich najcięższy album. Po dość czerstwym IV mam wątpliwości, ale jednocześnie nadzieję, że sprostają moim oczekiwaniom (raczej niewygórowanym).


Amerykanie grają muzykę, będącą mieszaniną grunge (mnie się kojarzy nieco z Alice in Chains) z nu metalem. Czyli proste i wpadające w ucho riffy podparte charakterystycznym wokalem. Cechują się także wyczuwalną aurą mroku, zawartą w muzyce, jak i w tekstach. Z tego powodu mieli problemy z albumem "Godsmack". Wielkie sieci handlowe w USA wycofały ten album ze sprzedaży, ze względu na obraźliwą zawartość krążka (niech żyje purytańska świadomość amerykanów...). Oczywiście takie postępowanie przysporzyło tylko popularności "Boskiemu klapsowi". Album "Godsmack" Sprzedał się w nakładzie przekraczającym 4 mln kopii.
Co ciekawe, wraz z następnym albumem - Awake, ich muzyka nabrała wyrazistości. Stała się mocniejsza, co mnie osobiście bardzo przypasowało. Zwróciłem na nich uwagę dopiero po premierze tego krążka. Wcześniejszy album niespecjalnie mnie rusza, choć muszę przyznać, że ma swoje mocne momenty. Nie będę się rozpisywał nad jego zawartością, bo nie oto chodzi w tym temacie :). Osobiście uważam Awake za swoiste przebudzenie kapeli. Drogę, którą na niej obrali, podążają do tej pory.
Następny album także mi się bardzo podobał, niestety zmiany w muzyce można było określić mianem co najwyżej kosmetycznych. Na szczęście nie przeszkadzało to ani trochę w odbiorze muzyki zawartej na Faceless. Nadal uważam ten LP za bardzo mocną pozycję w ich dyskografii, do której z chęcią co jakiś czas wracam.
The Other Side - szczerze, to byłem mocno niezadowolony, że chłopaki postanowili nagrać album akustyczny. Ciężko mi było sobie ich żywiołową i energiczną muzykę wyobrazić w formie spokojnej, opartej głównie na "pudle" i wokalu. Nie mam tej pozycji u siebie na półce, ale może kiedyś zmienię zdanie. Słucha się kawałków zawartych na tej płycie nawet przyjemnie, ale nadal wywołują u mnie znużenie.
Ich ostatni jak do tej album IV jest dla mnie osobiście porażką. Niby jest to samo, co na Awake i Faceless, ale takie jakieś... sam nie wiem. Nudne po prostu. Trzeci raz nagrali to samo, a nie mają takiego talentu jak np. AC/DC, żeby przez nie wiadomo ile lat grać to samo i nie nudzić. A "czwórka" nudzi. Same utwory są nawet bardziej mdłe. Odnoszę wrażenie, że muzycy się strasznie zmęczyli podczas komponowania tego albumu.
Stąd też moje obawy co do jakości niedługo wychodzącej The Oracle. Mam nadzieję, że podołają i nie dadzą ciała, kolejny raz nagrywając to samo. Bardzo lubię ich muzykę i mam pewne oczekiwania co do nowego krążka. Z niecierpliwością na niego oczekuję.

Wybrane teledyski (po jednym na każdy album):



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię muzykę jaką wykonuje Godsmack. Jest żywiołowa, świetna gra na gitarze i do tego palący głos Sully ;]

Wszystkie ich płyty podobają mi się równo. Na każdej mają kawałki mocniejsze i słabsze. Najbardziej mi się podobają piosenki:

- Keep Away [Acoustic],

- Hollow,

- Greed,

i wiele innych. Mam nadzieję, że ich najnowsza płyta, która ukaże się w marcu będzie tak dobra jak dotychczasowe, kawałek "Whiskey Hangouver" jest bardzo dobry... oby cały album był taki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych zespołów, a w zasadzie to NR 1. Energiczna muzyka, dobre teksty, świetne gitarowe "solówki" Tony'ego Romboli (najlepsza była chyba w Re-Align). Niby mam tylko jedną płytę, tą ostatnią, ale planuję zakup Awake, a potem kolejne. W zespole drzemie energia hardrockowa, choć nie tylko - utwory z IV przesłuchiwałem w sklepie i tez były niezłe, pokazały, ze Godsmack nie kończy się na hardrocku, zatem jest tez alternatywa na przyszłość, kiedy głos osłabnie :)

Nie mogę się doczekać nowej płyty, zwłaszcza po przesłuchaniu najnowszego, znakomitego Whiskey Hangover.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo ciekawa kapela grająca w moich klimatach :D Żadnych ich krążków nie mam, ale kawałki na YouTubie brzmią naprawdę dobrze - zarówno wokal jak i reszta kapeli daje odpowiednio czadu a umiejętnościami chyba od siebie nie odstają :P Świetny kawałek? Awake oraz I Stand Alone (hyh, Król Skorpion...) :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio katuje ich kawałek z pierwszej płyty - Voodoo. Na YouTube w zasadzie wchodzę tylko po to, by posłuchać i pooglądać ten utworek. Magiczny jakiś taki :). Co o tyle dziwne, że kapela w ogóle nie gra w moich klimatach, co z resztą łatwo sprawdzić, wchodząc na mój profil LastFM (lans mode off :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zespół z muzyką wpadająca w ucho, jeden z lepszych kawałków dla mnie to I Stand Alone z także świetnego filmu Król Skorpion oraz Prince of Persia Dusza Wojownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię, lubię - czasem słucham. Pewnie jak i większość osób, zespół poznany dzięki I Stand Alone... Z pojedynczych kawałków koniecznie trzeba wspomnieć o I Fucking Hate You, czyli kawałku idealnym, gdy jest się wkur...zonym - zwłaszcza na kogoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich muzykę poznałem, jak na VIVA Zwei ([*] :)) puścili teledysk do utworu Awake z albumu o tej samej nazwie. Pamiętam, że porwało mnie to od pierwszych taktów :P. Miodzio muzyczka. W ogóle, to album Awake dażę największym sentymentem, ale to pewnie dlatego, że to była moja pierwsza styczność z tym zespołem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aahh. Zakochałem się w jednej piosence z filmu - "Król Skorpion"

Godsmack - I stand alone <- możecie przesłuchać i opowiedzieć o przeżyciach :D ? Mnie osobiście kilka lat temu ciarki przeszedły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedły Ci ciarki :P? I pewno tupały :D.

A tak serio, to widzę, że bardzo dużo osób kojarzy tą znakomitą kapelę właśnie z filmu "Król Skorpion". I nie zadaje sobie trudu, by zapoznać się z ich dyskografią. Cóż, nie wiedzą co tracą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda, że ich najnowszy album - The Oracle, wyjdzie dopiero 4 maja a nie jak zapowiadali w marcu : (

Ciekawe czemu przesunęli premierę aż o 2 miesiące i dlaczego na albumie nie będzie kawałka "Whiskey Hangouver" ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie ten kawałek pojawi się na japońskiej edycji płyty (tam podobno zawsze wymagają takie bonusy...). Albo jako jakiś bonus track. W sumie sam nie wiem.

Natomiast co do terminu wydania albumu, to pewnie nie ich wina, tylko wydawcy, który ustalił taki termin a nie inny. Z różnych powodów - może miał ciekawsze rzeczy do wydania wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Godsmack, tak jak inny, poznałem podczas grania w Prince of Persia El Alma del Guerrero - najpierw podczas ucieczki przed Dahaką. Sam cover bez wokalu był fajny, potem było też nieźle, Natomiast utwór Straight Out Of Line usłyszałem pod koniec gry, który mnie porwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Godsmacka znam wszystko, i mogę śmiało uznać go za jeden z moich ulubionych zespołów. Pierwszy raz trafiłem na ich muzykę podczas (a to niespodzianka!) grania w Prince of Persia: Warrior Within. Jednak w przeciwieństwie do was uważam, że najlepszy ich kawałek to Straight Out of Line - zanim go zdobyłem, potrafiłem kilkakrotnie uruchamiać PoP:WW, aby obejrzeć listę płac i go posłuchać ;]

No, i lubię też oczywiście I Stand Alone, Keep Away, Bleeding Me, Greed, Speak... no dobra, już kończę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z tych kapel, które mają fajne single i nic więcej... bo wszystko brzmi dokładnie tak samo. Lubię Serenity, Voodoo i Spiral, ale reszta jakoś mnie już zdążyła znudzić - nie wiem jak tego można słuchać (całościowo) dłużej niż jeden sezon. To jest takie... no nudne po prostu ;)

A te nowe piosenki, jak to określiliśmy szybko na jednej z imprez to: "O, Godsmack. Znowu to samo".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Godsmack ma ten problem, że po nagraniu drugiej płyty zaczęli zjadać własny ogon. Mimo iż Faceless nadal brzmiało całkiem fajnie, to dojmujące uczucie déj? vu psuło odbiór płytki. Po IV zdecydowałem jednak, że nie zainwestuję kolejny raz w to samo (to nie Motörhead czy AC/DC). A po wysłuchaniu różnych opinii na temat The Oracle podtrzymuję swoje postanowienie o niekupowaniu ich płyt. Szkoda kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA poznalam godsmack przypadkiem... zaczelo sie od "voodoo","i stand alone","awake"... ale nawet nie pamietam jak na to trafilam:D od razu mi sie spodobala taka muzyka mimo ze takiej nie sluchalam... zarabiste kawalki. a wokal sullego powala... "avalon" jest zarabisty... "eyes of a child" "broken road" "sinner's prayer"... spokjne... akurat zeby pomyslec lub zrelaksowac sie... :D:D:D

http://www.petitiononline.com/godpol2/petition.html

patycja aby godsmack zagral w \polsce... moze sie uda..??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...