Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tratata

Dubstep

Polecane posty

Dubstep - jeden z kilkunastu gatunków muzyki elektronicznej. Połamana rytmika może od niego odstraszać, ale jeżeli lubicie zabawę basem, to dubstep będzie czymś wartym zapoznania się. Trudno w tym przypadku napisać jakąś sensowną definicję, nawet wikipedia podaje same ogólniki. Tę muzykę trzeba po prostu usłyszeć, najlepiej na koncercie, ale jeżeli takiej możliwości nie ma pozostaje Youtube. Zwykle dubstep kojarzony jest z cięższymi, ponurymi dźwiękami i to jest prawdą. Narodził się na przełomie wieku w wyniku połączenia hip-hopu, reggae, dubu i drum'n'bass. Pierwsze lata jego istnienia są właściwie...nieznane. Trudno wskazać konkretne nazwiska ludzi, którzy przecierali wówczas nowe szlaki. Z kolei

obecnie panuje wielki boom na tego typu dźwięki. W minionym 2009 roku pojawiło się wielu nowych artystów tworzących w tym gatunku. Poniżej paru przedstawicieli (z utworami, które uznałem za reprezentatywne, linki prowadzą do YT, także spokojnie :tongue: ).

Przedstawiciele zza polskiej granicy:

16 Bit - Swine Flu

Ed Solo - Age of Dub

Black Sun Empire - Cold Crysis

Dexx - Life of the Party

Belial - Harlequin

Nevamis - Asylum

501 - Incognito

Mt Eden Dubstep - Sierra Leone

Królowe dubstepu:

Boxcutter - Chiral

Kode9 - 9 Samurai

Caspa - Cockney Violin

Polscy przedstawiciele (scena dopiero się rozwija, więc nie za wiele ich):

Supra1 i remix utworu UMF - Blackfinger

myspace r33lc4sh'a

myspace sub-lo-matic

Dubstepowe remiksy znanych utworów:

Dizzee Rascal - Bonkers (Doorly remix)

Dizzee Rascal - Bonkers (Raspian remix)

The Prodigy - Omen (Mojo remix)

Major Lazer - Hold the Line (DZ remix)

La Roux - Bulletproof (Foamo remix)

(zremiksowany motyw przewodni z gry Mirror's Edge)

Kromestar vs Cotti - Mozart 3000 (profanacja, a może genialny utwór? Jestem ciekaw waszego zdania)

Oczywiście, to tylko wycinek gatunku muzyki klubowej jakim jest dubstep. W ubiegłym roku zawładnął moją empetrójką, a co wy o nim myślicie? Rewelacja? Kicha? Wypowiedzcie się! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż, w mordę, nie spodziewałem się, że ktoś na tym forum może interesować się tym gatunkiem muzycznym. Myślałem, że tu sami metale kolorowi.

Ja dubstep uwielbiam. Na zeszłorocznym Woodstocku scena koło wioski piznej była sceną, gdzie 24h koncert dawało dwóch DJ'ów dubstepowych. Poznałem ich nawet bliżej, zapaliłem z nimi nawet kilka lo... papierosów. Przedstawili mi się jako członkowie Ictus Sound System.

Fajni goście, naprawdę.

Jak będzie mi się kiedyś chciało, to też trochę zarzucę tytułami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za myspace'a Ictus Sound System. Szczerze mówiąc, pierwszy raz o nich słyszę. Ale jak tylko posłuchałem zamieszczonego tam tracka Substacji - Tubby Dub, od razu ich polubiłem. No i jestem zdziwiony, że na Woodstocku, zdawałoby się ostoi rocka, można taką muzykę usłyszeć. Chyba się wybiorę na tegoroczny. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwory Cookie Monsta z reguły są gruube. Świetne do odsłuchu po męczącym dniu albo w sytuacjach, kiedy nie jestem, że tak się wyrażę, pełnosprawny umysłowo :tongue: .

A Buriala oczywiście, że znam. Miałem go umieścić w kategorii "królowie dubstepu", ale umknął mi w trakcie pisania. By się zrehabilitować zapodaję dwa jego utwory:

oraz Shutta

Inni, których pominąłem:

Bar 9 - Shut ya mouth

Kromestar - Devil

(nie dla romantyków :tongue: )

Stagga - Sick as sin (uwaga: chore)

Suspicious Stench - Skit 2 - 09.1

Sukh Knight - Up in Smoke ("six billion/million ways to die, choose one")

Skism - Rise of the Idiots (Welcome to age of stupidy!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze lata jego istnienia są właściwie...nieznane. Trudno wskazać konkretne nazwiska ludzi, którzy przecierali wówczas nowe szlaki.

Nie no, aż tak mistycznie to nie jest. Gatunek rozwinął się ogólnie z dub reagge i uk garage, natomiast tajemnicą jest kto stworzył mistyczne WOBBLE BASS'y, kwintesencję wixy jak ja to mówię. Ale szlaki przecierali Caspa, Rusko, Skream i Benga - panteon dubstepowy i legendy.

Dubstep ogólnie jest mega ciężki ale ja wcześniej słuchałem wiele abstrakcyjnego hip hop'u więc to nie była aż tak wielka różnica w porównaniu z kakofonią (artystyczną rzecz jasna) Amona Tobina na ten przykład.

http://www.youtube.com/watch?v=4uiBamTNQF4

Kilka kozackich traków ode mnie, IN WOBBLE WE TRUST !

A Buriala tutaj ktoś zna?;>

Buriala zna każdy tak szczerze mówiąc. Świetna muzyka, chociaż razi mnie lekko jej zbytnia popularność :P

edit. Sorry, zapomniałem o jakiejś uszczypliwej uwadze. Tak więc, jak ktoś przesłucha LaBelgeElectroda na ten przykład i uzna to za techno (naturalnie nie mając pojęcia o tym czym jest techno i jak ciężki i ambity jest to gatunek muzyki) to niech, za przeproszeniem, idzie sobie Comy posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Wiedziałem, że znajdzie się ktoś bardziej kompetentny w tej materii ode mnie. Ja, mówiąc szczerze, dubstepem zainteresowałem się tak na serio dopiero rok temu. Pewnego dnia po prostu usłyszałem jakiś utwór w radio, który mnie zaraził swoim nieziemskim brzmieniem (czyt. zupełnie nowym dla mnie przyzwyczajonego do tradycyjnej muzyki elektronicznej, tj. trance, house). Był to bodajże remix Dizzy Rascal - Bonkers w wykonaniu Doorly'ego (link do YT zamieściłem w pierwszym poście w kategorii "dubstepowe remiksy znanych utworów").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 Bit - ADSL

Taki dubstep najbardziej lubię : ).

Ja dubstep poznałem w wakacje w 2007 roku, będąc w Anglii ;). Był to album Skream - Skream!, a zarazem wynalazek znajomego Dja, który zaraził mnie tą muzyką!

Przed chwilą zdobyłem ten utworek i powiem 'ALE JAZDA : O'

Borgore - Saturday Night

Aj zapomniał bym, ten kawałek też jest b. przyjemny : ).

Chase and Status - Eastern Jam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że mnie tym zainteresowaliście :) I w sumie odnieśliście sukces bo muzyka nawet mi się podoba, choć, żeby TYLKO tego słuchać to nie bardzo :) Trzeba przecież co jakiś czas zmieniać typ muzyki, inaczej staje się to monotonne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że mnie tym zainteresowaliście :) I w sumie odnieśliście sukces bo muzyka nawet mi się podoba, choć, żeby TYLKO tego słuchać to nie bardzo :) Trzeba przecież co jakiś czas zmieniać typ muzyki, inaczej staje się to monotonne :)

No muszę Ci powiedzieć, że z dubstepem jest tak samo jak z Detroit Techno na przykład. Świetna muzyka ale no, monotonna. Wiadomo, że znajdziesz kilka stylów, różne patenty ale do różnorodności wspomnianego przeze mnie abstrakcyjnego hip hopu to jednak brakuje trochę a nawet trochę więcej. Chociaż muszę przyznać, że mam dni gdzie leci u mnie sam dubstep i nic więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubstep jedynie w formie Radikal Guru ostatnio i jeżeli na mieście się gdzieś trafi na imprezie - reszta zbytnio mnie nuży, aby słuchac tego na codzień, osobną sprawą jest bananowa młodzież nie mająca większego pojęcia o gatunku, ale namiętnie ją wielbiąca ze względu na swoją popularność oraz ślęcząca na YT.

Obstawiam, że dubstep skończy podobnie jak boom na d'n'b w latach 2007-2009, kiedy wielu DJ'ów przerzuciło się na to, ale sam gatunek powoli się wypali, pozostawiając coraz mniejsze pole do manewru i zwiększającą się monotonię. Zresztą, techstep, drumstep, hyperdub, ambient, glitch i kilka innych podgatunków z elementami dubstepu wyczerpuje go niemal do końca. A pierdzenie zniknie z klubów prawdopodobnie na rzecz co raz bardziej modniejszych minimali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem twórca tematu wrzucił dość słabe kawałki, z których jakaś 1/5 jest dobra,

a z królów tylko jeden. Powtarzam - moje skromne zdanie. Osobiście słucham m.in:

Mocniejsze brzmienia:

Bar 9 - Piano Tune

Chase & Status - Eastern Jam

Figure - The Werewolf

Flux Pavilion - Bass Cannon

J. Rabbit - Ninja Gaiden

Labrinth - Earthquake (Ft. Tinie Tempah) (Noisia Remix)

Poseidon - Chimera

Skrillex - First Of The Year

Zeds Dead - Rude Boy

Lajt dla każdego:

Alex Clare - Too Close

Ayo - Better Days (Yashar Gasanov remix)

Camo & Krooked - All Fall Down (Feat. Shaz Sparks)

Dubstepbaster feat. Nicole Scherzinger - Save Me From Myself

Ellie Goulding - Lights (Bassnectar Remix)

Feed Me feat. Tasha Baxter - Strange Behaviour

Ill Skillz - Gold Streams

Shorterz & Enigma ft. Little Palm - Rag Doll

Sia - Breathe Me (Butch Clancy Remix)

Do snu:

Feint - Clockwork Hearts (Fetch Remix)

Loz Contreras - Sarajevo (Blackmill Remix)

Mt Eden - Beautiful Lies

Phaeleh - Afterglow

Phaeleh - From A Distance

Phaeleh - In The Twilight

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...