Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Strusiek

Mike Carey "Mój własny diabeł"

Polecane posty

Ok tym razem poprawnie:)

Otóż ostatnio wpadła mi w ręce trylogia(na chwilę obecną:)książek Mike Carey'a dotyczącą przygód egzorcysty Felixa Castora. Na chwilę obecną w Polsce przetłumaczone są pierwsze trzy tomy, a mianowicie "Mój własny diabeł", "Błędny krąg" oraz "Przebierańcy". Nasz bohater zarabia na życie egzorcyzmami, choć poznajemy go w chwili, gdy ma dać pokaz sztuczek magicznych na urodzinach, które kończą się dość tragicznie:)potem Fix zostaje zostaje wplątany w grę, której celem jest jego śmierć lub życie. Każdy kolejny tom można czytać osobno, nie znając wcześniejszych, ale dopiero po przeczyatniu wszystkich historia zazębia się i uzyskujemy odp na większość pytań. Ogólnie książki są bardzo ciekawe, gatunkowo do końca nie można ich sprecyzować, jest to coś z pogranicza horroru, kryminału, czarnej komedii i groteski.

ogólnie polecam!

p.s. Bardzo podobne do Constantina, bo autor-Mike Carey-jest współtwórcą właśnie tej postaci!:)

post-97886-1262625248_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety aktualnie udało się zakupić i przeczytać tylko trzeci tom opowieści - Przebierańcy. Książka bardzo miło mnie zaskoczyła, świetnie oddawała klimat życia egzorcysty, świetnie opisywała jego życiowe rozterki jak i spotkania z Demonami, Zombie i innego tego typu dziwadłami. Powieść ta chyba góruje w mojej skromnej liście top, jeśli chodzi właśnie o tego rodzaju historie. Aż chce się wracać do opisanego przez Carey'a Londynu, wybrać się z nim na pogrzeb lub spotkać z jego piękną przyjaciółką z wielką obawą o własne życie. Gorąco polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie części - 1.kupiłem sobie pod choinke, bo zaciekawiła mnie... okładka;p natomiast na każdy kolejny tom czekałem z niecierpliwością i żaluję tylko 1 - za szybko się kończy:( styl Mike'a, ogólny klimat, ciekawe postaci, a zwłaszcza Fix Castor - dla mnie bomba! Ciekawe zakończenie, szkoda, że raczej nie powstanie kontynuacja, bo mogłoby być ciekawie:) Constantine również mi się podobał, a ostatnio miałem przyjemność czytać nowe opowiadanie Carey'a w miesięczniku "Fantastyka" i - jak zwykle - trzyma poziom.

Szczerze polecam cały cykl powieści o Castorze i Nickym;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jakiś czas temu pierwszą część i zrobiła na mnie średnie wrażenie.

Fabuła i cała zagadka nie powala na kolana i ciągnie się niemiłosiernie, przez co ciężko było mi brnąć dalej.

Postacie nie są może najgorsze, ale również nie robią wrażenia. Od klimatu oczekiwałem czegoś jeszcze bardziej w stylu Constantine'a, a tu facet odgania duchy i demony swoim fletem. icon_wink.gif

Akcja robi się naprawdę ciekawa dopiero pod koniec książki, ostatnie kilkadziesiąt stron jest bardzo wciągające i to ratuje tę pozycję w moich oczach.

Jako że kupiłem już wszystkie 5 tomów to przeczytam, w najgorszym razie będę robił duże przerwy pomiędzy nimi. Liczę, że Carey w dwójce się rozkręci i pokaże co potrafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...