Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubixxx

Trance...

Polecane posty

Zasmuciło mnie, że w tym dziale nie zauważyłem tematu ze słowem trance w nazwie. Owszem jest DJ TIESTO, ale to tylko jeden z wielu twórców trance'owych. Mam nadzieję, że niejeden użytkownik tego forum potrafi docenić starania panów Tiësto, Armin van Buuren, duetu Cosmic Gate i wielu innych i trance'u słucha. Tak słowem wstępu :)

Ale w sumie nie wiem jak kontynuować:P

Może zacznę od prośby podania nazw jakichś nowych i godnych uwagi trance'owych albumów - to po pierwsze.

Po drugie podajcie nazwy wykonawców których najbardziej lubicie. Może znajdę coś co wpadnie mi w ucho, byłoby bardzo sympatycznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo.

A State Of Trance 2009 - Armin Van Buuren, Mat Zo, Myon and Shane 54, Alex M.O.R.P.H. i paru innych artystów. Słucham w kółko już 3 miesiące i nie mogę przestać :P. Boski, genialny, niesamowity i jeszcze z 20 innych epitetów, które moim zdaniem nadal nie określą wspaniałości tego albumu :P.

Trance jest najlepszym gatunkiem muzyki (jak dla mnie oczywiście) a "odkryłem" go przypadkowo. W mojej klasie są jeszcze 3 osoby słuchające Trance'u i jedna z nich wrzuciła na forum link do jubileuszowego 400 epizodu A State Of Trance (w jakimśtam radiu internetowym) i jakoś mnie tak pokusiło i sobie odpaliłem. Od tego momentu zakochałem się w Trance.

Oczywiście innych typów muzyki też słucham ale to nie temat na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trance to wg mnie najlepszy z najlepszych to:

* The Doppler Effect - Beauty Hides In The Deep (Blizzard remix)

A jeśli chodzi o wykonawców to jest taki gość którego zwą: PAUL VAN DYKE

Muzyka trance jest dobra lecz ja bardziej jestem za ELECTRO/HOUSE. No ale swoje typy podałem :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAUL VAN DYKE

Paul Van DYK, jeśli już :-)

***

Miło, że pośród rozległego zgromadzenia szarpidrutów na tym forum (z całym szacunkiem do Was) są jeszcze osoby lubujące się w muzyce trance i elektronice ogólnie.

Nie chcę Was obrażać, ale macie płytkie pojęcie o tym niesamowitym gatunku. Trance to już nie współczesny Tiesto (okres pre-2006 owszem). Trance to nie tylko Armin Van Buuren, PvD, ASOTy itd...

Całe szczęście, że nikt tutaj nie wyjechał z jakimiś pseudo-wykonawcami podszywającymi się pod trance, a tworzącymi zwykłą vixę (zapraszam na Wiki w celu pojęcia co to vixa) albo nie myli trance z techno.

Nie będę tutaj wymieniał godnych polecenia artystów, bo szkoda na to czasu. Polecę jedynie Johna Askew dla amatorów mocniejszego uderzenia zwanego UK trance.

Nie chcę robić reklamy, ale współtworzę jeden z największych wortali internetowych traktujących o muzyce elektronicznej z dużym naciskiem na trance. Zainteresowani tym nurtem znajdą tam kopalnię informacji i ciekawe konkursy z nagrodami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w moim profilu znajdziecie linka do wortalu. Serdecznie zapraszam!

Odnosząc się do ASOT 2009: wyszła naprawdę świetna kompilacja, co dla mnie jest zaskoczeniem, mając jeszcze w pamięci kiepskawe części 2007 i 2008. Również polecam!

Jeśli ktoś gustuje w tzw. balearic trance (wolniejsza odmiana trance z dużą ilością instrumentów takich jak gitara klasyczna, pianino - jednym słowem klimat Balearów) to polecę najnowszą odsłonę kompilacji Rogera Shaha 'Music For Balearic People Vol. 2'.

Z albumów, dla amatorów staroszkolnego trance, najnowszy krążek wyjadacza Pusha 'Global Age'.

Zainteresowanych tą muzyką zapraszam na mój profil last.fm, gdzie możecie orientacyjnie sprawdzić, czego słucham mniej więcej:

http://www.lastfm.pl/user/yaper

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że znajdę tu dział o Trance. Jak lubię CDA, tak cholernie nie podoba mi się ciągła promocja metalu itp na łamach pisma. Szanuję inne gatunki muzyczne, ale dlaczego akurat promocja ciężkich brzmień? Są ludzie, którzy lubią inne gatunki.

Co do utworów Trance, ostatnio spodobały mi się takowe:

richard durand - into something

claudia cazacu feat. audrey gallagher - free fallin

No i nie zapomnę o Dave 202 - Torrent :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc same tematy w stylu "AC/DC" i bardzo podobne, poczułem się jakoś tak... samotny :)

Przedstawiciele :

Świat:

Above&Beyound, Macus Shulz, Armin van Buuren, Marcus Shosow, Ferry Corsten, Lemon&Einiar K, ATB, Tiesto, Paul van Dyk, Delerium, Paul Oakenfold, Blank&Jones i inni.

Polska:

Adam Nickey, Nitrous Oxide, Krzysztof Chochłow i inni.

Mam nadzieje, że nie jestem jedyną osobą słuchającą tego rodzaju muzyki na tym forum.

Piszcie o wszystkim związanym z tym rodzajem muzyki, o nowych wykonawcach, remiksach, imprezach itp. Mile widziane wszelkie recenzje na temat płyt, imprez i wszystkiego co ma jakiś związek z tym tematem smile_prosty.gif

Sam też w miarę możliwości tworzę muzykę i staram się smakować wszystkich gatunków (lubię sobie od czasu do czasu posłuchać np System Of a Down albo POD).

Może podobają wam się jacyś wykonawcy albo DJ'e? Ja osobiście bardzo lubie Above&Beyound i Lemon&Einiar K

a może nawet ktoś tworzy muzykę :) Kto wie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jesteś sam KaraczanuS. Moją ulubioną muzą też jest elektro (techno i pochodne, dance'em też nie pogardzę - jak dobry :wink: ). Ulubieni Dj'e? Tiesto, Armin van Buuren i ATB. Słuchałbym ich na okrętę. Świetne są też kawałki Kai Tracid'a (szkoda że juz nie gra :dry: ), 4 Strings, John O'Callaghana (zwłaszcza "Find Yourself" - miodzio!!!) oraz wspomniany przez ciebie Above & Beyond.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juhu! Nie jestem sam :)

John O'Callaghana (zwłaszcza "Find Yourself" - miodzio!!!)

Potwierdzam, kawałek wręcz rewelacyjny :)

Armina też często słucham, rewelacyjne sety serwuje :D

Kurde nawet prawie takie same kompy mamy (tyle że ja GPU właśnie zmieniłem na GTS 250)

a tak to kreska w kreskę mamy takie same.

Byłeś może na Sunrise Festival w tym (zeszłym?) roku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że ja GPU właśnie zmieniłem na GTS 250

Heh, a wiesz że ja też mam w planie wymienić grafikę i właśnie na ten sam model :laugh:

Byłeś może na Sunrise Festival w tym (zeszłym?) roku?

Niestety jeszcze ani razu nie było mi dane tam pojechać (praca, praca, praca :dry:). Oczywiście zamierzam się tam wybrać, bo to obowiązek każdego fana muzyki klubowej, tak myślę :tongue:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a wiesz że ja też mam w planie wymienić grafikę i właśnie na ten sam model :D

Żarty sobie robisz xD Jeszcze powiedz, że GreenEdition z Palita :D

Niestety jeszcze ani razu nie było mi dane tam pojechać (praca, praca, praca ). Oczywiście zamierzam się tam wybrać, bo to obowiązek każdego fana muzyki klubowej, tak myślę .

Szkoda. Ja byłem na Sunrise Festival 2009 i było...było... trudno wyrazić słowami :) Ferry Corstern pozamiatał wszystkich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś słuchający fajnych kawałków :)

Także gustuje w muzyce z gatunku Haus, Trence... i pochodnych.

Pewnie znacie ale polecam jeden z fajniejszych kawałków który mi wleciał w ręce ostatnio i ma świetny klimacik :

Mitiska & Jaren - Man On The Run

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu kocham TRANCE ! Dal mnie jest to najlpeszy gatunek muzyki. Jestem w tym zakochany !

Oto Moi wykonawcy

Above & Beyond

Ferry Corsten

Andy Moor

Ronski Speed

Marcus Schulz

Paul Van Dyk

Armin Van Buuren

Cosmic Gate

jeszcze wielu wielu.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczesnych lat 90-tych do dnia dzisiejszego moim numerem JEDEN jest Andre Tanneberger, chociaż jego twórczość w dużej mierze mieści się w ramach podgatunku Trance jakim jest Vocal Trance. Tak czy owak nadchodzi lato i znowu zacznie się mania "What about us". Ofc. nie twierdzę jakoby inni wykonawcy byli gorsi, z ogromną chęcią słucham Armina Van Buurena, Ferry'ego Corstena (Junk<!>), itd.

ALE totalnie nie znoszę Tiesto, wiele razy starałem przekonać się do jego twórczości lecz prędzej czy później irytowała mnie wszechobecna pustka w jego utworach. Ilekroć słucham Tiesto to mam wrażenie że on nie miał na czym tworzyć tych utworów, jak by brakowało dźwięków. Natomiast kiedy słucham ATB, jestem dosłownie zalewany przez ferie kompozycji dźwiękowych, słyszalne gdzieś w tle odgłosy tłumów czy to z koncertu czy też występu w jakimś klubie dodają soczystości utworom. Poza tym w jego utworach jest jakaś nostalgia, tak jak by wraz z dzwiękami niosły jakąś historie. Kiedy słucham Tiesto słysze tylko dosyc proste melodyjnie utwory z dużą ilością pustki, czasami aż się proszą aby je wzbogacić o "coś".

No i takie jest moje zdanie na temat Tranc'u... ATB uwielbiam, innych lubie, a Tiesto nieznosze ( no może poza dwoma utworami gdzieś z czasów około 2004r.).

PS. Propos Sunrise.... po 2004r. same średniaczki :<

V Peace Folks!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak, Tiesto ambitnie grał do czasu . . . album "just be" to ostatni album ,który tak naprawde mi się podoba wszystko co po "just be" to komercha i tandeta a duety z nelly furtado itp . . . żenada ;( Jeśli chodzi o Dj których lubię posłuchac to napewno : Armin van Buuren , Above & Beyond , Marcus Schulz , Tiesto sprzed 2006 r. , Dash Berlin , Sander van Doorn ;) zresztą prawda jest taka ,że nie mam ulubionego Dj'a ja poprostu uwielbiam Trance :D A kawałki jakie moge polecić na chwilę obecną to "Slusnik Luna -Sun 2011 (4 strings rmx)" oraz "Thomas Schwartz , Luigi Lusini - Kiunguja" :D Kiedy to lato i moje kochane eventy :(:D

A kawałki najznakomitsze itp itd to Dash Berlin - Till The Sky Falls Down (Vocal Mix) oraz Nico Parisi - Metro na imprezach bosko sie do nich bawiło :D:D:D Szkoda tylko ,że Trance jest wypierany przez pseudoelectro i cukierkowe rytmy w moim mieście klub z prawdziwa muzyką klubową został zamknięty bo większość ludzi wolała rmx eski w różnych wydaniach. A klub który gościł między innymi : Tiesto ( jeszcze w 2004 r. ) , Above & Beyond , Benny Bennasi , Tocadisco , Super8&Tab , Axwell , Nic Chagall Marcus Schosow i wielu wielu innych musiał zakonczyć swoją działalność ;(;(;( az sie płakac chce ;(;(:( teraz pozostało mi słuchac asota czy GDB Marcusa :( w zaciszu domowym :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio natknąłem się na płytkę "Do You Dream?" Markus'a, bo jakoś wcześniej nie miałem okazji przesłuchać i muszę powiedzieć, że jest naprawdę dobra. "Do You Dream", "The New World" czy "Rain" miażdżą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. A co do ASoT'a to już znamy line-up 500 edycji w Johannesburgu. Już za tydzień:

Johannesburg:

20:00 ? 21:00 Blake Jarrell

21:00 ? 22:00 Protoculture

22:00 ? 23:00 Lange

23:00 ? 00:00 Super8 & Tab

00:00 ? 02:00 Armin van Buuren

02:00 ? 03:00 Leon Bolier

03:00 ? 04:00 Jorn van Deynhoven

Nie jest źle, ale mogło być o wiele lepiej. Fajnie będzie w Argentynie, super w Holandii. 5 scen ! W Sydney średnio.

Buenos Aires:

Time table:

20:00 ? 21:15 Heatbeat

21:15 ? 22:30 Jochen Miller

22:30 ? 00:00 Dash Berlin

00:00 ? 01:30 Markus Schulz

01:30 ? 03:30 Armin van Buuren

03:30 ? 04:45 John O?Callaghan

04:45 ? 06:00 W&W

Den Bosch:

A State of Blue

21:00 ? 22:00 Mat Zo

22:00 ? 23:00 Arty

23:00 ? 0:30 Markus Schulz

00:30 ? 2:00 Above & Beyond

02:00 ? 4:00 Armin van Buuren

04:00 ? 5:30 Gareth Emery

05:30 ? 7:00 W&W

A State of Green

21:00 ? 22:00 Ashley Wallbridge

22:00 - 23:00 Arnej

23:00 - 00:00 Andy Moor

00:00 ? 01:15 Cosmic Gate

01:15 ? 02:30 Aly & Fila

02:30 ? 04:00 Paul Oakenfold

04:00 ? 05:00 John O?Callaghan

05:00 - 06:00 Roger Shah

06:00 ? 07:00 Sean Tyas

A State of Yellow

22:00 ? 23:00 Eco

23:00 ? 0:00 Alex M.O.R.P.H.

00:00 ? 1:00 Menno de Jong

01:00 ? 2:00 Rank 1

02:00 ? 3:00 Sied van Riel

03:00 ? 4:00 Myon & Shane 54

04:00 ? 5:00 Giuseppe Ottaviani

05:00 ? 6:00 Daniel Kandi

A State of Orange

22:00 ? 23:00 Ummet Ozcan

23:00 ? 0:00 Tenishia

00:00 ? 1:00 Orjan Nilsen

01:00 ? 2:00 Max Graham

02:00 ? 3:00 Ben Gold

03:00 ? 4:00 Signum

04:00 ? 5:00 Robert Nickson

05:00 - 6:00 Claudia Cazacu

A State of Red

21:00 ? 23:00 SEAT Talent

23:00 ? 0:00 Estiva

00:00 ? 1:00 Bart Claessen

01:00 ? 2:00 Jon O?Bir

02:00 ? 3:00 Sophie Sugar

03:00 ? 4:00 First State

04:00 ? 5:00 Marc Simz

05:00 ? 6:00 Rafael Frost

Sydney:

Time table:

21:00 ? 22:00 Shogun

22:00 ? 23:15 tyDi

23:15 ? 00:30 Menno de Jong

00:30 ? 01:45 Aly & Fila

01:45 ? 03:00 Alex M.O.R.P.H.

03:00 ? 06:00 Armin van Buuren

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armin_van_Buuren_presents_-_A_State_of_Trance_Episode_497

Markus Schulz presents - Global DJ Broadcast World Tour (3 March 2011)

Mega sety w robocie przesłuchalismy i poprostu polecam wszystkim coś pięknego w wykonaniu marcusa i armina :D

Szkoda ,że w niewielu klubach taką muze grają :((:((:((

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że Armin trochę spadł z tonu a tu miłe zaskoczenie w postaci tego asocika :D Epizod 499 też przesłucham :D Na sunrise się ciekawie zapowiada hehe :D Peran van Dyjk i paru innych artystów sprzed lat :D Niestety nie zapowiada się abym zagościł tam w tym roku ;(( Może ktoś wie czy w tym roku będzie Euforia Festival ? niechce się sprzeczać czy dobry czy zły odrazu mówie :P Mam tam domek więc okazja do balowania zawsze była i to przy całkiem niezłym lin-up:D A teraz coś cicho :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...