Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kicek0

Hey

Polecane posty

HEY

rock, grunge, alternative rock

Hey%2010293.jpg

Polski zespół rockowy Hey w składzie Kasia Nosowska (głos), Piotr Banach (gitara) [obecnie Paweł Krawczyk], Marcin Żabiełowicz (gitara), Robert Ligiewicz (perkusja) i Marcin Macuk (bas) [obecnie Jacek Chrzanowski] powstał w roku 1992 w Szczecinie.

Początki to młodzi-butni, zespół grał głównie grunge co było słychać w muzyce, tekstach i charyzmatycznym wokalu młodej Nosowskiej. Pierwsza płyta pt. Fire ukazała się po roku od założenia zespołu. Przeplatały się tam teksty anglojęzyczne jak i te w naszej rodzimej polszczyźnie. Płyta odniosła ogromny sukces i do dziś uznaje się ją za kanoniczną dla gatunku. W ciągu kilku kolejnych lat zespół nagrał jeszcze kilka płyt nie zmieniając za bardzo swojego klimatu, tracąc jednak nieco na popularności. Powiew świeżości w roku 2001 był zasługą albumu [sic!], a dwa lata później na 10-lecie zespół wydał płytę koncertowy będącą zbiorem starych kawałków. Kolejny atak na głośniki nastąpił przy okazji nagrania Echostystemu, longplaya wydanego w 2005. Na tej płycie dało się zauważyć, że zespół zdecydowanie odstąpił od muzyki cięższej na rzecz lekkiego rocka. Charyzma głosu i świetne, życiowe teksty Nosowskiej jednak utrzymały starych fanów, a zmiana wpłynęła też na pozyskanie rzeszy nowych słuchaczy. W 2007 mogliśmy usłyszeć Hey na płycie "Hey MTV Unplugged" gdzie zespół zagrał swoje najlepsze utwory "bez prądu" w Teatrze Roma w Warszawie. Tego roku (tj. 2009) ujrzała światło dzienne płyta Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! gdzie do rockowego stylu wkradła się elektronika, nienachalna i akceptowalna.

Zespół się zestarzał, ale nie pogorszył. I od siebie nic więcej nie dodam bo Hey to klasa sama w sobie i kropka. Polecam z całego serca i słuchawek ^^

Dyskografia:

1993 Fire

1994 Ho!

1995 Heledore

1995 ?

1997 Karma

1999 Hey

2001 [sic!]

2003 Music Music

2005 Echosystem

2009 Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!

A co wy sądzicie o tym zespole?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, jak dla mnie, swój najlepszy czas miał do czasów [sic!] włącznie. To co później stworzyli jakoś mnie nie przekonuje - ani kawałki z Echosystemu, ani najnowszej płyty są (imo) bez mocy (?). Zresztą podobnie jest jak dla mnie z Nosowską solo - taki np. Zoil to bardzo zacny kawałek, zaś to co ostatnio sprezentowała na N/O...Ale coż co kto lubi. Moją ulubioną płytą z dyskografii Heya jest oczywiście Fire - kawał porządnego rocka(lub jak kto woli grunge), świetne teksty(chociażby w Teksański, czy jednej z najbardziej znanych piosenek - Moja i twoja nadzieja), bardzo doby wokal pani Katarzyny. Ogólnie na plus. Kolejną płytą która dość przypadła mi do gustu to ? z Listem, czy Heledore babe. No i bardzo zacnym utworem jest [sic!] z płyty o tej samej nazwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą autora powyższego posta postanowiłem sprawdzić sobie album Fire wyżej wspomnianej kapeli i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Nie atakuje mnie jakąś dawką szatańskiej mocy, ale słucha się bez zgrzytania zębów... a kawałki mają w sobie odpowiedni pazur :-) I wokalistka ma niezły głos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...