Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dab

Ninja Tune

Polecane posty

300px-ninja_tune.jpg

Ninja Tune ? pochodząca z Londynu wytwórnia płytowa założona w 1991 roku przez dwóch DJ-ów ? Matta Blacka i Jonatana Moore?a, znanych bardziej jako formacja Coldcut

Tak w maksymalnym skrócie. Ogólnie, NT zrzesza artystów tworzących muzykę wybitną, więc chłopaku i dziewczynko odpuść sobie jeden z drugą Mozarta i Bacha w miejsce Amon'a Tobin'a i Fingathing.

Co mamy w katalogu, moi drodzy ? A no mamy wiele indywidualności taki jak Bonobo, Amon Tobin (najwybitniejszy żyjący człowiek, przyp. dab), DJ Food, Kid Koala znany z Deltrona, Sixtoo czy nawet raper Roots Manuva znany lub nie z Gorillaz. Parafrazując reklamę czegoś tam - myślisz : ambitna elektronika, szczególnie na hip hopowych patentach; mówisz : Ninja Tune.

Jeśli dla ciebie elektronika równa się techno to sorry kolego, koleżanko ale weź idź do kąta i puść sobie Linkin' Park.

EDIT. Mało kto piszę, więc dodam jakieś linki coby geniusz twórców z NT spłynął na większe rzesze ludzi, żyjących w nieświadomości muzycznej.

- Amon - Killer's Vanilla

http://www.youtube.com/watch?v=TOgDzgqQ93I - Fingathing - Walk In Space

- Bonobo - Noctuary

- Skalpel - 1958

http://www.youtube.com/watch?v=WCbbNOS8Cyw - Blockhead - Insoniac Olimpics

- tu blockheadzik dał cudownego bita dla Aesop Rock'a - tak luźno połączone z tematem ale no wiadomo, klasa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kwestia, Roots Manuva już nie jest w Ninja Tune tylko w jej filli rapowej.

Kwestia druga- znam może z 5 wykonawców z tego labelu, ale cenię wszystkich ich bardzo.

Kid Koala to jeden z najbardziej uzdolnionych dj'ow w historii.

Skalpel czyli polski akcent na chwile nawet odciagnal mnie od rapów w strone nowoczesnego elektronicznego jazzu.

Blockhead znany jest fanom alternatywnych rapów dość dobrze.

Herbalisera polecalem w temacie daba o elektronice

Amona, Bonobo znają wszyscy dobrze, Sixtoo też.

od Daedelusa mam nieodparte wrażenie, że coś słyszałem, ale nie pamiętam już co, ksywka znajoma.

znajomo brzmią też ksywki Dj Food i Dj Vadim (wiem, że pochodzi z Rosji i że dobry ale nie słyszałem nic).

Jak widać, mało znam tych artystów, a już na pewno za mało, by się nazwać awangardowcem dobrym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amon Tobin - jedno słowo - mistrz.

Obczaiłem go kiedy napisałeś temat i jaram się jego kawałkami cały czas. [beeep]iaszcze brzmienie - uwielbiam taką kolumbijską / Brazylijską muzykę. Na razie w sumie tylko filmiki z YT + jedna stara płyta (Piranha), ale mam nadzieję, że później się bardziej rozpiszę (+ zapoznam się z innymi muzykami NT).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...