Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

phate

Epic Music Hall

Muzyka Epica  

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lubisz muzykę epicką?

    • Nie
      5
    • Nie słucham/znam takiej
      8
    • Tak
      37


Polecane posty

W tym temacie zajmiemy się muzyką epicką. Cóż to takiego? W sumie trudno sprecyzować, ale generalnie jest muzyka kojarząca się z czymś wielkim, o podniosłym nastroju - sprawia, że serce bije szybciej.

Będę prezentował w nim ciekawe utwory i Was proszę o to samo, byście też Wy współtworzyli ten kącik muzyki epickiej razem ze mną.

Dziś przedstawiam wam wytwórnię muzyczną Immediate Music powstałą w 1992 roku. Mają bardzo specyficzny styl - doskonały chór i zgranie go z orkiestrą. Immediate Music tworzyło na zamówienie (i tworzy nadal) muzykę do wielu filmów takich jak:

Spider-Man 2 , I, Robot , Troy , Alien vs. Predator , The Island , Van Helsing , Harry Potter i Czara Ognia , Hellboy II: Złota Armia , Wall-E , Iron Man , The Chronicles of Narnia: Prince Caspian , The Incredible Hulk , Valkyrie , Defiance , Piraci z Karaibów: Na krańcu świata i X-Men: The Last Stand .

Dziś świetny kawałek Lacrimosa występujący w trailerze filmu Spider-Man 2

oraz

niewystępujący nigdzie :tongue:

@EDIT

Podając linki do utworów podawajcie te z youtube.

@EDIT 2

No i głosujcie w sondzie! Fajnie by było, gdyby się okazało, że jednak dużo ludzi słucha takiej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz epic - myślisz Manowar! Mówisz Manowar - myślisz epic!

Nie ma lepszego przedstawiciela muzyki epicko-rzeźnickiej, niż wyżej wymieniony. A link moge podać, ale to bez sensu - i tak każdy ich utwór jest tak wzniosły, że utwory innych zespołów zjada na śniadanie.

Na przykład ten link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ja raczej za Epic uważam kawałki orkiestrowe z chórem, ale naprawdę nie sposób oprzeć się wrażeniu Manowar...

To skoro wrzuciłeś bardziej rockowy kawałek to ja odpowiem absolutnym klasykiem:

...

Po prostu Freddy ROXXX!

Kurczę chyba nie trafiłem w wasze gusta... :sad: Może jednak w końcu ktoś się zainteresuje taką muzyką i się dopisze do tematu i wrzuci coś fajnego... W każdym razie:

Two Steps From Hell jest to również wytwórnia produkująca taką muzykę, a szczególnie trailery do wielu filmów:

A drugi prezentowany tu utwór pochodzi z albumu "Legend":

Protectors of the Earth

Miłego słuchania i oglądania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz epic - myślisz Manowar! Mówisz Manowar - myślisz epic!

To żeś pojechał:P Manowar epicki? toż to najzwyklejszy power metal z monotematycznymi tekstami (można je streścić w ten sposób: METAL! WARRIORS! BROTHERS! FIGH!) no dobra może trochę przesadzam, ale epicka muzyka - nie mylić z epic metalem i gotykiem to raczej coś w stylu Lotu Valkirii Wagnera. Zresztą możemy tak się sprzeczać co jest a co nie jest epickie bo tak na prawdę takie określenie powstało dopiero w XX wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie BiancoNeri podał już numer jeden w tym zakresie. Ja od siebie dorzucę jeszcze Tako Rzecze Zaraturstra (jesli ktoś nie kojarzy: http://www.youtube.com/watch?v=igAy4bG8Q6Q) Straussa, który to utwór świetnie został wykorzystany w Odyseji Kosmicznej 2001. W dzisiejszych czasach termin 'epickie' chyba najbardziej odnosi się właścnie do soundtracków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qbuś - twój link nie działa, jak możesz wrzuć działający

W dzisiejszym wrzucie zaprezentuję wam muzykę z Wiedźmina. Jak już pisałem w temacie o Wiedźminie uważam soundtrack z tej gry za jeden z najlepszych w historii. Soundtrack to Wiedźmina został skomponowany przez Adama Skorupę - trzydziestoczteroletniego Wrocławianina. Skorupa nie jest nieznany - w 2007 został uznany za twórcę najlepszej oryginalnej muzyki do gier komputerowych (wg. amerykańskiego portalu IGN).

Pierwszy utwór w Wiedźminie możemy usłyszeć podczas walki.

Drugi...hmmm...O ile pamiętam to na zamku w Wyzimie, ale nie jestem pewny - jeśli nie to mnie poprawcie.

Temerian Castle Theme

A z tym mamy do czynienia w intrze.

Miłego słuchania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też spróbuję z paroma utworami.

Na początek słynna wejściówka z pewnego trochę już starego programu telewizyjnego. Podejrzewam, że nie tylko ja specjalnie czekałem na program żeby tylko wejściówkę obejrzeć.

Motyw z Crimson Tide, trochę wolno się rozkręca, ale tak po 2 minutach robi się już bardzo charakterystyczny. Lekko też podobny do muzyki ze starych Rainbow Six

http://www.youtube.com/watch?v=bBTIoL5vaOM

Następne to Hymn to Red October i Conan the Barbarian, oba autorstwa Basila Poledourisa. Szkoda że nie stał się bardziej znany, bo stworzył dużo świetnej muzy do wielu znanych i dobrych filmów. Szczególnie polecam Conana, od 2:20 zaczyna się konkretnie rozkręcać a od 3:40 już prawdziwy power.

http://www.youtube.com/watch?v=hEqPb149v8g

http://www.youtube.com/watch?v=0QoAM0Kl-50

Godfather III, inna wersja utworu z II części, trochę wolniejsza, ale przez dodanie chóru wyszła lepsza.

http://www.youtube.com/watch?v=CUqHbDjMt0M

Na koniec już utwór nie z filmu. Czeski kompozytor Antonin Dvorak. Symfonia Z Nowego Świata.

http://www.youtube.com/watch?v=Vlci-kCEaKE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten pierwszy utwór ;) Długo go szukałem, bo zawsze myślałem, że ma to tytuł "Victory" i na yt, gdzie jest 12947861243 innych utworów z tym słowem nie chciało mi się nigdy szukać :happy:

Co do motywu z Crimson Tide to moim zdaniem jest najlepszy właśnie początek - pierwsze 3, może 4 minuty. Później robi się jakiś taki rozlazły i przypomina mi kościół :biggrin:. Niemniej ciekawy utwór.

Czerwony październik bardzo fajny, ale w filmie zapewne sprawdza się dużo lepiej (nie oglądałem filmu).

Conana doskonale znam, fajnie, że go tu wrzuciłeś. Film, mimo że stary nadal fajny ;]

Hmm...muzyka z Godfathera, którą tu zaprezentowałeś niespecjalnie mi się podoba i w sumie nie zaliczyłbym jej do gatunku Epics, ponieważ nie jest podniosła (no, może troszeczkę) i nie powoduje, że serce na chwilę mi zamiera, niemniej szacun chociażby dla znakomitego filmu.

A symfonia Dvoraka po prostu fantastyczna! Epics pełną gębą! Super!

Ja wam pokażę! A tak, pokażę wam main theme z Icewind Dale:

A także z Baldurs Gate:

Planescape: Torment:

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Oblivion - Main Theme

No, na razie to tyle. Miłego słuchania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qbuś - twój link nie działa, jak możesz wrzuć działający

Leniuszku, leniuszku. Wystarczyło z linka wyciąć końcowy nawias i po sprawie. Ale mój błąd - już poprawione.

Na początek słynna wejściówka z pewnego trochę już starego programu telewizyjnego. Podejrzewam, że nie tylko ja specjalnie czekałem na program żeby tylko wejściówkę obejrzeć.

Podejrzewasz słusznie - czasem zdarzało mi się oglądać resztę programu, ale jako mały szczyl głównie zainteresowany byłem tym właśnie fragmentem.

Żeby jednak nie pozostać z samymi słowami... Też coś z muzyki klasycznej, ale jako tło dla bardzo dobrego filmu i jego zwieńczenia, czyli innymi słowy Piotr Czajkowski i Uwertura 1812 w genialnym V for Vendetta:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ja raczej za Epic uważam kawałki orkiestrowe z chórem, ale naprawdę nie sposób oprzeć się wrażeniu Manowar...

Manowar w swoich zapędach do epickiego grania już dawno temu przekroczył granicę badziewia, co nie zmienia faktu, że i tak fajnie czasem posłuchać o smokach, wojownikach, braciach metalu, stali, motorach, braciach metalu, smokach i stali - byle nie za często, bo się we łbie potem przewraca. :)

Idąc tą drogą (ale bez Saby, co za żart, hehe), nie można nie wspomnieć o najbardziej epicko-kiczowatym kawałku najbardziej epicko-kiczowatej kapeli ever, jaką bez wątpienia jest Dragonforce. Chodzi mi oczywiście o "Through the Fire and Flames" - pseudo wzniosły (jak zwykle) teledysk, groźne miny, przyspieszone o ok. 66,6% solówki, popisy na pianinku Casio i wykastrowany wokalista + trochę epickich "Ooo" w odpowiednich momentach.

Uderzając w nieco poważniejsze tony, ale nadal pozostając w kręgach metalowych (tym razem prawdziwie metalowych) należy przedstawić państwu kilku uzdolnionych Greków chowających się pod szyldem Septic Flesh, a tworzących od paru ładnych lat niezły death metal. Ostatnia ich płyta, Communion, powinna pasować do tego topicu, bowiem przy jej nagrywaniu brała udział orkiestra i 80-osobowy chór. Trudno mi przedstawić jakiś randomowy utwór, bowiem album jako całość ukazuje swą prawdziwie epicką twarz, aczkolwiek "Sangreal" powinien mniej więcej pokazać, z czym to się je.

pokażę wam main theme z Icewind Dale

Wszystko racja, całe soundtracki z kultowych RPG-ów były genialne (takoż owe RPG-i), co nie zmienia faktu, że najbardziej epicko brzmiał main theme z

. ;]

Wspominaliście też o soundtrackach filmowych, czyli muzyce, którą dość łatwo przypiąć pod metką "epic". Wiadomo, Hans Zimmer i John Williams (i jeszcze kilku innych wyjadaczy), którzy stworzyli muzykę do chyba 80% hollywoodzkich hiciorów są epiccy sami w sobie, toteż ich najbardziej znanych dokonań przedstawiać nie trzeba, ale są też młodzi zdolni. Ot, choćby swojsko brzmiący z nazwiska Steve Jablonsky (prawdopodobnie klon Zimmera) i jego OSTy do obu najnowszych ekranizacji "Transformers". Na szczególną uwagę zasługuje jak dla mnie

- mogę tego słuchać dosłownie godzinami. 8)

Na koniec chciałbym pogratulować pomysłu na temat, bo nie ma nic lepszego, - poza kebabem - niż wymienianie zacnych muzycznych doświadczeń. Zwłaszcza tych epickich! ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach...ten Dargonforce...piękny...kicz :happy: Naprawdę nie umiem tego inaczej skomentować. :wink:

Ten cały Septic Flesh gra całkiem fajnie, ale nie jakoś rewelacyjnie. Nie jest to muzyka wybitnie epicka, ale coś w sobie ma. Nie wątpię, że kiedyś może - jak będę miał czas trochę sobie ich posłucham.

Nad motywem z BG II się zastanawiałem, ale doszedłem do wniosku, że nie warto (au!au! - nie bijcie tak mocno), że są lepsze.

A co do Steve'a Jablonsky'ego to...jestem zachwycony! Fantastyczna muzyka. Wiedziałem, że Transformers ma dobrą muzykę (tzn. tak słyszałem od wielu osób oraz czytałem komentarze), ale że aż tak...Naprawdę, jak na razie zaprezentowanie jego kompozycji w tym topicu było najlepszym pomysłem.

Kończąc, co do muzyki filmowej to strasznie mnie kusi, żeby wrzucić to co mam przygotowane, ale zaczekam w myśl zasady jaką sobie ustaliłem: Jeden dzień - jeden wrzut. Nie można was tak rozpieszczać! :wink:

P.S

Po zetknięciu się z tą muzyką obejrzę sobie Transformers! Nawet dla samego soundtracka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh... Wybaczcie, że tyle czasu ten kącik był zaniedbywany przeze mnie. Było to spowodowane różnymi zawirowaniami takimi jak praca, wyjazdy na wakacje, później znów praca itp. itd. Poprzednio zapowiedziałem wrzut muzyki filmowej. Panie i Panowie! Oto jest:

Dwa utwory z genialnego soundtracka Piratów z Karaibów.

Moim zdaniem jeden z najbardziej rozpoznawanych motywów, doczekał się wielu remixów znanych DJ-ów, np. Tiesto. Dzieło Klausa Badelta.

He's a Pirate.

Kolejny bardzo nastrojowy kawałek, taki przy którym można sobie odpocząć i przemyśleć kilka rzeczy co doskonale zostało ujęte w filmiku (drugi link). Utwór skomponowany przez Hansa Zimmera.

Polecam obejrzenie filmiku, nie samo odsłuchanie.

At World's End - One Day AITHAMAVEL

Władca Pierścieni

Tego filmu nie trzeba opisywać. Wystarczy posłuchać... Z kronikarskiego obowiązku dodam, że muzyka skomponowana przez Howarda Shore.

Terminator

The Best Film Theme Ever! Zdecydowanie najsłynniejszy theme filmowy, który znają wszyscy. Kompozycja ta uczyniła z Brada Fielda sławnego człowieka. Moim zdaniem dużo bardziej klimatyczny od theme dwójki.

Matrix

Jedyny epicki utwór z Matrixa. Różni się klimatem od prezentowanych wcześniej, ale jest świetny, energetyczny, dobrze pobudza jak się idzie na 7.30 rano do szkoły :wink: Utwór skomponowany przez Roba Dougana. Dla ciekawostki Chateau to miejscowość we Francji.

Matrix - Chateau

Na razie to tyle. Kolejne wrzuty będą równie dobre :happy:. Nie pozostaje mi powiedzieć nic innego jak:

Miłego słuchania i ogładania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z muzyką z LOTRa i Piratów mam taki problem,że jestem nią cholernie "fed up" - po prostu motywy były nadużywane wszędzie gdzie to tylko możliwe.

A theme z Terminatora - dobry,dobry,jednakowoż osobiście uważam,że ten z 'dwójki' jest lepszy...A zdecydowanie bardziej epicki od tego z 'jedynki'

Dla porównania:

Terminator 2 Theme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyżej wspomnianych kawałków - z większością się zgadzam :-] Muzyka filmowa z bogatym wykorzystaniem orkiestry może sprawić, że ciary przechodzą po plecach. Soundtracki z Piratów, Władcy Pierścieni, Terminatora... oj, szczególnie główny motyw drugiej części jest naprawdę świetny :=) O DragonForce się nie wypowiadam, bo już wystarczająco inni zjechali kapelę & ich "znany" dosyć utwór ;P To teraz dam coś od siebie...

Scorpions - Hurricane 2000

Co jak co, ale akompaniament orkiestry symfonicznej daje naprawdę potężnego kopa :=) Wejściówka & refren to czysta moc.

+

IMHO, jest to jeden z najlepszych themów w historii gier w ogóle. Mówię tutaj o oryginale, bo kolejne wariacje średnio mi podchodziły.. poza wersji z BC2.

Video Games Live - Metal Gear Solid

Właściwie to mix kilku z częstszych motywów z całej serii, ale i tak słucha się świetnie. Oglądając zwrócicie zapewne uwagę na jednego gościa :tongue:

Tak właściwie to mogę od siebie polecić większość wykonań Play Symphony oraz Video Games Live - kilka sekund szukania na YT :D

Most Epic Music of All Time (kompilacja)

Mogę określić to tylko jednym słowem. MOC. Przez duże M. Mocarne wejście Vengeance niczym trzęsienie ziemi u Hitchcocka a dalej napięcie rośnie :-) Gość wykonał kawał porządnej roboty sporządzając kolekcję w 15 częściach. Pozostaje mi tylko ją polecić :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście pada nazwa Immediate Music. Jest więcej takich "firm" zajmujących się tworzeniem muzyki m.in. do trailerów. Orkiestra, chóry, podniosły klimat i te sprawy. ;) Oto kilka z nich:

Two Steps From Hell,

X-Ray Dog,

Brand X Music,

Future World Music.

Z jeszcze nie wymienionych rzeczy podobają mi się poniższe dwa kawałki:

Lux Aeterna Clinta Mansella (chyba wszyscy słyszeli) oraz

z trzeciego Matrixa - chór robi swoje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopcy i dziewczęta, mowa o epickiej muzyce, a nikt nie zapodał głownego motywu z Morrowinda. Nawet zainstałowałem po to Morka zeby posłuchać muzyczki w głownym menu.

Prosze:

Morrowind Main Theme

Polecam także wszelkie przeróbki [Morrowind Main theme electric guitar, czy na okarinie.]

Warto także przesłuchać więcej utworów z tej gry, wszystkie skomponowane przez mistrza Jeremy'ego Soula

NIe wiem czy ktoś wspominał ale tu mamy epicki kawałek

Jak słucham takiej muzyki to aż ciarki mnie przechodzą :)

Polecam!

Mój Szatanie jak mogłem zapomnieć!

Chylcie czoła przed absolutną klasyką.

Marsz pogrzebowy.

Pozdro

YY znowu PS ;)

Teraz kawałek ze Star Wars Johnego Williamsa

Duel of the Fates

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj epickie kawałki mają po 1:30 - 2:0 minuty, niestety :) Ale zdarzają się i długie, na szczęście. Przykład krótkiego, znanego motywu z F1 :

Podobnie krótki motyw z serialu Rzym :

I czas na coś dłuższego, myślę, że epickie, ponieważ moim zdaniem idealnie pasuje do klimatów świata Conana czy Czerwonej Sonii

Nie może też zabraknąć ścieżki dźwiękowej z serii Legacy of Kain i Soul Reaver

i Ozar Midrashim oraz Blood Omen 2 theme

To na razie tyle, w zanadrzu mam więcej, ale i sam chciałbym poznać nowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że epicka muzyka (widzę że nie tylko wśród moich znajomych utarło się to określenie :D) to ten gatunek, którego słucham prawie najczęściej, to mogłabym wymieniać i wymieniać... soundtracków z gier i filmów jest mnóstwo.

Osobiście uzupełniam swoją kolekcję poprzez granie/oglądanie a potem wyszukiwanie utworów z tych momentów, które zapadły mi w pamięć - np. Final Fantasy - To Zanarkand jest dobre.

Jak ktoś chce regularnie dostarczać sobie nowych nut, to proponuję zasubskrybować kanał EpicJennyni20 na YT. Ona się zajmuje wrzucaniem takich kawałków, i jest tam tego naprawdę sporo - Two Steps From Hell, Audiomachine, Groove Addicts, Immediate Music itp.

A jeśli mam podać konkretne utwory - tyle tego mam że nawet nie wiem co :) Ze spokojniejszych to na pewno Morrowind i Skyrim - przykładowo From Past To Present, Ancient Stones. Ostatnio słyszałam Bird Planet od TSFH. Poza tym Vista Point z Gothica 3 - to praktycznie mus do przesłuchania :P Swoją drogą, a propo Piratów, każdy słyszał He's A Pirate, ale tak np. Moonlight Serenade też jest niezłe. Muzyka z Prince of Persia 2008 i z PoP: Sands of Time (filmu), jeśli ktoś lubi takie klimaty, też jest świetna (main theme'y rządzą!).

Z innej beczki: co sądzicie o muzyce irlandzkiej/celtyckiej? Wg mnie jest po prostu niesamowita. I też podpada pod kategorię epickiej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...