Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Foonkone

drum'n'bass

Polecane posty

Drum'n'Bass

Przedstawiciele:

Goldie, Pendulum, Noisia, Freestylers, Dj Fresh, J Maik, Ill Skillz, Adam F, High Contrast, Baron, Spor, Concord Dawn, Logistics, Sub Focus i wielu innych.

Sam gatunek to polaczenia perkusji i bassu, oraz wielu loopow, beatow i innych "bajerow". Muzyka charakteryzuje sie znacznei bardziej rozbudowana linia melodyczna od trance'u, czy techno, oraz jest bardzo szybki- muzyka glownie tworzona z mysla o klubowym graniu.

Na swiecie istnieja 3 liczace sie wytwornie plytowe wydajace krazki artystow dnb'owych, a sa to Breakbeat Kaos, zalozony przez znanych z jkosci swych produkcji DjFresha oraz Adama F. Druga to Ninja Tune, ktorej jakosc drum'n'bassowego brzmienia prezentuje baron, zas jakosc wytworni prezentuje Amon Tobin znanay min. z Soundtracku do Chaos Theory. Trzecia to Hospital REcords, ktorej jakosc prezentuje niesamowity High Contrast.

Slucha ktos?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie znam tylko Pendulum (swietny remix "Voodoo People" zespolu The Prodigy, plyta "Hold Your Colour" tez niezgorsza), z pozostalymi bede sie musial zapoznac na "Laście" ;)

Co do Hold Your Colour, faktycznie plyta calkiem spoko, jednak radzilbym Ci zapoznac sie z Zawartoscia In Silico- zdecydowanie lepszy, i swiezszy wzgledem konkurencji, choc wydanego ostatnio (kwiecien) krazka High Contrast'a pt. Cofidential, dlugo nic nie przebije, osobiscie polecam kawalek "Return of Forever"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchanie dnb to polecam wam bassdrive.com. Możecie na tej stronie się zapoznać z setami różnych zagranicznych wykonawców.

Zapomniałeś dodać DJ Amnesty

Jeżeli ktoś się chce bliżej zapoznać z rytmem zapraszam na youtube: "Anything But Monday - Standing Still (The Square & DirrrtyB Rmx)" ot taki kawałek co mi przypadł do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do fanow tej muzyki, bo sam nie jestem jej zwolennikiem. Mianowicie slyszalem, ze w dnb obecne sa czesto motywy satanistyczne. Zdziwilo mnie to, gdyz wczesniej myslalem, ze jak satanizm to tylko w metalu (teraz wiem, ze nie tylko ale o dnb mi dalej nic nie wiadomo). Prawda to czy bullshit?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł połączenia perkusji i basu bardzo mi się podoba

Nie kminię, co to za popyliny.

Bassu w sensie gitary basowej? Takie połączenie powstało 60 lat temu.

Czy bassu w sensie częstotliwości? Z tego co wiem, na perkusji można zagrać bardzo niskie tony, więc co tu jeszcze dodawać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drum'n'Bass

Przedstawiciele:

Goldie, Pendulum, Noisia, Freestylers, Dj Fresh, J Maik, Ill Skillz, Adam F, High Contrast, Baron, Spor, Concord Dawn, Logistics, Sub Focus i wielu innych.

Nie zgodzę się z tym, że Freestylers'i są przedstawicielami d'n'b. To, że nagrali kawałki z Pendulum (Fasten your seatbelt, czy Painkiller) a album "Raw as [beeep]" brzmi drumowo nie czyni z nich drumowych artystów. Freestylers są przedstawicielami breakbeatu.

Ze swojej strony polecam utwór The Distance

zespołu Noisia. Ma coś w sobie.

Dodatkowo polecam London Electricity, jeśli komuś spodobały się dokonania High Contrasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialem, ze tworza tylko drumy, ale jednak maja kilka kawalkow dnb'owych i sa one calkiem ciekawe, wiec sadze, ze umieszczenie ich na tej liscie nie bylo bledem. Zreszta podobnie jest z Pendulum- ich muzyka juz dawno przesytala byc drum'n'bassem, maja swoj styl i fajnie im sie powodzi, ale o ich starszych dokonaniach nie mozna zapominac.

Od siebie dodam tez, ze bardzo zawiadlem sie na najnowszym krazku Sub Focusa, nic ciekawego w sumie. A, no i odkurzylem legendarne "Urban Jungle"- DnB pelna geba 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do fanow tej muzyki, bo sam nie jestem jej zwolennikiem. Mianowicie slyszalem, ze w dnb obecne sa czesto motywy satanistyczne. Zdziwilo mnie to, gdyz wczesniej myslalem, ze jak satanizm to tylko w metalu (teraz wiem, ze nie tylko ale o dnb mi dalej nic nie wiadomo). Prawda to czy bullshit?

Nie wiem jak z D'n'B ale istnieje pewna odmiana Dubstepu zwana Darkstep i jest to muzyka baaaaaaaaaaaaardzo ciężka w odbiorze i posiadająca owe szatanowe inklinacje. Polecam katalog wytwórni Black Hoe - http://www.blackhoe-recordings.com/releases/ - wszystko za darmo i na legalu. Są tu brakecore'y, speedcore'y i inne szatancorey i szczerze nie wszystko mi się podoba, niektóre rzeczy są po prostu ZA MOCNE.

- no łał, łał no nie wiem co powiedzieć o tym kawałku jest TAK BARDZO cieżki, że no mój nastoletni umysł po prostu, no, sam nie wiem co z nim się wtedy dzieje.

DnB samo w sobie ? Nienawdzię, nie wiem sam dlaczego, skoro za pokrewny Dubstep oddałbym całą rodzinę. No ale tak już chyba musiało być ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to już chciałem na Ciebie pisać dissa jak zobaczyłem Amona Tobina w temacie o DnB (BOŻE UCHOWAJ AMONIKA <3 PRZED TYM ZŁEM) ale doczytałem i dissa nie będzie ;] Może wypadałoby założyć temacik o NT bo to jednak potęga jest ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialem, ze tworza tylko drumy, ale jednak maja kilka kawalkow dnb'owych i sa one calkiem ciekawe, wiec sadze, ze umieszczenie ich na tej liscie nie bylo bledem. Zreszta podobnie jest z Pendulum- ich muzyka juz dawno przesytala byc drum'n'bassem, maja swoj styl i fajnie im sie powodzi, ale o ich starszych dokonaniach nie mozna zapominac.

Od siebie dodam tez, ze bardzo zawiadlem sie na najnowszym krazku Sub Focusa, nic ciekawego w sumie. A, no i odkurzylem legendarne "Urban Jungle"- DnB pelna geba 8)

Jeśli chodzi o Pendulum to nowe wykonania odrzucają mnie, głównie przez wokale. Wolę ich w

wydaniu. Ze swojej strony mogę polecić D.Kay'a - Individual Soul. Bardzo przyjemny d'n'b w jazzujących klimatach:

Golden Hands

Individual Soul (reszta w related).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, w In Silico nie bylo jzu kompletnie dramu, ale to przez to, ze uderzyli w gre na zywo, chca tak, niech sobie graja. Nie kminie tego calego hejtu na Pendulum, gdyby powiedzieli: Gramy genialny deenbe i Aphrodite to moze nam skoczyc, to bym zrozumial. Ale maja swoj styl i jako taka odskocznia od breakbeatu, dnb itp. jest calkiem przyjemny.

Co do D.Kaya... jedyne co moge zrobic, to : O nie znalem goscia wczesniej, genialne nuty, niech ci bog w dzieciach wynagrodzi, zes go tu zapostowal : }

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, Pendulum wydalo niedawno swoj nowy krazek : D ZApoznal sie ktos z zawartoscia? Jakie odczucia, opinie?

pendulum-immersion-album-art1.jpg

Mi osobiscie plytka przypadla do gustu, fakt jest w niej jeszcze mniej dramu niz w In Silico, ale jest swieza, i na swoj sposob innowacyja (choc Ssland Pt. I moglaby bez wstydu puscic Eska). Swietny kawalek Watercolour promujacy plyte, Witchcraft, czy Immunize z (co ciekawe) Liamem Howlettem, czyli muzykiem z Prodigy. No i w koncu ostateczny dowod na to, ze Pendulum raczej zmierza w kierunku rocka, niz dnb, czyli Self vs. Self, nagrany z In Flames.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, w Immerse zasłuchuję się ostatnio baaaardzo długo (www.lasfm.pl/Neroese) i powiem tak, że odczucia super! Boleję trochę nad tym że są bardziej ,,elektroniczni" niż drumnbassowi. Płyta cud! Jak wcześniej mówiono Watercolour świetny, tak samo jak Self vs. Self, ale dobry jest też Crush, czy The Island (Witchcraft też.) I dodam jeszcze że Rob ma świetny głos, który bardzo pasuje do drumnbassu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendulum ofc. Może teraz nie grają dnb, ale Hold Your Colour z 2oo5 kozacki był. Sub Focus też niezły, jeśli chodzi o wytwórnie: nie orientuję się, wiem, że z Ninja Tune ostatnio wyszedł nowy album Bonobo, ale tu już inna historia i muzyka, bardzo dobra swoją drogą... Słucham w sumie tego albumu od Pendulum i ich remixów, tych nowych albumów nie mogę strawić, nie żeby ten Immersion był jakiś taki zły... ale to nie jest już dnb.

@edit: zczajcie o tych satanistycznych gatunkach na wiki - dubstep to dnb z wolniejszym tępem o trochę mroczniejszy, ale za to dark step... jest tak mroczny, że wywołuje schizę, wg mnie mogło by bardziej zeschizować niż niejeden bardzo ciężki metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Goldie?! :)

http://www.youtube.com/watch?v=YIcMolthnX0

Ed Rush and Optical - bacteria

Rollers

http://www.youtube.com/watch?v=t6E7J2UNajA

http://www.youtube.com/watch?v=LSTw1mmD7pw...feature=related

Gerald

Ogólnie D'n'B jest muzyką Jungle, tak wiem wiki mówi co innego tylko gdzie tu spory skoro najpierw było Jungle a D'n'B jest jego ewolucja? :> O zgrozo jeszcze inni zaliczają D'n'B bezpośrednio do Rave =D TO już tu powinny być spory.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jungle

? jungle jest muzyką z wczesnych lat 90., natomiast d&b muzyką z późniejszego czasu.

Nie wiem jak tu to porównywać skoro sam ktoś tam napisał, że Jungle było przedtem d'n'n potem:>

Nie powinno się pomijać Prodigy, bo raz, że ten zespół kształtował Rave, a dwa, że w latach ~95 grał ten D'n'B, może nie tak typowy ale:

http://www.youtube.com/watch?v=6_PAHbqq-o4

http://www.youtube.com/watch?v=wmin5WkOuPw...feature=related

zczajcie o tych satanistycznych gatunkach na wiki - dubstep to dnb z wolniejszym tępem o trochę mroczniejszy, ale za to dark step... jest tak mroczny, że wywołuje schizę, wg mnie mogło by bardziej zeschizować niż niejeden bardzo ciężki metal.

Czytam na wiki o tym Darkstepie i widze: "Jeden z pierwszych podgatunków d'n'b" ... :> Dla mnie jakoś to jest połączenie Darkcore i Hardstep.... Ogólnie polska Wiki stwierdza, że to podgatunki D'n'B... Na angielskiej wiki jest ok Darkcore is a genre of jungle, niektórzy się kłócą jedynie czy z Jungle czy bardziej Classic Rave. MNie tam wsio ryba bo nie nigdy jakoś mnie Darkcore nie pociągał.

http://en.wikipedia.org/wiki/Darkcore_%28d...6_bass_genre%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Hardstep

Za to eng wiki zalicza Darkstep do D'n'B jako jego gatunek, ale posłuchajcie sami Darkcore i Hardstep i oceńcie samo do czego wam to bardziej pasuje. Tak naprawdę mieli by racje tylko, że Darkcore był grany równo z D'n'B więc bym rozdzielił te dwa gatunki. Goldie tworzył i to i to. Myslę, że problem polega na uogólnieniu Jungle z D'n'B.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde uspokój się z tymi postami. W jednym pości piszesz więcej niż ja przez tydzień:P

Co do drum'n'bassu to jest to hmm...jakby to rzec...bardziej ewolucja jungle i goa niż ,,rdzenność" jungle.

BTW. Zauważyliście że ,,Immersion" ma dużo wody? (Fountain, Watercolour, Under The Waves, The Island (Lake)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kubzone95

Moja sympatia do Drum & Bass zaczeła sie kiedy słuchałem stacji poświęconej tej muzyce na open fm. Do gustu przypadło mi przede wszystkim lekko mroczne Pendulum- Voyager i bardzo pokręcone Prodigy- Omen (Noisia Remix)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...