Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blazkowicz

Afro Kolektyw

Polecane posty

Afro%20Kolektyw%20newafro2.jpg

Skład:

Michał "Afrojax" Hoffmann ? MC

Rafał Ptaszyński ? gitara basowa

Michał Szturomski ? gitara elektryczna

Andrzej Pieszak ? instrumenty klawiszowe

Artur Chaber ? instrumenty perkusyjne

Remek Zawadzki - sampler, perkusjonalia

Afro Kolektyw gra kolorową muzykę. Organiczny hip-hop. Hip-hop jazz. Bardzo ciekawy i przejmujący.

Zespół powstał tak dawno, że nawet najstarsi górale nie pamiętają. W każdym razie od tamtego czasu wydali cztery płyty, w tym jeden nielegal. Nielegal ten to Negatywne Wibracje (1999), a płytki studyjne to Płyta Pilśniowa (2001), Czarno Widzę (2006) i Połącz Kropki (2008).

Afrojax to chyba najlepszy polski tekściarz ever (and ever), a jeśli nawet nie, to jest w bardzo ścisłej czołówce, a z kimkolwiek może przegrywać nie jakością tekstów, a dorobkiem. Miazga.

A do tego wymiatają na koncertach.

Ja ze swojej strony dodam, że po ich muzykę zapraszam do sklepu. - rav

Drogi panie raven. Zwracam się z prośbą cośtam cośtam aa whatever, w każdym razie na stronie Afro Kolektywu były kiedyś linki do pobrania sobie teledysków. Później tamte linki zniknęły a pozostały linki do youtube (tak dla jasności: http://afrokolektyw.pl/new_video.htm). Dlatego też nie widzę powodów, żeby nie zamieścić tutaj tych linków jeszcze raz :P ja tutaj staram się ich promować a nie okradać :P

ps. Płyta Pilśniowa to nazwa płyty panie raven, nie że płyta "Pilśniowa" tylko "Płyta Pilśniowa" :P

peace

Gramy Dalej

Jak dla mnie - najlepszy polski zespół na teraz (i się jakoś nie zanosi na rewolucję w tej kwestii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe przepadam za hh, ale faktycznie fajne to. Miły jazzik i wypas texty. Leciał kiedyś w Trójce koncertyi szczególnie na uszy rzuvił mi się kawałek "Mozart cośtamcośtam" (nie pamiętam dokładnie, ale coś z Mozartem ;-) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brethil: Czyżby "Mozart pisał bez skreśleń"? :biggrin:

Żeby nie było za krótkiego posta, może coś jeszcze napiszę? :tongue:

Afro Kolektyw kojarzę raczej z najnowszej płyty ("Połącz Kropki", choć z wcześniejszych produkcji znam "Czytaj z ruchów moich ust"), która w sumie była jedną z lepszych produkcji zeszłego roku (w moim prywatnym zestawieniu).

Głównie dzięki (często auto)ironicznym tekstom Afrojaxa (choć zdarzają mniej ciekawe momenty), ale również nie można zapomnieć o brzmieniu - podkładach z udziałem żywych instrumentów, często jazzujących :happy:

Mój faworyt - "Mozart pisał bez skreśleń" i "Najlepszy informatyk w mieście".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny utwór Afro Kolektywu - "Hymn polskiej reprezentacji na MŚ RPA 2010", tym razem na poważnie :P (tzn, no.. wiadomo jak to jest na poważnie w przypadku AK)

A tak w ogóle Afro Kolektyw przygotowuje kolejny album (podobno afrojax ma na niej śpiewać) czyli możemy się go spodziewać gdzieś pod koniec tego roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...