Skocz do zawartości

Broken Sword (seria)


Gość

Polecane posty

Gra jest znakomita, fabuła nie odbiega od pozostałych części, więc cały czas jest na wysokim poziomie! W trzeciej części jest prowadzonych więcej dialogów między postaciami, dzięki czemu lepiej poznajemy bohaterów.

Kawały i dialogi na odpowiednim poziomie zapewniają dobrą rozrywkę. Jedynym mankamentem gry (pomijając 3D, bo to musialo kiedys nadejść) jest niski poziom zagadek. W dodadatku wiekszość problemów polega na odpowiednim ustawieniu skrzyn! Banalne!

:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w demo i się nie zawiodłem. Bałem się o interfejs, że będzie nieprzyjemny ( klawiatura w przygodówce - zgroza!), ale on jest przyjemny :D. Szkoda tylko, że pół dema to była platformówka. Najbardziej ucieszył mnie głos George'a - nadal ten sam. Już lecę do sklepu !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega fantastyczna giera!!! Oj dawno w tak dobrą przygodówkę nie grałem. Już dwójka powaliła mnie na kolana a trójka to... nie wiem jakiego słowa urzyć w takim jestem szoku po zagraniu. Mega fantastyczna giera!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dobrze słyszeć takie pozytywne opinie... Bardzo się obawiałem o trzecią odsłonę -było nie było - jednej z najlepszych sag przygodówek w dziejach. Co prawda wolałbym GK4 albo SoMI5, ale darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby... Czas bliżej zapoznać się z tą gierą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziesięć lat temu gry przygodowe były jednym z głównych nurtów interaktywnej rozrywki, adresowanej do posiadaczy komputerów osobistych, dzisiaj ten rodzaj przechodzi zauważalnie na drugi plan, a szkoda! :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Może ktoś usunie te posty Gannera? Bo jakoś mi tu psują obraz :?

Ale rację przyznać muszę, że BS jest dardzo znośną gierką. Dialogi dobre, a nawet śmieszne momentami. Fabule też niczego zarzucić nie można. Grafikna na jak najbardziej wysokim poziomie. Interfejs też bardzo nie przeszkadza. Tylko te skrzynki :evil: Tak w telegraficznym sktócie. Dobra gra i basta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość princo

mam problem jak mam wybic szybe w samolocie bo jak podnosze ta gasnice to moge ja tylko odlozyc albo oberzec !! zrobilem juz wszytko obudzilem kolesia i nic dalej nic !! plisss help ( moze to i pytanie jakos nie na miejscu ale po co ma zakladac nowy temat )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Krimson

Dla mnie się podoba.Grafika fajna i interfejs spoko.Zawaliście się gra.Mam nadzieję że będzie kontynuacja.(????)Zgadzam się z Miodkiem że 2 była spoko,ale 3 majstersztyk.... :arrow: :arrow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Właśnie ukończyłem Broken Sword 3 i jestem bardzo zadowolony ;) Jest to moja pierwsza przygodówka pomimo iż komputer mam od ładnych paru lat. Po prostu nie kręcił mnie ten gatunek. Ale po BS 3 chyba zmienię zdanie. Gra jest idealna jeśli ktos nie miał (tak jak ja) wcześniej kontaktu z przygodówkami. Zagadki nie sa zbyt trudne lecz czasami trzeba dłużej pomyśleć. Dialogi pomiędzy George'm i Nico są zabawne i dowcipne. Aktorzy, którzy podkładali głosy głównym bohaterom swietnie się spisali. Pomimo, że gra ma już kilka lat; grafika jest całkiem niezła. Irytują trochę elementy zręcznościowe, ale na szczęście nie pojawiają się zbyt często. Na pewno sięgnę po dalsza część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broken Sword 3 jest świetny zresztą jak cała seria. Przeszedłem 3 części i teraz mam zamiar zabrać się za 4 bo ma wyjść w jakiejś taniej serii to tym bardziej zakupie :D Jak dla mnie to chyba najlepsza z przygodówek!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS 3 to fantastyczna gra :) Podoba mi sie idealnie wyważony poziom trudności. Czasami trzeba sie troche pogłowić, ale nigdy nie utknąłem do tej pory na dłużej niż kilkanaście minut. No i paradoksalnie konsolowość gry sprawia że znika tutaj problem polowania na piksele. Bardzo mi sie podoba że BS3 jest taki bardzo filmowy - zwróćcie uwagę jak fantastycznie chodzi kamera. Na przykład w mieszkaniu hakera w Paryżu chwilami miałem wrażenie że to wszystko jest filmem, bo kamera sie niesamowicie wyłaniała zza mebli, w dodatku płynnie. W zasadzie można powiedzieć że pierwsze lokacje (zwłaszcza biorąc pod uwagę dynamikę scenariusza i to kamerowanie) sprawiają że to wygląda jak interaktywny film. Wady ? Jest jedna. Grając czułem się jakby to był serial którego nie oglądam od początku - troszke zbyt dużo nawiązań do poprzednich części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Grałem we wszystkie części! "Trójka" i "czwórka" były niezłe, ale przeszkadzał mi ten cały "trójwymiar"

da sie grać w jedynkę i dwójkę czy zbyt archaiczne ? Bo jak jest to coś poniżej Simona 2 czy choćby Prisoner Of Ice to odpadam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dopiero 3 dni temu zainstalowałem Broken Sword 3 z CD Action. Nie lubię grać w przygodówki ale ta gra jest świetna. Podoba mi się cała fabuła, glos bohaterów. Zagadki może nie trudne ale dla początkujących może i dobre. Dobra, kończe czas poszukać kolejnych wskazówek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie przed momentem zakończyłem BS4 no i muszę przyznać, że gierka bardzo dobra, zresztą jak cała seria. Przygodówka przez duże P, sporo zwrotów akcji, ciekawe zagadki o solidnym poziomie trudności. Sądzę, że gra warta polecenia, chyba wrócę do poprzednich części. Kto ma i lubi przygodówki to niech zagra, bo ta gra jest tego warta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam małe pytanko. Otóż czy mogę zagrać w 4 część(z nowego CDA) nie znając poprzedniczek?

Wydaje mi się, że tak można podejść do każdego kolejnego sequela Broken Sword, ja grałem w dwójkę i nie było żadnych problemów z połapaniem się w fabule, w intrze jest dodatkowo krótko wyjaśnione co i jak.

Sam też się pochwalę, że niedawno w pewnym sklepie promocja była i sprzedawali BS4 za kilkanaście złotych - a że w prezencie w pudełku była część trzecia, to nie wypadało nie kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...