Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Left 4 Dead (seria)

Polecane posty

Tak naciskałem na ten temat to może najpierw się wypowiem. Grę przeszedłem na razie raz w całości w singla na easy i z kumplami po sieci No Mercy na jakimś innym, zapewne wyższym. Boty nie są głupie, ratują cię kiedy wpadniesz w tarapaty i na pewno ciężko jest z nimi zginąć. Same 'filmy' - są fajne, ale nie ma zróżnicowanych zadań, tylko przed siebie i zabijać zombie z pieśnią na ustach albo bronić się przed atakiem hordy. L4D na dłuższe sesje może się znudzić, ale na 1-2h jest idealna, a coop to istna potęga. Z gry wycieka naprawdę ogromna ilość klimatu szczególnie jak idzie atak HORDY zombie ale spotkanie z Tankiem. Masakra... o Witch lepiej nie mówić :P

Polecam jednym słowem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i fajne bo grałem u kumpla, ale ta cena.... ARGHHHH

Już z uśmiechem miałem dać ten link: http://sklep.wirtus.com.pl/produkt/369035 , ale...

Czemu jest ale mniejszy? Podwyższyli cenę. Na początku było 80zł za samą produkcję a teraz podbili to znowu. Cholera, czyżby znowu wina piratów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to była cena promocyjna, taka świąteczna. Kurna, miałem wtedy kupić ten tytuł, ale się wstrzymałem. Po jakiego grzyba? Teraz nie mam kasy, a za kilka miesięcy w L4D nie będzie miejsca na nowych. Damn it.

Nie przesadzaj... tej gry się człowiek NAPRAWDĘ szybko uczy. I nie ma nawet tak znowu dużo do nauki, dzięki pojawiającym się początkowo i przy wczytywaniu podpowiedziom (np. nie drażnić wiedźm, skupiać ogień na tankach, odpychać boomery przed strzelaniem do nich). Przejdziesz na próbę te cztery rozdziały na singlu i jeżeli przynajmniej uważasz, co się wokół ciebie dzieje, będziesz gotowy do gry po sieci.

Jedyny wyjątek, to gdybyś chciał grać w tryb Versus, bo tam faktycznie trzeba się wykazać większą dozą sprawności. Ale ja tam tego trybu nie ruszam. Ot, po prostu czysta współpraca bez aż tak zażartego współzawodnictwa (najwyżej o liczbę headshotów czy ubitych zombi) bardziej do mnie przemawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wyjątek, to gdybyś chciał grać w tryb Versus, bo tam faktycznie trzeba się wykazać większą dozą sprawności.

Pyknąłem sobie raz w ten tryb (popularny jest dosyć) - ludzie kierujący zombiakami ale tymi lepszymi potrafią naprawdę zaleźć za skórę i nieźle ludziom dowalić. Jedną rundę na dachu szpitala przegraliśmy, dorwali nas niezły sposobem trzeba przyznać (wszystko rozbija się o taktykę i trochę szczęścia) a kiedy my graliśmy po stronie zainfekowanych przypadł mi w udziału na jeden respawn Tank. Czuć moc :) *

* [jak przywali się survivorowi to ten odlatuje i traci spoooro życia, można też rzucać kawałkami gruzów czy coś takiego... generalnie koleś jest mocarny, ale da się go zabić; dobrze że Witch jest niegrywalna, to by była masakra]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb versus jest świetny, i wcale nie nudzi się po 2h grania pod rząd (niestety :P, wciąga jak bagno). Najważniejsza jest taktyka i współpraca grupowa, a niestety w verusie, ludzie wcielający się w rolę specjalnych zombiaków, często zachowują się zupełnie bezmyślnie, w stylu wyskakiwania hunterem na grupę trzymających się razem ocalałych... W każdym bądź razie, dokopanie przeciwnej drużynie, gdy gra jest wyrównana, daje sporo frajdy, a o to przecież chodzi.

A jeśli o cenę chodzi - dostałem l4d za 90zł w jakiejś promocji w empiku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(niestety :P, wciąga jak bagno).

Kupilem i powiem jedno.Cholernie uzalezniajaca tagra a samo bagno jest wymasterowanena nagleataki z nikad.Np. takim smokerem to masakra jest.Propos tanka miazdzy jak ten smok z Gothica 2.Juz sama muzyczka wywoluje dreszcz emocji. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb versus jest świetny, i wcale nie nudzi się po 2h grania pod rząd

Owszem, prawda, zgadzam się, zabawa jest przednia, ale właśnie... cała sprawa rozbija się o współpracę między zainfekowanymi która na publicznych serwerach (co innego z grupką znajomych nawet przeciw innym spoza kręgu, wtedy dostają większe baty) nie istnieje. Każdy z nich zajmuje się sobą i ciężko idzie. A wystarczy gdyby teoretycznie Bommer oblał ocalałych podczas ataku hordy zombie -> szybki atak Smokera oraz Huntera na ocalałych (dwóch wyłączonych z rozgrywki) -> wsparcie Tank'a, który odrzuca innych na odległość :P

I gracze po stronie ocalałych są ugotowani :D

Left 4 Dead ModDB [<- LINK] oraz L4D Mods [<- LINK] skutecznie udowadniają, że gry ze stajni Valve są bardzo łatwe do zmodowania a w każdym razie wychodzi ich całkiem sporo. Ledwie gra się pokazała zapowiedzieli DLC od wydawcy a także już zapowiedziane są minimum dwie nowe kampanie zrobione przez userów. Nic tylko czekać a potem grać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boomer + Smoekr + Hunter + Tank

: O

: O

za taką akcje to graty : P

lmao..

co prawda to prawda, że gra z ludźmi którzy ewidentnie grać w tą grę poprawnie nie chcą/ nie umieją bardzo psuje zabawę...

jednak wystarczy toroche przez servery się przebić i można fajnych ludzi znaleźć : >

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co miałem niewątpliwą przyjemność grać tylko w demo jeszcze przed premierą. Po kilkunasto krotnym przemieleniu udostępnionej części kampanii No Mercy doszedłem do wniosku, że gra w co-op na poziomie trudności niższym niż bodaj expert nie ma sensu. Z resztą niemal wszyscy już po kilku dniach od ukazania się dema zaczęli właśnie na ten tryb naciskać. Nawet na normal gra jest po prostu za łatwa. Dopiero na expercie stawia prawdziwe wyzwanie i bezlitośnie karze za jakiekolwiek błędy. Na niższych poziomach atak hordy przyjmuje się bez najmniejszych emocji, na expercie natomiast czasami na prawdę chce się rzucić tego shotguna w cholerę i wiać byle dalej i byle szybciej. ;)

Obecnie od zakupu powstrzymuje mnie jednak kilka rzeczy. Po pierwsze ciężko mi namówić moich kolesi co by zakupili l4d w celu stworzenia jakiegoś bardziej zorganizowanego teamu. Po drugie wyczekuje na premierę nowego Prince'a, kasa już odłożona, a ten drugi z resztą znacznie tańszy. Chociaż l4d rozrywki dostarczy za pewne o wiele więcej, bo kiedy demo było jeszcze dostępne to na prawdę nie mogłem się od niego oderwać, mimo, że przecież były to zaledwie dwa poziomy mielone w kółko... Trzeba to przemyśleć. :P

dobrze że Witch jest niegrywalna, to by była masakra

Dobrze dla obu stron. Bo jak wyobrażasz sobie grę Witch? Spawnuje cię gdzieś w kącie, nie możesz się ruszyć ani na centymetr tylko zawodzisz tak, że słychać cię na pół mapy. Czekasz, czekasz, czekasz... aż może wreszcie jakiś koleś muśnie cię promieniem światła i dopiero wtedy rozpoczynasz masakrę. Siedzenie w oczekiwaniu na 30 sekund rozwałki jest chyba mało satysfakcjonujące? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dla obu stron. Bo jak wyobrażasz sobie grę Witch?

Nie wyobrażałem sobie. W dodatku czemu miałaby być taka sama w multi jaka jest w singlu sterowana przez AI? Dać graczom swobodę a zapewniam cię, że ciśnienie wiele razy skoczy ocalałym powyżej normy nawet w takich warunkach. Zresztą na grywalną Witch nie będzie trzeba długo czekać tak myślę. Ludzie pewnie już siedzą w skryptach i próbują to zmienić albo po prostu czekajmy na moda, który da nam grywalną Wiedźmę + może jakiś innych specjalnych? :)

bo akurat wiedźma podczas ataku stosuje niewiele taktyki ; ]

Wiedźma tej taktyki nie musi stosować. Dostaje szału i idzie atak na pełnym gazie i albo trzeba wiać albo nawalać. W większości przypadków dopada ocalałego, ale reszta zabija ją i robią revival. Gorszy jest już Tank, który nawala wszystkich jak popadnie a Witch jak zauważyłem dopada do jednego z ocalałych i pruje go łapskami a reszta może spokojnie ją zabić. Możliwe, że wkrótce to zmienią :P

Na poziom trudności - to poczekajcie sobie na Left4Realism :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawdę świetna, miałem przyjemność zagrać w demo, ale z powodu, że kupiłem nie dawno między innymi GTA IV nie będzie mnie stać na kolejny wydatek rzędu ponad 100zł, ale może w przyszłości, a może mój kolega, który też dość często kupuje będzie miał o sobie od niego pożyczę, bo po przeczytaniu komentarzy i recenzji widzę, że naprawdę gra warta uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tank ma być lepszy od wiedźmy ; p

ona jest po to by powalić jednego ocalałego, stworzyć chaos i dać szansę ataku innym zarażonym.

I co niby ma być naprawione? : O

Mam też nadzieję, że nie będzie grywalnej wiedźmy, chyba że ktoś dokona cudu i stworzy jakiś sensowny sposób gry wiedźmą.

A taktykę stosować by mogła,

bo zamiast powalić jednego ocalałego i go kilka razy uderzyć mogła by powalić dwóch, trzech ocalałych ; p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba stosować taktykę z użyciem wiedźmy :P i próbować ściągać ocalałych w jej kierunku (choć czasami i tak siedzi w jedynym możliwym przejściu). Zresztą równie mocno bawi mnie połączenie samochodu z alarmem, smokera i boomera :P

Co do poziomu w zwykłej kampanii co-op - dużo niego nie grałem, i akurat już advenced sprawiał mi problemy, choć niestety kompani szczególnie sprawni też nie byli w tamtym wypadku. Co op i versus'a znacznie się różnią jednak pod względem zagrożenia stwarzanego przez hordę - w versusie obrażenia jakie horda zadaje, są chyba nawet mniejsze niż a normalu. Ponadto większość ludzi zapomina chyba o hordzie w czasie gry specjalnymi, a jej wykorzystanie jest przecież w pewnych momentach kluczowe (i tu irytujące akcje w stylu boomera czekającego, aż ludzie do windy będą wchodzić, gdzie nic im to już nie da, zamiast wyskakiwać raz za razem w czasie ataku hordy (no mercy, szpital).

No i do tego mam to wspaniałe szczęście, że zawsze trafiam niemal na ludzi, którym współpraca jest nieznana i lecą na łeb na szyje przed siebie nie patrząc na kompanów, tak po jednej jak i drugiej stronie, a wszelkie porady i komunikaty ignorują...

Może jakiś wspólny meczyk kiedyś? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można kupić steam key L4D za 80 zł. Tyle, że trzeba mieć przyzwoity internet, bo sądze, że ta gra jednak trochę waży :) Mam zamiar kupić z kumplem ale cierpie na tak zwany uporczywy brak jakiejkolwiek kasy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zamiast powalić jednego ocalałego i go kilka razy uderzyć mogła by powalić dwóch, trzech ocalałych ; p

Wtedy by było za trudno, bo jak trzech ocalałych będzie powalonych to ten ostatni jest naprawdę in deep s%$&, bo wystarczy że rzuci się na niego Hunter albo złapie Smoker i jest po zawodach. Nikt nie pomoże "wskrzesić" nieruchomych towarzyszy. W sumie brakuje mi jednak takiego zbalansowania postaci... ale to subiektywne odczucie. Zobaczymy czy Valve to zmieni [znaczy wyda jakieś patche w tym zakresie], jeśli tak to więcej niż jedna osoba będzie miała taką opinię jak ja :)

A niezbalansowanie... no np. według mnie Boomera jest łatwo zabić... zbyt łatwo.

Zresztą równie mocno bawi mnie połączenie samochodu z alarmem, smokera i boomera :P

No, powiem, że zdziwiłem się i to bardzo mocno kiedy sobie skoczyłem na auto, włączył się alarm i... tududum. Było ciekawie. Chociaż można się domyślić - wszelkie akcje kiedy działają maszyny albo co robiące hałas ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co bardziej ci odpowiada. Orange Box to na prawdę masa świetnej zabawy w singlu + Team Fortress 2, który wprawdzie nie każdemu przypada do gustu, ale imo jest świetnym sieciowym shooterem. L4D natomiast to w zasadzie tylko i wyłącznie multiplayer. Teoretycznie single tu istnieje, ale nie jest w połowie tak interesujący jak co-op.

Jeśli nie miałeś do tej pory niewątpliwej przyjemności zapoznania się z sagą Half-Life, to osobiście poleciłbym Orange Box. Bo dostajesz nie tylko HL2 i oba epizody, ale także genialnego Portala i TF2. W kategorii "value for money" Orange Box wygrywa bez wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...