Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Sam&Max (seria)

Polecane posty

Nie no, za przygodówkami nie przepadam, ciągle jeszcze śnią mi się poronione rozwiązania z Ni-Bi-Ru. Tak generalnie. Bo duet Sam & Max mnie urzekł. Właśnie skończyłem drugi epizod i powiedzieć muszę, że gra cholernie wciąga. Nie było takiej siły, która by mnie mogła odciągnąć od zabawy, póki nie skończę kolejnego odcinka. Dlatego też kolejne zostawiam sobie, gdy będę miał nieco więcej czasu. Co prawda odcinki same w sobie są krótkie, ale z racji tego, że jest ich całe sześć w jednym pudełku - zupełnie wystarczą.

Dla mnie Sam & Max to świetny wyjątek od reguły, że przygodówki muszą być poronione. ;) Omawiana świetnie działa jako chwila intelektualnego relaksu, a jako że niemiłosiernie wciąga... cóż. No i ten humor! Polonizatorzy odwalili kawał dobrej roboty, gagi idealnie współgrają z naszą obecną polską rzeczywistością. ;) I chociaż dwukrotnie natrafiłem na nieprzetłumaczone (tzn. dubbing był angielski) kwestie - a nie czytam wszystkich - to takie małe, nikomu nieprzeszkadzające niedociągnięcia.

No i ten humor... Obawiam się tylko, że cały ten poroniony klimat gdzieś ucieknie. No, ale zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sezon pierwszy "Sama & Maxa" przeszedłem na początku wakacji i muszę stwierdzić, że gra jest całkiem przyjemna.

"Sam & Max" to przygodówka, w której nie chodzi o hardkorowo trudne zagadki (wymagają odrobiny pomyślunku, ale nie są na szczęście zbyt przekombinowane), ale o humor.

Pod warunkiem, że ktoś lubi cięte riposty (każdy przedmiot jest dobrym pretekstem dla Sama i Maxa) i abstrakcyjny pos...markany :P humor ;)

Postacie również są ciekawe.

Zaczynając od głównych bohaterów - pary policjantów: psa Sama (dobry glina?) i czegoś królikopodobnego - Maxa (zły glina?), którzy sypią jak z rękawa sarkastycznymi uwagami.

Bohaterowie drugoplanowi też wpasowują się w klimat - Sybilla Pandemia, która co odcinek zmienia branżę i Bosco, na którego wszyscy "spiskują" :D

Głównych bohaterów spotykają nietypowe przygody - prowadzą kampanię wyborczą, zwalczają misiową mafię, lądują na Księżycu, grają w komedii, wygrywają w teleturnieju i... można jeszcze sporo wymieniać :D

Najbardziej spodobał mi się drugi odcinek - naprawdę uśmiałem się przy nim :)

Co do obaw o "ulotnienie" poronionego klimatu - niestety może tak się zdarzyć.

Nie spodobał mi się za bardzo 5 odcinek ("Rzeczywistość 2.0."), mimo że został ciekawie zrealizowany.

Może zabrakło tam trochę humoru?

Tak jak Eugeniusz Siekiera napisał - można odnieść wrażenie, że ostatnie odcinki zostały zrobione trochę na "odwal się".

Zirytować mogą też powtarzające się kwestie (w końcowych epizodach pojawiają się nowe, ale są słabsze od poprzednich) i lokacje w kolejnych odcinkach.

Podsumowując - warto dać szansę Samowi i Maxowi (odsyłam do Topsellera - za jedyne 40 nowych złotych, więc niedrogo ;) ).

Nawet jeśli ktoś nie lubi przygodówek - zagadki przecież nie są trudne, a na wszelki wypadek jest poradnik.

Dla "tego" humoru warto :D

PS Czy wiadomo coś o polskiej edycji sezonu drugiego?

Jeśli będzie spolonizowany (czytaj: gagi idealnie dopasowane do naszych realiów) i wydany tak jak poprzedni sezon, kupię na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Czy wiadomo coś o polskiej edycji sezonu drugiego?

Jeśli będzie spolonizowany (czytaj: gagi idealnie dopasowane do naszych realiów) i wydany tak jak poprzedni sezon, kupię na pewno.

O całym sezonie wiadomo tyle, że będzie to cały sezon drugi... I pojawi się na PC i WII na początku przyszłego roku. Niewiele, ale warto mieć nadzieję. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam jeszcze pierwszą grę, sprzed kilkunastu lat. Tzn. nie grałem w nią, bo była dostępna tylko na te IBMy, na których tylko snoby grały, a nie tak jak prawdziwi ziomale, na Amigach. Gra słynęła z wesołych rozwiązań i kreatywnego użycia atrybutów dwójki bohaterów... Fajnie widzieć, że nie wszyscy o tej grze zapomnieli i znalazła jakąś grupę nowych fanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Sam&Max'a tuż po premierze, i od razu zachwycił mnie swoją humorystyką, naprawdę Profesjonalną Polską Wersją Językową, i pasującą do postaci Sama i Maxa grafiką. S&M bawi już od pierwszej sceny. Jest zdecydowanie lepszy od komedii i od przygodówki razem wziętych. Za te ultra-śmieszne chwile spędzonw przy S&M:10\10. Czekam na S&M:Sezon Drugi!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, by tu rzec...

Gra świetna, klimat jeszcze lepszy. Świetny dubbing, pasujący w 100% do postaci. Bardzo śmieszne epizoy (najlepszy to z tymi programami TV, bodajże 2 odcinek).

Bardzo żałuję, że 2 sezon przygód psa i królika w Polsce raczej się nie ukaże, bo CDP nie chce wydać gry, a inny wydawca też chyba nie będzie chciał zakupić praw do wydawnia tego tytułu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem Sam & Max: Sezon 1 i musze przyznac, że jestem mile zaskoczony :) Jako, że nie jestem fanem przygodówek to gra już od samego początku mi się spodobała witając świetnym humorem gdy to pewien szczur ukradł nam telefon i rząda okupu w postaci sera szwajcarskiego :) Bardzo przyjemna grafika, świetne spolszczenie, świetny humor za baaaardzo niską cenę 25 zł :)

POLECAM!!! (nawet jeśli nie jesteś fanem przygodówek ;] )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam i Max to najlepsza przygodówka, w jaką grałem! Moim zdaniem przebija nawet Ceville.

Btw. Wczoraj w Empiku widziałem remake (chyba) Sam&Max. Jako, że kosztuje 20zł, to z chęcią kupię. Mam tylko nadzieję, że albo ma wspaniały polski dubbing z osobami, które podkładały głosy w części pierwszej, albo nie ma go wcale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biolog271 Zgadzam się gra jest niesamowita,kupilem w biedronce za 10 złoty i to była najlepsza gra jaką można kupić za tak śmieszne pieniądze :laugh: .Historia jest pozytywnie pokręcona,nie chce się wierzyć w to co się dzieję.Świetny,genialny polski dubbing,lepszy od oryginalnego angielskiego :cool:. Hmm co by tu jeszcze Postacie charakterystyczne jak Sybilla i jej nowe prace,czy nowe przebrania Bosco zaskakują :wink: .Nic tylko grać,warto!! Zajeła miejsce mojej dawnej przygodowki faworytki - Larrego 7 :wub:

PS - Wywoływacz trzesięń ziemi wymiata :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem dzisiaj pierwszy epizod pierwszej serii i muszę przyznać, że gra jest bardzo przyjemna.

Polskie głosy są bardzo dobrze dobrane i nie są gorsze od angielskich. W dodatku mamy trochę ,,polskich'' żartów, na przykład o Kasi Cichopek. :laugh:

Grafika wygląda nieźle mimo tego, że nie można ustawić panoramicznej rozdzielczości.

Szkoda, że drugi sezon nie pojawi się w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mów nigdy. Ja ciągle mam nadzieję, że się drugiego sezonu w Polsce doczekam. A pierwszy był genialny, szkoda tylko, że w miarę gry klimat jakby ulatywał, a dwa ostatnie odcinki są już trochę... mroczne. pierwszy jest na 9+, drugi i trzeci na 9, czwarty na 8+, piąty na 8, a szósty (ze względu na wyjątkowo kretyńskie, moim zdaniem, zakończenie) najwyżej na 7+. (swoją drogą, ja od początku podejrzewałem, że z tym

Mleczem Szczęściakiem

jest coś nie tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony przez darmowy epizod "Abe Lincoln..." (swoją drogą zareklamowany skutecznie na stronie CDA :happy:) kupiłem sezon 1 w taniej serii i to był jeden z najlepszych zakupów jakich dokonałem kiedykolwiek. Para detektywów jest przekomiczna i jedyną zagwozdką w tej grze jest to, jaki język wybrać, bo zarówno w angielskim jak i w naszym ojczystym języku żarty brzmią tak, że boki zrywać. Jeżeli ktoś ma wolne parę groszy i uda mu się to jeszcze upolować w sklepie to naprawdę polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam i Max Sezon pierwszy to na pewno moja ulubiona Przygodówka, kupiłem ją niedawno i nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobra :) Polonizacja jest też świetna (ech Boberek i Joasia Pach żądzą :)) miło usłyszeć miłe głosy, aktorzy odegrali swoje role rewelacyjnie :) Czekam na sezon 2 (oby był polonizowany przez CDP i oby grali ci sami aktorzy), przygodówka doskonała (rozwalił mnie dowcip Maxa w odcinku 4), przechodzę teraz epizod na księżycu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zdarza mi się abym zabierał się za przygodówki, powiedziałbym, że w ogóle, ale skoro CDA dało cały pierwszy sezon to grzechem byłoby niespróbowanie czy gatunek mi się podoba czy też nie, aye? ^_^ Najogólniej rzecz ujmując rozgrywka była tak przyjemna, że jeśli dadzą do płyty drugi sezon to z radością się za niego zabiorę, głównie ze względu na prezentowany humor choć nie było tak, że ryłem ze śmiechu przez całe kilka godzin gry (pojedyncze odcinki nie są przesadnie długi, ale to nie problem), niemniej parę tekstów oraz akcji a także postaci w tym niezwykły, maniak konspiracji Bosko (już totalnie mnie zniszczył w przebraniu Francuza) sprawiły, że miałem banana na twarzy na co grze należy się plus, bo nie tyle chodzi tutaj o wybitnie ciężkie intrygi o tyle o humor i teksty jakimi raczą nas bohaterowie ;D Co więcej nie mam kompletnie za złe twórcom, że zagadki nie są zbyt ciężkie choć szczerze przyznam, że takiego "newbiego" w gatunku to kilka z nich zatrzymało na odrobinę dłużej i musiałem wspomóc się poradnikiem, ale ogólnie grałem dla samych bohaterów (Boberek świetnie podłożył Maxa ;]) oraz intrygi. Owszem, bo przyznam, że rozwiązanie tego kto stał za cała aferą z hipnotyzowaniem i dlaczego -

kosmiczne bakterie żywiące się uczuciami

, nieźle ^^ - sprawiła mi...niemałe zaskoczenie. Dodam jeszcze, że na podły nastrój jest jak znalazł ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz... Dla mnie było takie troszkę "ni z tego, ni z owego" - a przez to lekko naciągane... Jakby twórcy nie wiedzieli, jak zamknąć ostatnią scenę. Ale cała reszta to, zgadzam się w pełni, istny majstersztyk! Naprawdę żałuję, że nikt w Polsce nie podjął się wydania pozostałych sezonów, albo innych przygodówek od TellTale (Powrót do Przyszłości :sad:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra super! Lubię gry przygodowe, a jeśli mają dobry humor, to tym jeszcze lepiej. Zagadki może nie skomplikowane, ale to nic takiego. Na pewno gra potrafi poprawić nastrój. Bawiłem się przednio. Są takie sceny, które wywołają uśmiech na twarzy. Sam i Max oraz bohaterowie drugoplanowi zapadną mi w pamięci na długo.

Szkoda, że nikt nie ma w planach wydania kolejnych sezonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...