Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

BattleForge

Polecane posty

Widze, że temat wkońcu ruszył więc trzeba go ożywić ;)

Enki miał racje co do gry godna polecenia i dobrze wykonana. Bardzo mi się w niej poddoba system kart postaci i tworzenia wszystkiego za pomocą nich, co nadaje szybkości grze bo np. nie trzeba czekać aż jacyś robole postawią wieżę, tylko wybieramy kartę a ona pojawia się już gotowa, niektórzy pewnie powiedzą że to odbiera grze realistyczność, ale mnie to nie przeszkadza. Bardzo mi się też spodobało uzywanie i wykonywanie czarów, które także zostały umieszczone w kartach, dają bardzo fajne efekty i sposób ich wykonania jest starrany, a używamy je kosztem surowca, który jest tu tylko jeden, oraz dzięki monumentowi danej klasy np. aby używać czrów natury, musimy posiadać takowy monument. Sama rozgrywka jak na bete też jest dobra i nie potrzebuje wielkich wymagań, ale co ciągnie za sobą to grafika rodem z World of Warcraft, też wszystko jest takie cukierkowe, niektórym się pewnie to spodoba, ale nie mi ;( No i trzeba przyznać że gra już w nią wiele osób, nie miałem jeszcze takiej sytuacji abym nie miał z kim grać ;) Zapomniałem jeszcze wspomnieć o muzyce które jest dobra, ale nic ponad to ;)

Grafika 6

Grywalność 8

Muzyka 7

Ogólnie gre oceniam na 7+

PS

Widze, żę CDA już przestało rozdawać klucze aktywacyjne, czyżby wszystkie się już rozeszły :blink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po kilku rozgrywkach w w wersję beta - jak na razie gra zapowiada się BARDZO obiecująco, produkcja z pewnością ma potencjał. Może wypunktuje tu kilka moich uwag:

Na plus:

* naprawdę ładna grafika, świetna muzyka, ładne projekty kart, rewelacyjne efekty zaklęć

* zasady choć oryginalne nie są zbyt trudne do nauczenia się

* tempo rozgrywki jest idealne - gra zostawia sensowny czas na reakcję, jednocześnie rozgrywka nie jest ślamazarna

* wysoka grywalność, zwycięstwo daje satysfakcję

* już zdążyłem zakochać się w jednej jednostce (Tremor) :)

* oryginalne toto

Na minus:

* bardzo marne głosy jednostek - jedna z najbardziej irytujących rzeczy, nie rozumiem dlaczego nie dość że wszystkie głosy są do siebie podobne, to jeszcze niektóre są naprawdę beznadziejne - np. lodowego rycerza. Nie rozumiem też dlaczego Tremor i Construct mówią ludzkim głosem (nie można było wymyślić niczego bardziej klimatycznego?), na razie jedna z rzeczy które mnie najbardziej odrzuca, może z czasem się przyzywczaję

* bugi - niekiedy karty nie chcą się przekładać, szwankuje przełączanie trybów ataku u niektórych jednostek, ogólnie typowe dla bety błędy

* cóż... brak budowania bazy wymusił stworzenie hmm... niezbyt ścisłych i konsekwentnych zasad.

* jednostki reagują z celowym opóźnieniem, nie wiem tylko po co

* wiele kart różni się od siebie w niewielkim stopniu

* trudności w nawigacji i panowaniu nad jednostkami - to przede wszystkim wina tego że... jednostki nie są pokazywane na minimapie, przez co nieraz zostawiałem gdzieś jakiś mały oddział

* nie pomaga doświadczenie wyniesione z innych RTSów - konieczność zbudowania decka sprawia że początek gry dla kogoś nieobeznanego może być kompletnie dezorientujący (ale to mała wada, w końcu wszystkiego można się nauczyć)

* małe jednostki (Nothguards, Defenders etc) są praktycznie identyczne i nie wiadomo czym się akurat kieruje

Jest jeszcze wiele mniejszych lub większych baboli, prawdopodobnie gra będzie diabelnie wciągająca ale tylko dla tych, którym będzie się chciało mozolnie wczuwać w jej klimat i poznawać nieco dziwne zasady. Mówiąc szczerze nie wróżę jej wielkiego sukcesu, no chyba że gra bardzo się zmieni do czasu premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram od 2 tygodni :

Gra jest świetna. Podchodzę do niej na luzie i na prawdę jest satysfakcja z gry, wygranej.

Chętnie odpowiem na kilka problemów wytkniętych przez Bobilewicza

1. - kwestia gustu. Dla mnie głosy niektórych jednostek są świetne, a do tego ich wypowiedzi potrafią być dowcipne

np. Juggernaut (dla tych co nie wiedzą: Wielki (i to naprawdę, jedna z najwyższych jednostek jakie widziałęm), silny, itp) mówi: "Did i step on something?" albo "Size matters!!". <-- ciężko oddać to pisemnie ale w grze, te teksty naprawdę mi osobiście się podobają, ale mówie to akurat kwestia gustu.

2. No tu się nie da - typowe dla bety błędy.

3. NIe rozumiem problemu tych"nie ścisłych (nie)konsekwentnych zasad??? gra jest bardzo prosta: Budujesz "power well" który daje energie na przywanie jednostek, Monumenty które dają możliwość przyzywania lepszych jednostek. Bo utracie jednostek część (albo cała nie pamiętam) ich kosztu idzie do "puli" którą stopniowo odzyskujesz. Ja nie zauważyłem w tej grze nic skomplikowanego i po przejściu "introduction" - tutoriala i pierwszych misji już spokojnie umiałem grać..

4, nie zauważyłem tego opóźnienia..

5. Naprawde jest nie wiele takich jednostek. Znaczy zakłądam że chodzi ci o np. Enforcer i Giant slayer. No założenia częściowo te same ale nie można powiedzieć że prawie się nie różnią. Jeśli możesz podaj jakieś przykłady...

6. Oczywiście że są na minimapie. Do tego co jakiś czas na minimapie jest takie wyraźniejsze ich pokazanie.

7 no mała wada, ale rzeczywiście z początku komuś może być ciężko stworzyć deck, wiedzieć czy jednostka jest dobra czy nie itp, ale po kilku grach powinien obeznać się z kartami. Rozsądniejsi gracze nawet nie znając możliwości gry itp. zapewne dobrze sie zastanowią jak zarządzać kartami. Zresztą po to jest "forge" - miejsce do testowania jednostek jak i pojedyncze misje dzięki którym można przetestować jednostki

8 ??? No ja jakoś nie mam problemu z odróżnieniem kuszy i tarczy...

Ja dodam 1 swój problem. Nie ma możliwości pauzy w grze. Ja wiem że to mmo i online itp. No ale sądzę że to nie jest problem wprowadzić możliowść zrobienia pauzy 1-2 minut w której nic nie można by robić - dałoby to możliwość odebrania telefonu, pójścia do wc itp. taki mały problem ale troche denerwujący

ps. Jak ktoś chce pogadać, pograć na mapach dla 2,4,12 - Tanthalas w grze pisać /whisper albo list :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmh komentarze jak i gameplay zapowiadają ciekawą zabawę, czekam więc od dziś na klucz do bety.

Jak natomiast wygląda sprawa z kartami? Czy nie bawiąc się teraz w szukanie ich na forum oficjalnym, czy zdobywając w promocjach, można spokojnie grać? Nie wiecie też może, jak sprawa ze zdobytymi kartami będzie wyglądać po zakończeniu bety i wyjściu pełnej wersji, da się je zachować, czy trzeba będzie zaczynać ze świeżym kontem? Od tego zależy tak naprawdę, czy warto tracić teraz czas na szukanie kodów z kartami.

Bo akurat sama koncepcja kart i rozgrywki przypomina mi nieco stare dobre czasy mojej gry w karcianki, choć z całą pewnością nie każdemu taki styl się spodoba, to autorzy puszczają tu chyba do kogoś oko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze po zalogowaniu i stworzeniu postaci dostajesz kilkadziesiąt kart już nie pamiętam ile.. 64,56.. coś takiego, + 2000 bfp(battleforge points - waluta w grze do kupowania kart) i to naprawdę wystarcza. A i jeszcze chyba 2 boostery - 16 kart.

tylko pierwsza postać to dostaje następna zaczyna z niczym..

Według mnie są 2 strony tego czy zagrać czy nie:

1. Będziesz wiedział jak grać, jak rozsądnie dysponować bfp, jakie karty są dobre a jakie złe itp.

2. Nie będziesz miał takiej frajdy z gry jak na początku - większość rzeczy będziesz znał. <-- niektórym to pasuje innym nie

pozdrawiam

Mało kto bawi się w te kody. Nie wiem jak będzie po zakończeniu bety jednak prawdopodobnie : czyste konto dla wszystkich i od początku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponownie, mam nadzieję że to nie podpada pod jakiś punkt regulaminu.

Wszystkich którzy grają w battleforge chciałem poinformować, że istnieje już polskie community tej gry, dostępne pod adresem

www.battleforge-polska.pl

Podobno jesteśmy 4. krajem pod względem liczby graczy w betę, pokażmy to rozmiarem naszego community.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battleforge- jeden z najlepszych RTS'ów w jakie grałem, ciekawe MMO połączone do tego z karcianką, do których to zawsze miałem słabość. Oryginalne i ciekawe jednostki, ogólnie cud, miód i malina. Ale jest jedna rzecz, która mnie w tym tytule drażni do cna i potrafi zupełnie pozbawić gracza radości z rozgrywki. O czym mowa? Otóż wyobraźcie sobie, że gracie już ponad godzinę, trudna misja się trafiła, wymagająca pełnego zaangażowania wszystkich 4 graczy w niej uczestniczących. Zbliżacie się do końca, wszystko zdaje się być ok. Pach. Disconnected from the map server. Jakaś nagroda? Zgadnij....

Próbujesz jeszcze raz- tym razem net chodzi jak ta lala, o wywaleniu z serwera nie może być mowy. Tyle że pod sam koniec misji, na dosłownie ostatniej prostej, osoba, którą mamy chronić ginie- bo nie zważając na to, czy ma obstawę z naszej strony czy też nie- dzielnie brnie przed siebie przez hordy wrogów. Jedno niedopatrzenie, ktoś nie kazał jednostką maszerować dalej i nasz kumpel samotnie rzuca się w objęcia wroga. Mission failed, zapomnij o zapłacie.

To niestety nie koniec uroków ze strony MMO'wej części gry. Nie raz zdarzyła mi się sytuacja, w której to podczas misji dla dwóch, w momencie dość dużego napięcia, drugi gracz po prostu znikał (trudno dociec, czy sam dał sobie spokój, czy padł ofiarą siły wyższej)- zostawałem więc sam, czekając już tylko na porażkę, wobec przeważających sił wroga.

A im dłużej poświęciłeś misji czasu, tym większa jest irytacja po przegranej. "Kurde, dwie godziny zleciały...I zasadniczo NIC nie osiągnąłem!".

To potrafi zaboleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasysam te Free4Play i zobaczymy. Co mi się podoba to to, że punkty można chyba już zdobywać nawet bez ich kupowania!

ps. Także jestem fanem Gatheringa, ale to było dawno temu jak grałem. Mam tylko jeden deck Czarny;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pobieram wersję F4P. I mam pytanie: będzie ktoś chętny do gry z zupełnym amatorem/żółtodziobem/niepotrzebne skreślić, na dodatek bez punktów? Jak tak to proszę o kontakt.

EDIT: OK, przepraszam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BattleForge...

Motyla noga! Uzależniłem się od tego piekielnego wynalazku!

Opcja free dała mi w końcu możliwość zasmakowania tego dzieła i mnie wessało. Kompletnie. Zabawa kartami jest przednia, nawet mimo tego że mam ich ledwie 32 (na razie, mam nadzieję). Samo kombinowanie nad deckiem i testowanie w forge'u powoduje masę frajdy, a właściwa rozgrywka daje jeszcze więcej.

Nawet AI jednostek jest sensowne i nie trzeba ich prowadzić za rączkę, bo - nie daj Boziu - się pogubią. Grafika miła dla oczu, wszelakie rysunki jeszcze pikniejsze.

Niech tylko ktoś mi powie, czy da się zdobyć punkty BattleForge w inny sposób, niż za rzeczywistą kasę, to będę nieziemsko wdzięczny. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym newsie pojawiła się informacja że być może będzie dało się wkrótce zdobywać je za samą grę w znikomej ilości ale dla mnie to by zupełnie wystarczyło. można też odsprzedawać innym graczom nie potrzebne karty. Dla tego posiadanie jedno elementowej armii jest świetne bo jak trafisz na Ultra rare kartę innej armii to możesz ją sprzedać za np 2000 BF points lub wymienić na taką jaką chcesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie wessało granie. Kurde ale to przeca niczym poza kartami nie powinno się różnić od. zwykłego RTS :)

Punkty będzie można ponoć zdobyć i w misjach, ale szczerze to jakoś nie odczuwam braku takowych na mym koncie. Może jak mi się zachce to zakupię, albo grę albo same punkty.

A jak na razie...

see you in game;]

Zabluźnię, ale chyba nawet lepsze niż Magic.

Tylko nie bijcie^^ a i co zauważyłem, to jakoś braku superhiperduperkuper kart nie odczuwam, bo serio wystarczy dobra taktyka a nawet i jaggernot padnie pod naporem słabiaków/blotów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...