Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Steku1997

OGROMNY problem z komputerem.

Polecane posty

Witam serdecznie.

Otóż mam wielki problem z moim blaszakiem. Zaczęło się od momentu, kiedy pierwszy raz komputer zasłonił się ciemnym ekranem. Chodził, lecz gra przestała cokolwiek wyświetlać po powrocie z napadu w GTA V Online. Nastąpiło wczytywanie i... zrobiło się ciemno, dosłownie. Szybko wcisnąłem kombinację klawiszy CTRL + SHIFT + ESC by dostać się do menadżera zadań. Wystarczyło wyłączyć GTA. W przeciągu chwili okazało się że system wyrzucił sterowniki, które przestały działać, po czym zassał je z powrotem bez problemu. Potem już wstrzymywał kartę graficzną całkiem, wystarczało ją wyłączyć w menadżerze urządzeń i włączyć na nowo. W każdej grze straciłem mniej lub więcej FPS (zauważalną gołym okiem liczbę).

Co zrobiłem w akcie desperacji, wierząc że to nie GTX?

- Wymieniłem dwie kości RAM na nowe z Komputornika,

- Przesiadłem się na zasilacz z 600W na 850W,

- Zrobiłem format komputera, raz na Windows 7 Ultimate, potem z powrotem na Windows 10,

Problem powtarzał się dość często. Dziś także przy grze Risen 2 najpierw powtórzyło się to, co spotkało mnie z początku z GTA V a potem po powrocie sterowników przy wczytywaniu na nowo gry komputer samoistnie zresetował się a wszystkie wiatraczki pod obudową zaczęły szaleć.

Ciekawostką jest, że od formatu komputera (tj. dwa/trzy dni temu) udało mi się bez problemu zagrać w Fifę 16 (która nigdy nie powoduje żadnych problemów) ze spadkiem FPS, Euro Truck Simulatora 2 na ustawieniach na poziomie ultra i dziś w Grand Theft Auto V w trybie jednego gracza z ustawieniami na poziomie bardzo wysokich detali. Nawet na moment zajrzałem na Online, po czym wyłączyłem po prostu grę.

I chcę to wiedzieć. Czy to wina karty graficznej?

Specyfikacja komputera, bo pewnie się przyda:

OS: Windows 10 Pro (x64),

MB: Gigabyte 78LMT-USB3 w wersji 6.0 (zakupiona razem z procesorem),

GPU: AMD FX-8320 Black Edition (nowy, ma może pół roku maks),

CPU: NVIDIA GeForce GTX 760 EVGA (UŻYWANA. Tak, popełniłem ten błąd),

RAM: 2x 8.00 GB HyperX Fury (zaledwie kilku-dniowe),

HDD: 2x 500.00 GB (z poprzedniego blaszaka),

ZASILACZ: Thermaltake Thoughpower Grand (850W),

Z początku komputer był nie do zajechania. Nawet mu chłodzenie konkretne zafundowałem bo stockowe od AMD było zbyt głośne, zasłużył. No, to by było na tyle. Jak coś, to dopiszę. A Wy pytajcie, Towarzysze. Odpowiem na każde pytanie.

A, i... NIC NIE KRĘCIŁEM (przy takim bydlaku nie muszę, choć jak gdy miałem przy poprzednim zestawie C2Q to się pokusiłem - stąd też wymiana RAM które mogły zostać podkręcone. Nie wiem, używałem jakiegoś poradnika na YouTube. Potem pecet zgasł na GTA 5 i tyle po nim).

@Edit:

Przy OCCT i 3D Mark, jak i jednym takim benchmarku z płytki z CDA zazwyczaj następuje ten cholerny reset. Czasem pochodzi z parę minut. Dłużej nie patrzyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam plik z HWMonitora, którym zmierzyłem temperatury jak polecił kolega wyżej.

Nazwa gry: Sniper Elite V2,

Platforma: Steam,

Ustawienia: Ultra,

Czas gry: Co najmniej 10 minut,

W czasie gry, dodatkowo komunikowałem się z kolegą za pomocą Steam.

Cooler, który posiadam, zamontowany na procesorze to ASUS Triton 78.

http://www.pcworld.p...00_obr_min.html

@Edit:

A czo to? Takie małe spostrzeżenie. Nie wiem, chyba z tego dysku gram sobie.

post-554012-0-25518500-1456617834_thumb.

@Edit2:

Na tym dysku mam system.

HWMonitor.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wszystko utrzymywało się w granicach 50 stopni.

A co do tego dysku z tym czerwonym błędem, to mam na nim system.

@Edit:

ZAPOMNIAŁBYM!

Gdy wysiadły sterowniki, przy informacji o ponownym ich uruchomieniu wspomniane było coś w stylu "Kernel xxx" i zamiast "X" trzy, lub może dwie cyferki. Myślę, że jest to bardzo istotna wzmianka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak - odpal HWMonitor, pograj chwilę (do resetu sterownika) i wtedy zrób screena i go wrzuć na forum, to się zobaczy jak temperatury wyglądały, gdy sterownik się wywalił.

Zrób screeny z zakładką Health z HDTune dla obydwóch dysków (drugi teoretycznie też może coś mieszać), ale tak, żeby było widać wszystkie atrybuty.

Jaki masz zainstalowany sterownik do karty graficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo, Panie. To na jutro jakiś konkret będzie bo raz się wywala, raz nie. Może być całkiem reset kompa, to jak wtedy odczytam temperatury?

A co do dysków, to...

Tak zachowuje się ten, na którym mam tylko gry. Znaczy prawie tylko, gram z niego. Aktualnie zapisuje się na nim film, który renderuję w Vegasie.

post-554012-0-16578900-1456700294_thumb.

post-554012-0-30439600-1456700304_thumb.

A z tego czerpię Windowsy. Znaczy jednego.

post-554012-0-17642000-1456700386_thumb.

post-554012-0-12391500-1456700400_thumb.

Temperaturki, jak wspomniałem, będą z jutra. Proszę o wyrozumiałość, Towarzysze.

Sterownik najnowsiejszy, przy dwóch poprzednich wersjach odkąd pierwszy raz wywaliło działo się to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa dyski wyglądają źle. Na początek zgraj z nich wszystkie istotne dane, żeby nic nie stracić.

I tak:

- Dysk z Windowsem ma 10 niestabilnych sektorów i to może powodować problemy. Dysk raportuje również 43 błędy CRC, więc upewniłbym się, że taśma sygnałowa jest OK (najlepiej wymienić ją na nową) i wtedy zapuścił sprawdzanie powierzchni dysku (np. programem MHDD). Być może już samo to coś naprawi, ale raczej dysk będzie trzeba skazać na straty.

- Dysk z grami - tu jest spore relokowanych sektorów oraz również błędy CRC. To może oznaczać, że problemem jest kontroler dysków, ale również i tutaj wymieniłbym taśmę i obserwował.

Dla dysku z grami poproszę jeszcze o screena z zakładki Info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...