Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Ori and the Blind Forest

Polecane posty

No to ja się pierwszy wypowiem. :D

Gra zaciekawiła mnie już swoim trailerem na E3, który zauroczył mnie swoim pięknem oraz klimatem. Choć w 99% przypadkach trailery nawet premierowe wyglądają lepiej niż gra - Ori okazał się należeć do tego 1%, a atmosfera wspomagana przepiękną muzyką (osobiście na podium z Wieśkiem 1) cały czas była obecna i wzmacniała emocje - czy to smutku, czy ekscytacji.

Osobiście stronię od platformówek i gier "każualowych" (do których, jak się okazało, Ori nie należy), tak zdziwiłem się z jaką łatwością dałem się porwać tej grze, która dała mi piękne 7 godzin gry i 250 zgonów (a nie maksowałem gry).

Gra jest bardzo prostą(nie mylić z łatwą) metroidvanią, w której chodzimy/biegamy/pływamy/nurkujemy po pięknych dwuwymiarowych mapach i zabijamy wrogów/umieramy. Sterowanie nawet na klawiaturze jest uczciwe (to tylko nasza wina, że padliśmy), a bugów żadnych nie wypatrzyłem.

Od strony fabuły się nie wypowiem za dużo, by nie zdradzić szczegółów (choć jest ona dość typowa), ale i tak widząc napisy końcowe czułem, że nieznane obiekty spływające nachodzą mi do oczu (a jestem osobą stroniąca od łez) ;)

Grę polecam każdemu kto.... nie, wróć! "Grę polecam każdemu" i tyle!

PS: Dodam że po przejściu gry zrobiłem sobie tygodniowy i przymusowy odwyk od gry i nawet soundtracku więc proszę uważać! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, soundtrack jest genialny, jak i zresztą oprawa wizualna smile_prosty.gif. O grze usłyszałem dopiero tydzień wcześniej i od razu postanowiłem, że będę ją miał. I nie żałuję, bo jest świetna. Do tej pory byłem zauroczony serią Trine (w sumie nadal jestem), ale to co pokazało studio Moon jest fantastyczne pod każdym względem, a jeśli się nie mylę jest to ich debiut. Ta platformówka ma to coś, co pozwala mi na długie siedzenie przed komputerem. I nie jest zbyt banalna, trzeba się miejscami pomęczyć ;). Polecam gorąco każdemu ten tytuł, bo naprawdę warto wink_prosty.gif. A dla relaksu wrzucam motyw muzyczny z gry:

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafilem na ten tytul przypadkiem na steamie i od razu wiedzialem, ze bede musial go ograc. Wciaz nie kupilem Ori, ale jest on na mojej liscie zyczen i jesli a najblizszej steamowej wyprzedazy sie nie znajdzie, to po jej zakonczeniu kupie te gre w jej zwyklej cenie. Muzyka na trailerze wpadla mi w ucho, projekty plansz i oprawa wizualna tez wygladaja bardzo obiecujaco, wiec jest to dla mnie must-have.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko mi się to ostatnio zdarza, ale Ori zaciekawił mnie od razu - na ekranie startowym X1 wyświetlił się, jako dostępny wszedłem w profil gry i... od razu kupiłem. Nie żałuję, zwłaszcza, że kosztował 70 zł, co nie jest wygórowaną ceną, patrząc, na ceny premierowe najnowszych hitów (Call of Duty: Advanced Warfare, Battlefield: Hardline), a na dodatek Ori dostarczył mi dużo więcej radochy z grania.

Mam nadzieję, że Moon będzie dalej tak współpracował z Microsoftem, a ich następną grę też kupię w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj myślę, że dokończę, mam 9 godzin przegrane do tej pory, ale przebije 10h na pewno. :) Ilość gry jest odpowiednia, bo wszystkie elementy są ze sobą bardzo fajnie połączone, nie ma się też uczucia, że jakiś etap jest na siłę przedłużan. Nie zbierałem wszystkich rzeczy, które można, bo czasem nie chciało mi się kombinować i wolałem przejść dalej fabułę, ale jakbyś chciał zrobić wszystko, co się da w tej grze, to Ori może starczyć nawet na 15h.

I życzę powodzenia każdemu, kto chce przejść tę produkcję nie ginąc ani razu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem Ori and the Blind Forest i muszę powiedzieć, że ta gra jest po prostu

GENIALNA

Po raz pierwszy usłyszałem o niej na trailerze, ale potem w natłoku zajęć tytuł, gdzieś mi umknął. Dopiero na forum CDA w dyskusji zobaczyłem temat z grą o ciekawym tytule i postanowiłem sprawdzić co to za gra. Cena 20 euro była średnio ciekawa, ale przewaga pozytywnych komentarzy (99,9%!!!) nakłoniły mnie do kupna.

Szkoda, że Microsoft tak słabo promuje ten tytuł, bo przygody Ori to gra niemal idealna. Wszystko w niej jest świetne od grafiki, muzykę, prostą lecz wzruszającą fabułę, po intuicyjne sterowanie i świetny system rozwoju.

Wczoraj grę ukończyłem niemal na 100%, co zajęło mi około 10 mile spędzonych godzin. Ani razu nie czułem się znużony grą, ani nie uważałem, że zginąłem z winy gry i zaraz chyba zacznę nową grę od nowa, bo ten rodzaj platformówek po prostu uwielbiam, a Ori and the Blind Forest jest jedną z najlepszych platformówek XXI wieku (jak i całej historii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii to najlepsza gra w jaką grałam od kilku dobry lat. Pomijam już całą warstę fabularną, która choć dość prosta i banalna była naprawdę piękna i wzruszająca. Sam wygląd i brzmienie tej gry zachwycają. Mogłabym godzinami patrzeć jak Ori wykonuje swoje super płynne i świetnie zanimowane skoki i loty. A soundtrack słucham nawet teraz.

I mam ważne pytanie, czy jest ktoś w stanie polecić mi grę, która byłaby w jakiś sposó podobna do Ori? Dałaby mi tą samą płynność ruchów albo super historie albo piękne widoki a najlepiej wszystkiego po trochu. Błagam, pomóżcie, czuję się jak ćpun na odwyku, potrzebuje kolejnej takiej epickiej i wspaniałej gry xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...