Skocz do zawartości
Bethezer

Space Engineers

Polecane posty

Serio? Nikt nie napisał? Nikt w to nie gra?

Gra naprawdę świetna, wprawdzie w stylu minecrafta, ale w nieco innych realiach. Dla fanów kosmicznej przygody, projektowania i budowania. Gram w nią niemal od początku i sporo się zmieniło od tego czasu. Wspólne tworzenie statków kosmicznych a następnie niszczenie ich w efektowny sposób potrafi dostarczyć sporo rozrywki. Zaś od wczoraj jest to jeszcze przyjemniejsze z powodu planet, które autorzy dodali po długich trudach.

Gorąco polecam i zapraszam do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przestałem grać z powodu ilości błędów, głównie związanych z kopaniem(dziwnie działający tryb drążenia tuneli), błędy z brakiem kolizji niektórych obiektów czy samoniszcząnych się thrusterów, ale kiedy akurat ich nie było to świetnie się w to grało. Naprawili już tego buga z przestającą działać rafinerią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo rzeczy poprawili i sporo nowych dodali. Więc myślę, że i ten z rafinerią zniknął, aczkolwiek osobiście żadnego nie uświadczyłem. Wcześniej przeważnie grałem w trybie creative, survival nie wybacza tylu błędów, ale po pewnym czasie idzie zrozumieć co z czym łączyć by działało i się nie psuło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na obecną chwilę wygląda zabawa SE? Jeżdżenie po planetach fajnie zrealizowali? Można trafić na jakieś serwer z fajnym community czy same randomy? Grałem kiedyś (jeszcze przed wprowadzeniem planet) podczas darmowego weekendu i kilka razy z rzędu trafiałem na jakiś serwer, gdzie szybko byłem miażdżony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podręcznik wodoru


Silniki wodorowe są silniejsze niż obecnie istniejące jonowe, ale wymagają one pompowania paliwa wodorowego i systemu transportowego, aby mogły funkcjonować. Generator tlenu jest teraz generatorem wodoru i tlenu z lodu. Silniki wodorowe będą mogły opuścić atmosferę planety, lub szybko przyspieszyć w walce, ale potrzebują dużego zbiornika na paliwo i połączenie rur. Należy również zastosować wodór do zasilania jetpack – przechowywanym w butelkach w ekwipunku gracza. Jetpack zużywa więcej wodoru w warunkach wysokiej grawitacji. Dodaliśmy także możliwość dla moderów tworzenia niestandardowych paliw i własnych silników, które wymagają paliwa.

Nie ma za co :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli jednak jak myślałem, trzeba zbiorniki i rury wykorzystać. Silniki jonowe są bardzo słabe na ziemi więc muszę je zastąpić wodorowymi :P

Kurde gra niestety mnie złamała ilością możliwości ale spełnia moje wymagania, planety, kosmos i podróżowanie miedzy nimi. Jak Majkraft był prosty i szybko wszytko zrozumiałem to tu jest tragedia. To z tym, to z tamtym, długo mi zajmie pojmowanie gry. Jeszcze jedna sprawa, ktoś wie czemu raz pojazdy (kołowe) poruszają się a innym razem stoją jak wryte? (95% czasu to drugie)

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nisko nad ziemią lepiej jest używać silników atmosferycznych. W takich warunkach sprawują się dużo lepiej niż alternatywy. Tu masz wszystko ładnie wyjaśnione razem z wykresem przedstawiającym wydajność różnych silników w różnych warunkach.

Pojazdami kołowymi za bardzo się nie bawiłem, bo były mocno zbugowane (łatwo było je rozwalić lub gdzieś utknąć). Na pewno warto sprawdzić, czy nie masz załączonego hamulca (domyślnie klawisz P, gra nigdzie nie pokazuje, czy hamulec jest załączony, czy nie). Warto też sprawdzić ustawienia pojazdu - moc przekazywaną na koła, która z jakiegoś powodu domyślnie jest ustawiona na 10% oraz wysokość zawieszenia (czy jak to tam inaczej nazwać), która jest dosyć niska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pojazdy mam obcykane i silniki równiez. Teraz buduje pancernik i chyba trochę się za bardzo rozbudowałem. Nie wiem jak to coś ruszę z ziemi w górę :D

Nie powiem, ładnie opisane jednak angielski u mnie trochę kuleje, dokładnie wszystkiego nie rozumiem :/

Edytowano przez stach122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...