Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bielik42

Konkurs cyckowy - ogłoszenia, pytania, zapowiedzi i zasady.

Przyszłość Konkursu Cyckowego  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak długo powinniśmy kontynuować tradycję Konkursów Cyckowych

    • Po wsze czasy (aż zabraknie gier albo cycków)
      17
    • Do rocznego jubileuszu - nawet najlepsze pomysły mogą się z czasem przejeść
      8
    • Nic mnie to nie obchodzi, bo i tak nie uczestniczę
      0
  2. 2. Jeżeli Konkursy Cyckowego powinny być kontynuowane - czego od nich oczekujesz?

    • Tej samej, niezmiennej formuły
      7
    • Zmian co jakiś czas
      18
    • Więcej nagród
      3
    • Lepsze nagrody
      3
    • Innego prowadzącego
      3


Polecane posty

Q08WwAI.png

Witam w specjalnym temacie, gdzie możemy dyskutować na temat jednego z interesujących eventów Luźnej Jazdy, na początku znajdziecie najczęściej zadawane pytania (których nigdy nikt nie zadał), następnie zamieszczam listę Oficjalnych Mecenasów Cycków by na koniec umieścić listę dotychczasowych zwycięzców - ten element polecam stałym bywalcom, gdyż postanowiłem nieco podgrzać rywalizację w całości. Zaczynamy od pytań.

1. Co to są "Konkursy Cyckowe"?

Pomysł na tego rodzaju konkurs pojawił się w mej głowie 30 czerwca 2014 roku - dzień po zakończeniu słynnego "Steam Summer Sale". Mając najwyraźniej nadmiar pieniędzy zakupiłem kilka gier w postaci giftów, by rozruszać nieco Lj. "Konkurs cyckowy" to też ciekawa hybryda dwóch znanych tematów Lj - "Cycki" (autorstwa nerv0) i "Cezar rozdaje chleb ludowi, czyli fred podarunkowy" (autorstwa Lorda Nargogha). W pierwszym użytkownicy postują dowolną ilość biustów, licząc na pochlebne komentarze i zielone strzałeczki, w drugim zaś każdy może oddać gry, których nie potrzebuje, a nie chce mu się ich sprzedawać/wymieniać.

Dlaczego nie oddałem gier w fredzie podarunkowym? Głównie z powodu faktu, że pewne osoby na nim czatują, szukając okazji do darmowego zarobku, co niekoniecznie sprawia mi przyjemność jako oddającemu. Stąd się wziął pomysł - zrobię konkurs (wcześniej robiłem konkursy filmowe na blogu), lecz cóż wybrać jako temat? Szybki rzut oka na temat "Cycki", który miesiące swej świetności już wtedy miał za sobą, a odpowiedź przyszła sama.

2. Dlaczego cycki?

Bo jestem początkującym rysownikiem-amatorem, a swą przygodę zacząłem niechlubnie od szkicowania owych atrybutów, bowiem nic bardziej nie sprawia mi przyjemności, niż rysowanie obłych kształtów. Część "natchnienia" czerpałem z tematu "Cycki", ale źródełko zaczęło wysychać, więc potrzebny był nowy dostęp.

3. Jakie są zasady?

Pozostały niemal niezmienione od pierwszej edycji:

- Każdy może postować dowolną ilość cycków

- cycki mogą być zarówno realne jak i mangowe

- wolno wrzucać gify

- jeżeli ktoś powtórzył zdjęcie/rysunek, to wygrywa ten, kto zapostował owe cycki pierwszy

4. Jak rozdzielane są nagrody?

Niesprawiedliwie - to raz. Wszystko zależy od mojego gustu, a ten bywa kapryśny i nikt nie może mieć pewności, że jego praca będzie zwycięska. Dotychczas korzystałem z dwóch systemów nagradzania:

1) Osobne nagrody dla cycków realnych i cycków mangowych

2) Trzy pierwsze miejsca - Pierwsze miejsce wybiera grę z puli, następnie drugie miejsce itd.

Nadal nie wiem, którego przedziału się trzymać, bowiem jeżeli dzieliłbym nagrody na te "normalne" i te "kawaii" mogę krzywdzić obie strony, bo skąd wiadomo, czy Sedinus nie będzie chciał "Skyrima", a Fergix "99 spirits"? Nie wiadomo - dlatego skłaniam się do zastosowania drugiej opcji na stałe.

5. Skąd biorą się nagrody?

Pierwotnie nagrody miałem fundować ja, poprzez kupowanie tanich gier z wyprzedaży na steamie i innych platformach, wydatek nie był duży, a satysfakcja wielka, więc nie szkodziło mi wykładanie kasy. Sprawa jednak nieco się zmieniła, kiedy Anticitizen zaproponował mi odstąpienie gier na poczet konkursu, widocznie mając podobny problem z tematem podarunkowym co ja. Liczba użytkowników oddających mi gry zwiększyła się od tego czasu i obecnie mam całkiem niezły zapas na minimum 6 edycji.

6. Jestem kobietą i nie lubię oglądać cycków innych kobiet, lubię za to darmowe gry - dlaczego jestem dyskryminowana?

Bo jestem facetem. Aby jednak nie zostać okrzykniętym szowinistyczną, zaślinioną świnią postanowiłem uwzględniać również "Męskie Klaty" - istnieje osobna pula nagród dla tej kategorii. Wszyscy są szczęśliwi, a ja zawsze mam kłopot z ocenianiem.

7. Kiedy następna edycja?

Kiedy Xerber i Fergix uzupełnią swoje foldery, bo ktoś musi ten temat ciągnąć tongue_prosty.gif

Lista Oficjalnych Mecenasów Cyckowych

czyli kto dołożył się do zaszczytnej sprawy

1. Anticitizen

2. Stillborn

3. LaserGhost

4. Sefnir

5. Xerber

6. deffik

7. Elano

8. nerv0

9. Klekotsan

10. Mysquff

11. Podbiel

12. Xardas80

13. Abyss

14. PrincessNue

15. RIP

16. Piewca

17. darkdarius

18. nomadsoul

19. Konuga

Miejmy nadzieję, że lista się powiększy smile_prosty.gif

Tabela Zwycięzców

Tu nowość - postanowiłem stworzyć dodatkową punktację za zdobywane miejsca - gdy dany użytkownik osiągnie 100 punktów, wówczas ma prawo do jednej gry z wyprzedaży Steam/innej platformy/humblebundle. Oczywiście w odpowiedniej cenie, milionerem nie jestem tongue_prosty.gif

Punktacja: 1 miejsce (10 punktów) 2 miejsce (7 punkty) 3 miejsce (5 punktów), Klaty męskie (5 punktów)*

*- może się zmienić

1. Xerber - 141

2. Nerv0 - 128

3. Kathai_Nanjika - 53

4. deffik - 118

5. 47 - 91

6. Sefnir - 35

7. Stillborn - 67

8. Kondzio - 44

9. Sedinus - 22

10. Konuga - 40

11. FergiX - 20

12. Piewca - 79

13. Aiden - 10

14. SilentBob - 10

PrincessNue - 10

15. Glovis - 7

Fursik1 - 12

16. Mr Yoshi - 12

17. Germotta - 5

18. Klekotsan - 5

19. Sermaciej - 25

20. grz - 15

21. Abyss - 5

iSoyer - 30

deltaworld - 5

Kaksaniec - 35

Deathtroll2097 = 10

Sosna564 - 15

JamesVoo - 10

lordeon - 5

Linki do zwycięskich prac:

Edycja XXVI:http://imgur.com/a/I7iu7

No i to by było na tyle - często zdarza mi się to pisać, ale skoro ten temat polega na dyskusji i rozważaniach - pora i na rozważania.

Pierwszą sprawą, którą chciałbym omówić jest częstotliwość - nagród mam dosyć, by często organizować konkursy, pytanie tylko jak długi powinien być okres pomiędzy kolejnymi edycjami? Tydzień? Dwa tygodnie? Potrzebuję opinii!

Sprawa druga - co robić z "niechcianymi" nagrodami?

W ostatniej edycji nikt nie wybrał żadnego Tomb Raidera (jeszcze czekam na wybór Sefnira, potem wybierze deffik), cóż więc z nimi należałoby uczynić? Zostawić na kolejną edycję? Wybrać kolejnych zwycięzców z nadesłanych prac?

Sprawa trzecia - Klaty Męskie. Jak sami wiecie - nie jestem ich wielbicielem, dlatego też potrzebowałbym a) drugiego sędziego albo b) osobnego tematu na konkurs z klatami męskimi. Jak myślicie - cóż uczynić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że miesięczny odstęp miedzy edycjami byłby jak najbardziej odpowiedni. Naprawdę, co za dużo to nie zdrowo, a mnie to przeszukiwanie netów naprawdę wykańcza. Poza tym sam muszę się zabrać za to katalogowanie, bo na razie większość tego co mam znajduje się w folderze Random, do którego wrzucam wszystko co akurat mam zamiar gdzieś zapostować. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jakaś opcja, ale imo fajnie by było jakbyś wyznaczył jakiś konkretny dzień miesiąca (np 13 eyes.gif ) i to tego dnia odpalałbyś konkurs. Wtedy ludzie nie byliby tak zaskakiwani jak się nieraz skarżyli i byłaby ta przyjemna atmosfera wyczekiwania (Och, to już jutro! Ciekawe co takiego bielik wysmaruje tym razem), nie wspominając już o pewnym wyścigu zbrojeń (Ha, zebrałem takie arty, że reszta może się schować!). I jak dla mnie konkurs wcale nie musiałby być bardziej mega niż te, które były do tej pory. Naprawdę robisz wiele dla idei i już samo to sprawia, że człowiek chciałby coś zapostować. Gry to tylko dodatek. :]

Poza tym daj człowieku czas żeby to trochę ograć! :P Serio, ja z tego co od ciebie dostałem dość mocno pocisnąłem tylko w Mafię i ledwie napocząłem Warhammera. Kiedy ja to ogarnę? XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie najlepsze są codziennie, takie "boobs of the day". Wrzucamy codziennie jakieś cycki i są one oceniane i przyznawane są punkty, a ten kto zdobędzie podczas tygodnia najwięcej wygrywa grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam optuję za dwutygodniowym odstępem.

I jestem przeciw jakiemukolwiek gettu (tutaj - męskie klaty). Jednakże możesz dobrać sobie jakiegoś jurora, który lubi takie klimaty.

@Konuga

Imo odpada. Nawał tego początkowo będzie taki, że wszystko szybko się przeje i zdechnie.

PS

Pogadajcie z redaktorami - może nagłośnią sprawę biggrin_prosty.gif.

Ok, głupi żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jeszcze czekam na wybór Sefnira, potem wybierze deffik)

Co proszę?! Przecież już dostałem od ciebie PWkę z kodami ;p

A w sprawie konkursu to również bym był za dwutygodniowym odstępem. Xerberem nie jestem i konta na pixivie nie mam, więc trochę dłużej schodzi na szukaniu odpowiednich rzeczy :) I tak jak Nerv pisał, fajną rzeczą było by ustalenie jakiś konkretnych terminów. To zawsze podkręca atmosferę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś robił konkursy tematyczne z limitem prac do opublikowania.

Wtedy wszyscy staraliby się wypaść od jak najlepszej strony.

O, dokładnie. Xerb by się wreszcie z tymi cyckami uspokoił i poszedł w jakość, a nie ilość. Bo cycki wrzuca ładne, ale jest ich na ogół tyle, że nie chce mi się ich oglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Klekotsan

Znowu!

@Pomysł na konkursy tematyczne

Na początku tego próbowałem (post-apo), ale natychmiast pojawiły się komentarze typu "nie moje klimaty" itd. Trochę ryzykowna sprawa, aczkolwiek warta próby.

Wygląda na to, że będzie dwutygodniowy odstęp, dla mnie spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...