Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość M.

Hosting

Polecane posty

Od jakiegoś czasu mam problem z forum, które jest na serwerze YoYo. Strona nie chce sie wczytać i po kilku minutach wyskakuje okienko z błędem:

Przerwane połączenie

Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.

Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Spróbuj ponownie.

Wcześniej pojawiały sie takie błędy,a le max. po jednym dniu wszytko było OK i forum działo poprawnie. Teraz taki stan rzeczy utrzymuje się ok. tygodnia...

Mój webmaster mógł jedynie ściągnąć/odzyskać bazę danych. Czy możecie polecić mi jakieś serwisy oferujące hosting stron? Najlepiej darmowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecę hosting płatny. Płacisz np. 40zł za rok i masz zero reklam, możliwość parkowania domen, własne domeny, subdomeny, pocztę, wysoki limit transferu na miesiąc - na pewno wyższy od darmowego konta, obsługę php, mysql, bardzo szybkie serwery i 100 innych możliwości.

Od siebie mogę polecić netarteria.pl - prowadzę konto znajomego na ich serwerach i jestem bardzo zadowolony. Przez okres roku mieli dwie awarie, ale nawet tego nie zauważyłem. Z tego co czytałem, kiedy sam szukałem hostingu, admin jest bardzo miły i pomocny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... rozważę tą możliwość. Jestem ciekaw tylko czy użytkownicy zgodzą się na zrzutkę [moje to forum to forum informacyjne dla studentów i z własnej kieszeni nie mam zamiaru na nie łożyć :P Póki co poczekamy jeszcze na reakcje YoYo. Do października jeszcze trochę czasu zostało :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to takie forum to nie wiem czy jest sens płacić...

Ja bym Ci polecił www.cba.pl

Oczywiście są reklamy jak to bywa na bezpłatnych hostingach, ale oprócz tego wszystko jest ok.

Szczególnie teraz kiedy admin cba.pl rozbudował serwery.

wysoki limit transferu na miesiąc - na pewno wyższy od darmowego konta

Na cba nie ma żadnego ograniczania transferu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i hostingi bez reklam, jeśli komuś wystarcza 30MB (wiem, niewiele, ale mi tam więcej nie potrzeba póki co) - to polecam republikę. Nie ma ograniczeń co do wielkości plików, ale nie ma też obsługi PHP czy MySQL (niestety). Mimo, iż adres krótki nie jest, to wystarczy założyć krótki, dwuliterowy alias (są i takie bez reklam, owszem)..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i hostingi bez reklam, jeśli komuś wystarcza 30MB

Zupełnie odpada...

Póki co YoYo jakoś się ogarnęło, ale poważnie myślimy o przeprowadzce na serwer, o którym wspominał wies.niak :)

W końcu co to jest niecałe 50 zeta na dla ok. 150 osób :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie: sorry wies.niak, wyszukałem wcześniej ten temat, a jednak bajzel robię. Shame...

A więc jeszcze raz:

Mam takie pytanko do osób siedzących w tym temacie.

Jakieś dwa miesiące wykupiłem serwer pod forum mojego roku na studiach [Pakiet MINI na webd.pl]. Jako, że robimy generalną zrzutkę w celu wykupienia dużego serwera na rok, nie chcę kasy wrzucać w ciemno w ten sam hosting, gdyż, powiem szczerze, jego zawodność [firmy hostingowej] pozostawia wiele do życzenia w porównaniu do ceny jaką wystawiają sobie za duży serwer. W sumie mam wrażenie dużej awaryjności.

A przechodząc do sedna: jaki hosting moglibyście polecić? [Płatny - darmowe mnie nie interesują z przyczyna raczej zrozumiałych]. Czytałem o webh.pl, netlook.pl, shou.pl, ale może ktoś zna lepsza opcję?

I pytanie drugie: czy w przypadku zmiany hosta można liczyć na jakiś support nowej firmy hostingowej w przenoszeniu forum z jego bazą danych, czy jak to generalnie wygląda [trochę ze mnie laik w sprawach stricte technicznych ;) ].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na mój post wyżej, w którym wspominam o serwisie netarteria. Jeśli chcesz wyrobić sobie zdanie o tych awariach, to poczytaj ich forum. Pamiętam, że niektore osoby miały problem z bazami, brakowało jakichś backupów.

Pamiętaj, że wiele serwisów oferuje okres próbny za darmo. Co prawda o awaryjności się raczej nie przekonasz, ale przynajmniej z samą ofertą się zapoznasz.

Z tego co czytałem kiedyś, admin to bardzo "user friendly" człowiek był, więc na pomoc możesz liczyć w razie problemów. Zresztą od tego jest też to forum.

Natomiast nie ma szans na to, że ktoś za Ciebie zrobi przenosiny. Nie wiem jak na tym webd.pl, ale na netarterii dostępny jest phpmyadmin (albo trzeba samemu zainstalować? nie pamiętam), więc spokojnie możesz backupować czy ładować bazę.

Jeśli zamierzacie się wymieniać większą ilością materiałów i jest was trochę na roku, to polecam zastanowić się nad kontem ftp. Mój rok ma konto na livenet.pl i jest świetnie (wersja x-big jak się nie mylę). Admin bardzo przyjazny, parę razy już szedł nam na rękę np w na okres sesji zwiększając maksymalny dostępny transfer zabierając część z miesięcy wakacyjnych, gdzie ruch jest mniejszy.

W sumie teraz patrzę i widzę, że jest tam normalny hosting, więc może warto tam zobaczyć? Nie przypominam sobie, by przez 3 lata mieli jakąkolwiek awarię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Twój wcześniejszy post, jednak ten hosting zapewnia niestety za małą przestrzeń dyskową.

Serwer stricte ftp? Problem w tym, że potrzebuję też serwer pod forum, a nie chcę się rozdrabniać, zamykając się na serwerze z 10GB pojemnością [mam sporo osób na roku, więc jak to podzielić, to koszt od łebka na rok śmieszny] myślę, że połączę użyteczność pierwszego i niezbędność drugiego.

LiveNet wygląda już dużo lepiej, biorąc pod uwagę Twoją rekomendację przetrawię sobie jeszcze te oferty na spokojnie.

Miałbym jeszcze do Ciebie taką prośbę, boś mistrzem łopatologicznego przekazywania wiedzy technicznej, czy jak znajdziesz chwilę mógłbyś mi napisać np. na PW jak porobić wszystko "co trzeba" by przenieść forum wraz z bazą, by po przenosinach las z krzaków nie wyrósł? Pewnie są jakieś poradniki w necie, ale wolę w 100% pewne źródło, jeśli byłbyś tak uprzejmy ;)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PW nie mogę. Forum jest po to, by dzielić się informacją na nim. Dzięki temu inni też korzystają.

Jeśli chodzi o przenosiny, to przede wszystkim powinieneś zapewnić taki sam skrypt. Tzn jeśli np. masz obecnie phpbb2, a do niego 10 różnych hacków, to w nowym miejscu też postaw forum i dodaj te hacki. Najlepiej wszystko w tych samych wersjach. Można spróbować przenosić skrypt żywcem, ale to może wymagać małych zmian w plikach konfiguracyjnych, by dostosować je do nowego konta. Jak już skrypt będzie, to wtedy przenosisz bazę. Z tego co pamiętam, np. phpbb2 miało opcję zrobienia backupu, więc w teorii wystarczyłoby tylko zaciągnąć nową bazę pod nowym skryptem.

Osobiście jednak wolałbym w obu przypadkach skorzystać z phpmyadmin - można sobie wszystko dokonfigurować (np częste problemy z kodowaniem).

Żeby była jasność: to wszystko co napisałem, to czysta teoria pisana w oparciu o moje doświadczenia z zabawą skryptami for itd. Sam nigdy nie miałem potrzeby przenoszenia forum na inny serwer.

Na Twoim miejscu postawiłbym sobie serwerek www z obsługą php i mysql i lokalnie testował, aż wszystko podziała.

Jak będziesz chciał więcej o tym pogadać, to chyba wydzielę osobny temat z tych postów na temat przenosin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenosiłem forko phpbb2, nic trudnego. W phpmyadmin masz opcję eksportu bazy danych - po wyświetleniu całości skopiuj to sobie ręcznie albo każ wyeksportować do pliku. Następnie u nowego hosta tworzysz taką samą bazę danych, taka sama nazwa, to samo hasło etc. Następnie w phpmyadmin w oknie wywołania zapytania (jak dodawałeś hacki to wiesz już gdzie) wrzucasz do wywołania to, co wyeksportowałeś. I tyle, powinno działać. Skrypt phpbb2 ma coś podobnego w standardzie, acz przy operowaniu nim gubił polskie znaki przy przenosinach (przynajmniej u mnie, u Ciebie może być np. odwrotnie :lol:). Jedyna uciążliwość to czasochłonność, jednak przetwarzanie tych parudziesięciu mega musi potrwać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dla tych którzy mają wykupione domeny w home.pl. Otóż czy rzeczywiście jest tak jak piszą, że płacę tylko 0.90 PLN i dopiero po roku 120 + vat? Chcialbym zarejestrować dwie domeny i nie wiem jak to będzie. Jeśli ktoś ma tam domenę to niech się tu wypowie.

I jeszcze chodzi mi o hosting. Nie chciałem darmoweg, bo albo wyświetlają reklamy albo są bardzo wolne. Znalazłem na allegro taki oto: http://allegro.pl/item494208601_netiz_pl_3...a_rok_fvat.html

Teoretycznie wszystko pięknie, super ale czy rzeczywiście może być tak tanio jak tam pisze? Na ich stronie jest na miesiąc, a na allegro, że to abonament na rok! Jeśli ktoś zamawiał już ten hostnig to także bardzo proszę o opinię.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena - pewnie owe 90gr jest za pierwszą domenę. Taka promocja dla świeżych klientów, w nazwa.pl miałem identyczną promocję a za następne już nieco więcej trza było płacić. Tak czy inaczej pierwszy rok to paruzłotowe koszta. Zresztą - najpierw się płaci, a dopiero później otrzymuje więc nie ma możliwości że po jakimś czasie się okaże, że musisz słono bulić. No worries.

Hosting weź lepiej ten http://netarteria.pl/ - sporo dobrego o nim słyszałem. Raczej z Allegrowych nie bierz, czytaj fora na temat webmasterki o hostingu i wybieraj polecane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tam do home.pl pisałem i zgodnie z promocją "Siejemy zgroszenie" można zarejestrować do 10 domen za 0.90PLn, a jak chcę więcej to płacę normalnie 9.90PLN. Co do hostingu to patrzyłem na allegro, bo chciałem jak najtańszy, ponieważ chcę tam postawić swoją prywatną stronkę. Jeśli ktoś ma jakiś tani hosting ale na rok to niech tu napisze. Wielkie dzięki za pomoc. Pozdro

OK mam. Dzięki za 'pomoc' :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...