Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nerf0

Anime music zone

Polecane posty

Bez+tytu%25C5%2582u+20.jpg

Bo te tematy w dziale M&A są prawie martwe, ale na blogach temat spotkał się kiedyś z bardzo pozytywnym przyjęciem, więc... Więc może i tu się spodoba. :]

Blumenkranz

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Po pierwsze, chyba mój ulubiony kawałek z Kill la Kill. Anime co prawda mi tyłka nie urwało i nie jest specjalnie w moim klimacie, ale muzykę ma absolutnie mistrzowską. Dość powiedzieć, że gdy tylko usłyszałem z kumplem ten kawałek, w bodajże 5tym odcinku, nasze zainteresowanie tym co się dzieje na ekranie bardzo gwałtownie wzrosło (kolega nawet przestał pisać SMSa do dziewczyny).

Ignition

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Dalej mamy AMV, z anime, którego kompletnie nie znam, ale prezentuje się bardzo ciekawie od strony graficznej (te cienie na konturach postaci!), a i same dziewczęta mają bardzo przyjemny design. Muzyka którą to podlano również fajnie wpada w ucho i daje człowiekowi spory zastrzyk energetyczny.

This is Halloween

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Zazwyczaj unikam aż tak mocnych kawałków. Nie wiem czy to, że ten tak bardzo mi się podoba jest zasługą samej piosenki, genialnego montażu, czy może faktu, że całość tak doskonale odnosi się do klimatu mojego najulubieńszego święta w roku. Pewne jest tylko to, że całkowicie wsiąknąłem w to AMV i nie mogę przestać go słuchać. Sprawiło nawet, że anime Soul Eater (mimo mieszanych opinii na jego temat) stało się dla mnie pozycją, której obejrzenie warto rozważyć.

Higurashi - Main Theme

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Musicie wybaczyć, ale nie znam tytułu tego cudeńka (mam nadzieję, że jak wpadnie tu Xerber, albo Sefnir to naprawią moje niedopatrzenie). I choć wiem, że gdzieś tu w luźnych gaciach już je linkowałem, to jednak muszę to zrobić jeszcze raz. Bo tylko ta jedna jedyna nuta na całym świecie potrafi tak rozkosznie zmrozić człowiekowi krew w żyłach. A jeśli jeszcze nie oglądaliście Higurashi to najwyższa pora to nadrobić.

Higurashi - opening

Youtube Video -> Oryginalne wideo

W bonusie macie także opening. Nie ma sensu bym się o nim rozpisywał. On po prostu jest świetny i tyle!

No i chyba nie muszę zachęcać was do wrzucania własnych typów, hmm? :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sign

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Jeśli jesteśmy przy openingach z Naruto to moim ulubionym jest zdecydowanie ten. W ogóle zespół Flow robi przy Naruto fajną robotę, bo wykonał do niego jeszcze dwa openingi, i oba również bardzo mi się podobały.

Poza tym strasznie lubię też ten:

Kanashimi wo Yasashisani

Youtube Video -> Oryginalne wideo

BTW, Foshek i inni. Jeśli możecie, to dawajcie filmiki bezpośrednio, a nie z odnośnika. Tak jest wygodniej. Dla niewtajemniczonych to pomiędzy tagi [YT] należy wkleić ciąg znaków z końcówki linku do filmiku. Na przykład: http://www.youtube.com/watch?v=EqkIKC2zK6M to co podkreśliłem. Tak samo działa to w playlistach, z tym, że tam link jest dłuższy, ale również kopiujemy tylko ten wybrany ciąg. Znajduje się on tuż przed dopiskiem "&list".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xerber

Kalafina zdecydowanie zarządziła. Znałem już co prawda ending z Madoki (jak ja go kocham!), ale i drugi podrzucony utwór jest równie kapitalny. Dzięki!

BTW, czy "Cycki" sprawiały jakieś problemy twojej przeglądarce? :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Higurashi - ending

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Bo skoro wrzuciłem już OST i OP, to nie ma powodu bym nie miał uraczyć was i ED. A ten, podobnie jak pozostałe podrzucone utwory, także raczy nas bardzo sugestywnym klimatem, który wdziera się w półmrok pokoju i oblepia nas atmosferą niepewności i strachu.

Poza tym, to wczoraj odświeżałem sobie jeszcze openingi z Bleacha (oj, wieki ich nie słuchałem). I choć anime stoczyło się bardzo nisko, to jednak to co podobało się kiedyś, i dzisiaj nie straciło nic ze swojego klimatu.

Asterisk

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Ichirin no Hana

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Rolling Star

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Tutaj trochę podkręcono szybkość piosenki żeby ominąć kopirajty i uniknąć wyciszenia pliku. confused_prosty.gif Ale i tak słucha się fajnie. :]

EDIT

Muszę jednak używać zwykłych tagów YT, bo przy tych od Seda mi się skrypt buntuje, że dodałem zbyt wiele treści multimedialnej. sad_prosty.gif

@Foshek

Jak Gundamów nie oglądam, to kawałek Life goes on zdecydowanie gdzieś słyszałem. :] I faktycznie jest genialny. Dzięki! Teraz zawsze będę wiedział gdzie go znaleźć. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czy "Cycki" sprawiały jakieś problemy twojej przeglądarce? :]

Mówiłem raczej o tym potworze.

@Civril - try harder next time.

Jeden z fajniejszych openingów ever. Szkoda, że sam serial był raczej średni...

ROW! ROW! FIGHT THE POWER!

inb4 przychodzi Abyss i zaczyna gadać, że Haruhi jest przereklamowana :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QuadDamage

Coś na pewno, ale za I Can't Stop Loving You, które z pewnością pojawiło się w finale Metropolis, mogę ci wybaczyć. O pozostałych tytułach i ich występowaniu w świecie anime nie jestem niestety w stanie powiedzieć niczego.

A teraz przed państwem...

Komm, susser Tod

http://www.youtube.com/watch?v=didzxUkrtS0

Poza openingiem zdecydowanie mój ulubiony ulubiony z wszystkich evangelionowych kawałków.

A skoro o openingu była mowa...

Zankoku Na Tenshi No Youni

http://www.youtube.com/watch?v=_RREof62zD0

Klasyka klasyki. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na pewno, ale za I Can't Stop Loving You, które z pewnością pojawiło się w finale Metropolis, mogę ci wybaczyć. O pozostałych tytułach i ich występowaniu w świecie anime nie jestem niestety w stanie powiedzieć niczego.

Widzę, że ktoś tu ma do nadrobienia pierwszy sezon jojo's bizzare adventure i któryś film Miyazakiego (Szept Serca? ...o ile mnie pamięć nie myli).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ai wo Utae

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Czyli mój ulubiony ending z ulubionego sezonu Monogatari. Wreszcie znalazłem! Niestety nie YT wiec mogę tylko zalinkować, ale jest! Cieszmy się! 182___Dance_Together_Emoticon_by_witegots.gif

Wróć, ten ending na YT jednak jest i choć (jak wszystko co z monogatari) znajduje się na mojej liście "naj" to oczywiscie chodziło mi o Sono Koe Wo Oboeteru, które w tajemniczych okolicznościach znika z całego serwisu. Xerber mi to niedawno linkował, ale na jakiejś dziwnej japońskiej stronie, na której trzeba się było logować żeby coś obejrzeć. confused_prosty.gif Zaraz postaram się wyszukać jakieś linki.

Już mam

Sono Koe Wo Oboeteru

Teraz możemy świętować. 182___Dance_Together_Emoticon_by_witegots.gif

@up

Z pewnością. Ale ja oglądam bardzo mało anime. Wbrew pozorom. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, czemu tagi blogmedia działają mi w tak koszmarnie losowy sposób? Raz plik załaduje się normalnie, raz zostanie z niego sam link, raz wywali mi komentarz o przekroczeniu dozwolonego limitu treści multimedialnych na wpis (a dodam tylko dwa, albo trzy filmiki), a jak chcę zedytować posta to tagi znikają wraz z całym linkiem. W.T.F?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...