Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lemka8

Komputer zawiesza się

Polecane posty

Witam,

Mam spory problem. Podczas pracy na komputerze w losowych momentach (lecz bardzo często w trakcie wytężonego wysiłku - np. w grach) zawiesza się on. Wygląda to w ten sposób, że dźwięk bez problemów nadal leci z głośników, lecz obraz zatrzymuje się w miejscu i nawet nie drgnie. Pomaga tylko reset, a tym razem po resecie komputer wydał z siebie potrójne "piip" (pierwszy dłuższy, pozostałe dwa krótsze) i musiałem na chwilę całkowicie go wyłączyć. Podejrzewam, że to coś związanego z temperaturą, ale problem pojawił się po wymianie procesora na mocniejszy. Podaję konfigurację komputera:

- Intel Core i5 750 @ 2,6 GHz

- Gigabyte P55-US3L

- 6GB (1x2GB + 1x4GB) RAM DDR3 1333 MHz

- Vertex3D Radeon HD6870

- OCZ StealthXStream2 600W

Czy ktoś wie, co może być tego przyczyną? Procesor chyba nie może być wadliwy, skoro na komputerze da się normalnie pracować do czasu "zwiechy".

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen z HWMonitor - dałem automatyczne sterowanie wiatrakiem na grafice, bo zawsze mam ustawione na taką wartość, żeby było cicho - może to było przyczyną freezów? Tylko, że robię tak od dłuższego czasu i na poprzednim procesorze się tak nie działo.

xdxd.jpg

Jutro odpalę Memtest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memtest nie wykrył żadnych błędów, a ja już odkryłem, że cały problem stwarzała karta graficzna, czego potwierdzeniem są nawet "piknięcia" komputera podczas wczorajszej próby jego włączenia. Po prostu za bardzo się grzeje, ale podkręciłem mu obroty wentylatora. Zastanawiam się jeszcze, czy da coś zdjęcie ścianki obudowy?

Wydaje mi się jednak, że w najbliższym czasie warto byłoby wymienić chłodzenie GPU, ale czy są z tym problemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...