Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

Murdered: Soul Suspect

Polecane posty

Trololo, sam zaproponował, a teraz "macie" :P

No, ale, ten... Zapowiada się ciekawie. To jedna z tych gier, o których trudno cokolwiek mówić, zanim się zagra. Pomysł bardzo ciekawy, ale czy mechanika będzie odpowiednio dobrana i nie spowoduje, że całość będzie mało spójna (tzn. historia swoją drogą, a mechanika swoją, co częste ostatnio w grach)?

Im więcej nowych marek, tym lepiej, więc trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na pocieszenie po średnim wyniku (= małym prawdopodobieństwie kontynuowania/naśladowców) L.A. Noire i chyba-anulowaniu Whore of the Orient. Bardzo fajnie zapowiadające się pocieszenie usytuowane gdzieś między L.A. Noire a Ghost Trickiem. Mi się obie te produkcje bardzo podobały i Murdered nagle stał się dla mnie obok Watch_dogs najbardziej wyczekiwanym nowym IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie tytuł prezentuje się obecnie całkiem nieźle, choć poza konceptem fabularnym niczego wyróżniającego ten tytuł z tłumu nie widzę. Nie mniej tytuł zapowiada się na przynajmniej średni, więc z pewnością będę śledził kolejne informacje o tym tytule, bo po LA Noire takich produkcji mi po prostu brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby ktoś jeszcze nie widział...

>

Mnie tenże materiał niemalże kupił a przy okazji przyczynił się do tego także komentarz jednego z twórców - szczerze uśmiechnąłem się gdy wyjaśnili dlaczego nasz heros nie jest w stanie wchodzić sobie do każdego napotkanego budynku dopóki ktoś go nie zaprosi. Może źle kojarzę, ale taki patent z "zapraszaniem" i otwartymi drzwiami odnosi się do, którejś wersji mitologii dotyczącej... wampirów? Niestety nie pamiętam dokładnie :| W każdym razie można to traktować jako znajdowanie wymówki dla ograniczeń w gameplayu, ale ja wolę spojrzeć na to jako fajny, fabularny powód, dodatkowo podany w całkiem inteligentnym sosie. Poza tym już gdy wejdziemy do środka patent ze swobodną eksploracją wnętrz wydaje się bardzo ciekawy, tym bardziej gdy pojawią się jakieś demony i trzeba będzie elegancko zajść je od tyłu w celu egzekucji. Gameplay w L.A Noire choć trochę powtarzalny wspominam mile i kolejna detektywistyczna gra na PCta to plus, zwłaszcza gdy nasz heros działa w świecie duchów jakby nie było. Co do historii za wcześnie na jakieś oceny, ale cóż... wygląda co najmniej ciekawie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może i dwa posty pod rząd, ale imo gra a tym samym je temat zasługuje na pewien odkop ;)

>

Nie wiem jak pozostali - o ile istnieje ktokolwiek na tym forum poza mną kto nadal czeka na Murdered :P - lecz produkcja nadal zapowiada się niezwykle fajnie i obiecująco. W tym materiale widać też, że twórcy nie skupiali się całkowicie na wątku głównym, ale też rzucili kilka możliwości do pobocznych działań jak chociażby po prostu odkrywanie tajemnic Salem albo historii zmarłych w tymże mieście. Może w cieszeniu się grą będą przeszkadzać bugi albo - jak wyjdzie - płytka fabuła, na razie jednak postaram się dorwać do Soul Suspect przy premierze ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaram się i czekam na Limited Edition. Cenegę ostatnio o tę wersję zapytałem i podobno ma być. W LE do wirtualnej mapy oraz pudełka z grą, dostaniemy pamiętnik detektywa (ciekawe, w jakiej okładce).

Specjalnie nie oglądam materiałów o grze (poza pierwszym trailerem), żeby nie tworzyć zbędnego hajpu, który po pograniu mógłby prysnąć. Mi wystarczy pierwszy trailer, informacje o gatunku, o kluczu steam w reatailach i to wszystko.

Teraz czekam na LE, a jak tylko ujawnią, to zamawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z niecierpliwością. Wszystkei materiały wypuszczone do tej pory wyglądają smakowicie. Podoba mi się kierunek w którym zmierzają przygodówki. Widzę, że grę często porównuję się do LA Noir i do Heavy Rain. Jeśli twórcy gry zbliżą się do nich poziomem to będzie hit. Mam nadzieję, że twórcy w pełni wykożystają potencjał głównego bohatera i zaskoczą nas jakimiś ciekawymi rozwiązaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cichu liczę, że ten tytuł namiesza mocno w tym roku. Ludzie nie mają aż tak wielkich wymagań co do niego, jak w przypadku WaT_DoGs, więc jesteśmy gotowi przyjąć wszystko. A szczególnie dobry tytuł. Już niedługo się przekonamy. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra już ktoś?

Oceny bardzo zniechęcające, a po zignorowaniu ich przy Lords of Shadow 2 i ciężkim przejechaniu się na swojej "f_k journalists" intuicji trochę więcej na to patrzę. Cały czas jednak wydaje mi się, że to może być takie Remember Me czy inne Alpha Protocol - gra niedorobiona, mała, miejscami niegrywalna, ale w ogólnym rozrachunku bardzo fajna w sposób, który ciężko ująć w recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kumpel zamówił dla mnie pre-ordera (oczywiście kasę mu dałem :) ) i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem. Oceny nieco zniechęcają, aczkolwiek po Thiefie (który bardzo mi się podobał) niczego nie jestem pewien. Od kiedy się o nim dowiedziałem czekałem na Murdered, a teraz? Nie wiem. Osiem godzin gry to nie jest aż taki zły wynik, lepiej któtko i treściwie niż rozwlekle i nudno. Myślałem o anulowaniu zamówienia i kupnie Watch_Dogs, ale kto wie...może okazałoby się, że będę żałował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał grać w W_D na komputerze to lepiej poczekać. Gra słabo zoptymalizowana, wiele problemów, niech ubisoft wyda jakieś patche.

Ja nie zniechęcam się tymi recenzjami. Postaram się spróbować tę grę, może przypadnie mi do gustu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię. Recenzje recenzjami, trzeba wyrobić sobie własną opinię. Zobaczymy jak to będzie.

EDIT:

Mam nadzieję, że to co napisał ktoś w komentarzach pod jedną recenzją to były żarty, bo inaczej już wiem kto jest mordercą :( Na szczęście niewiele oprócz tego przeczytałem także jeszcze nie jest tak źle. A i nie wiem czy jest to prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wczoraj. Całość zajęła mi dwanaście godzin, przy czym nie spieszyłem się i szukałem wszystkich możliwych do znalezienia przedmiotów i zdobyłem 231 na 242. Przechodząc ją na luzie, wystarczy na nią jakieś 7-8 godzin. Nie jest to dużo i uważam, że lepiej poczekać na przeceny. A te, patrząc na recenzje (niesłuszne!), będą dość szybko.

Jeśli chodzi o samą grę - bardzo mi się podobała. Choć dość schematyczna, ma w sobie coś, co sprawiło, że wciągnęła mnie i ukończyłem ją odkładając pada tylko po to, by położyć się spać i dokończyć następnego dnia. Fabuła jest naprawdę dobra, twórcom udało się mnie na końcu zaskoczyć, bo spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Czuć również świetny klimat, a historie, które odblokowujemy znajdując "artefakty", są ciekawe i słuchane w środku nocy potrafiły nieco wystraszyć. Na plus zaliczyć można również kreacje głównego bohatera i Joy, czyli dziewczyny medium, która mu pomaga. Z chęcią zagrałbym w kolejną grę z nim w roli głównej, ale dziejącą się w czasach, gdy jeszcze był żywy. Sama rozgrywka przypominała mi klasyczną przygodówkę, ale zrobioną w pełnym trójwymiarze. Nie ma tu zbyt wiele akcji, a polowanie na demony jest bardzo proste. Było ich jednak trochę za mało i tylko jednego typu. Większe zróżnicowanie na pewno by Murdered nie zaszkodziło.

Największą wadą gry jest jej "małość". Sama koncepcja rozgrywki jest świetna, ale twórcy nie wykorzystali wszystkich możliwości. A szkoda, bo ta gra ma ogromny potencjał. Nieco większa przestrzeń do zwiedzenia, więcej walki z demonami i zadań pobocznych, a do tego lepsze wykorzystanie otoczenia. Mam na myśli miejsca, gdzie świat duchów przenika się z rzeczywistością. W grze służy to głównie od powstrzymania bohatera od wchodzenia tam, gdzie nie powinien i tylko w jednym miejscu trzeba uniknąć przejechania przez niematerialny pociąg. Szkoda, bo pomysł był naprawdę fajny i więcej elementów zręcznościowych w grze z pewnością polepszyłoby rozgrywkę.

Rozumiem ludzi, którzy narzekają na Murdered, bo nie ustrzegła się ona od wad i momentami trąci budżetówką. Z drugiej strony dostajemy jednak świetną historię, klimatyczną rozgrywkę i ciekawego bohatera. Nie jest to gra dla każdego, ale ja, choć za przygodówkami nie przepadam, spędziłem przy niej bardzo miłe 12 godzin.

TL;DR - Recenzje kłamio, dobra gra, choć potencjał niewykorzystany. Bierzcie jak będzie nieco tańsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyłe Murdered i powiem, że gra bardzo mi się podobała. Co prawda sporo rzeczy można było zrobić lepiej, a gra mogłaby być nieco dłuższa. Bawiłem się jednak przednio i (pomimo znajomości jego części) byłem zaskoczony pewnym faktem z zakończenia. Sam klimat jest świetny, kreacja głównego bohatera jest dobra, aczkolwiek niczym specjalnym się nie wyróżnia - poza tym, że jest duchem. Trochę twardziel, trochę człowiek o miękkim sercu - ogólnie źle nie jest. Moim zdaniem gra godna polecenia, a nieco więcej napisał MrYoshi w poście powyżej. Recenzjami się nie przejmujcie - spróbujcie zagrać, tytuł jest tego wart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie rozumiem tego całego hejtu na gre,skończyłem ją dzisiaj i jak kolege wyżej zaskoczyło troche zakończenie a wg ''recenzji'' fabuła jest przewidywalna...Ogólnie polecam gre i żałuje,że twórcom sie nie powiodło : /.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...