Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LARRY

Dead Rising (seria)

Polecane posty

Jak dla mnie świetna gra dla relaksu pełno rewelacyjnych broni,krew leje się strumieniami,można sie wyrzyć ;D Szkoda tylko że gra jest na czas i twórcy ograniczyli się do centrum handlowego sad_prosty.gif Jakie są wasze opinie na temat tej gry? Możemy sobie również pomagac ponieważ mi ta gra na czas przeszkadza i nie wiem czy ja przejde chyba 2 osoby uratowałem 10 nie zyje nie wiem gdzie łazić i nie moge włączyć pomocnej strzałki :lol: blink.gif Ale włączam jako relaksator i po nieudanym dniu do wyżycia sie ;] xD Gdyby nie było na czas rewelka!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku była straszna podnieta pt : "łaaaa tym też da się zabić zombiaka " oraz " Krew ! Szatan żyje " ;) .

Jednak po kilku godzinach gra mi się znudziła , gdyż jest zbyt wtórna :/ . Jako odstresowywacz może być .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby przejsc gre to trzeba wsyztkich uratowac? ja uratowalem chyba 4 osoby a z 10 nie zyje xD i teraz mam jakis turystow japonskich ratowac ;) i ci kolesie w nocy jezdza i strzelaja psychole :D nie moge ich pokonac :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest zakręcona, nawet pokręcona a w pewnych momentach "shizowata" na tyle, by trzymać się na granicy dobrego smaku. Fabuła nie jest banalna, to jest pewne, stanowi ważny punkt tej gry i dlatego warto ją poznać. Sprawa rozchodzi się o to, że pewien fotograf łapie cynk, że w pewnym miejscu, coś się stało i postanawia to sprawdzić i znajduje się nagle w centrum handlowym pełnym zombiaków. Musi przeżyć przez 3 dni... a to jak to zrobi zależy od gracza. Parę różnych zakończeń, masa możliwości męczenia nieumarłych, zjadliwa swoboda, świetna fabuła sprawiło, że Dead Rising stanowi jedną z najlepszych gier na x360 w moim rankingu. Warto obadać, zwłaszcza, że jest bardzo tania teraz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mozesz mi powiedziec co trzeba zrobic zeby ukonczyc fabule ? :P ja uratowalem chyba tylko z 5 osob a z 13 martwych i teraz mam japonskich turystow biore ich i trzeba ich zabrac tam daaaaleko gdzie rozpoczynamy w tym budynku zeby byli zapisani jako uratowani? :P irytuje mnie to ze powiini za mna isc a wdaje sie w bujki z ziombiakami zamiast ich unikac i musze non stop walczyc ;/;/;/ wkurza mnie to ze gra jest na czas i trzeba sie spieszyc :( nie wiem nie umiem w to grac :P:angry: <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ukończyć fabułę, musisz podążać zgodnie z wymaganiami (Case X-X, gdzie x to jakiś numerek). Stawiać się o wymaganych godzinach w danym miejscu i wykonywać dane czynności. Przy okazji powalczysz z jakimś bossem, obejrzysz dobrze wyreżyserowane filmiki. Ratowanie ludzi nie jest wymagane, ale daje sporego kopa przy zbieraniu doświadczenia, także wybór należy do Ciebie (dodatkowo zbierasz punkty za achievy).

Ogólnie rzecz biorąc, zakończenie dostaje się za stawienie się na dachu budynku (tam gdzie zaczynałeś grę) o podanej godzinie. A to jak się zakończy akcja, zależy od tego jak grałeś i czy wypełniłeś wszystkie "sprawy" (case). Jeżeli zdobędziesz zakończenie A, to ... stanie się coś fajnego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to mnie zacheciles ;D ja jakos nie umiem sie odnalesc w tej grze chyba zaczne od nowa ale pewnie i tak polowy osob nie uratuje;/;/ teraz mialem z 5 uratowanych i z 13 zmarlych mam i ci japoncy o ktorych pisalem lub tez walka z bossem z pilami.... nie wiem jak go pokonac xD zaczne chyba wsyztko od nowa moze lepiej pojdzie ;) a ty uratowales wszytkich? i ile jest zakonczen?:> PS szkoda ze nie ma trybu oddzielnego jakiegos do samej rozwalki z zombiakami ;):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz, to nie ratuj. Wystarczy, że tapniesz save, a całe doświadczenie przejdzie dalej, więc zaczynasz grę z tym samym poziomem co skończyłeś. A z Adamem (chyba tak się nazywał), też się męczyłem, ale tak jest z niskimi poziomami. Najlepiej wziąć pistolet i strzelać w niego, jak pompuje piłki, zadaje do sensowne obrażenia. Drugim sposobem jest przytarganie piły ze sklepu z narzędziami i pokrojenie kolesia lub też zatłuczenie go pałkami bejsbolowymi (jak będziesz miał szczęście to utłuczesz go szybko).

Nie uratowałem wszystkich, na to trzeba czasu i doświadczenia. Znać grę na wylot trzeba. Liczba zakończeń to chyba 7, różnych, ale dodając do tego jedno ekstra ;)

Jak chcesz samej rozwałki z zombiakami, to nie rób zadań, baw się przez te 3 dni w grze, obejrzyj zakończenie na jakie zasłużyłeś, zapisz grę i zacznij od nowa. Najpierw postaraj się zrozumieć o co, tak mniej więcej, tutaj biega. Gra jest prostsza niż myślisz ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz i racje przejde ją tylko tak zeby sie zapoznać a za drugim razem jak zaczne od nowa to sprobuje na powaznie i z innym zakonczeniem ;) tylko tych wszytkich uratowanych trzeba odprowadzac do tego 1 zapisu zeby w menu byli jako uratowani? i te doswiadczenia nowe ciosy lepsze zycie to wsyztko dzieki ratowaniu postaciom? bo samo case i postep fabuly daje tylko to ze ukoncze gre? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba ich zaprowadzić do 1 zapisu, jest to jedyny sposób, na początku męczący, ale szybko można się przyzwyczaić do tego, zwłaszcza, że później odkrywasz skróty. Doświadczenie zdobywasz ratując ludzi, za dostarczenie więcej niż jednej osoby dostajesz bonus, największego kopa dostaniesz jak przyprowadzisz 8 osób (ale to ciężko przeprowadzić, musisz wiedzieć co i jak). Za skończenie gry, też dostajesz trochę expa. Granie zgodnie z case, umożliwi Ci poprawne zakończenie gry, co odblokuje... niespodziankę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to teraz przejde zgodnie z case i będe tak grał a potem zacznę nową gre i będe się starał jeszcze ratować ludzi i będe miał inne zakończenie?:> i jak zaczne dodatkową gre to mi się ta niespodzianka zostawi?:D a może się zdażyć tak , ze skonczy mi sie czas i nie przejde nawet samego case :lol: ? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziły swojego czasu słuchy, że gra wyjdzie na peceta. Coś o tym wiadomo? :) Nie mam jeszcze next-gena a piec stoi i stygnie...

Wiem, że pytanie było już dawno zadane, ale... Na razie mówi się tylko o wersji na Wii, która ukaże się z podtytułem "Chop Till You Drop" bodaj. Biorąc pod uwagę sterowanie wiilotem i gruchą, może to być całkiem ciekawa zabawa. :]

A co do wersji Xboxowej - dla mnie po prostu cudo! Mało jest gier na konsoli Microsoftu, przy których bym się tak dobrze bawił. Na razie przeszedłem ją dwa razy. Przy pierwszym podejściu mierzyłem w achieve'a Zombie Genocider (wybicie blisko 54 tysięcy żywych trupów, niezła masakra!), żeby zdobyć trochę doświadczenia. Za drugim razem rozwaliłem całą fabułę. :] Coś czuję, że będę miał jeszcze trzecie podejście i to z kilku powodów. Jest jeszcze kilka achieve'ów, które można by odblokować, nie bawiłem się jeszcze Overtime Mode i, przede wszystkim, po prostu genialnie wycina się w pień tysiące zombie! ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja gry nie umiem przejść nawet 1 raz..... :P:P Poprostu mam iść przed siebie i jak najszybciej ratować wszystkich? A można przejść grę bez uratowania każdego? Mozesz mi to Koza wyjasnic wszystko bo gra mi sie spodobała a nie umiem w nią grac zbyt dobrze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja gry nie umiem przejść nawet 1 raz..... :P:P Poprostu mam iść przed siebie i jak najszybciej ratować wszystkich? A można przejść grę bez uratowania każdego? Mozesz mi to Koza wyjasnic wszystko bo gra mi sie spodobała a nie umiem w nią grac zbyt dobrze

Jasne, chętnie pomogę, ponieważ sam za pierwszym razem też omal nie "odbiłem się" od Dead Rising właśnie z powodu poziomu trudności. Najlepsza metoda jest taka - nie zaczynaj rozwiązywać fabuły przed zdobyciem minimum 25-30 poziomu. Jak tego dokonać? Moja metoda jest tak - wybiegasz na plac w środku supermarketu i szukasz parkingu, na którym jest zaparkowany samochód i motor. Bierzesz samochód i jedziesz do podziemi - tam bierzesz pierwszą w lewo i jedziesz do końca korytarza, gdzie znajdziesz ciężarówka. Przesiadka, robisz sobie małe tournee po podziemiach i wyjeżdżasz zanim wóz się rozpadnie. Gdy wyjedziesz będzie czekał już na Ciebie zrespawnowany samochód. I zapętlić. Wbrew pozorom, wcale się nie nudzi i jest dosyć wesoło. Gdy już nabijesz odpowiedni level, bierz się za fabułę.

I tu kilka wskazówek:

-nie musisz wszystkich ratować; w zamian za ratunek dostajesz po prostu bonusowe punkty;

-jeśli zostało Ci tylko ok. godziny do rozpoczęcia kolejnej sprawy (scoop) radzę spokojnie poczekać, żeby się nie spóźnić; to owe "scoops" popychają fabułę do przodu.

BTW: jeśli zrobisz achieve'a Zombie Geoncider (54.000 w jednej grze), po nowym rozpoczęciu pojawi Ci się w Security Room bardzo dobra broń - Real Mega Blaster. Bardzo przydatna dopóki nie zdobędziesz jednoręcznej piły mechanicznej niejakiego Adama, psychopatycznego clowna.

Zachęcam też do przeczytania mojej recenzji Dead Rising - tam znajdziesz jeszcze trochę informacji; może coś Ci się przyda.

W razie problemów, chętnie dalej pomogę - tę grę po prostu warto poznać. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie jestem przy tym clownie i nie umiem go pokonać, mogę też uratować jakichś japońskich turystów. Ja mam chyba uratowanych chyba 3 osoby a reszta martwa.... :D Ale to prawda, że żeby kogoś uratować to trzeba ich przeprowadzić taki kawał to pierwszego zapisu czy to byle jakiego? Bo są one chyba w łażienkach, a jak próbowałem ich ratować to ciągle je łapały ziombiaki -.- Aha i to auto jest zaraz dostępne po rozpoczęciu gry bo bym zaczął od nowa? ;) I wiesz może ile gra ma zakończeń jak więcej niż jedno to co trzeba robić żeby je uświadczyć ?;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie jestem przy tym clownie i nie umiem go pokonać, mogę też uratować jakichś japońskich turystów. Ja mam chyba uratowanych chyba 3 osoby a reszta martwa.... :D Ale to prawda, że żeby kogoś uratować to trzeba ich przeprowadzić taki kawał to pierwszego zapisu czy to byle jakiego? Bo są one chyba w łażienkach, a jak próbowałem ich ratować to ciągle je łapały ziombiaki -.- Aha i to auto jest zaraz dostępne po rozpoczęciu gry bo bym zaczął od nowa? ;) I wiesz może ile gra ma zakończeń jak więcej niż jedno to co trzeba robić żeby je uświadczyć ?;)

No to po kolei :]

1. Zabicie clowna to najtrudniejsza walka w grze - nie ma twardszego psychopaty od niego. Lepiej zostaw go na później, jak będziesz miał Real Mega Blaster. RMB ma to do siebie, że zadaje najwięcej obrażeń jednym strzałem, a i tak w Adama musiałem trafić kilkanaście bodaj razy, żeby go ostatecznie uśmiercić.

2. Żeby uratować turystów, musisz ich osobiście odprowadzić do Security Room, czyli do tego miejsca, do którego trafia się od razu na początku (jak wchodzisz do budynku z lądowiska helikopterów, to właśnie tam masz Security Room). Żeby sobie ułatwić sprawę, niektórym możesz dać broń (dobrze się młoty i kije sprawdzają). Niestety nie wszyscy są "kompatybilni z bronią" i ich szanse na przeżycie są sporo mniejsze. Za czasem dochodzi się do wprawy. Przez całą grę łącznie uratowałem chyba 30/55 osób czy jakoś tak.

3. W łazienkach są tylko save pointy (też warto o tym wiedzieć i korzystać :] ).

4. Tak, samochód jest dostępny od początku.

5. Gra ma bodaj 6 zakończeń - zależą od tego, ile zadań Ci się uda ukończyć przed upływem 72h. Najlepiej dostać zakończenie A, ponieważ wtedy kolejne tryby Ci się odblokują. Żeby je dostać, musisz wypełnić wszystkie zadania fabularne. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do lazieniek nie moge doprowadzić ludzi tylko kazdego do security room ?;| :/ Dobra, to zrobię tak zacznę grę od nowa i będe jak najwięcej zabijał i jak wkońcu mnie zabiją to zacznę grę od nowa a i tak będe miał to doswiadczenie z poprzedniej gry ? :D Jesli tak to od piątku się biore od nowa za Dead Rising ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoZa możesz napisać dokładnie gdzie jest to auto, bo nie mogę go znaleść? Mam go szukać po robieniu zdjęć w helikopterze jak wejdę odrazu do centrum jak są ludzie i zabarykadowani zombie czy kiedy? ;)

Wygooglowałem Ci taką mapkę: KLIK - powinna pomóc. ;]

Ogólnie:

1. Wysiadasz z helikoptera.

2. Idziesz tam, gdzie rozpoczyna się walka z zombie.

3. Dostajesz się jak najszybciej schodami do Security Room (tak jak Ci NPC-e podpowiadają)

4. Korzystasz z mapki i zbierasz expa. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey, wielkie dzięki jutro po szkole odrazu postaram się go odnaleść ;)

udało się, zakończyłem na szóstym lvl i zacząłem przechodzić case ;D Mam jeszcze jedno pytanie, żeby odblokować tą niespodziankę po przejsciu gry konieczne jest prawdziwe zakończenie? Bo ja napewno większości nie uratuje itp :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny tytuł. Dobry odstresowywacz z strawną grafiką i ciekawym gameplayem - mocne akcje bez trzymanki czasami odchodzą nie mówiąc już o możliwych sposobach zabijania zombie albo nawet przebijania się przez nich np. przy pomocy parasola :P Sam niestety widziałem tylko małe fragmenty w tej grze ale + Overtime Mode gdzie walka i rzeź jest jeszcze ostrzejsza. Co do bossów - odnośnie tego Clowna widziałem filmik jak koleś nawalał go przedmiotami 'zabawkowymi', to jest lokacja chyba niedaleko i dosyć nieźle życie schodziło temu świrowi, ale jednak walka jest trudna :D Ale za to jaki power ma broń Clowna lub innego bossa kiedy ja się zdobędzie. Miód. Inni bossowie wysiadają bardzo szybko ;) Ostatecznego końca nie widziałem.

Swego czasu były ploty o wersji 1.5 z kooperacją co bardzo mi się uśmiechało, ale jak widać nic z tego. A wersji PC jak nie było tak nie ma ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...